Coinomi

Coinomi, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan bir blockchain cüzdanıdır. İncelememizde bugün popüler, uzun süredir devam eden kripto cüzdanı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Coinomi nedir?

Coinomi.com’da çevrimiçi olarak bulunan Coinomi, 1.500’den fazla blockchain varlığını güvenli bir şekilde depolamanıza, yönetmenize ve takas etmenize olanak tanıyan bir blockchain cüzdanıdır. Cüzdan, Bitcoin ve diğer binlerce dijital para birimini destekler.

Coinomi; Mac OS, Windows, Linux, Android ve iOS için mevcuttur. Kripto paranızı ister masaüstü ister mobil cihazda güvenceye almak isteyin, Coinomi’nin size uygun bir sürümünü bulacaksınız..

Coinomi cüzdan

Aralık 2019 itibarıyla Coinomi, sektördeki diğer gözetim dışı cüzdanlardan daha fazlası olan 125’ten fazla blockchain’i destekliyor. Toplamda, tek bir Coinomi cüzdanında binlerce jetonu güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Coinomi ayrıca SegWit özelliklidir ve cüzdanınızı 168 fiat para biriminde ifade edebilirsiniz.

Coinomi, 2014 yılında kuruldu ve bu da onu mevcut en eski çoklu blok zinciri cüzdanı yapıyor. Daha da etkileyici olan, hiçbir Coinomi cüzdanının hacklenmemiş veya başka bir şekilde tehlikeye atılmamış olmasıdır. Coinomi, kripto endüstrisinde 5 yıldan sonra mükemmel bir rekora sahip (Şubat 2019’da Coinomi masaüstü cüzdan uygulamasında küçük bir güvenlik açığı keşfedilmiş olsa da).

Diğer birçok kripto cüzdanı gibi Coinomi, mevcut değişim hizmetlerini kullanarak cüzdanınız içinde para takas etmenize izin verir. Coinomi, ShapeShift ve Changelly için yerleşik desteğe sahiptir. Cüzdanınızda desteklenen 1.500’den fazla kripto varlığından hangisine sahip olursanız olun, portföyünüzü ayarlamak için bu varlıkları anında değiştirebilmelisiniz..

Resmi web sitesine göre Coinomi’nin ekibi, “fintech, kripto para birimleri ve girişimcilik konularında kanıtlanmış bir geçmişe sahip blok zinciri teknolojisi uzmanlarından” oluşuyor. Ekip, “blok zinciri uygulamaları için güvenli çözümler oluşturma” kavramı etrafında birleşti. Bugün Coinomi ekibi dünya çapında dağılmış durumda. Şirketin sabit bir merkezi veya ofisi yoktur ve tüm pozisyonlar uzaktadır.

Coinomi Özellikleri

Coinomi incelemesi

1.500+ Kripto Para Birimi: Coinomi, 1.500’den fazla kripto para birimini desteklemektedir. Coinomi cüzdanınızda bu 1.500 kripto para biriminden herhangi birini güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

125+ Blok Zinciri: Coinomi, toplamda 125 farklı blok zinciri desteklemektedir. Ne tür bir madeni para tuttuğunuz veya bu madeni paranın hangi blok zincirini kullandığı önemli değil, bu parayı Coinomi kullanarak saklayabilmelisiniz..

Masaüstü Bilgisayarlarda Kullanılabilir: Coinomi, Windows, Mac OS ve Linux için mevcuttur.

Mobil Cihazlar için Kullanılabilir: Coinomi, her bir ilgili uygulama mağazasında iOS ve Android için kullanılabilir. A.apk ayrıca Coinomi.com adresinden indirilebilir..

2014’te Başlatıldığından Beri Hiç Hacklenmemiş: Coinomi ilk olarak 2014 yılında piyasaya sürüldü. Cüzdan, piyasaya sürüldüğünden bu yana hiçbir zaman hacklenmedi veya güvenliği ihlal edilmedi – başka birkaç cüzdanın yapabileceği bir iddia.

25+ Dil: Coinomi tamamen çevrilmiştir ve 25’ten fazla dilde mevcuttur.

Değişken ve Şekil Değiştirme Desteği: Coinomi, Changelly ve ShapeShift için yerleşik desteğe sahiptir; bu, bir borsadan para yatırmadan ve çekmeden cüzdanınızdaki herhangi bir paranızı anında değiştirebileceğiniz anlamına gelir..

SegWit: Coinomi, yerel ayrılmış tanık (SegWit) desteğine sahiptir. Bu, SegWit’i (BTC ve LTC) destekleyen kripto para birimlerinde daha hızlı işlemlerin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir..

