Kripto için Halter Stratejisi

Genel Bakış

Varlık piyasaları Mart ayı satışından sonra bir toparlanma işareti göstermesine rağmen, küresel piyasalar dalgalı kaldı. Çift haneli kazanç veya kayıpların yeni bir normal gibi göründüğü sırada, yatırımdaki risk ve ödülü dengelemek her zamankinden daha kritik görünüyor. Halter stratejisi, risklerini çeşitlendirmek ve potansiyel olarak bir yatırım portföyünde daha yüksek getiri elde etmek için sabit gelir ve hisse senedi yatırımcıları tarafından uzun süredir benimsenmiştir. Halter stratejisi kripto varlıkları ile çalışabilir mi? Bir kripto halter nasıl yapılandırılır?

Halter stratejisi nedir?

Halter stratejisi, ortadaki her şeyden kaçınırken aynı portföyde aşırı yüksek riskli yatırım ve risksiz yatırımın karışımıdır. Bu yaklaşımın arkasındaki mantık, aşağı yönlü riskleri sınırlarken potansiyel getirileri en üst düzeye çıkarmaktır. Geri dönüş akışı genellikle negatif bir korelasyon içinde olduğundan, diğeri mücadele ettiğinde biri iyi performans gösterir. Strateji uzmanları, pazar koşulları değiştikçe her iki tarafın da ağırlıklarını ayarlayabilir.

Bir tahvil portföyünde halter stratejisi, risksiz olarak kabul edilen ancak daha az ödeme yapan kısa vadeli tahvilleri ve aynı zamanda daha yüksek getiri sağlayabilen ancak daha büyük faiz oranı riski olan bazı uzun vadeli tahvilleri tutmak anlamına gelebilir..

Hisse senetleri alanında, stratejistler halterin bir ucuna savunma hisselerini ve diğer ucunda potansiyel olarak daha yüksek getiri sağlayan yüksek riskli spekülatif hisse senetlerini koyabilirler..

Halter stratejisini ünlü yapan bilim adamı ve istatistikçi Nassim Nicholas Taleb bir zamanlar dedim, "Tahmin hatalarına karşı savunmasız olduğunuzu biliyorsanız ve çoğu risk önleminin kusurlu olduğunu kabul ediyorsanız, stratejiniz hafif agresif veya muhafazakar olmak yerine olabildiğince aşırı muhafazakar ve aşırı agresif olmaktır.."

Kripto alanında risk yelpazesini genişletmek

Kripto para birimi, hisse senetleri ve tahviller gibi diğer varlık sınıflarıyla karşılaştırıldığında genel olarak daha riskli bir varlık olarak görülse de, kripto alanındaki risk yelpazesi genişliyor..

Kripto tüccarları ve yatırımcıları, piyasadaki hızlı gelişme sayesinde, kaldıraç ve stratejilerini risk tolerans seviyelerine göre ayarlamak söz konusu olduğunda artık daha fazla esnekliğin tadını çıkarabilirler. ürün Uzay. Bir yandan, yatırımcılar portföylerine türevler ekleyerek kaldıraç oranlarını artırabilirler (spektrum için daha yüksek risk). Öte yandan, eklenmesi ile stake etme, yatırımcılar kripto para birimleriyle pasif gelir elde edebilirler (spektrumun daha düşük riski).

Bu ürünlerin tanıtımı ve üzerinden kolay erişim ile kripto borsaları OKEx gibi, piyasa katılımcılarının halter stratejisi gibi stratejileri benimsemesine ve kripto dünyasına sunmasına izin vermek için yeni fırsatlar açtı.

Barbell’in kripto uygulamaları

Bir kripto portföyünde halter stratejisinin uygulanması hakkında konuştuğumuzda birden fazla boyut olabilir. Bir satın alma ve tutma yatırımcıları için halter stratejisi şuna benzer bir şey olabilir:

  • % 70 – stabilcoin tasarrufu. yani., USDT tasarruf OKEx % 0,6815 APY’ye sahiptir.
  • % 30 – XTZ + BAĞLANTI

Toplama nedenlerinden biri XTZ ve BAĞLANTI bazı makul riske uyarlanmış getiriler sağlamasıdır.. Veri Messari tarafından derlenen XTZ 90 günlük Sharpe oranı 1,80 iken BAĞLANTI1.33’te. Bunlar, önde gelen altcoinler arasında en yüksek okumalardan bazıları.

