1. Hesap Makinesi

Hesap makinesini nasıl kullanacağınıza hala aşina değilseniz ve makul bir fiyata nasıl kar elde edeceğinizi veya zararı nasıl durduracağınızı bilmiyorsanız, hesaplamanıza yardımcı olması için hesap makinesini kullanmanız gerekir..

P&L hesaplaması:

Tür seçmeniz gerekir: uzun veya kısa. Kaldıraç girişinde kaldıraç seviyesini girin. Açılış fiyatını, kapanış fiyatını ve tutarını Açılış Fiyatı, Kapanış Fiyatı ve Tutar girişlerine girin. Hesaplamayı başlatmak için Hesapla’ya tıklayın. Ardından, gerekli marj miktarını hesaplayabilirsiniz, tahmini P&L ve P&L oranı.

Örnek: 1 BTC’ye eşdeğer uzun BTCUSD haftalık sözleşmeleri açmaya hazırsınız. Kaldıraç 4x’tir. Açılış fiyatı 7.164 USD / BTC’dir. Her sözleşmenin nominal değeri 100 USD / kontrattır. Açılacak sözleşme sayısı 7164 * 1/100 = 71 sözleşmedir (en yakın tam sayıya yuvarlanır).

Marj = nominal değer * sözleşme sayısı / açık fiyat / kaldıraç = 71 * 100 / 7.164 USD / 4 = 0.2477 BTC. 8.000 USD’den çıkmak istediğinizde, P’niz&L = (görünen değer * sözleşme sayısı / açık fiyat – görünen değer * sözleşme sayısı / kapanış fiyatı) = (71 * 100 / 7.164 ABD Doları – 71 * 100 / 8.000 ABD Doları) = 0.1035

P&L oranı = P&L / marj = 0.1035 / 0.2477 =% 41.80

Alıcı ücreti = (görünen değer * sözleşme sayısı) / açık fiyat * Alıcı ücreti oranı

Ücret oranları, katmanınıza göre değişir.

Kapanış fiyatı hesaplaması:

Tür seçmeniz gerekir: uzun veya kısa. Kaldıraç girişinde kaldıraç seviyesini girin. Açık fiyatı, tutarı ve tahmini girin. P&Açık Fiyat, Tutar ve Est. PL girişleri. Hesaplamayı başlatmak için Hesapla’ya tıklayın. Ardından, istediğiniz yakın fiyatı hesaplayabilirsiniz.

Göster P’ye geçebilirsiniz&L Oranı ve bir P&İstediğiniz yakın fiyatı bulmak için L oranı.

Örnek: 1 BTC’ye eşdeğer uzun BTCUSD haftalık sözleşmeleri açmaya hazırsınız. Kaldıraç 4x’tir. Açılış fiyatı 7.164 USD / BTC’dir. Her sözleşmenin nominal değeri 100 USD / kontrattır. Açılacak sözleşme sayısı 7164 * 1/100 = 71 sözleşmedir (en yakın tam sayıya yuvarlanır).

Beklediğiniz kazanç 0,5 BTC ise, kapanış fiyatı aşağıdaki şekilde hesaplanır:

P&L = (nominal değer * sözleşme sayısı / açık fiyat – görünen değer * sözleşme sayısı / kapanış fiyatı)

0.5 = (71 * 100 / 7.164 USD – 71 * 100 / kapanış fiyatı)

Kapanış fiyatı = 14,458,33 USD

Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması. tasfiye fiyatı hesaplaması:

Kenar Boşluğu Modunu seçmeniz gerekir: çapraz veya sabit ve Tür: uzun veya kısa. Kaldıraç girişinde kaldıraç seviyesini girin. Açılış Fiyatı, Tutar ve Eklenen Teminat girişlerine açık fiyatı, tutarı ve eklenen marjı girin. Hesaplamayı başlatmak için Hesapla’ya tıklayın. Ardından, istediğiniz tahmini tasfiye fiyatını hesaplayabilirsiniz..

Örnek: 1 BTC’ye eşdeğer uzun BTCUSD haftalık sözleşmeleri açmaya hazırsınız. Kaldıraç 4x’tir. Açılış fiyatı 7.164 USD / BTC’dir. Her sözleşmenin nominal değeri 100 USD / kontrattır. Açılacak sözleşme sayısı 7164 * 1/100 = 71 sözleşmedir (en yakın tam sayıya yuvarlanır). Marjına 0,2 BTC eklersiniz.

Tasfiye fiyatı = (sürdürme marj oranı + 1 – ücret oranı) / (1 / ortalama açılış fiyatı / kaldıraç +1 / ortalama açılış fiyatı + eklenen marj / nominal değer / sözleşme sayısı)

Avustralya, Brezilya ve Kuzey Amerika ülkelerinin kullandığı saat uygulaması. tasfiye bedeli = (% 0,5 + 1) / (1 / 7.164 USD / 4 + 1 / 7.164 USD + 0.2 / 100/71) = 4.961 USD

2. İşlem Verileri

Alım Satım Verileri, bir dizi sözleşme göstergesinden oluşur. Ayrıntıları kontrol etmek için İşlem Verilerini tıklayabilirsiniz.

Kontrol etmek istediğiniz kripto para birimini seçebilirsiniz.

BTC Uzun / Kısa Oranı

Bu gösterge, belirli bir süre içinde net uzun ve kısa pozisyona sahip kullanıcıların oranını gösterir. Veriler, kullanıcıların haftalık, iki haftalık ve üç aylık vadeli işlemlerin yanı sıra sürekli takasla ilgili verilerini içerir (Uzun / Kısa, kullanıcıların net BTC pozisyonlarına göre hesaplanır).

Temel

Bu gösterge, vadeli işlemler veya takas fiyatı ile spot endeks fiyatı arasındaki farkı gösterir. Belirli bir zamanda, temel = vadeli işlemler veya takas fiyatı – spot endeks fiyatı.

Açık Faiz ve İşlem Hacmi

Açık faiz: Vadeli işlemlerin uzun ve kısa varlıklarının toplamı ve belirli bir dayanak varlık ile belirli bir zamanda kalıcı takas.

İşlem hacmi: Vadeli işlemlerin toplam işlem hacmi ve belirli bir dayanak varlık ile belirli bir süre içinde kalıcı takas.

Alıcı Al ve Sat

Aktif satın alma hacmi: Belirli bir dönemdeki aktif satın alma emirlerinin işlem hacmi (alıcı satın alma emirleri), sermaye girişi miktarıdır..

Aktif satış hacmi: Belirli bir dönemdeki aktif satış emirlerinin işlem hacmi (satış emri alma), yani sermaye çıkışı miktarı.

En İyi Tüccar Duyarlılık Endeksi

Bu gösterge, en iyi 100 tüccar tarafından tutulan net uzun / kısa pozisyon oranını yansıtır. Aktif bir hesap, pozisyon büyüklüğüne bakılmaksızın bir oy hakkına sahiptir (sadece pozisyon sahibi olan hesaplar aktif olarak sayılır).

En İyi Tüccar Kullanılan Ortalama Marj

Bu gösterge, en iyi 100 yatırımcının fonlarını marj hesaplarında nasıl kullandıklarını yansıtır. En İyi Tüccar Duyarlılık Endeksi’nin (TTSI) aksine, bu gösterge oylamaya dayalı geri bildirim sağlamaz. Bunun yerine, bu en iyi tüccarlar tarafından kullanılan ortalama başlangıç ​​marjı yüzdesine göre hesaplanır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me