Soğuk Bahis: Coinomi, soğuk stake etme ile kripto paranızı sizin için çalıştırmanıza izin verir. Coinomi aracılığıyla desteklenen varlıkları soğuk para yatırabilir ve çevrimdışıyken bile ödüller kazanabilirsiniz..

Dinamik İşlem Ücretleri ve Madenci Ücretleri: Coinomi, işlem ücretlerini dinamik olarak hesaplar, bu da kullanıcıların işlem yaparken her zaman paranın karşılığını en iyi şekilde alacağı anlamına gelir. Kullanıcılar ayrıca kendi ücretlerini belirleyebilir ve kullanabilir. Örneğin, onaylanan ve anında gönderilen bir işleme ihtiyacınız varsa, daha yüksek bir madenci ücreti ödemeye istekli olabilirsiniz. 30 ila 60 dakika beklemenin sakıncası yoksa, daha düşük bir madenci ücreti ödeyebilirsin.

24/7/365 Müşteri Desteği: Şaşırtıcı bir şekilde Coinomi, müşteri hizmetlerine önemli ölçüde yatırım yaptı. Coinomi, yılın 365 günü, günde 24 saat müşteri hizmeti sunmaktadır. Coinomi’ye bir bilet gönderebilir ve günün veya gecenin herhangi bir saatinde hızlı bir yanıt alabilirsiniz. Çok az başka cüzdan bu tür bir hizmet sunuyor.

DApp Tarayıcısı: Coinomi, merkezi olmayan bir uygulama (DApp) tarayıcısı sunarak, Ethereum merkezi olmayan uygulamaları ve diğer blok zinciri DApp’leri doğrudan Coinomi cüzdanınızdan güvenle kullanmanızı sağlar..

Hediye Kartı Satın Alın: Coinomi ayrıca doğrudan uygulama içinden hediye kartları satın almanıza izin veren birkaç cüzdan uygulamasından biridir. Örneğin, kripto paranızı Coinomi uygulamasından çıkmadan bir Target veya Walmart hediye kartında harcayabilir ve ardından herhangi bir perakende satış noktasında harcayabilirsiniz. Coinomi’nin hediye kartları, cüzdanın Bidali ile ortaklığı aracılığıyla sağlanır..

Güvenilir Düğüm: Coinomi, kendi tam bitcoin düğümünüze bağlanarak tam bir finansal egemenlik elde etmenizi sağlar.

Kripto DNS: Coinomi’nin Crypto DNS özelliğinden yararlanarak belirsiz, hataya açık adreslerden kaçının, en çok kullandığınız adresleri farklı hizmetler ve blok zincirlerinde insan tarafından okunabilir takma adlarla değiştirmenize izin verin. Örneğin, borsa cüzdanınızın “Binance BTC” olarak listelenmesini istiyorsanız, bunu Coinomi üzerinden yapabilirsiniz..

Diğer Cüzdanlarla Birlikte Çalışabilir: Coinomi, herhangi bir FIA cüzdanı veya Durdurulamaz Etki Alanı adres cüzdanıyla birlikte çalışabilir ve her türden kripto cüzdanı olan kullanıcılar için blok zincirinden bağımsız ödeme talepleri oluşturmanıza olanak tanır.

Kullanıcı dostu: Coinomi, çoğu çoklu platform cüzdan gibi, oldukça kullanıcı dostudur. Kripto uzmanı veya acemi olmanız fark etmeksizin cüzdanı ilk kez kurmak, cüzdanı kullanmak ve cüzdan ile işlem yapmak kolaydır.

KYC veya Kimlik Doğrulaması Gerekmez: Coinomi, çoğu cüzdan gibi, cüzdanı kullanmadan önce kaydolmanızı veya herhangi bir bilgiyi doğrulamanızı gerektirmez. İşleri bir adım daha ileri götürmek için Coinomi’nin sunucuları, IP adresinizi meraklı gözlerden gizleyerek isteklerinizi anonim hale getirecek..

Sıfır Ücret: Çoğu cüzdan gibi Coinomi, işlem göndermek ve almak için herhangi bir ücret talep etmez (yalnızca kullandığınız kripto para birimi için ağ ücretlerini ödersiniz).

Çoğunlukla Açık Kaynak: Coinomi başlangıçta açık kaynaklı bir cüzdandı. Bugün Coinomi GitHub sayfa, kullanıcıların cüzdan için önemli kodu görüntülemesine izin vererek herkes tarafından erişilebilir olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, cüzdanın belirli kısımları tamamen açık kaynak değildir.

Coinomi Nasıl Çalışır?

Coinomi Nasıl Çalışır

Coinomi, diğer birçok istemci tarafı cüzdan gibi çalışır. Cüzdan yazılımını masaüstünüze veya mobil cihazınıza indirirsiniz. Sonra o cüzdana özel anahtarlar gönderirsiniz.

