Bitski Cüzdan Rehberi: Özel Anahtarlı Kripto Depolaması Nasıl Çalışır?

Bitski, sınırsız sayıda Ethereum dApp’inde kullanılmak üzere oluşturulmuş dijital bir cüzdandır. Tek oturum açma (SSO) cüzdan işlevselliği sunan benzersiz, kullanımı kolay, donanımla güvenli bir özel anahtar depolama çözümü olan Bitski hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bugünkü incelememizde nasıl çalıştığını öğrenin..

Özellikleri

 • Tüm Ethereum tokenlerine tek bir kullanışlı cüzdan ve kontrol panelinden erişin
 • Tek bir Bitski hesabıyla birden fazla Ethereum dApp’ına giriş yapın
 • İOS, Unity, Truffle, Node.js ve JavaScript için SDK’ları kullanarak Bitski’yi destekleyen uygulamalar geliştirin
 • Bitski platformunda oluşturulmuş 300’den fazla farklı merkezi olmayan blok zinciri uygulaması

Para Yatırma Yöntemleri

 • Yok

Artıları

 • Ethereum uygulamalarında birden fazla oturum açma ihtiyacını ortadan kaldırır
 • Donanım Güvenlik Modülünde (HSM’ler) depolanan gözetim dışı cüzdan çözümü
 • Her tür Ethereum varlığını güvenli bir cüzdanda saklayın
 • Sandbox, Clementine, SportX ve Props müşterilerdir

Eksileri

 • Şu anda beta sürümde

Giriş

Bitski kendisini “genel kullanım için yapılmış ilk dijital cüzdan” olarak tanımlıyor. Ethereum ekosistemi için oluşturulmuş bir cüzdandır. Hantal bir tarayıcı uzantısı, donanım cüzdanları ve dApp tarayıcıları kullanmak yerine, özel anahtarlarınızın asla güvenli donanımlarından çıkmadığı banka sınıfı bir güvenlik cüzdanı olan Bitski’yi kullanabilirsiniz. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir e-posta ve şifre.

bitski nedir

Bitski, dijital belirteçlerinize her yerden erişmenizi sağlar. Sıradan bir tarayıcı veya mobil cihaz üzerinden Bitski’ye giriş yapın, ardından cüzdanınızdaki tüm jetonları görüntüleyin. Bitski ayrıca herhangi bir oyunda kazanmış olabileceğiniz koleksiyon eşyalarını da gösterir. Cüzdan ayrıca jeton göndermenize izin verir ve yaptığınız önceki işlemlerin bir listesini görüntüleyebilirsiniz..

Bitski’nin en büyük avantajı, artık birden fazla dApp’ta birden fazla cüzdanı kontrol etmek zorunda kalmamanızdır. Oyunlar arasında sürekli olarak jeton aktarmanız gerekmez. Bunun yerine, Bitski’yi destekleyen herhangi bir dApp, oyunlarınız arasında jeton taşımanıza izin verecektir. Bir oyunda bir şeyler kazanmanıza ve bu jetonları başka bir oyunda satmanıza olanak tanıyan tek bir oturum açmadır.

bitski-cüzdan-faydaları

Bitski şu anda uygulama geliştiricileriyle ortaklık yapıyor. Uygulama geliştiricileri başlamak için docs.bitski.com adresini ziyaret edebilir. Bir geliştirici, kullanıcı dostu, platformlar arası Ethereum uygulamaları oluşturmak için Bitski’yi kullanabilir. Resmi web sitesinin açıkladığı gibi:

“Bitski’yi kullanarak, kullanımı standart bir uygulama kadar kolay olan merkezi olmayan bir uygulama veya oyun oluşturabilirsiniz.”

İşin teknoloji tarafında, Bitski, geliştiricilere Bitski’nin barındırılan düğümleri aracılığıyla Ethereum ağına erişim sağlar, ardından OAuth kullanarak kullanıcının cüzdanına erişim sağlar..

Geliştirici, bir kullanıcının Bitski hesabına erişim istemek için Bitski’nin SDK’sını kullanabilir. İzin verilirse, uygulama daha sonra Ethereum ağıyla etkileşim kurmak için web3.js gibi standart araçları kullanabilir..

bitski-bitcoin-depolama

Bitski ayrıca, JavaScript, Node.js, iOS, Truffle ve Unity için SDK’lar dahil olmak üzere çeşitli platformlarla kolay entegrasyon için SDK’lara sahiptir..

