Bitfi Wallet: Master The Crypto Kullanıcı İnceleme Kılavuzu

Bitfi

Bitfi, “şimdiye kadar oluşturulmuş en güvenli sistem” olduğunu iddia eden bir kripto donanım depolama sistemidir. Bitfi hakkında bilmeniz gereken her şeyi bugün incelememizde bulabilirsiniz..

Bitfi nedir?

Bitfi.com’da çevrimiçi olarak bulunan Bitfi, akıllı telefon şeklinde bir donanım cüzdanıdır. Bitfi cüzdanının ilk sürümü 2018’de piyasaya sürüldü. Bitfi cüzdanının Bitfi Knox adlı ikinci bir sürümü Mart 2019’da piyasaya sürüldü..

Bitfi incelemesi

Aralık 2019 itibarıyla Bitfi, Bitfi ürün yazılımının en yeni sürümü olan DMA-3’ü piyasaya sürdü. Donanım yazılımı Bitfi.com’dan indirilebilir. Eski bir Bitfi cihazını yükseltmek için ürün yazılımını indirirsiniz. Ayrıca 199 dolara yeni bir Bitfi Knox cüzdan satın alabilirsiniz (orijinal Bitfi 120 dolardan satılmaktadır).

Bitfi’nin ilk sürümü 2018’de piyasaya sürüldüğünde, Bitfi’nin ekibi – John McAfee gibi müjdeciler de dahil – cüzdanı “hacklenemez” olarak nitelendirdi. Bitfi, cesur iddiasıyla alay edildi ve bilgisayar korsanları hızla cüzdana girdiler. Bitfi, “hacklenemez” sloganını web sitesinden sessizce kaldırdı ve McAfee, her şeyin bir pazarlama dublörü olduğunu kabul etti..

Bitfi nedir

Bugün Bitfi, güvenliği konusunda cesur iddialarda bulunmaya devam ediyor. Bitfi’nin resmi web sitesi cüzdanı “şimdiye kadar oluşturulmuş en güvenli sistem” ve “dünyanın soğuk depolamayı aşan tek teknik sıçraması” olarak tanımlıyor. Bir donanım cüzdanının yeni ve geliştirilmiş bir sürümü olduğunu iddia ediyor ve kullanıcılara fonlarına kolay erişim sağlarken gelişmiş güvenlik sunuyor..

Bitfi cüzdan incelemesi

Bitfi, bunun aslında bir cüzdan olmadığını açıklamaya dikkat ediyor. Bunun yerine, özel bir anahtar oluşturucudur. Bitfi cüzdanınızı kaybedebilir ve yine de paranızın tam kontrolünü elinizde tutabilirsiniz. Web sitesinin açıkladığı gibi, “cihaz kaybı sadece fonların güvenliği ile ilgisizdir” ve Bitfi’nin teknolojisi “kayıp, hırsızlık, el koyma veya kaza durumunda cihazdan bağımsız olmanıza izin verir.” Bitfi’nizi kaybederseniz, paranıza erişimi geri kazanmak için başka bir tane satın alabilirsiniz. Hatta bir arkadaşınızın Bitfi cihazında güvenli bir şekilde para geri yükleyebilirsiniz.

Bunlardan herhangi biri doğru mu? Yoksa bu sadece daha fazla pazarlama mı? Bitfi’nin nasıl çalıştığı ve Bitfi’nin ilk kez nasıl kurulup kullanılacağı da dahil olmak üzere Bitfi’nin özelliklerine bir göz atalım..

Bitfi Özellikleri

Bitfi, aşağıdaki tüm temel özellikleri sunar:

Açık Kaynaklı Blockchain Arayüzü: Bitfi, istemciler için özel anahtarların güvenliğini sağlamak için açık kaynaklı bir blok zinciri kullanır. Bu, özel anahtarlarınızın teknik olarak Bitfi’de depolanmadığı anlamına gelir; bunun yerine, özel anahtarlarınız blok zincirlerinde saklanır.

Özel Anahtar Oluşturucu: Bitfi teknik olarak bir cüzdan değildir. Cihaz kendisini özel anahtar üreticisi olarak tanımlıyor. Aşağıda Bitfi’nin nasıl çalıştığını daha fazla açıklayacağız.