Tüm özel anahtarlar cihazınızda tutulur. Coinomi, 2019 itibariyle 125’ten fazla blok zinciri ve 1.500’den fazla dijital para birimini destekliyor. Bu, hangi kripto para birimine sahip olursanız olun, dünyanın en belirsiz kripto para birimlerinden bazılarının yanı sıra, Coinomi’yi kullanarak depolayabilmeniz gerektiği anlamına gelir..

Yukarıda belirtildiği gibi, Coinomi 2014’te piyasaya sürüldüğünden bu yana hiçbir zaman bir cüzdan ihlali veya uzlaşma yaşamadı. Coinomi’nin güçlü şifreleme ve kriptografisi sayesinde, cüzdan% 100 güvenlik sicilini korudu.

Coinomi ile ilgili tek büyük güvenlik olayı, 27 Şubat 2019’da Coinomi masaüstü cüzdanında kritik bir güvenlik açığı ortaya çıktığında meydana geldi. Güvenlik açığı nispeten önemsizdi ve sonuç olarak hiçbir paradan ödün verilmedi: İnternete bağlı bir bilgisayardaki Coinomi cüzdanınıza bir çekirdek cümle aktardıysanız, bu çekirdek cümle Google tarafından yazım denetimi için harici bir hizmete gönderilmişti..

Bu çok küçük güvenlik sorununa rağmen Coinomi, dünyanın en güvenli ve en güvenilir kripto para birimi cüzdanlarından biri olmaya devam ediyor. Hemen hemen her cihazda cüzdanınızda güvenli bir şekilde para tutabilirsiniz. ShapeShift ve Changelly kullanarak cüzdanınız içinde de para aktarabilirsiniz..

Coinomi’nin işlem ücretlerinizi belirlemenize izin verdiği gerçeğini de takdir ediyoruz. Çoğu cüzdan gibi Coinomi, işlemleriniz için istediğiniz hıza göre özel bir ücret belirlemenize izin verir. Daha hızlı bir onay süresi istiyorsanız ve bunun için ödeme yapmak istiyorsanız, Coinomi cüzdanında olduğu gibi ücretinizi özelleştirebilirsiniz..

Coinomi Fiyatlandırması

Coinomi nedir

Coinomi, herhangi bir masaüstü veya mobil platform için tamamen ücretsizdir.

Coinomi cüzdanınıza veya cüzdanınızdan para aktarırken herhangi bir Coinomi ücreti ödemezsiniz. Bununla birlikte, kullandığınız kripto para birimi ağına ağ ücretlerini ödeyeceksiniz.

Coinomi cüzdanınızdaki kripto para birimlerini Changelly veya ShapeShift aracılığıyla takas etmek istiyorsanız, her işlem için% 0,25 ile% 0,50 arasında işlem ücreti ödersiniz..

Coinomi Nasıl Kullanılır

Coinomi, tüm büyük masaüstü ve mobil işletim sistemlerinde kullanılabilir. Coinomi’yi ilk kez nasıl kurup kullanacağınıza dair kısa bir açıklama..

Adım 1) Coinomi’yi İndirin

Herhangi bir mobil veya masaüstü platform için Coinomi’yi şu adresten indirin: Coinomi.com/downloads

Coinomi Nasıl Kullanılır

Coinomi, Android (Google Play store veya.apk aracılığıyla), iOS (App Store aracılığıyla), Windows, Mac OS veya Linux için ücretsiz indirilebilir.

Coinomi'yi indir

Adım 2) Coinomi’yi kurun

Coinomi’yi kurun ve lisans sözleşmesini kabul edin.

Coinomi'yi yükleyin

Adım 3) Coinomi’yi Başlatın

Coinomi’yi ilk kez başlatırken, yeni bir cüzdan oluşturma veya mevcut bir cüzdanı geri yükleme seçeneğiniz olacak.

Coinomi kullanarak

Mevcut bir cüzdanı geri yüklüyorsanız, paranıza yeniden erişim kazanmak için 24 kelimelik kurtarma ifadenizi Coinomi’ye gireceksiniz..

Coinomi cüzdan incelemesi

Yeni bir cüzdan oluşturuyorsanız, sonraki ekranda 24 kelimelik bir kurtarma ifadesinin göründüğünü göreceksiniz. Bu kurtarma ifadesini bir yere yazın ve güvenli bir yerde saklayın. Kurtarma ifadenizi kaybederseniz, cihazınıza erişimi kaybederseniz cüzdanınız kurtarılamaz. Birisi kurtarma ifadenize erişim kazanırsa, cüzdanınıza erişebilir. Güvenli tutmak.

