Bitcoin analizi | 3-Boğa Şamdan Hattı

Fiyat dilini okuyarak yükselme ve düşme eğilimi var;

Almak ve satmak için bir sinyal var ve anlaşmayı hissetmeye veda edin.

Bu seansta, çeşitli boğa Şamdan Hattı kombinasyonlarını öğrenecek ve bunları analiz etmenin en etkili yollarını göstereceğiz..

İlk olarak, kripto para biriminde yükselişin başladığını gösteren görsel bir işaret olan “Dawnstar” ı tanıtacağız..

Kırmızı çizgide bir Dawnstar’ı daire içine aldık.

Standart bir “Dawnstar” 3 Mum Çubuğu Çizgisinden oluşur .. Soldaki kırmızı çizgiye dış daire denir. Ve orta tutamaç bir Doji’dir. + İşaretine benziyor. dış dairenin altında yer alır ve yeşil çizgi uzun bir İç çemberdir..

İşte bir Dawnstar olup olmadığı, üçüncü / İç çemberin uzunluğuna bağlı. İç çemberin kapanış fiyatı temel göstergedir, ilk satırın gövdesinin% 50’sini karşılaması gerekir.

Bir Dawnstar olduğunu onayladıktan sonra. Hakim eğilimin yükseliş gücünü çok önemli bir faktörle değerlendirebiliriz – “İç çemberin” kapanış fiyatı Burada 3 durumumuz var: Genel olarak, kapanış fiyatı dış çemberin% 50’sini biraz aşarsa, yükseliş gücü nispeten zayıf kabul edilir.

Kapanış fiyatı dış çemberin açılış fiyatına çok yakınsa, yükseliş gücünün nispeten güçlü olduğu kabul edilir..

Ve son olarak, kapanış fiyatı dış çemberin açılış fiyatını çok daha aşarsa, yükseliş gücü önemli ölçüde güçlüdür..

Bahsettiklerimiz, bir Standart Dawnstar’ın tipik örnekleridir. Bununla birlikte, bir Dawnstar’ın modeli pazarda farklılık gösterir ve az önce gördüklerimizden farklıdır. Bu nedenle, referansınız için bazı gerçek örnekler çıkardık. Onları tek tek inceleyelim!

İşte farklı desenlere sahip üç tür “Dawnstar”. Ve gerçek trendde nasıl göründüklerini göreceksiniz. İlkine bakalım. Orta çizgi bir “Doji” çizgisi değil, “+” çizgisinden çok “T çizgisine” benziyor.

Fiyatın keskin bir şekilde düştüğünü görebiliriz. Sonra “Dawnstar” çıktı. Fiyat daha sonra düşmeyi bıraktı ve onun yerine yükseldi

İşte ikincisi. Orta kısım 2 küçük mumdan oluşur.

Fiyat yükselirken bir “Şafak Yıldızı” belirir. Ve bundan sonra fiyat yükselmeye devam etti.

İşte son kombinasyon geliyor. Dawnstar, 3 küçük mum veya doji çizgisinden oluşur..

Fiyat keskin bir şekilde düştükten sonra bir Dawnstar belirdi. Ve fiyat hızla yükseldi.

Daha sonra, “Kırlangıç ​​nedeniyle boğa” adı verilen başka bir yükseliş Mum Çubuğu kombinasyonu hakkında bilgi edineceğiz..

Yani Bullish’in yutmadan dolayı temel özelliği yeşil gövdenin kırmızı gövdeyi tamamen kaplamasıdır. Bu, dış çemberin İç çember tarafından yutulduğu anlamına gelir, bu da boğa gücünün büyük bir karşı atak yaptığını gösterir..

Yükseliş gücü nasıl değerlendirilir?

Şekil 1 için, yeşil gövde kırmızı gövdeyi yutmuştu, bu kombinasyon en zayıf yükseliş gücünü gösteriyordu;

Şekil 2 için, yeşil gövde kırmızı gövdeden önemli ölçüde daha yüksektir. Hatta kırmızı olanın iki katı büyüklüğünde. Kombinasyon çok güçlü bir yükseliş gücünü temsil ediyor;

Son durumda, yeşil vücut kırmızı cisimlerin çoğunu yuttu ve bu en güçlü boğa gücüne sahip..