Depolanan Milyarlarca Dolar: Bitfi, ekosisteminin “milyar dolar değerini güvence altına aldığını” iddia ediyor, ancak kaç kullanıcının kripto para birimini depolamak için Bitfi’yi kullandığı belirsiz..

Dijital Varlıkları İnternete Bağlı Herhangi Bir Cihaz Üzerinden Yönetin: Bitfi, bir akıllı telefon, bilgisayar, tablet veya kullanmak istediğiniz başka herhangi bir şey dahil olmak üzere internete bağlı herhangi bir cihazı kullanarak Bitfi ile güvenli dijital varlıklarınızı yönetmenizi sağlar..

Özel Anahtar Yok: Bitfi, özel anahtarları olmayan dünyanın tek cüzdanı olduğunu iddia ediyor, bu da ele geçirmeyi, kaybetmeyi veya çalmayı imkansız kılıyor. Bitfi, özel anahtarları gerçekten depolamak yerine, özel anahtarları blok zincirlerinde saklamanıza izin verir..

Manuel Güncelleme Gerekmeden Otomatik Güncellemeler: Bitfi, üçüncü taraflardan bir uygulamayı manuel olarak indirip yüklemeden kullanılabilir. Tüm güncellemeler, Wi-Fi üzerinden otomatik olarak teslim edilir. Sadece cihazı açın, Wi-Fi’ye bağlayın ve güncellemeler başlayacaktır.

Açık kaynak: Bitfi’nin gerçekten açık kaynaklı olup olmadığı konusunda ilk kez başlatıldığında bazı tartışmalar vardı (bazı küçük, tescilli bileşenler tamamen açık kaynak değildi). Ancak bugün, Bitfi’nin kodu tamamen açık kaynaklıdır ve herkesin Bitfi.dev’i kontrol etmesi için tescilli araçlar mevcuttur. Kodun bütünlüğü konusunda Bitfi’ye güvenmek zorunda değilsiniz. Kendin görebilirsin.

12 veya 24 Kelime Yedekleme Yok: 24 kelimelik bir liste bulan herkes, bunun bir kripto yedeği olduğunu anlar. Bu büyük bir saldırı vektörü. Bitfi bu sorunu tamamen ortadan kaldırır ve yedek tohum cümleleri Bitfi’den tamamen kaldırılır..

Her Bitfi Cihazı Benzersizdir: Her Bitfi cihazının ürün yazılımında benzersiz bir paketi vardır, bu da her Bitfi cihazının teknik olarak diğer cihazlardan farklı olduğu anlamına gelir. Bu, tümü birim birim ve partiden kümeye aynı olan soğuk depolama aygıtlarından farklıdır. Resmi web sitesine göre, bu özellik nedeniyle Bitfi cihazlarının sahtesini yapmak “neredeyse imkansız”.

Yerel Arayüz: Bitfi’nin kendi yerel arayüzü vardır ve cihaz, gerçekten çalıştırmak için herhangi bir üçüncü taraf aracına sahip değildir. Tüm dijital varlıklar, bakiyeler ve USD görüntülenen tek bir yerde görüntülenir.

Android’in Özelleştirilmiş Sürümü: Bitfi, Bitfi’nin büyük ölçüde değiştirilmiş bir sürümü üzerine inşa edilmiştir ve bu, Bitfi’yi oldukça güvenli bir Android cihaz haline getirir. Bu, cihazda bazı bilinen (küçük) Android istismarları bulunduğundan, Bitcoin piyasaya sürüldüğünde başlangıçta tartışmalıydı..

Bitfi kripto cüzdan kılavuzu

Kilitli Önyükleyici: Bitfi, kod enjeksiyonunu imkansız kılan “kilitli bir önyükleyiciye sahip tek tüketici cihazı” olduğunu iddia ediyor. Diğer Android cihazların aksine, cihaza root erişimi sağlamak için önyükleyicinin kilidini açamazsınız.

Wi-Fi Etkin: Geleneksel bir soğuk depolama sisteminden farklı olarak, Bitfi Wi-Fi özelliklidir, bu da dijital varlıklarınızı internete bağlı herhangi bir cihazla kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Bitfi, “en kritik işlevleri bilgisayardan tamamen izole etmek ve böylece kötü amaçlı yazılımlara maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmak için” kablolu bağlantılar yerine Wi-Fi kullanmayı iddia ediyor.

