OKEx Options Trading Kullanıcı Sözleşmesi

1. Genel Bakış

1.1 OKEx Opsiyon Ticareti (“Hizmet”), Aux Cayes Fintech Co. Ltd. (bundan sonra “OKEx” olarak anılacaktır) tarafından başlatılan bir Sanal Finansal Varlık (VFA) türev ticaret hizmetidir. OKEx tarafından tasarlanır, yönetilir ve çalıştırılır. OKEx Opsiyon Ticaretini etkinleştirmek için, “OKEx Seçenekleri Ticaret Kullanıcı Sözleşmesi” ni ve buradaki Madde 7.1’de yer alan içeriği (“Sözleşme”) tamamen okumalı, anlamalı ve kabul etmelisiniz. Lütfen bu Sözleşmeyi kabul etmeden önce tüm hüküm ve koşulları dikkatlice okuyun..

1.2 Lütfen Sözleşmenin şartlarını kabul etmeden Hizmeti kullanmayacağınızı unutmayın. Özellikle, Sözleşmeyi doğrudan kabul ederek veya Hizmeti kullanarak, Sözleşmenin şartlarını kabul ettiğinizi kabul etmiş olursunuz..

2. Hizmeti Kullanmanın Uygunluğu

2.1 Aşağıdakileri onaylar ve kabul edersiniz:

 • “OKEx Hizmet Şartları” nı kabul ettiniz ve burada tanımlanan “Hizmetleri” kullanmak için uygunsunuz ve yasaklanmıyorsunuz;
 • bu Sözleşme, bulunduğunuz ülkenin veya bölgenin yasalarına aykırı değildir;
 • Hizmete yatırdığınız VFA’ların yasal sahibisiniz ve yukarıda belirtilen VFA’lar yasal kaynaklardan elde ediliyor.

2.2 Aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmeti kullanmanın risklerini biliyor ve üstleniyorsunuz:

 • VFA’ların ve türevlerinin yüksek fiyat oynaklığı, kısa sürede büyük veya tamamen kayba uğrayabilir;
 • Teminat olarak yatırılan VFA’ların yetersizliği, pozisyonlarınızın derhal tasfiye edilmesine neden olabilir ve Hizmete yatırdığınız tüm VFA’ları kaybedebilirsiniz;
 • Hizmet kullanımınızı geciktirebilecek veya engelleyebilecek teknoloji kullanım dışı çağlar meydana gelebilir;
 • VFA’larınızın kaybına neden olabilecek piyasa anormalliği olabilir.
 • Zaman zaman, piyasanın genel refahını korumak için OKEx’in politikalar eklemesi, kaldırması veya değiştirmesi gerekir. Bu tür bir eylem sizin gibi bir kullanıcının lehine veya aleyhine olabilir.

2.3 Aşağıdakileri onaylar ve kabul edersiniz:

 • Hizmeti herhangi bir yasa dışı amaç için kullanmayacaksınız.
 • Herhangi bir piyasa manipülasyonu başlatmayacak veya kolaylaştırmayacaksınız.

3. Hizmeti Kullanma

3.1 Hizmet, size diğer bilgilerle birlikte gerçek zamanlı sipariş defteri sağlar. Kendi analizleriniz için bilgileri görüntüleyebilir veya indirebilirsiniz. OKEx, Hizmet tarafından sağlanan bilgilere dayanarak yaptığınız herhangi bir yargı veya analizden sorumlu değildir..

3.2 OKEx’in gerektirdiği biçimde, web sitesi, istemci yazılımı, API veya diğer kanallar aracılığıyla sipariş verebilirsiniz. Bir sipariş doldurulduktan sonra onu iptal edemez veya değiştiremezsiniz.

3.3 Açık emriniz doldurulduktan sonra, ilgili pozisyon açılır. Kapatma emri doldurulduğunda, ilgili pozisyon kapatılır. Hizmet, size gerçek zamanlı olarak pozisyonlarınız ve VFA’larınızın ve türevlerinin değeri hakkında bilgi sağlayacaktır..

3.4 Opsiyon sözleşmesi her gün 08: 00’da (UTC) kapatılacaktır. Ardından, UPL (Gerçekleşmemiş Kar ve Zarar) ve RPL (Gerçekleşen Kar ve Zarar) 0’a sıfırlanacaktır. Yerleşimden sonra, bu kapatma döngüsünden birikmiş karlar geri çekilebilir. (UPL ve RPL tanımları ve hesaplamaları için lütfen bkz. OKEx Seçenekleri Kılavuzu).

