Cryptocurrency Cüzdanları: Neden Cüzdanlara İhtiyacınız Var?

Bu gönderideki bağlantılardan bazıları sponsorlarımızdan. Size doğru ve güvenilir bilgiler sunuyoruz. Reklam Açıklamamızı okuyun.

Kripto para cüzdanları

Makaleye Genel Bakış: Bu, herkesin bilmesi gereken kapsamlı bir kripto para birimi cüzdanları kılavuzudur. Farklı kripto cüzdan türlerinin bir listesini derledik ve bir tane sahip olmanızın gerekliliğini açıkladık..

Merkezi olmayan bir para birimi olarak Bitcoin’in yaratılmasının temel amacı, kitlelere kendi paralarını kontrol etme ve yönetme gücü vermekti. Kendinize şunu sorabilirsiniz:

“Peki, paramın tam kontrolüne sahip değil miyim?”

Bankaya yatırdığınız para genellikle başkalarına ödünç vermek için kullanıldığından, teknik olarak onun üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz..

Sahip olduğunuz şey, basitçe bir IOU veya bankanın size ödeme taahhüdüdür. Çılgınca görünebilir, ancak mevcut para sistemimizin çoğumuzdan kaçan birçok temel kusuru var..

Bitcoin – ve kripto para birimleri – size paranız üzerinde mutlak ve tam kontrole sahip olma gücü sunar.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerinin arttığı gerçeği göz önüne alındığında, madeni paralarınızı saklamak ve yönetmek için kendi kripto para birimi cüzdanınızın olması hayati önem taşımaktadır..

Kripto’ya Yatırım Yaparak% 100’ün Üzerinde İade Yapmayı Öğrenin

ÜCRETSİZ EĞİTİM Hızlı Gezinme Kripto Cüzdanı nedir?O nasıl çalışır?

Kripto Cüzdanı nedir?

Basitleştirilmiş Tanım: Madeni paralarınızı depolayan bir yazılım programıdır

Teknik Tanım: Özel ve genel anahtarlarınızı (çiftler halinde gelir) depolayan, blok zinciri aracılığıyla para gönderip almanıza ve bakiyenizi izlemenize olanak tanıyan bir yazılım programıdır..

O nasıl çalışır?


Öncelikle, dijital cüzdanlar fiziksel cüzdanınızla karşılaştırıldığında oldukça farklıdır. Dijital cüzdanlar para depolamak yerine özel ve genel anahtarları saklar.

Özel anahtarlar, banka hesabınıza erişmek için PIN numaranız gibidir, genel anahtarlar ise banka hesap numaranıza benzer. Bitcoin gönderdiğinizde, paranızın sahipliğini alıcıya aktararak bir işlem şeklinde DEĞER gönderiyorsunuz..

Alıcının yeni aktarılan Bitcoin’i harcayabilmesi için, özel anahtarlarının Bitcoins’i gönderdiğiniz genel adresle eşleşmesi gerekir. (Ayrıca okuyun: Çatal Kılavuzu: Çatallar, Sert Çatal ve Yumuşak Çatal Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey)

Özel anahtarlarınızın sahipliği, size karşılık gelen genel anahtarlarınızla ilişkili fonlar üzerinde tam kontrol sağlar. Bu nedenle, özel anahtarlarınızı gizlice sakladığınızdan emin olmanız çok önemlidir, böylece YALNIZ SEN özel anahtarlarınızı bilin.

Başka bir kişi özel anahtarlarınızı ele geçirirse, paralarınız üzerinde kontrole sahip olacaktır. Kendinizi kazara kayıplardan korumak için özel anahtarlarınızı yedeklemek de aynı derecede önemlidir..

Kayıp özel anahtarlarınızı kurtaramazsanız da paranızı kaybedersiniz.

(Ayrıca okuyun: Gizlilik Paraları Rehberi: Anonim Kripto Para Birimlerinin Karşılaştırılması)

ÜCRETSİZ Kripto IRA Kılavuzunuzu isteyin ve ÜCRETSİZ bir “The Rise of Bitcoin” DVD’si alın

ÜCRETSİZ KILAVUZUNUZU TALEP EDİN Bitcoin DVD'nin Yükselişi

Karmaşıklıklardan Kaçınmak İçin Onları Bir Borsada Tutabilir miyim??

Yapabilirdin, ama istemezdin. Bir kripto para birimi değişim hesabı (borsa tarafından barındırılan cüzdan) açtığınızda otomatik olarak bir cüzdanınız olsa da, özel ve genel anahtarların kontrolüne sahip değilsiniz.

Anahtarlarınızın kontrolüne sahip olmak, madeni paralarınızı kontrol etmek demektir. Borsalar bir banka gibi çalışır; madeni paralarınızı güvende tutmak için güvendiğiniz bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıdır.

Ancak, her zaman borsanın kapanma veya saldırıya uğrama olasılığı vardır, bu da madeni para kaybına neden olur (nokta: Gox Dağı Borsası).

Bir bütün olarak borsalar ve kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici çerçevelerin eksikliği ve endüstrinin emekleme dönemi göz önüne alındığında, madeni paralarınızı güvende tutmanın en iyi yolu, madeni paralarınız üzerinde tam kontrole sahip olmaktır. Sadece kendi cüzdanınıza sahip olarak mutlak kontrole sahip olabilirsiniz.

Ek olarak, ICO’lara katılmak, yatırım yapabileceğiniz kendi özel cüzdanlarınıza sahip olmanızı gerektirir. Exchange hesabınız üzerinden ICO’lara yatırım yapamazsınız.

İşte Yeni Başlayanlar İçin ICO Yatırım Kılavuzu: ICO’lara Nasıl Katılırım?.

(Daha fazlasını görün: Merkezi Olmayan Değişim Rehberi: Popüler DEX’lerin Karşılaştırması)

Başlayalım!

Doğru cüzdanı seçmek korkutucu olabilir ama endişelenmeyin! Size kolaylık sağlamak için fiyatlarına, güvenlik seviyelerine ve mobilitelerine göre farklı coin’ler için çeşitli cüzdan türlerini derledik..

Feragatname: Basitlik amacıyla, bu kılavuz Bitcoin çekirdeği, Mist veya Parity gibi tam müşteri cüzdanlarını listelememektedir çünkü tüm blok zincirini indirmek, paralarınızı depolamanın en güvenli yolu olduğunu kabul etsek bile, kullanıcı dostu bir deneyim olmayabilir..

Cryptocurrency Cüzdanları Kılavuzu: Neden Cüzdanlara İhtiyacınız Var? | MasterTheCrypto.com

Ücretsiz bir açmaya başlamak istiyorsanız Ether (ve ERC20 uyumlu) çevrimiçi cüzdan, lütfen bu Kripto Para Birimi Cüzdan Kılavuzunu okuyun: Bir MyEtherWallet (MEW) Açma.

Alternatif olarak, ücretsiz bir Bitcoin çevrimiçi cüzdan, lütfen bu Kripto Para Cüzdanları Kılavuzuna bir göz atın: Bir Bitcoin Cüzdanı Açma.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map