ETH gelen dalgalanmalarla karşı karşıya kalabilir, nasıl oynanır?

Genel Bakış Kripto para piyasaları, bitcoin’in üçüncü yarılanmasından kısa bir süre sonra kararsız davranıyor. Bununla birlikte, ilk işaretler, ülke içinde büyük bir duyarlılık değişiminin gerçekleşmeye başlayabileceğini göstermektedir. ETH Market. Bu, o binbaşıyı gösteren bir sembol olabilir. ETH yatırımcılar ikinci en büyük kripto para birimindeki bir sonraki büyük hamle için hazırlanmaya başlayabilirdi. Bu ilginç, çünkü piyasalar uzun vadede vadesi gelenler hakkında artan bir konuşma gördü. ETH 2.0 yükseltmesi, bu yıl bitcoin yarılanmasından sonra bir sonraki büyük olay olabilir. Bu yükseltme nasıl etkileyebilir? ETH fiyatlar ve bir bütün olarak pazar? Bu etkinlik için erken kurulum için ne tür bir ticaret aracı idealdir??  Ethereum 2.0: Bitcoin halving’in ardından kriptodaki bir sonraki büyük şey? BTC’In üçüncü yarılanması bu hafta başarıyla gerçekleştirildi ve yarılanma yutturmaca nihayet sona erdi. Yarılanmanın ardından piyasada bekle ve gör hissini görmek zor değil; BTC yatay alım satım yapıyor ve büyük altcoinler hemen hemen aynıydı. Yatırımcılar hala pazarda bir sonraki odağı ararken, ETH İkinci en büyük kripto para birimi, birden fazla gecikme yaşamasına rağmen önemli bir yükseltmeden geçecek şekilde ayarlandığından, daha fazla ilgiyi hak edebilir. Ethereum 2.0 protokol yükseltmesi, orijinal çalışma kanıtı mekanizmasını, güvence kanıtı olarak değiştirecektir. ETH sahipleri daha fazla biriktirecek ETH. Bunun nedeni, bir kişinin ağda daha fazla hissesi varsa, işlemleri doğrulamak için daha fazla güce sahip olmasıdır. 2.0 yükseltme projesinde birden çok deneyim yaşanmış olsa da gecikmeler, Zamanlama bilinmese de resmi lansmandan uzak olmayabiliriz. Vitalik Buterin, kurucu ortağı Ethereum, Coindesk’e şunları söyledi: ” Ethereum 2.0 zaten yayındaydı ve uygulamanın ilk aşamaları çoktan başladı. ” Bazı pazar olmasına rağmen raporlar lansman Temmuz ayında olabilir diyor. Ancak, Buterin açıklığa kavuşturulmuş belirli bir tarih belirtilmeden lansmanın 2020 sonunda planlandığı. Koşullar dalgalanmayı destekleyebilir Madencilerden ve balinalardan gelen erken belirtiler, ETH gelecekteki fiyatlar. Şekil 1, madencilerin birikmeye başladığını gösteriyor ETH yine yakın zamanda, 10 Mayıs satışından sonra geldi.

Şekil 1: ETH Fiyatı (Yeşil) – Maden Dengesi (Kahverengi)

Ethereum (ETH) [10.13.07, 14 Mayıs 2020] Kaynak: Santiment Madenci bakiyelerinin azalması, genellikle kısa vadede zirveye ulaşmış olabilecek fiyatın erken bir göstergesi olarak kabul edilir. Tersine, madencilerin bakiyesi artmaya başladığında veya bir yükseliş eğilimi gösterdiğinde, fiyatlar kısa vadede dibe vurabilirdi. Bu birikim eğiliminin doğrulanmış olsa bile orta / uzun vadeli bir eğilim olabileceğini ve bu birikimin fiyata yansıyan zamanlamasının belirlenmesinin zor olabileceğini belirtmek gerekir. Bu yüzden varsayımımızı desteklemek için daha fazla kanıta ihtiyacımız var ve ETH borsa dışı üst düzey sahiplerdeki miktar başka bir ipucu sağlayabilir.

Şekil 2: ETH Fiyatı (Yeşil) ile Borsa Dışı En İyi Sahiplerde Tutar (Kahverengi)

Ethereum (ETH) [10.14.39, 14 Mayıs 2020] Kaynak: Santiment Görünüşe göre balinalar, ETH holdingler 8 Nisan’dan bu yana nispeten yüksek bir seviyede bulunuyor. 10 Mayıs’ın elden çıkarılması, güvenlerini pek azaltmadı ve bu, balinaların dalgalanma beklediğinin bir başka işareti olabilir. ETH belki de yukarı yönlü bir eğilimle birlikte fiyatlar yakında artabilir. Ek olarak, sosyal hacim seviyeleri bize ne kadar sıcak olduğunun tam bir resmini verebilir. ETH veya ETH Kripto topluluğunda 2.0. Şekil 3, “ETH“Veya”ETH 2.0“Telegram ve Reddit’te”. ETH Mayıs başından beri yükseliş trendi içinde.