3.5 Para içi opsiyonlar (ITM), vade sonunda 08: 00’da (UTC) otomatik olarak uygulanacaktır. Sözleşme uygulandığında, eşdeğer ödemeye sahip VFA’lar alıcının hesap bakiyesine eklenecek ve satıcının hesabından düşülecektir. Hem alıcı hem de satıcının alıştırma için bir ücret ödemesi gerekir. Para karşılığı opsiyonlar (ATM) ve para dışı opsiyonlar (OTM), vade tarihinde 08: 00’da (UTC) kullanılmadan sona erecektir. (Kullanım uzlaştırma tutarı, ITM, ATM ve OTM tanımları ve hesaplamaları için lütfen bkz. OKEx Seçenekleri Kılavuzu);

3.6 Hizmet için OKEx’e ödeme yapacaksınız. Ödeme düzenlemesine gelince, lütfen şu adrese bakın: OKEx Ücret Planlama Katmanı detaylar için.

3.7 Takas ve teslimattan önce, dayanak endeksin akut dalgalanması veya anormal geri alma oranı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere piyasa anormallikleri meydana gelirse, OKEx, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, ticari açıdan makul bir yöntemle uygun bir zamanda uzlaşmaya karar verebilir. OKEx, bu tür ayrıntılı kurallarla ilgili bir duyuru yayınlayacaktır..

4. Risk Yönetimi

4.1 Hizmet, bunlarla sınırlı olmamak üzere, sistematik riskleri kontrol etmek için çeşitli önlemler sunar:

 • Mark Fiyat Mekanizması
 • Kısmi Tasfiye Mekanizması
 • Tasfiye Mekanizması
 • Toplumsal Geri Çekilme Prosedürü

OKEx, risk yönetimi önlemlerini sürekli olarak iyileştirecektir.

4.2 "Mark Fiyat Mekanizması". OKEx, kullanıcıların fiyat manipülasyonu veya pazardaki diğer kötü niyetli yanlışlardan kaynaklanan potansiyel kayıplarını önlemek için Mark Fiyat Mekanizmasını benimser. Mark Fiyatı, Siyah modelden hesaplanır ve tek bir enstrümanın işlemi veya kotasyonu ile belirlenmeyen, opsiyon fiyat beklentilerinin genel değişikliği ile ayarlanır. OKEx, risk kontrolünün temeli olarak pozisyon değeri, PnL (Kar ve Zarar) ve marj hesaplamasında Mark Fiyatını uygular..

4.3 "Kısmi Tasfiye Mekanizması". Hesabınız marj gereksinimini karşılamadığında, Kısmi Tasfiye başlatılacaktır. Hesabınız geçici olarak Hizmetin Risk Yönetim Motoru tarafından devralınacaktır. Kısmi Tasfiye Mekanizmasında, Hizmetin Risk Yönetim Motoru, hesabınız marj gereksinimini bir kez daha karşılayana kadar pozisyonlarınızı tasfiye etmeye devam edecektir. Lütfen bakın OKEx Seçenekleri Kılavuzu detaylar için.

4.4 "Tasfiye Mekanizması". Hesap özkaynakları tasfiye seviyesinin altına düştüğünde Tasfiye tetiklenecektir. Hesabınızdaki tüm pozisyonlar, sonraki tasfiye için Hizmetin Risk Yönetim Motoruna aktarılacaktır. Transferden sonra tüm pozisyonlarınız silinecek ve hesap özkaynaklarınız sıfır olacaktır. Lütfen bakın OKEx Seçenekleri Kılavuzu detaylar için.

4.5 "Toplumsal Geri Çekilme Prosedürü". Kullanıcı hesabının tasfiyesinden kaynaklanan kayıplar, açık olarak adlandırılır. Hesap Yerleştirme sırasında Hizmet, tüm Zorunlu Tasfiye işlemlerinin neden olduğu toplam açığı hesaplayacaktır (hem tetikleme anında hem de Hizmetin Risk Yönetimi Motoru tarafından pozisyonların müteakip tasfiyesi sırasında). Toplam açık, öncelikli olarak Hizmet Sigorta Fonu tarafından karşılanacaktır. Sigorta fonunun tükenmesi durumunda, Sosyal Geri Alma Prosedürü, kalan açığı kapatmak için Hizmet tarafından kabul edilecektir. Döngü için net karı olan kullanıcılar bu geri alma işlemine tabi olacaktır. Lütfen bakın OKEx Seçenekleri Kılavuzu daha fazla ayrıntı için.

4.6 Pozisyonlarınızın veya açık siparişlerinizin büyüklüğü diğer kullanıcılar için önemli bir tehdit oluşturan bir seviyede birikirse, OKEx, kendi takdirine bağlı olarak, siparişlerinizi iptal etmenizi veya pozisyonlarınızın bir kısmını kapatmanızı isteyebilir. Son bir önlem olarak Hizmet, sistemdeki riski azaltmak için pozisyonlarınızı veya siparişlerinizi sınırlama veya iptal etme hakkını saklı tutar..

