2019 İçin En İyi 7 En İyi Cryptocurrency Donanım Cüzdanları

Bir süredir cryptoshere içindeyseniz, madeni paralarınızı korumanın yollarını ve onları ne tür bir cüzdan saklamanız gerektiğini öğrenmiş olmalısınız. Bu yazıda size en bilinen donanım cüzdanlarını göstereceğiz.

Neden Donanım Cüzdanı Kullanmalısınız??

Donanım cüzdanları, kripto para birimlerinizi çok daha güvenli bir şekilde saklamanız için size daha fazla güvence verir ve ayrıca ödemelerinizi daha hızlı kolaylaştırır. Bu, Bitcoin’in donanım cüzdanlarının son yıllarda istikrarlı bir şekilde büyümesinin nedenlerinden biridir. Bu makale, Bitcoin kripto para birimini depolamak için bu coinlere erişimi siber suçlulara ifşa etmek zorunda kalmadan en iyi cihazlarınızı ayrıntılı olarak açıklamaktadır. İyi haber şu ki, tüm bu cihazları çevrimiçi olarak satın alabilir ve dünyanın neresinde olursanız olun birkaç gün içinde size gönderebilirsiniz..

Kripto Para Birimlerim Nerede Bulunur?

İnsanlar donanım cüzdanlarını çevrimdışı cüzdan olarak adlandırdığında, bu, madeni paraların cihazda depolandığı ve bu nedenle cihaz çalınmadıkça kimsenin erişemeyeceği anlamına gelmez. Bu bir yanılgıdır. Donanım cüzdanı yalnızca internete hemen bağlanmayan bir cihazdır. Cihazda bulunanlar, blok zincirindeki madeni paralarınıza ağ geçidi olan bir uygulamadır..

Tokenleriniz her zaman blok zincirindedir. Öyleyse, sorabileceğiniz herhangi bir şekilde kripto paralarınız üzerinde olmadığında bir donanım cihazına ne gerek var? Evet, kripto para birimlerini tutmazlar, ancak sizi blok zincirindeki kripto para birimlerinize bağlayan, özel anahtarlar veya tohum kelimeleri adı verilen kripto para birimlerine erişimi korurlar. Bu donanım cihazları ayrıca, cihaz kaybolduğunda veya alınsa bile bu anahtarların çalınamayacağı ve bu nedenle kripto para birimlerinizin güvenliğini sağlayacak şekilde şifrelenmiştir. Hesap oluşturma ve anahtar / tohum kelimeleri oluşturma, donanım cihazının şifreli ortamında yapılır ve kendi başlarına internete bağlı cihazlar olmadıklarından, siber saldırganların insanların fonlarına erişme ve erişimden kurtulma şansı yoktur..

Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla olan herhangi bir kripto para biriminin bir donanım cihazında saklanması tavsiye edilir ve aşağıdakiler, madeni paralarınızın daha iyi güvenliği için paranızı yatırabileceğiniz en iyi seçeneklerdir..

2019 İçin En İyi Cryptocurrency Donanım Cüzdanları

Ledger Nano S Donanım Cüzdanı

defter

Ledger Nano S Bitcoin ve alabileceğiniz alternatif kripto para birimleri için en iyi cüzdanlardan biridir. Coinleriniz saklanır ve işlemler de cihaz içerisinde yapılır. İşlemlerinizi cihaza entegre ekran üzerinden kontrol edebilir ve onaylayabilirsiniz. Cihazda şifrelenmiş özel anahtarlarla, paraya erişim yalnızca cihazla sınırlıdır. Bu, madeni paralarınızı güvenli hale getirir. Neden bir Ledger Nano S’ye sahip olmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız – makalemizi okumalısınız: Bir Ledger Cüzdanına Sahip Olmanız İçin En İyi 7 Neden

Ledger Nano S şunları destekler: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ark (ARK), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Expanse (EXP), Dash (DASH), Digibyte ( DGB), Dogecoin (DOGE), Komodo (KMD), Litecoin (LTC), NEO (NEO), Pivx (PIVX), Posw Coin (POSW), Qtum (QTUM), Stealthcoin (XST), Stellar Lumens (XLM), Stratis (STRAT), Ubiq (UBQ), Vertcoin (VTC), Viacoin (VIA), Ripple (XRP), Zcash (ZEC) ve çok daha fazlası. Toplamda, donanım cüzdanı 1.000’den fazla jetonu destekler. Tam listeyi görebilirsiniz İşte.

Trezor Bitcoin Cüzdanı

Trezor

Trezor bitcoin cüzdanı aynı zamanda bugün piyasadaki en güvenli cüzdanlardan biridir. Kötü amaçlı yazılım bulaşmış bir sistemde kullanıldığında bile, Trezor, özel anahtarlarınızı çevrimdışı tuttuğundan ve ayrıca bitcoin işlemlerini imzaladığından hala güvende olduğunu kanıtlar. Trezor, kullanımı kolay olduğundan daha az teknik kullanıcılar için tavsiye edilir..

Trezor’un Desteklediği Kripto Para Birimleri: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Namecoin (NMC), Dogecoin (DOGE ), ERC-20 Jetonları


KeepKey Donanım Cüzdanı

anahtar

KeepKey Donanım Cüzdanı bitcoinlerinizi korumak için güvenilen bir başka basit ve güçlü kripto para birimi donanım cüzdanıdır. KeepKey temelde herhangi bir işletim sistemi, Windows, Mac ve Linux üzerinde çalışır. USB HID sınıfı bir cihazdır, yani işletim sisteminizle düzgün çalışması için sürücü gerektirmez. Kullanıcıya 12 kelimelik kurtarma anahtarını bir defalık yazma fırsatı verilir. KeepKey’in yüklü bir işletim sistemi olmadığı için, kötü amaçlı yazılımlardan ve siber saldırganlar tarafından kullanılan diğer programlardan etkilenemez.