Şekil 3: Telegram’da (mavi) ve Reddit’te (kırmızı) “ETH” veya “ETH2.0” Sosyal Hacmi

eth veya eth2.0 Telegram eth veya eth2.0 Reddit  Kaynak: Santiment Daha yüksek sosyal hacme sahip bir dijital varlığın fiyat etkisi oldukça tartışmalı kalırken, ancak onaylayabileceğimiz bir şey var., ETH veya ETH 2.0 kripto toplulukları arasında daha fazla gürültü yaratıyor ve bu genellikle verilen varlığın fiyatı üzerinde dalgalanma yaratıyor. Bu, tüccarların ve yatırımcıların yakından takip etmek isteyeceği bir şey olabilir..  ETH vadeli işlemlerini opsiyonlara tercih edin Tüccarlar ve yatırımcılar; ETH fiyatlar, milyon dolarlık soru bu. Ancak, bir ticarete girmek için doğru enstrümanı seçmek, birçok tüccar ve yatırımcının düşündüğünden daha önemli olabilir. Doğru araçla, piyasa katılımcıları risklerini en aza indirirken potansiyel profili en üst düzeye çıkarabilir. Bunda ETH durumda, 2.0 yükseltmesinin sonunda geleceğini biliyoruz; Temmuz veya yıl sonu fark etmeksizin bu sadece bir zaman meselesidir. Enstrümanlar işte bu yüzden vadeli işlemler olduğu zaman kaybı yok ve sabit ticaret maliyeti daha iyi bir silah seçimi olabilir.

  • Zamanla azalma yok – Fiyatlandırma seçenekleri söz konusu olduğunda temel unsurlardan biri zaman değeridir ve opsiyon sözleşmesinin değeri zamanla azalır. Bir yatırımcı, bu ETH 2.0 yükseltme vakası gibi, belirli bir olayın meydana geldiği zamanı bilmeden, temelin fiyatında yaklaşan bir volatilite artışını yakalamak isterse, vadeli işlemlerin seçenekler üzerinde üstünlükleri vardır, çünkü vadeli işlemlerde zaman düşüşü yoktur..
  • Sabit ticaret maliyeti – Temel olarak büyük kripto ile yapılan vadeli işlem sözleşmelerinin marj maliyeti genellikle sabittir, bu da yatırımcıların bir işlemi ilk kurduklarında ne kadar başlangıç ​​marjına ihtiyaç duyduklarını bilecekleri anlamına gelir. Örneğin, başlangıç ​​marjı ETHUSD OKEx vadeli işlem sözleşmeleri,% 1’lik bir bakım marjı oranıyla% 2 kadar düşük olabilir. Aksine, opsiyon primi dalgalanabilir, bazı durumlarda, dayanak varlık daha dalgalı hale geliyorsa, opsiyon alıcılarının daha yüksek bir opsiyon primi ödemesi gerekebilir..
  • Daha basit fiyatlandırma – Bir opsiyon sözleşmesini fiyatlandırmak bazen karmaşık olabilir ve tüccarların ve yatırımcıların kontrol etmesi ve anlaması kolay olmayabilecek daha fazla değişken vardı. Daha önce bahsettiğimiz zamana bağlı azalma faktörünün yanı sıra, zımni oynaklık opsiyon tacirlerinin görmezden gelemeyeceği başka bir sorun olabilir, ancak aynı zamanda kontrol etmesi de zordur. IV, temel fiyatın muhtemel hareketine ilişkin piyasanın tahmininin bir göstergesi olarak kabul edilir. Opsiyon fiyatlandırması söz konusu olduğunda önemli bir unsur olmuştur. Ancak IV, aynı zamanda anlaşılması ve tahmin edilmesi en zor olan kısımdır. Vadeli işlemlerde böyle bir faktör yoktur.

Uzun tenör mü yoksa kalıcı mı? Neden ikisi de olmasın? Geleceği, potansiyeli tahmin etmek için ideal bir araç olarak belirledik ETH fiyat oynaklığı artışı. Yine de doğru tenörü seçmek başka bir sorun olabilir. Şu anda piyasalar çok çeşitli ETH yatırımcıların seçebileceği farklı vadelere sahip vadeli sözleşmeler, haftalık, iki haftalık, üç aylık, iki üç aylıktan sonsuza kadar. Peki hangisini seçmeli? Yatırımcılar ETH’nin fiyat oynaklığının gelecekte artabileceğine inanırsa ve potansiyel olay odaklı fiyat eylemleri için erken hamleler yapmak isterlerse, OKEx’inki gibi daha uzun vadeli vadeli sözleşmeler ETHUSD iki çeyreklik vadeli işlemler seçeneklerden biri olabilir. Ayrıca, bir yayılmış ticaret stratejisi. Yaygın ticaret stratejisi, bir vadeli işlem sözleşmesinin satın alınmasını ve başka bir vadeli işlem sözleşmesinin satılmasını içerir. Bu strateji, yatırımcıların beklenmedik bir değişiklikten kâr etmesine yardımcı olabilir ve ayrıca doğrudan vadeli işlemlerden daha az riskli olabilir. Bu durumda, bir ETHUSD sürekli takas ve iki üç ayda bir satış ETHUSD vadeli işlemler başka bir çözüm olabilir.

Şekil 4: ETH Vadeli İşlem Sözleşmeleri & Swaplar Toplu Günlük Hacimler ve Açık Faiz

skew_okex_eth_futures__swaps__aggregated_daily_volumes_and_open_interest  Kaynak: Skew Sonuç Piyasa katılımcıları, bitcoin’in yarılanmasından sonra hala bir sonraki odak noktası arıyor gibi görünüyor ve ETH 2.0 yükseltmesi, kripto alanında kolayca bir sonraki odak noktası haline gelebilir. Ancak, bilinmeyen zamanlama ve çoklu gecikme geçmişiyle, yatırımcılar ve tüccarlar için böyle bir olaydan yararlanmak zor olabilir. Bu nedenle vadeli işlemler ve takas gibi türevler, yatırımcıların bu fırsatları yakalamalarına ve doğru stratejiyi kullanarak risklerini azaltmalarına yardımcı olabilir. Yatırımcılar stratejilerini risk profillerine göre oluşturmalıdır. Yazar: Cyrus Ip Araştırma Analisti, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map