5. Sorumluluğun Sınırlandırılması

5.1 Hizmetle ilgili kuralları ve politikaları tam olarak anladığınızı kabul edersiniz. OKEx, kuralların ve politikaların yanlış anlaşılmasından kaynaklanan kaybınızdan sorumlu olmayacaktır. Özellikle, pozisyonlarınızı açmak veya sürdürmek için, teminat olarak yatırdığınız VFA miktarının belirli gereksinimleri karşılaması gerekecektir. Gereksinimler karşılanmazsa, Zorunlu Tasfiye başlatılacaktır. Zorunlu Tasfiye olduğunda, teminat olarak yatırdığınız tüm VFA’ları kaybedebilirsiniz..

5.2. Doğru işlem bilgileriniz yalnızca son ödemeden sonra görüntülenecektir. Ardışık iki çözüm arasında görüntülenen bilgiler yalnızca referans amaçlıdır ve resmi bir sonuç olduğu garanti edilemez. Bu tür bilgilere dayanarak çalışırsanız zarar görebilirsiniz ve OKEx bu tür kayıplardan sorumlu olmayacaktır..

5.3 Kanun veya yönetmeliklerdeki değişikliklere uymak veya piyasanın genel refahını korumak için OKEx’in zaman zaman kendi takdirine bağlı olarak politikaları, kuralları değiştirmesi veya acil durum kurallarını uygulaması gerekecektir. Bu tür değişiklikler veya uygulamalar, hesabınıza geçici olarak erişilememesine, hesabınızın geri alınmasına, belirli pozisyonlarınızın derhal kapatılmasına veya Hizmetin başka bir şekilde kesintiye uğramasına neden olabilir. OKEx, oluşan kaybınızdan sorumlu olmayacaktır..

5.4 OKEx, bunlarla sınırlı olmamak üzere, kontrol edilemeyen durumlardan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır:

 • önceden duyurulan sistem bakımı;
 • veri aktarımını devre dışı bırakan internet cihazı arızaları;
 • savaş, isyanlar, seller, depremler veya diğer beklenmedik aksaklıklar;
 • bilgisayar korsanlığı saldırıları, bilgisayar virüsü, internet ağı arızaları, bankacılık sorunları, web sitesi güncellemeleri, hizmetlerin askıya alınması, hükümetin kesintiye uğraması nedeniyle erteleme veya iptal;
 • şu anda mevcut teknolojilerle ilgili öngörülemeyen veya çözülemeyen sorunlar;
 • uygunsuz veya gecikmiş dahil üçüncü şahısların neden olduğu durumlar

5.5 Ağ arızaları, sistem arızaları, bilgisayar korsanlığı saldırıları ve diğer öngörülemeyen faktörler, anormal ciroya, pazar kesintilerine ve diğer olası anormalliklere neden olma potansiyeline sahiptir. OKEx, herhangi bir zararlı piyasa etkisini azaltmak için yeterli gördüğü bir süre boyunca işlemleri iptal etme ve / veya geri alma hakkını saklı tutar. OKEx, bu sebeple meydana gelen herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır..

5.6 Teknoloji kesintilerinin beklenmedik bir şekilde olabileceğinin farkındasınız. OKEx, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere teknoloji kesintilerinden kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır:

 • Hizmete bağlantının kaybı, gecikmesi, kesilmesi veya diğer arızaları.
 • aşırı yükleme nedeniyle durma, yavaşlık, yanıt yok veya Hizmetin diğer arızaları.
 • Hizmetin gerekli verileri internet yoluyla üçüncü bir taraftan doğru bir şekilde alamaması nedeniyle arıza.

5.7 OKEx, adil olmayan ticaret davranışlarını kesinlikle yasaklar. OKEx, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, hesabınız üzerinde yönetici kontrolünü gerçekleştirme hakkını saklı tutar.

 • fiyat manipülasyonuna veya pazara yönelik diğer kötü niyetli yanlışlara karışanlar;
 • Hizmetin güvenlik açıklarından yararlanarak veya diğer mantıksız yollarla diğer kullanıcılara veya OKEx’e zarar veriyor olabilir;
 • OKEx’in pazarın genel refahına zararlı olduğunu düşündüğü diğer faaliyetlerde yer alıyorsa.

OKEx ayrıca, piyasanın genel refahına olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için hesaplarınızı kapatma, ticareti sınırlama, ticareti durdurma, işlemleri iptal etme ve işlemleri geri alma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere eylemlerde bulunma hakkını saklı tutar. OKEx, aleyhinize bu tür bir işlem gerçekleştiğinde meydana gelen herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır..