Elbette, Sharpe oranının daha da yüksek olduğu (riskli ve potansiyel olarak daha yüksek getiri anlamına gelen) başka jetonlar ve madeni paralar da vardı. Bununla birlikte, likidite, piyasa büyüklüğü ve kullanılabilirlik gibi diğer faktörler muhtemelen seçimi sınırlayacaktır. OKEx, Sharpe oranının ne olduğunu ve kripto portföyünüzü nasıl etkileyebileceğini açıkladı, daha fazlasını okuyun İşte.

Halterin diğer tarafında, stabilcoinlerin risksiz olmadığı gerçeği göz önüne alındığında, örneğin DAIfiyatlarındaki hareketler nedeniyle yoğun şekilde dalgalanabilir. ETH. USDT ve USDC diğer sistemik risklere de maruz kalabilir. Bununla birlikte, büyük altcoinler, hatta bitcoin ile karşılaştırıldığında, halterin bir ucuna stabilcoin koymak daha uygun bir seçim gibi görünüyor..

Daha riskli varlıkları, daha yüksek volatiliteyi idare edebilen ve daha kısa bir yatırım süresine sahip olmak isteyen al-ve-tut yatırımcılarının halterleri şöyle olabilir:

  • % 70 – MKR
  • % 15 – MCO
  • % 15 – BSV

Bu kombinasyonu örnek olarak alın, 13 Mart – 13 Nisan arasındaki dönemde, Mart satışından hemen sonra, bunun gibi bir portföy oluşturdu yaklaşık% 38’lik bir getiri, BTC’nin% 29’undan daha iyi performans gösterdi aynı dönemde. Yine, yatırımcılar, halterin her iki tarafındaki tahsislerini yatırım hedeflerine uygun bir varlık ile ayarlayabilirler..

Kripto tasarruflarında halter stratejisi

Kripto ile pasif gelir elde etmek daha çok kazanıyor popüleryatırımcılar arasında. Aynı zamanda, artan sayıda desteklenen token ve madeni parayla stake etme, tasarruf ve vadeli mevduat ürünleri her zamankinden daha çok yönlü hale geldi..

Tasarruf sahiplerinin seçecekleri daha fazla tasarruf / hisse senedi ürünü olabilirken, bu ürünlerin getirileri% 0,04’ten% 11’in üzerine kadar çıkabilir, bu da EARN portföyü için uygun bir strateji oluşturmanın daha önemli hale gelmesini sağlar. Halter stratejisi bu alanda da faydalı olabilir.

Sabit gelir alanında, yüksek getirili tahviller genellikle daha fazla kredi riskiyle birlikte gelir. Para dünyasında, daha yüksek getiri sağlayan FX, yatırımcıları daha yüksek oynaklığa maruz bırakacaktır. Kripto para biriminde de kavram benzerdir. Daha yüksek tasarruf oranları sağlayan kriptolar, genellikle daha yüksek volatilite olan orta / küçük hacimli altcoinlerdir..

Örneğin, SİZİN Zinciri (SEN) Stake etme oran OKEx’te% 4,58 seviyesinde kalırken DAIStake oranı sadece% 1 idi. 30 günlük vadeli bir mevduat tasarrufu için halter stratejisi şu şekilde olabilir:

  • % 20 – MCO (% 7,68 APY)
  • % 80 – EOS (% 3.13 APY)

Yatırımcılar, fiyat dalgalanmalarının risklerini dengelerken getirileri en üst düzeye çıkarmak için farklı stake / tasarruf / vadeli mevduat ürünlerinin kombinasyonunu da keşfedebilirler..

Sonuç

Barbell stratejisi geleneksel bir strateji olmayabilir. Bununla birlikte, COVID sonrası pazarlar da geleneksel değildir. Pandeminin yol açtığı ekonomik hasar potansiyel olarak çok büyük, ancak yine de tam olarak gerçekleşmiş değil. Aynı zamanda, küresel politika yapıcılar, piyasaları yumuşatmak için bazı kapsamlı teşvik paketleri uygulamaya koyuyorlar. Yatırımcıların beklentileri, bir depresyona girmek ile V şeklindeki ekonomik iyileşme arasında, tüm piyasalardaki tüm varlık sınıflarını etkileyen dalgalanmalar yarattı ve kripto para birimi bir istisna değildir. Halter stratejisi gibi alışılmadık bir strateji, bu tür piyasa koşullarına cevaplardan biri olabilir. Yatırımcılar, halterin geleneksel versiyonunu değiştirmeye ve kendi uygulamalarına uygun hale getirmeye teşvik edilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map