KeepKey şu anda Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Dash (DASH), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Gold’u (BTG) desteklemektedir..

CoolWallet S Cüzdan

serin cüzdan

CoolWallet kripto para birimlerinize% 100 çevrimdışı erişim sağlayan esnek, su geçirmez bir cüzdandır. Ağ bağlantılarınız ne kadar savunmasız olursa olsun, özel anahtarlarınız CoolWallet cihazından asla ayrılmaz. OTP sistemi, kullanıcıların işlemlerini çevrimdışı olarak imzalamasına olanak tanır. CoolWallet, cüzdanınıza mükemmel şekilde uyan kredi kartı şeklinde bir cihazdır. CoolWallet şu anda şunları desteklemektedir;

 • Bitcoin (BTC)
 • Eter (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Dalgalanma (XRP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Simge (ICX)
 • ERC20 jetonları

OpenDime Bitcoin Kredi Çubuğu

açık zaman

OpenDime Bitcoin’i dolar faturaları gibi harcamanıza izin veren şık, küçük bir USB cihazıdır. Herhangi bir bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya mobil cihazla çalışır. Ancak, özel anahtarlar cihaz içinde oluşturulduğundan ve kimseye ifşa edilmediğinden bu, belirtilen diğer tüm cihazlardan farklıdır. Cihazı kaybetmek, kripto para birimlerinizi kaybetmek anlamına gelse de, bir miktar bitcoin yüklemek ve birisine vermek, kişiye parayı geri alamayacağınızı garanti eder. OpenDime şu anda yalnızca Bitcoin’i desteklemektedir.

Corazon

Nispeten yeni kripto para birimi donanımı Singapurlu bir lüks aksesuar tasarım firması olan Gray ile ortaklaşa SatoshiLabs tarafından inşa edilen cüzdan. Dışı güzel gümüş titanyumdan yapılmış bir tasarım donanım cüzdanı. Ancak ucuza gelmiyor. Corazon, 700 ila 1500 ABD Doları arasında en pahalı kripto cüzdanıdır..

SatoshiLabs, Trezor’un arkasındaki şirkettir. Bu nedenle, işlevsel olarak içeride, Corazon sadece bir Trezor Model T’dir ve dışarıda önemli bir estetik farklılık ve birkaç başka işlevsel farklılık sunan titanyum bir kasaya sahiptir..

Gri titanyum kasa, varsayılan Trezor Model T kalıplı plastik kasaya kıyasla iki önemli avantaj sunar; ekstra dayanıklılık ve sahteciler tarafından taklit edilmesi zor.

Cüzdan yüksek güvenlik sunar ve ayrıca BTC, BCH, BTG, LTC, DASH, DOGE, ETC, ETH, ERC20, NEM, NMC, ZEC, EXP ve UBQ dahil olmak üzere çok çeşitli kripto para birimlerini destekler..

Archos Safe-T Mini Cüzdan

Safe-T Mini kripto endüstrisindeki nispeten yeni bir donanım cüzdanıdır. 1988 yılında kurulan bir Fransız elektronik şirketi olan Archos tarafından üretildi. Şirket akıllı telefonlar, tabletler, taşınabilir medya cihazları, taşınabilir veri depolama cihazları üretiyor ve yakın zamanda Safe-T mini donanım cüzdanı aracılığıyla kripto para piyasasına girdi..

Oldukça güvenli olan kripto donanım cüzdanının çok basit bir sürümüdür. Şimdiye kadar, cüzdan aşağıdakiler dahil olmak üzere birkaç kripto parayı desteklemektedir; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, ERC-20 Tokens ve Bitcoin Gold.

Avantajlarından bazıları şunlardır; özel anahtarlarınızı çevrimdışı oluşturmak ve depolamak, işlem bilgilerini ve şifrelenmiş bir yonga seti hafızasını görüntüleyen entegre bir ekran.

Bonus: Dijital Bitbox

bit kutusu

Dijital Bitbox İsviçre merkezli Shift Devices AG adlı bir şirket tarafından yapılan birden fazla kripto para birimi için bir donanım cüzdanıdır. Cihaz, tarayıcı tabanlı uzantılarla ilişkili riski ortadan kaldıran yerel bir yazılımla birlikte gelir. Özel anahtarlar, kullanıldığı bilgisayar cihazında değil cihazda oluşturulur ve depolanır; bu, onu bir soğuk depolama çözümü için en iyi seçenek haline getirir. Dijital Bitbox cihazı, Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic ve diğer ERC20 jetonlarını depolar.

Cihaz ayrıca kripto para birimi işlem onayları için birden fazla imza koruma özelliği sunar. Ayrıca Android ve IOS cihazları için akıllı doğrulama ve iki faktörlü kimlik doğrulama sunar.

Bir Donanım Cüzdanına Her Zaman Güvenebileceğiniz Nedenler

 • Özel anahtarlarınız, cihazın korumalı bir alanında güvenli bir şekilde saklanır ve düz metin olarak aktarılamaz.
 • Donanım cüzdanları, bir işlemi gerçekleştirmek için fiziksel onay gerektirir. Cihazınızı elinde olmayan kişi paranıza hızlı bir şekilde erişemez..
 • Donanım Cüzdanları bilgisayar virüslerine karşı bağışıktır.
 • Şirketler bu cihazlar için açık kaynaklı yazılım kullandıklarından, cihazın çalışması kolayca doğrulanabilir..

Görüntü Kaynağı: LameSheep

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map