Sınırsız Cüzdan Oluşturun: Tüm aileniz kriptolarını tek bir Bitfi cihazı kullanarak güvence altına alabilir. Bitfi’de oluşturduğunuz her cüzdan, kendi özel 6 karakterli tuzunuz ve 30 karakterli parolanızla kontrol edilir ve bunlara erişilir. İhtiyaç duyduğunuz kadar cüzdan oluşturabilirsiniz. Oluşturulan her cüzdan için tüm tuzlarınızı ve parolalarınızı yedeklemeyi hatırlamanız yeterlidir..

Bitfi donanım cüzdanı özellikleri

Standart Android Tasarımı: Kutusunu ilk açtığınızda Bitfi’nin tasarımı sizi şaşırtabilir. Birçok kişi tarafından “ucuz bir Android telefon gibi” olarak tanımlanmıştır. Esasen, Bitfi tam olarak budur. Bitfi, platin veya diğer süslü metallerden yapılmamıştır. Cüzdan gibi görünmesi için kabartmalı değildir. Sonuçta Bitfi bir cüzdan değildir ve kripto paranıza erişmek için cihaza ihtiyacınız yoktur. 3,9 inçlik dokunmatik ekranlı bir Android tablete benziyor.

Mavi Kasa: Bitfi’nin (Bitfi Knox veya Bitfi 2) yeni sürümüyle, ön tarafında Bitfi logosu ve “KNOX” kelimesi bulunan mavi bir kasa alırsınız..

Bitfi bitcoin cüzdan avantajları

Bitfi Nasıl Çalışır?

Bitfi, geleneksel bir bitcoin cüzdanından farklı bir şekilde çalışır. Aslında, Bitfi web sitesinin açıkladığı gibi, hiç de geleneksel bir cüzdan değil. Bitfi, özel anahtarlarınızı kalıcı olarak saklamaz. Bunun yerine, dijital varlıklarınız bu dijital varlıkların blok zincirlerinde saklanır.

Bitfi Nasıl Çalışır

Varlıklarınızla bir işlem yapmak istediğinizde (bunları taşımak veya satmak gibi), Bitfi cihazınıza 6 karakterli (minimum) tuzunuzu ve 30 karakterli (minimum) parolanızı girmeniz yeterlidir. Ardından Bitfi, isteğe bağlı olarak verilen herhangi bir belirteç için özel anahtarlarınızı hesaplar ve ardından bu özel anahtarı derhal tamamen yok eder..

Bu benzersiz sistem nedeniyle, özel anahtarlarınız asla kalıcı olarak Bitfi’de depolanmaz, asla Bitfi’de bırakılmaz ve varlıklarınızı kontrol etmek için asla Bitfi cihazından blok zincirine bir iletimde gönderilmez..

İşlem, adım adım formda aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1) Bitfi’yi açın, ardından bitcoin’inizi taşımak veya satmak için “Gönder” i seçin

Adım 2) Bitfi’ye bir gönderme adresi (genel bir anahtar veya cüzdan adresi) girin

Aşama 3) Bitfi’ye bir imzalama isteği gönderilir

Adım 4) Tuzunuzu ve parolanızı Bitfi’ye girersiniz

Adım 5) Bitfi, özel anahtarı hesaplar, bitcoininizi gönderen adrese serbest bırakmak için blok zincirine bir “tamam” gönderir

Wi-Fi’ye bağlandığınızda Bitfi kendini otomatik olarak günceller. Şebeke üzerinden (OTA) bir güvenlik sorunu güncellemiyor mu? Tam olarak değil. Resmi web sitesinin açıkladığı gibi, Bitfi’nin yazılımı “cihazların kodlandığı gizli düğümler aracılığıyla gönderilir ve herhangi bir Bitfi cihazının bağlanması ve sonunda kabul etmesi için çoklu doğrulama işlemi gerektiren özel anahtar imzaları içerir.” Bu özellik nedeniyle, hileli güncellemeler ve kötü amaçlı yazılımlar cihazınız tarafından reddedilir (gerekli dijital imzalara sahip değiller).

