Bitcoin analizi | 4-Ayı Şamdan Formasyonları

Fiyat dilini okuyarak yükselme ve düşme eğilimi var;

Almak ve satmak için bir sinyal var ve anlaşmayı hissetmeye veda edin.

Bugün, Ayı Şamdan Kalıpları hakkında bilgi edineceğiz.

Akşam yıldızının görünümü, boğa trendinin sona erdiğini ve bir ayarlamanın geldiğini gösterir..

Akşam Yıldızı nedir? Kırmızı çizgide gösterildiği gibi.

Akşam yıldızı, üç mumdan oluşan bir düşüş şamdan formasyonudur: büyük bir beyaz şamdan, küçük gövdeli bir mum ve kırmızı bir mum. Bir akşam yıldızı benzersiz bir özellik gösterir: Son mumun kapanış fiyatı, ilk mumdan en az% 50 daha düşük olmalıdır..

Son mumun kapanış fiyatına bakarak piyasanın düşüş seviyesini bile belirleyebiliriz. Grafikte görebileceğiniz gibi, kırmızı şamdanın kapanış fiyatı% 50 seviyesini aştı. Bu, düşüş eğiliminin nispeten zayıf olduğunu gösteriyor. Kırmızı mumun kapanış fiyatı beyaz mumun açılış fiyatına yakın veya aynıysa, bu, düşüş eğiliminin nispeten güçlü olduğu anlamına gelir; kırmızı mumun kapanış fiyatı, beyaz mumun açılış fiyatından önemli ölçüde düşüktür, bu düşüş eğilimi anlamına gelir. çok güçlüdür.

Günlük ticaret piyasalarında, bir akşam yıldızı, ders kitaplarından tanıyabileceğiniz kadar açık olmayabilir. İşte geçmişte bulduğumuz bazı örnekler:

İlk şekilde orta bölümün iki küçük mum çubuğundan oluştuğunu görebilirsiniz. Onları gerçek hayattaki ticaret tablosuna geri taşıyalım. Güçlü bir fiyat artışından sonra, yüksek seviyede bir akşam yıldızı görülüyor, ardından hemen bir fiyat düzeltme modeli görüyoruz..

İkinci rakam OKEx’ten alınmıştır – 2 saatlik bir BTC / USD grafiği. Ortadaki mum çok küçük olmadığından bu mükemmel bir örnek olmayabilir. Bununla birlikte, yine de bir akşam yıldızı deseni görebiliriz ve fiyat, desen oluşturulduktan hemen sonra düşer..

Üçüncü şekilde orta bölümü küçük gövdeli iki mum oluşturmuştur. Ayrıca kırmızı mumun kapanış fiyatının, beyaz mumun açılış fiyatından önemli ölçüde düşük olduğunu görebiliriz. Fiyat sürekli salınımlardan sonra düşüyor. Bazen akşam yıldızı kısa sürede birden çok kez görünebilir. Bu BTC / USDT düşüş eğiliminde, fiyat tekrar yükseldiğinde ve hemen ardından düştüğünde iki akşam yıldızı görüyoruz..

İkinci öğreneceğimiz şey ise Yutan Ayı.

Yutan düşüş formasyonu, beyaz bir mum çubuğundan ve ardından daha küçük olan beyaz mumu “yutan” büyük bir kırmızı mum çubuğundan oluşur..

Ancak böyle bir model görürsek düşüş seviyesini nasıl belirleyebiliriz??

İlk şekilde, kırmızı mum beyaz mumu zar zor yutuyor, bu da düşüş eğiliminin zayıf olduğu anlamına geliyor. İkinci şekilde, kırmızı mumun kapanış fiyatı beyaz mumun açılış fiyatından önemli ölçüde düşüktür, kırmızı mumun uzunluğu neredeyse beyaz mumun iki katıdır, yani düşüş eğilimi güçlüdür. Üçüncü şekilde, kırmızı mum bir seferde birden fazla beyaz mum yutar ve bu da düşüş eğiliminin son derece güçlü olduğunu gösterir..

Şimdi gerçek hayattan bazı örneklere bakalım.

Tabloda gösterildiği gibi.

İlk rakam OKEx’in LTC / USDT günlük grafiğidir. Bir fiyat artışından sonra, birçok beyaz mumu yutan büyük bir kırmızı mum görebiliriz ve bunu güçlü bir düşüş eğilimi izler..

İkinci rakam OKEx’ten 2 saatlik bir ETH / USDT grafiktir. ETH fiyatı yeni bir zirveye yükseldikten sonra, bir düşüş eğilimi görülüyor ve düşüş eğilimi devam ediyor..

Üçüncü rakam, OKEx’ten 6 saatlik bir EOS / USDT grafiktir. Sürekli bir fiyat artışının ardından, bir yutan düşüş paterni oluştu ve güçlü bir düşüş eğilimi belirdi..

En son öğreneceğimiz şey Tower Top..

Bir kule tepesi kalıbı, solda normal veya büyük bir beyaz mum, ortada genellikle 5’ten fazla birkaç küçük mum ve sağda normal veya büyük bir kırmızı mumdan oluşur. Gördüğünüz gibi, grafikte tam olarak bir kule tepesine benziyor.

Bir kule tepesi genellikle son kırmızı mumun kapanış fiyatı ilk beyaz mumun gövdesinden% 50 daha düşük olduğunda oluşur. Bir kule tepesi ters bir modeldir, düşüş eğiliminin tersine döndüğünü gösterir. Bu, satıcılar zorla kontrolü yeniden ele geçirmeden önce alıcıların kademeli olarak tükenmesini yansıtır..

Son kırmızı mumun kapanış fiyatına bakarak da piyasanın düşüş seviyesini belirleyebiliriz.Şekilde gösterildiği gibi, kırmızı mumun kapanış fiyatı% 50 seviyesini zar zor aşarsa, düşüş eğilimi nispeten zayıf olacaktır. Ancak kapanış fiyatı beyaz mumun açılış fiyatına yakınsa düşüş eğilimi daha güçlü olacaktır. Kapanış fiyatı, beyaz şamdanın açılış fiyatından önemli ölçüde düşükse, düşüş eğilimi çok güçlü olacaktır..

Gerçek hayattan bazı örneklere bir göz atalım.

Bu rakam OKEx’teki BTC / USDT 6 saatlik grafikten alınmıştır. Küçük şamdanlara bağlı uzun gölgeler görebiliriz. Ancak bu fenomen kule üst yapısını etkilemiyor, BTC piyasası daha sonra güçlü bir düşüş eğilimi görüyor, fiyat yeni bir düşük seviyeye düşüyor.

İkinci şekil OKEx’deki 12 saatlik spot ACC / USDT grafiğini göstermektedir. Kulenin tepesinin orta bölümü alışılmadık derecede küçük mumlardan oluşmuyor ve daha büyük bir dalgalanma seviyesi görebiliyoruz. Desen oluşturulduktan sonra, ACC fiyatı keskin bir şekilde düştü.

Bugün öğrendiklerimize bir göz atalım:

İlki bir akşam yıldızı, yani karanlık üzerimizde. İkincisi, yutan düşüş, bir ayı koşusunun geldiğini gösteriyor. Sonuncusu, alıcıların kademeli tükenmesini yansıtan kule tepesi.

İşte bölümümüzün sonuna geliyor, size çeşitli Şamdan Çizgi kombinasyonları konumunun önemini göstereceğiz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map