Nihayetinde Bitski, Ethereum uygulamalarının hem geliştiricileri hem de kullanıcıları için önemli faydalar sağlar..

bitski-app-cüzdan

Ethereum geliştiricileri şunları yapabilir:

 • Bitski’nin barındırılan düğümleri aracılığıyla Ethereum ağına bağlanın
 • Bir kullanıcının adresine erişim isteyin
 • İşlemleri bir kullanıcı adına onaya gönderin
 • Bir uygulama için cüzdan oluşturun ve yönetin
 • Sözleşmeleri bir uygulama cüzdanı aracılığıyla dağıtın

Bu arada kullanıcılar aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirler:

 • Herhangi bir yazılım yüklemeden Ethereum uygulamalarını kullanın
 • Ethereum varlıklarını Bitski’nin güvenli cüzdanında saklayın
 • Cüzdana herhangi bir cihazdan erişin
 • Kullanıcının bağladığı tüm uygulamalara erişimi yönetin
 • İstediğiniz zaman bir hesabı kurtarın

Genel olarak, Bitski, kullanıcıların bir uygulamayı kullanmak için fazladan herhangi bir yazılım yüklemesi gerekmediğinden, çok daha kolay işe alım sunan bir Ethereum çözümü sunar. Bitski ile bir Ethereum uygulaması kullanmak, normal bir uygulamayı kullanmak kadar kolaydır: sadece uygulamayı yükleyin ve devam edin.

Bitski şu anda beta sürümündedir. Proje, San Francisco, California merkezli CEO Donnie Dinch (ve kurucularından Julian Tescher ve Steve Jang) tarafından 2016 yılında kurulan bir yazılım şirketi olan Out There Labs, Inc. tarafından inşa ediliyor. Geliştirici kısa süre önce Galaxy Digital, Winklevoss Capital ve Coinbase gibi yatırımcılardan 1.8 milyon dolarlık bir çekirdek turu topladı. Bu, bunlara ek olarak, diğer katkıda bulunanlardan 1.5 milyon dolarlık tohum öncesi sermaye toplamasıdır; Kurucular Fonu, Signia, Village Global, Social Capital ve Steve Jang’s Kindred Ventures. Bitski, şirketin en önemli ürünüdür, ancak şirket sonunda gelecekte daha fazla blockchain geliştirici aracı yayınlamayı planlamaktadır..

Bitski, Kasım 2018’de ilk kez duyurulduğunda ve piyasaya sürüldüğünde, CEO, Bitski cüzdanının faydaları hakkında şunları söyledi:

“Bugün kriptoda protokol ekipleri ve ürün şirketleri için en büyük zorluklardan biri, dApp’lerdeki zayıf UX, özellikle de katılım, işlemler ve oturum açma / şifre kurtarma,” […] “Bir ton dApp geliştiricisiyle röportaj yaptık. Cüzdan kullandıkları dakikada, büyük bir düşüş yaşandı. Bitski’nin vizyonu, geliştiriciler için kullanıcı ilk katılımını ve cüzdan kullanılabilirliğini çözmektir, böylece onlar da benzersiz ve kullanışlı dapp’ler oluşturmaya odaklanabilir. “

Ana Özellikler

cüzdanda bitski tek oturum açma

Programatik işlemleri gerçekleştirebilen barındırılan Bitski cüzdanının temel özellikleri şunları içerir:

bitski-cüzdan-uygulama-kasası

Daha Kolay İlk Katılım: Bir Ethereum uygulamasını kullanmak için fazladan yazılım yüklemek zorunda kalmadan, bireyler Ethereum uygulamalarını sıradan bir uygulamayı kullanmak kadar kolay kullanabilirler. Tek yapmaları gereken, Bitski’yi destekleyen uygulamayı indirmek ve işte bu kadar.

Birden Çok Uygulama İçin Tek Hesap: Bitski hesabınız sınırsız sayıda uygulamaya bağlıdır. Her uygulama için farklı oturum açma ve cüzdanlara sahip olmak ve ardından her uygulama arasında belirteçleri aktarmak yerine, Bitski’yi yönetebileceğiniz tek bir cüzdanınız ve kontrol paneliniz var..

Çapraz Platform: Bitski’nin cüzdanları, belirli bir cihaza bağlı olmak yerine bulutta yönetilir, bu da onlara güvenlikten ödün vermeden her yerden erişebileceğiniz anlamına gelir..

Donanımla Güvenli: Cüzdanların çoğu bilgisayarda veya telefonda yerel olarak saklanır. Ancak Bitski’nin cüzdanları, kurcalamaya dayanıklı donanım güvenlik modüllerinde saklanır. Anahtarlar asla donanımı terk etmez. Bitski, “bu, anahtarlarınızı cihazınızda yerel olarak depolayan ve bunları belleğe okuyan mevcut çözümlerin çoğundan çok daha güvenli” olduğunu iddia ediyor.

Tamamen Kurtarılabilir Hesaplar: Şifrenizi unutursanız, telefonunuzu kaybederseniz veya yeni bir bilgisayar alırsanız, Bitski hesabınızı kurtarabilirsiniz. Cüzdanınız Bitski kullanıcı hesabınıza bağlı.

