Gümüşe Yatırım – Bilmeniz Gereken Her Şey

Neden Gümüşe Yatırım Yapmalısınız??

Küresel ekonominin öngörülemez bir noktaya gelmesiyle, değerli metal ticaretinin yükselmesi şaşırtıcı değil. Tüccarlar, ekonomik belirsizlik zamanlarında yaygın olduğu gibi daha geleneksel bir güvenli limana akın ederken, altın tüm zamanların en yüksek seviyelerinde..

Sadece altın değil, talepte de bir artış var. Genellikle ticareti yapılan en popüler ikinci değerli metal olarak görülen gümüş ticareti, kendi çok yılın en yüksek seviyesine sıçradı. Yaklaşık 28 dolardan işlem gören gümüş, yalnızca bu yıl neredeyse% 30 arttı. Bunu aklınızda tutarak, eyleme nasıl gireceğinizi merak ediyor olabilirsiniz? Dünyaca ünlü değerli metaller hakkında bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra, gümüş ticaretine nasıl başlayacağınız konusunda tam bir düşüş yaşadık..

Gümüş Fiyatları Neler Etkiler??

Olağan arz ve talep hareketlerinden büyük ölçüde etkilenmeyen altının aksine, gümüş fiyatları bir dizi faktöre bağlı olarak dalgalanabilir. Bu anlamda gümüş, ikili bir rol oynar. Evet, değer deposu olarak görülmesi ve bir ölçüde güvenli liman yatırımı olarak görülmesi açısından benzer özelliklere sahip olmakla birlikte, değeri de kullandığı sektörlerdeki talepten büyük ölçüde etkilenebilmektedir..

Para Birimi Gücü: Ana para birimi (USD) ile altın arasında göreceğiniz ilişkiye benzer şekilde, gümüşün de Dolarla ters bir ilişkisi vardır. Bu, Dolar zayıf olduğunda gümüş fiyatlarının daha yüksek olma eğiliminde olduğu anlamına gelir. Bunun tersi de, güçlü bir ABD Doları zamanlarında gümüş fiyatının düşme eğiliminde olduğu doğrudur..

Maliye politikası: Burada maliye politikasını sadece enflasyon ve faiz oranları için değil, aynı zamanda gümüş külçe alımına ilişkin hükümet politikası için de bir bütün olarak kullanabiliriz. Her üç şey de gümüş fiyatını değiştirmek için çok şey yapabilir. Yükselen enflasyona karşı büyük bir korunma sağlarken, düşük faiz oranları da insanları gümüş ve diğer emtialara yatırım yapmaya yöneltiyor..

Pratik Talep: Gümüşün diğer tarafı, endüstride çok yaygın olarak kullanılmasıdır. Bu özellikle elektrikli cihazlarda, tıbbi cihazlarda ve devrelerde geçerlidir. Bu sektörlerdeki talep, kıymetli maden.

Gümüşe Nasıl Yatırım Yapılır

Artık pazarı neyin yönlendirdiğini bildiğinize göre, dahil olmanın ve gümüşe yatırım yapmanın en kolay yollarından birkaçına bakalım. Çevrimiçi broker ticaret hesabını kurduğunuzda, yatırım süreci gerçekten kolay olmalıdır..

Gümüş Külçe: Bu kesinlikle gümüş piyasasına girmenin en doğrudan yoludur. Gümüş külçe veya gerçek gümüş külçeler ve madeni paralar satın almak nispeten kolaydır ve satın alabileceğiniz bir dizi güvenilir satış noktası vardır. Bunun, gümüşe yatırım yapmanın en likit olmayan yolu olduğunu ve her fiziksel gümüş satın alımının, maruz kalabileceğiniz depolama maliyetlerinin yanı sıra hafif bir prim ekleyeceğini unutmamalısınız.

Bu iki şirketi tavsiye ediyoruz:

  1. Altın Broker
  2. Külçe Kasası

Gümüş Stoklar: Gümüşle ilgili hisse senetlerine yatırım yapmak, piyasaya girmenin bir başka harika yoludur. Bu, gümüş madenciliği yapan şirketlere veya üretim sürecinde yer alan herhangi birine yatırım yapmak anlamına gelebilir. Bu şirketlerdeki bu hisse senedi fiyatları tipik olarak gümüş fiyatı ile yakından ilişkilidir. Bu yatırım, ürünlerinde çok fazla gümüş kullanan yukarıda belirtilen sektörlerdeki şirketlere kadar uzayabilir. Bu şirketler de gümüş fiyatlarından etkilenecek ve tabii ki satmak veya ticaret yapmak istiyorsanız borsaya yatırım yapmak büyük likiditeye sahip..

ETF’ler & Yatırım fonları: Gümüşün fiyatı, bireysel hisse senetlerinin fiyatı gibi dalgalanabilir. Bu amaçla çeşitlendirme her zaman iyi bir fikirdir. ETF’ler ve yatırım fonları, bir dizi farklı hisse senedi aracılığıyla gümüşe yatırım yapmak için ideal bir alternatif sağlayabilir. Bu tam olarak bir ETF’ye veya yatırım fonuna yatırım yaparak yaptığınız şeydir. Bunlar esasen teklif edilen ve herhangi bir sektöre göre ağırlıklandırılabilen stok sepetleridir. Bu durumda, gümüş lehine ağırlıklı bir fona yatırım yaparsınız..

Gümüşe yatırım yapmaya başlamanın başka yolları olsa da, bunlar en yaygın olanlardan bazılarıdır ve çoğunlukla brokerınız aracılığıyla erişilebilir yöntemlerdir..

Gümüş Yatırımlarının Faydaları

Özellikle doğru zamanda, gümüşe yapılan bir yatırımdan elde edilecek birçok fayda vardır. Mevcut ekonomik durumun giderek daha fazla insanı gümüşe itmesiyle birlikte, şimdi bu hareketi yapmanın zamanı gelebilir gibi görünüyor..

Portföyünüzün çeşitlendirilmesi her zaman büyük bir artıdır. Altın, gümüş veya diğer değerli metallere yapılan bir yatırımın sunabileceği şey tam olarak budur. Bunlar aynı zamanda şimdi veya gelecekte değişen koşullara karşı büyük bir koruma sağlayabilir..

Gümüş için bir başka olumlu nokta da, değerli metallere yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, gümüşün fiyat açısından en erişilebilir ağ geçitlerinden birini sunmasıdır. Mevcut piyasada ons başına 30 doların altında, yatırım yapmak için biraz daha az sermayeniz olsa bile çok uygun fiyatlı..

Şerit ile, yukarıda bahsedilen ikili kullanımlara da sahipsiniz. Hem bir değer deposu hem de talep gören bir endüstriyel kaynak olabilir. Gümüş için bir hamle yapmayı düşünüyorsanız, bu kendi başına da temyize katkıda bulunur..

Son düşünceler

Genel olarak, gümüşün yatırım yapmak için altından daha uçucu bir değerli metal olarak görüldüğü doğru olsa da, çok dengeli bir seçimdir. Özellikle şu anda gümüşe yatırım yapmayı seçerseniz ve zaman içinde değerini koruyabileceğini bildiğiniz bir malınız varsa, kendi tarafınızda birçok avantajınız var..

Buna, gümüş ve diğer emtialara yatırım yapmanın her zamankinden daha kolay olduğu ve doğru yoldasınız olduğu gerçeğini ekleyin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map