6. Tazminat

6.1 OKEx hesabınız ve Hizmeti kullanımınızla ilgili eylemler için OKEx’i tazmin etmelisiniz..

6.2 Bu sözleşmeyi ihlal etmeniz, Hizmeti uygunsuz kullanımınız nedeniyle veya bundan kaynaklanan herhangi bir üçüncü tarafın OKEx’e karşı yaptığı veya maruz kaldığı herhangi bir iddia veya talepten (makul yasal ücretler dahil) OKEx’i savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmemesini burada kabul edersiniz. , herhangi bir yasayı veya üçüncü bir tarafın haklarını ihlal etmeniz ve / veya OKEx hesabınızı kullanma veya web sitemize, yazılımımıza, sistemimize (kullanılan tüm ağlar ve sunucular dahil) bizim tarafımızdan veya bizim adımıza işletilen herhangi bir Hizmeti veya sizin adınıza Hizmetlerden herhangi birini sağlamak.

7. Muhtelif Hükümler

7.1 Bu Sözleşmenin içeriği ayrıca OKEx’in çeşitli sistem özelliklerini, bu Sözleşmenin ekindeki diğer sözleşmeleri veya kuralları, Seçenekler Kılavuzunu ve OKEx’in zaman zaman yayınlayabileceği Hizmetle ilgili diğer ilgili sözleşmeleri ve kuralları içerir. Yukarıdaki içerik resmi olarak yayınlandıktan sonra, bu anlaşmanın ayrılmaz bir parçasıdır ve siz de buna uymalısınız. Yukarıdaki içerik ile bu Sözleşme arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, karşıt beyanlarda bulunulmaması halinde bu Sözleşme geçerli olacaktır..

7.2 OKEx, gerekirse bu Sözleşmeyi (yukarıdaki içerikler dahil) tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Bu tür bir değişiklik, önceden haber verilmeksizin herhangi bir zamanda yapılabilir. Herhangi bir değişiklik yapılması durumunda, revize edilmiş içerik derhal OKEx’in web sitesinde yayınlanacaktır. Herhangi bir değişiklik hakkında kendinizi bilgilendirmek için lütfen burada yayınlanan en son bilgileri kontrol edin. Herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından Hizmeti kullanmaya devam etmeniz veya Hizmete erişiminiz, bu değişikliklerin kabul edildiği anlamına gelir. Revize edilmiş içeriği kabul etmiyorsanız, ilgili hizmetleri kullanmayı bırakmalısınız..

7.3 Sözleşmeyi ve bunlarda atıfta bulunulan tüm belgeleri çok dikkatli bir şekilde okumalısınız. Sözleşmede ve burada atıfta bulunulan herhangi bir belgede anlamadığınız herhangi bir şey varsa, bu konuyu OKEx ile görüşmeli ve gerekli açıklamayı aramalısınız. Sizinle herhangi bir resmi iletişim, aksi belirtilmedikçe elektronik posta yoluyla yapılacaktır. Belgeler size elektronik posta ile gönderilecek ve aynı yollarla bize herhangi bir belge göndermeye çalışmalısınız. Bizimle telefonla da iletişime geçebileceksiniz. Sizinle herhangi bir resmi iletişim, aksi kararlaştırılmadıkça, İngilizce dilinde yapılacaktır. Sözleşmenin İngilizce sürümü veya bu tür iletişimler ile Sözleşmenin herhangi bir çevirisi veya bu tür iletişimler (uygun olduğu şekilde) arasında yabancı bir dilde herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, ilgili İngilizce sürüm geçerli olacaktır. İletişim ile Sözleşme arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, Sözleşme geçerli olacaktır..

7.4 Bu kullanıcı sözleşmesinin kurulması, geçerliliği, açıklaması, değiştirilmesi, uygulanması ve anlaşmazlıkların çözümü Seyşeller yasalarına tabi olacaktır..

7.5 Bir kullanıcı ile OKEx arasında herhangi bir anlaşmazlık varsa, her iki taraf da müzakereler yoluyla bir çözüm bulmaya çalışmalıdır. Bununla birlikte, girişim başarısız olursa, her iki taraf da anlaşmazlığı veya anlaşmazlığı Seyşeller yargısı aracılığıyla çözmeyi kabul etmelidir..

7.6 Bu sözleşmedeki tüm başlıklar sadece okuma kolaylığı sağlamak içindir ve yorumunu etkilemeyecektir..

7.7 Bu Sözleşme, Opsiyon Ticaret Simülasyonu kullanıcıları için geçerli değildir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map