Coinomi cüzdan kurtarma

Kurtarma ifadenizi kabul edip yazdıktan sonra, sonraki ekranda kurtarma ifadenizi girmeniz gerekecektir. Coinomi, kurtarma ifadenizi yazdığınızı doğruluyor.

Ardından şifrenizi oluşturacaksınız. Coinomi, minimum 10 karakter uzunluğunda bir şifre gerektirir.

Coinomi ile kullanmak istediğiniz coin’leri seçin. Coinomi, seçtiğiniz her jeton için bir cüzdan oluşturacaktır. Gelecekte daha fazla para ekleyebilirsiniz.

Coinomi paraları

Hizmet şartlarını kabul edin, ardından Coinomi’ye başlayın.

Coinomi kripto cüzdanı

Adım 4) Kripto Para Birimlerini Tutun, Saklayın veya Takas Edin

Coinomi cüzdanınız ayarlandı. Kurulum işlemi sırasında seçtiğiniz her coin için cüzdanınız olacak. Herhangi bir yeni coin için yeni cüzdanlar da ekleyebilirsiniz.

Coinomi kripto para birimine genel bakış

Bu noktada, cihazınızda özel anahtarlara sahip olmak için Coinomi cüzdanınıza para aktarabilirsiniz. Örneğin şu anda bir borsada 1 BTC’niz varsa, ancak özel anahtarlarınızı kendiniz saklamak istiyorsanız, o 1 BTC’yi Coinomi bitcoin cüzdanınıza aktarabilirsiniz..

Coinomi bitcoin cüzdanı

Coinomi cüzdanınıza para göndermek veya almak için sol taraftaki ‘Cüzdan’ seçeneğine tıklayın.

Coinomi değişimi

Coinomi içinde jeton takas etmek istiyorsanız, bunu uygulama içindeki “Takas Et” düğmesine tıklayarak yapabilirsiniz. Coinomi, ShapeShift ve Changelly için yerleşik desteğe sahiptir. Depolanan 1500 kripto paranızdan herhangi birini bu platformlardan birini kullanarak% 0,25 ila% 0,50 arasında bir işlem ücreti ödeyerek alıp satabilmelisiniz..

Bu kadar! Artık resmi bir Coinomi kullanıcısısınız. Coinomi kullanarak coinleri kalıcı olarak saklayabilir, günlük cüzdanınız olarak Coinomi kullanabilir veya soğuk depolama alanı oluşturmak için cihazınızın internet bağlantısını kesebilirsiniz Coinomi kurulumu.

Coinomi hakkında

Coinomi, 2014 yılında George Kimionis (Kurucu ve CEO). Kimionis, blok zinciri uygulamaları için güvenli bir cüzdan oluşturmak istedi.

Bugün Coinomi’nin dünya çapında dağılmış yaklaşık 10 çalışanı var. Coinomi herhangi bir fiziksel merkez veya ofis listelemez. Resmi Coinomi web sitesi, istihdam için birkaç açık pozisyonu listeler. Tüm pozisyonlar uzak. İtibari para birimi veya 200’den fazla kripto para birimiyle ödeme almayı seçebilirsiniz..

Coinomi, çevrimiçi olarak herhangi bir telefon numarası veya e-posta adresi yayınlamaz. Coinomi ile iletişim kurmak istiyorsanız, o zaman Coinomi destek merkezi.

Son söz

Coinomi, hiç hacklenmemiş bir kripto para cüzdanıdır. 2014’te piyasaya sürüldüğünden beri, hiçbir Coinomi cüzdanı hacklenmedi veya güvenliği ihlal edilmedi. Bugün Coinomi, binlerce kripto para birimini ve 125+ blockchain’i destekleyerek onu her türden kripto para birimine sahip olan herkes için ideal bir cüzdan haline getiriyor..

Coinomi’nin bir başka avantajı da cüzdanın mobil cihazlar (Android ve iOS) ve masaüstü (Windows, Mac OS ve Linux) için kullanılabilir olmasıdır. Ayrıca, bugün mevcut olan diğer birkaç kripto cüzdanı tarafından sunulan bir müşteri hizmeti seviyesi olan 24/7/365 müşteri hizmetini de takdir ediyoruz..

Coinomi’nin tek gerçek ‘dezavantajı’, cüzdanın artık tamamen açık bir kaynak olmamasıdır. Önemli bileşenler tamamen açık kaynak olarak bulunsa da, bazı diğer bileşenler kapalı kaynak olarak kalır..

Hangi kripto para birimlerine sahip olursanız olun veya bu kripto para birimlerini nerede güvence altına almak isterseniz isteyin, Coinomi bugün kripto dünyasının en popüler cüzdanlarından biridir. Herhangi bir mobil veya masaüstü işletim sistemi için cüzdanı indirmek için Coinomi.com’u bugün ziyaret edin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me