Bitfi’nin bir başka şık özelliği, birden fazla kullanıcının kripto cüzdanlarını tek bir Bitfi cihazı kullanarak güvence altına alabilmesidir. Tek bir Bitfi cihazı kullanarak sınırsız sayıda cüzdan oluşturabilirsiniz. Her cüzdanın tuzunu ve parolasını hatırladığınız sürece, her cüzdanın parasına her zaman erişebilirsiniz..

Bitfi için tüm kodlamalar açık kaynaklıdır. Gizli cümlenizi, btknox.org’da bulunan açık kaynak kaynakları kullanarak özel anahtarlarınızı hesaplamak için bile kullanabilirsiniz. Kod herkesin incelemesine açıktır.

Bitfi’nin teknik özellikleri şu şekildedir:

  • Boyutlar: 6,7 cm (2,64 inç) genişlik x 11,5 cm (4,53 inç) uzunluk x 0,8 cm (0,32 inç) derinlik
  • İŞLEMCİ: Dört çekirdekli CPU
  • Kablosuz internet: 2,4 GHz
  • Görüntüle: Gelişmiş güvenlik için dar görüş açısına sahip 3,95 ”dokunmatik ekran
  • Batarya: 1 saat içinde tamamen şarj olur ve bekleme modunda 10 gün sürer

İçeride, Bitfi ucuz, basit bir Android cihaz gibi inşa edilmiştir. Dahili bir depolama birimi bile yok. Bitfi’nin ilk sürümü bir Mediatek yonga seti kullanıyordu. 8GB eMMC yongası olan bu yonga, uygulamaları çalıştırmak için başlangıçta Bitfi dahili belleğine (ROM) kitaplıkları yükler. Dokunmatik ekranlı 3,9 inçlik bir Android tablet gibidir.

Bitfi gerçekten hacklenemez mi? Bu kısım tartışmalı. Bitfi 2018’de piyasaya sürüldüğünde, John McAfee, “hacklenemez” cüzdana girebilecek herkese 100.000 dolar teklif etti. Sonuçta kimse bu ödülü talep etmedi, ancak topluluk hızla sıyrıldı Bitfi, içindeki ucuz Android mimarisini ortaya çıkaracak. Birkaç hafta içinde topluluğun diğer üyeleri soğuk önyükleme saldırısı yapabildik Bitfi kök erişimi elde etmek için. Bitfi, RAM’i temizlemedi, bu da Bitfi cüzdanı kapalı olsa bile para çalmanın mümkün olduğu anlamına geliyor.

Bitfi’nin daha yeni sürümleri (DMA-2 ve DMA-3) bu yükseltmeyi düzeltti gibi görünüyor, ancak Bitfi, lansmanda yaptığı “hacklenemez” iddiaları sallamak için mücadele etti..

Bitfi Fiyatlandırması

Orijinal Bitfi’nin fiyatı 120 USD’dir..

Mart 2019’da piyasaya sürülen yeni Bitfi 2 (Bitfi Knox) ​​199 $ olarak fiyatlandırıldı..

Bitfi Nasıl Kullanılır

Bitfi’yi kullanmak geleneksel bir kripto cüzdanından farklıdır. Bununla birlikte, kurulum süreci hem yeni hem de gelişmiş kripto kullanıcıları için olabildiğince kolay olacak şekilde tasarlanmıştır..

Adım 1) Bitfi’yi Satın Alın

Öncelikle, Bitfi donanım cihazını Bitfi.com’dan satın almanız gerekir. Orijinal Bitfi’nin fiyatı 120 dolar, ancak yeni Bitfi 2’nin fiyatı 199 dolar..

Bitfi Nasıl Kullanılır

Adım 2) Kaydolun

Bitfi cüzdanınızı postayla aldığınızda, Bitfi.com’a kaydolmanız gerekir..

Bitfi kripto cüzdanını kullanma

Giriş yapmak için, donanım cüzdanınızdaki 6 basamaklı kodu Bitfi.com oturum açma ekranına girin.

Bitfi kripto para cüzdanı güvenliği

Adım 3) Cüzdanın Kurulması

M-cüzdanı kurmak için, cüzdan kimliğine tıklayın. Bir kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Ardından, bir “tuz” oluşturmanız istenecek. Tuzu, e-posta adresi veya cep telefonu numarası gibi hatırlanması kolay herhangi bir bilgiden üretebilirsiniz..