Piyasada, yukarıdaki durumlar kadar mükemmel görünmeyen kırlangıç ​​kombinasyonları nedeniyle birçok Boğa var. Piyasadan bazı gerçek senaryoları tartışacağız.

İç çember dış çemberi tamamen kaplamadığı için kırlangıç ​​kombinasyonları nedeniyle 3 Boğa göstereceğiz..

İlk örnek için, fiyat ilk önce keskin bir şekilde düştü ve kırlangıç ​​kombinasyonu ortaya çıktığı için Boğa’dan sonra durdu. Sonra yükselmeye devam etti.

İkincisi için, İç çember iki dış çemberi kapladı ve yutma paterni nedeniyle bir Boğa oluşturdu. Ve ardından bir yükseliş trendi izledi.

Son durum için, İç daire 3 dış daireyi kapsıyor ve ardından fiyat keskin bir şekilde arttı..

Tower Bottom olarak adlandırılan son boğa Mum Çubuğu Hattı kombinasyonunu göreceğiz..

Standart bir kule tabanı için, bir dış çemberden oluşur ve ortada 5 veya daha fazla küçük Dış çember ve İç çemberden oluşan bir grup ve sağ yanda uzun bir İç çember izler..

Tümü ters çevrilmiş bir kuleye benziyor, bu yüzden kule şeklinin altı olarak adlandırılıyor..

Etkili bir Kule Dibi yapan önemli bir faktör, son İç çember için kapanış fiyatının öndeki Dış çember gövdesinin% 50’sini aşması gerektiğidir..

Bunun bir Kule Dibi olduğunu anladığımızda, piyasanın yükseliş gücünü son İç çemberin kapanış fiyatına göre değerlendirebiliriz.

İç çemberin kapanış fiyatı% 50 çizgisini geçtiyse, yükseliş gücü zayıftır.

İç çemberin kapanış fiyatı dış çemberin açılış fiyatına yakınsa, yükseliş gücü nispeten güçlüdür..

Ve son olarak, İç çemberin kapanış fiyatı dış çemberin açılış fiyatından çok daha yüksekse. Yükseliş gücü önemli ölçüde güçlü.

Tabii ki, kulenin tabanı gerçek trendde aynı şekilde görünmeyecek. Bu yüzden esnek olmamız gerektiğini unutmayın. Şimdi neyin gerçek olduğuna bir bakalım "kule tabanı" piyasada.

Birinci grafik için, gerçek görünüm kule tabanının şematik diyagramına çok yakındır..

Bu ekran görüntüsü EOS / USDT’nin 6 saatlik grafiğinden alınmıştır.

OKEx C2C ticaret alanı. Yükseliş trendinde kulenin dibinin ortaya çıktığını ve ardından yeni bir yükseliş turunun izlediğini görebiliriz..

Ve bu anter varyasyonudur. Kulenin orta kısmı çok küçük bir mumdan değil, uzun ve kısa mumların birleşiminden oluşuyor..

Ekran görüntüsü, OKEx C2C işlem alanındaki EOS / USDT’nin 12 saatlik grafiğinden alınmıştır. Fiyatın çok düşmesinin ardından bir kule tabanı oluştu. Fiyat daha sonra düşmeyi bıraktı ve tersine döndü.

Son olarak, videoda sunduğumuz her şeyi özetlemek için:

3 klasik Boğa şamdan kombinasyonu vardır. İlki “Şafak Yıldızı” olup, yaklaşan parlak bir fiyat artışına işaret eder..

İkincisi, yükseliş gücünün büyük bir karşı atak yaptığını gösteren “Kırlangıç ​​nedeniyle boğa”..

Üçüncüsü ise ters bir ters dönmeyi düşündüren “Kule Altı”..

İşte bölümümüzün sonuna geliyor, size çeşitli yükseliş grafiği kombinasyonlarını analiz etmenin en olumsuz yollarını göstereceğiz,

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map