Geliştiriciler için Avantajlar: Bitski, geliştiriciler için hayatı kolaylaştırır. Geliştiricilerin Bitski’nin barındırdığı düğümler aracılığıyla Ethereum ağına kolayca bağlanması, bir kullanıcının adresine erişim talep etmesi, bir kullanıcı adına işlemlerin onaylanması, bir uygulama için cüzdanlar oluşturması ve yönetmesi ve diğer avantajların yanı sıra bir uygulama cüzdanı aracılığıyla sözleşmeler dağıtması ihtimaline karşı..

Kullanıcılar için Avantajlar: Bitski ayrıca kullanıcılar için uygun bir çözümdür. Kullanıcılar herhangi bir yazılım yüklemeden Ethereum uygulamalarını kullanabilir, Ethereum varlıklarını Bitski’nin güvenli cüzdanında saklayabilir, cüzdana herhangi bir cihazdan erişebilir, bağladıkları herhangi bir uygulamaya erişimi yönetebilir ve istedikleri zaman bir hesabı kurtarabilir. Kullanıcılar bir daha dijital eşyalarını kaybetme konusunda endişelenmek zorunda kalmazlar.

“Bitski ile Oturum Aç” Düğmesi: Çoğu Android uygulaması, hesap oluşturma sürecini atlamanız için Google ile oturum açmanıza izin verir. Bitski’nin geliştiricileri, “Bitski ile Oturum Aç” düğmesiyle benzer bir süreç öngörüyor. Bitski’yi destekleyen herhangi bir Ethereum uygulaması bu düğmeye sahip olacak ve kullanıcılar herhangi bir uygulama aracılığıyla Bitski hesaplarına kolayca erişebilecekler..

Birden Fazla SDK Kullanılabilir: Bitski, geliştiricilerin Bitski ile derlemelerine yardımcı olacak birden fazla SDK’ya sahiptir. JavaScript, Node.js, Truffle, iOS ve Unity için SDK’lar vardır.

Daha Fazla Geliştirici Desteği: İçinde Out There Labs, SDK’larına ek olarak geliştiriciler için bir bloga, belgelere, bir SSS sayfasına, bir geliştirme portalı ve açık bir GitHub sayfasına sahiptir..

Çoklu İletişim Seçenekleri: Bitski, kullanıcıları ve geliştiricileri Discord, Twitter veya e-posta yoluyla şirketle iletişim kurmaya teşvik eder..

Exchange Cüzdanlarından Daha Üstün: Bitski, herhangi bir uygulamaya yerleştirilebildiği ve tüm ERC20 jetonlarını ve NFT’leri desteklediği için cüzdan alışverişinden daha üstündür. Aynı zamanda, bir borsaya güvenmeyi gerektirmeyen, kendi kendine güvenli bir çözümdür.

Tarayıcı Uzantısı Cüzdanlarından Daha Üstün: Bitski, tarayıcı uzantısı cüzdanlarından daha üstündür çünkü kullanıcılar bir e-posta ve şifre ile giriş yapabilir ve kullanıcılar anahtarlarını kaybedemezler. Ayrıca, Bitski barındırılan bir çözümdür.

Donanım Cüzdanlarından Üstün: Bitski, donanım cüzdanlarından daha üstündür çünkü kullanıcılar bir e-posta ve şifre ile oturum açabilir ve paraya erişebilir, herhangi bir uygulamaya yerleştirilebilir, kullanıcılar anahtarlarını kaybedemez ve barındırılan bir çözümdür.

DApp Tarayıcılardan üstün: Bitski, kendisini dApp tarayıcılarından daha iyi bir seçenek olarak görüyor çünkü kullanıcılar bir e-posta ve şifre ile giriş yapabilir, herhangi bir uygulamaya yerleştirilebilir, kullanıcılar anahtarlarını kaybedemez ve barındırılan bir çözümdür.

Şu anda Beta sürümünde: 2019’un sonlarından itibaren Bitski beta aşamasındadır.

Crypto’nun En Çok Tanınan Yatırımcılarından Bazıları tarafından finanse edildi: Kasım 2019’da Bitski, Galaxy Digital, Winklevoss Capital ve Coinbase’den 1.8 milyon dolarlık tohum fonu aldığını duyurdu..

Bitski Para Birimleri ve Çiftleri

Bitski, ERC-20 jetonları, ERC-721 tahsil edilebilir eşyalar ve NFT’ler dahil olmak üzere tüm Ethereum jetonlarını destekler.

Bitski Destekli Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

Yok

Bitski Kayıt ve Giriş İşlemi

Bitski, bir cüzdana kaydolmak için bir kullanıcı adı ve şifre gerektirir. Bitski hesabınıza giriş yapmak için, Bitski’yi destekleyen bir uygulama yüklemeniz ve “Bitski ile Giriş Yap” seçeneğine dokunmanız yeterlidir..