Tuzunuzu kullanıcı adınız olarak düşünün. Diğer cihazlardan cüzdanınızda oturum açmanıza olanak tanır.

Adım 4) Gizli İfadenizi Oluşturun

Sonra, gizli bir ifade oluşturmanız gerekecek. Genellikle bir cüzdan, 12 veya 24 rastgele kelime üreterek bu cümleyi sizin için oluşturur. Kendi rastgele yönteminizi kullanmak, önceden tanımlanmış bir yöntem kullanmaktan çok daha güvenli olduğundan, Bitfi bu bölümü kasıtlı olarak size bırakmıştır. Bitfi, rastgele bir cümle oluşturmanıza yardımcı olmak için bir kalıpla birlikte gelir.

Gizli cümlenizin özel karakterli en az yedi kelime veya herhangi bir özel karakter içermeyen dokuz kelimeden oluşması gerekir. Bu miktarı aşmakta özgürsünüz (çoğu temel ifadede 12 kelime vardır).

Bitfi randomizasyon sistemini kullanarak 12 kelimelik gizli bir cümle oluşturmak için, kalıbı kelime başına beş kez veya toplamda 60 kez yuvarlamanız gerekir. Kullan bu kelime listesi, her beş basamaklı sayıya bakın, ardından ilgili kelimeyi yazın. Evet, bu kısım biraz zaman alabilir.

Adım 5) Tuzunuzu ve Parolanızı Girin

Artık oturum açıp Bitfi’yi kullanmaya hazırsınız. Cihazdaki tuz ve gizli ifadeyi girin ve cüzdan adresini açın. Bir QR kodu açılacaktır. Bu QR kodunu sahip olduğunuz bir cüzdandan tarayın, ardından depolama için Bitfi’ye para gönderin.

Adım 6) Cüzdanınıza Her Yerden Erişin

Unutmayın: Bitfi, her oturum açtığınızda cüzdanınız için özel bir anahtar hesaplar. Bitfi cüzdanınızı kullanmanız gerekmez. Paranıza başka bir Bitfi cüzdanından yalnızca tuzunuzu ve parolanızı girerek erişebilirsiniz. Örneğin bir arkadaşınızın Bitfi’sini kullanabilir veya yeni bir tane sipariş edebilirsiniz..

Bu aynı zamanda hiç kimsenin Bitfi cüzdanınızı gerçekten çalamayacağı anlamına gelir. Birisi Bitfi cihazınıza erişim kazanırsa, tuzunuzu ve parolanızı bilmeden kriptounuza erişemez. Aslında, kripto paranız aslında Bitfi’de değil; kullandığınız kripto para biriminin blok zincirinde saklanır.

güvenli Bitfi cüzdan özellikleri

Bitfi hakkında

Bitfi, Inc. kendisini “küresel bir ödeme teknolojisi şirketi” olarak tanımlamaktadır. Şirketin genel merkezi Asheville, Kuzey Carolina, ABD’dedir ve çekirdek Bitfi ekibi Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında yayılmıştır..

Şirketle [email protected] adresinden e-posta yoluyla, (828) 357-7004 numaralı telefondan veya Twitter @thebitfi üzerinden iletişime geçebilirsiniz..

Son söz

Bitfi, “hacklenemez” olduğu iddialarıyla 2018 yılında piyasaya sürüldü. 2019’da Bitfi, Bitfi Knox veya Bitfi 2 adlı yeni bir Bitfi sürümü piyasaya sürdü. Aralık 2019 itibarıyla Bitfi, şirketin şimdiye kadar oluşturulmuş en güvenli sistem olduğunu iddia ettiği DMA-3 ürün yazılımını gönderiyor..

Cihazın güvenliği ve genel kullanışlılığı konusundaki tartışmalara rağmen, Bitfi, kripto donanım alanında benzersiz bir yer işgal etmeye devam ediyor. İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) kurulumunda ikinci bir faktör gibidir. Teknik olarak bir kripto cüzdanı değil. Bunun yerine, daha çok Google Authenticator gibi çalışır.

Bitfi kullanmak yavaş ve hantal bir deneyim olabilir, ancak zorlu bir süreç olsa bile bitcoin’inizi güvence altına alıyor gibi görünüyor. Bitfi.com’da daha fazla bilgi edinebilir veya kendiniz için Bitfi’yi inceleyebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map