Bitcoin analizi | 2-Şamdan Hattı ve yapısı

Fiyat dilini okuyarak yükselme ve düşme eğilimi var;

Almak ve satmak için bir sinyal var ve anlaşmayı hissetmeye veda edin.

Son bölümde Candlestick Line ve yapısını tanıtmıştık. Ama neden Candlestick Line’ı anlamamız gerekiyor??

Bu videoda evrimi ve anlamı hakkında konuşacağız.

İlk olarak, Mum Çubuğu Çizgisinin birbirini takip eden fiyat değişimlerinde nasıl geliştiğine bakalım..

Bu yatay çizgi açılış fiyatını gösterir ve kapanış fiyatı aynıdır. Buna “4 fiyatlı Doji” denir. Genellikle piyasa açılış anında veya minimum işlem hacminin olduğu bir dönemde veya fiyat yükseldiğinde ve sonunda başladığı yere geri döndüğünde ortaya çıkar..

Piyasa aktif hale geldiğinde fiyat değişir, kısa varlığa sahip küçük bir mum oluşur. Yeşil kısım, fiyatın arttığını gösterir ve buna yukarı mum denir; kırmızı kısım fiyatın düştüğünü gösterdiği yerde, buna aşağı mum denir.

Piyasa daha aktif hale geldiğinde, Aşağı mum ve Yukarı mum daha uzun olacaktır.

Ve işlem süresi aşırı derecede aktif hale geldiğinde, Aşağı mum ve Yukarı mum daha da uzun olacaktır..

Peki gölge nasıl oluşuyor?

Pazarın yeni açıldığı zamana geri dönelim.

Fiyat yavaş yavaş düşüyor.

Ve fiyat belirli bir fiyata düştüğünde, aktif olarak satın alan bir grup yatırımcı piyasada kademeli olarak belirir, fiyatı adım adım yukarı iter ve daha düşük bir gölge çizgisi oluşturur. Ve şekilde gösterildiği gibi, varlık daha düşük bir gölge çizgisiyle kısalır, buna genellikle "çekiç hattı".

Mum varlığı ince bir çizgi haline geldiğinde, buna haç diyoruz.

Satın alma gücü güçlendikçe ve güçlendikçe, fiyat kademeli olarak yükselir ve iki yükseliş şamdanı oluşturur..

Fiyat belirli bir yüksekliğe çıktığında, piyasada aktif olarak satış yapan bir grup yatırımcı ortaya çıkar. Şekilde gösterildiği gibi, fiyat yavaşça bastırılır ve bir Hachure oluşturur..

Sağdaki mum varlığı küçüktür ve bir Hachure ile genellikle “ters çekiç çizgisi” olarak adlandırılır.

Satış hacmi kademeli olarak arttığında, fiyat nihai kapanış fiyatının açılış fiyatı ile aynı olduğu noktaya kadar düşmeye devam eder. Şekilde görüldüğü gibi sol taraftaki haç şeklindeki K çizgisine “yıldız çizgisi”, sağdaki resim ise mezar taşına benzediği için “Mezar Taşı Dojisi” olarak adlandırılır. Aynı zamanda “ters T-çizgisi” olarak da adlandırılabilir.

Varyasyonlarından geçtikten sonra çok sayıda şamdan öğrendik. Kaç çeşit K hattı var?

Ve bu şamdanlar nasıl sınıflandırılmalıdır??

Gösterildiği gibi, her türlü şamdanları düzenli bir şekilde düzenliyoruz. ️

Satır ve sütunları çarparak toplam 42 çeşit vardır. Önce mum varlığının uzunluğunun anlamını açıklayacağız.

İlk satır, kısa varlığa sahip yeşil Yukarı şamdanları gösterir ve bu, boğa gücünün zayıf olduğunu gösterir..

İkinci satır, daha uzun bir varlığa sahip yeşil Yukarı mumları gösterir, bu da yükseliş gücünün güçlü olduğu anlamına gelir..

Üçüncü satır, çok uzun bir varlığa sahip yeşil Yukarı mumu gösterir; bu, yükseliş gücünün mutlak bir avantaja sahip olduğu anlamına gelir..

Dördüncü sırada gövdeler ince çizgiler şeklindedir. Toplu olarak “Doji hatları” olarak adlandırılırlar, yani alım ve satım gücünün şiddetli ve eşit bir şekilde eşleştirildiği anlamına gelir..

Beşinci sıra, kısa varlığa sahip kırmızı Aşağı mumları gösterir ve bu düşüş gücünün zayıf olduğunu gösterir..

Altıncı sıra, daha uzun bir varlığa sahip kırmızı Aşağı mumları gösterir, bu da daha güçlü bir düşüş gücü anlamına gelir..

Yedinci sırada, çok uzun bir varlığa sahip kırmızı Aşağı mum gösteriliyor, bu da düşüş gücünün mutlak bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Ardından, üst ve alt gölge çizgilerinin uzunluğunun anlamını açıklayacağız..

İlk sütunda, K çizgisinde üst ve alt gölge çizgisi yoktur. Biz buna genellikle “kel kafa” diyoruz, bu da durumun tek taraflı olduğu anlamına geliyor. Pozitif çizgi, yükseliş gücünü gösterir ve negatif çizgi güçlü boğaları gösterir..

İkinci sütun, yalnızca alt gölge çizgisi, mumun uzun tüyleri yokmuş gibi görünür, bu nedenle genellikle “kel” olarak adlandırılır. Satın alma tarafından destek olduğu anlamına gelir. Alt gölge çizgisi ne kadar uzunsa, destek o kadar güçlüdür.

Üçüncü sütunda, K çizgisinde yalnızca genellikle “çıplak ayakla” olarak adlandırılan Hachure vardır. Bir direniş olduğunu ima eder, üst gölge çizgisi ne kadar uzunsa, direniş o kadar güçlüdür.

Dördüncü sütunda, üst ve alt gölge çizgilerinin uzunlukları neredeyse eşittir, yani hem destek hem de direnç eşittir..

Beşinci sütunda, alt gölge çizgisi üst gölge çizgisinden daha uzundur, bu da alt desteğin üst dirençten daha büyük olduğu anlamına gelir..

Altıncı sütunda, üst gölge çizgisi alt gölge çizgisinden daha uzundur, bu da üst direncin alt destekten daha büyük olduğu anlamına gelir..

Dizisiz dizilerin K satırlarını düzenlemek, sıklıkla gördüğümüz fiyat grafiğini oluşturur. Ekran görüntüsü OKEx döviz ticareti alanındaki BTC / USDT fiyat tablosundan alınmıştır..

İşte bölümümüzün sonu geliyor, bir sonraki videoda Grafik düzenli düzenlemesini gözlemleme ve gelecekteki fiyat artışını ve düşüşünü tahmin etme hakkında paylaşacağız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map