Bitski Trading

Yok

Bitski Ücretleri

Bitski, aşağıdakiler dahil üç abonelik seçeneği sunar:

Bireysel (0 $)

 • Tüketici cüzdanı SDK’sı
 • 1 takım üyesi
 • Ayda 100 işlem içeren 1 uygulama cüzdanı
 • Discord ve topluluk desteği

Takım (Aylık 999 $)

 • Tüketici cüzdanı SDK’sı
 • 3 ekip üyesi
 • Ayda 1.000 işlem içeren 1 uygulama cüzdanı
 • 24 saat destek yanıt süresi

Şirket (Aylık 2.499 $)

 • 10 ekip üyesi
 • Premium kullanıcı cüzdanı kapsamları
 • Ayda 25.000 işlemle 10 uygulama cüzdanı
 • 4 saat destek yanıt süresi
 • İlk katılım danışmanlığı

Bitski, kullanıcılardan normal Ethereum ağ ücretleri (gas) dışında herhangi bir ücret talep etmiyor.

Yukarıda listelenen üç abonelik planından birine uymayan şirketler için özel fiyatlandırma da mevcuttur..

bitski-fiyat-maliyetleri

Bitski Güvenlik Sorunları ve Kapalı Kalma Süresi

Yok

Bitski Kullanım Kolaylığı

Bitski, geliştiricilerin kullanması için kolaydır. JavaScript, Node.js, Truffle, iOS ve Unity için kullanılabilen SDK’lar vardır. Bitski’nin kullanımı kullanıcılar için de kolaydır: Bir kullanıcı olarak yapmanız gereken tek şey, Bitski’yi destekleyen bir uygulama yüklemek ve ardından “Bitski ile Oturum Aç” seçeneğine dokunmaktır. Başka adım gerekmez.

Bitski Güven ve Gizlilik

Bitski, gelişiminin tüm yönleri konusunda şeffaftır ve şirket, belgelerini çevrimiçi olarak yayınlamaktadır. Bitski’nin GitHub sayfasını görüntüleyebilirsiniz İşte.

Bitski Müşteri Hizmetleri

Bitski, kullanıcıları ve geliştiricileri Discord, Twitter veya e-posta yoluyla şirketle iletişim kurmaya teşvik eder..

Bitski Kullanım Kılavuzu: Bitski Nasıl Kurulur ve Kullanılır

Kullanıcılar için

Bir kullanıcı olarak, Bitski’yi destekleyen bir Ethereum uygulaması yüklediğinizde Bitski’yi kullanacaksınız. Zaten bir Bitski hesabınız varsa, Bitski hesabınızı o uygulamaya bağlamak için “Bitski ile Giriş Yap” ı tıklayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Bitski Ethereum cüzdanınız uygulamaya bağlanacak ve Ethereum jetonlarınıza doğrudan o uygulamadan erişmenize izin verecektir..

bitski kılavuzu

Geliştiriciler için

Out There Labs, Bitski’nin çeşitli kurulumlara nasıl entegre edileceğine dair daha fazla ayrıntı içeren birkaç SDK yayınladı. Aşağıdakiler için SDK’lar vardır:

bitski-cüzdan-geliştirme

Ek olarak, Bitski bir Dev Portal başlattı, Blog, belgeler sayfası ve GitHub geliştiriciler için.

bitski-kullanıcı-cüzdan-incelemesi

Son söz

Bitski, dünyanın Ethereum uygulamalarına erişme şeklini değiştirebilir. Bu, tüm Ethereum uygulamalarınızı tek bir basit cüzdanla birbirine bağlayan, ezber bozan bir Ethereum cüzdanıdır. Bir kullanıcı olarak, Ethereum cüzdanları arasında token transfer etmekten veya farklı uygulamalar için farklı girişler ayarlamaktan kaçınabilirsiniz. Bunun yerine, bir Ethereum uygulaması kullanmak, standart bir uygulamayı kullanmak kadar kolay olacaktır: sadece uygulamayı yükleyin ve gidin.

Bu arada geliştiriciler, Bitski’nin barındırılan düğümleri aracılığıyla Ethereum ağına bağlanmak ve bir kullanıcının adresine erişim talep etmek için Bitski’yi kullanabilir..

bitski nasıl çalışır

Trezor ve Ledger gibi popüler donanım cüzdanları bu alanda baskın olsa da, Bitski şu anda beta aşamasında, ancak şirket kripto para birimi alanındaki en iyi bilinen üç yatırımcıdan (Coinbase, Winklevoss Capital ve Mike Novogratz’ın Galaxy Digital ). Bitski, gelecekte Ethereum uygulamalarını ve Ethereum tokenlerini yönetme şeklimizi yasal olarak değiştirebilir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me