Bitcoin Fiyat Tahminleri + BTC Fiyat Geçmişi Zaman Çizelgesi Kılavuzu

Bitcoin fiyat tahmini boğa piyasası

Contents

Bugünün Canlı Bitcoin Fiyatı: Gerçek Zamanlı BTC / USD Piyasa Değerleri

Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? 50’den Fazla Sektör Taşıyıcı ve Sallayıcı BTC Tahminleri ile Tartışıyor

Kripto dünyasındaki herhangi birine Bitcoin fiyat tahminlerinin ne olduğunu sorun ve kesinlikle bir tahminleri var, değil mi??

2018, Bitcoin’in fiyatının Aralık 2017’den tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.893 $ BTC / USD’den 3.131 $ ‘a düştüğünü görürken, nihayet Nisan 2019’da 15 aylık’ kripto-kış ‘ayı piyasasında bir kıvılcım buldu..

CoinMarketCap’e (Haziran) göre 5.000 $ ‘ın üzerine çıkıp yılın en yüksek seviyesi 13.387 $’ a yükseldikten sonra, piyasa değerine göre bir numaralı kripto para birimi, bugüne kadar 8.000 – 12.000 $ aralığında havada kalarak kıyamet ve kasvetli fırtınayı atlatmayı başardı. . Ama meraklı beyinler, BTC $ için sırada ne olduğunu bilmek istiyor?

MTC, bize fütüristik bitcoin fiyat içgörülerini sağlayan onlarca güvenilir kripto analisti, tanınmış uzmanlar ve önde gelen şahsiyetlere minnettar. Tüm BTC fiyat tahminleri koleksiyonunu incelemek, izleyicilerin sürekli gelişen kripto endüstrisine gelmeye başlamasıyla ilginç hale geliyor..

Sonuçta, resmi bir tahmin yapmanın hiçbir maliyeti yoktur, bu nedenle aşağıdakiler listenin en iyilerini eğlendirmek için eğlencelidir. Daha fazla uzatmadan, konunun tam kalbine atlayalım ve kripto topluluğu sohbetini inceleyelim..

Bu bitcoin fiyat tahminine genel bakış dört farklı bölümde toplanmıştır:

 1. Kripto etkileyicilerinden, tüccarlarından, analistlerinden ve can sıkıcılarından 50 $ ‘ın üzerinde BTC fiyat tahminleri
 2. bitcoin fiyat geçmişi 2009 – 2019, yıldan yıla (BTC’nin nerede olduğunu, nereye gittiğini öğrenmek için)
 3. Bitcoin fiyatını ne etkiler; piyasa oynaklığı, arz / talep kıtlığı, spekülasyona karşı değer)
 4. 2019 ve 2020’de bir sonraki BTC / USD boğa piyasasını tetikleyebilecek en iyi 50 Bitcoin fiyat katalizörü

En İyi 50 Bitcoin Fiyat Tahminleri: 2019, 2020-2024 Tahmin Listesi

En popüler BTC tahminleri listesinden sonra, araştırdığınızdan emin olun. bitcoin fiyat geçmişi zaman çizelgesi etkinliklerin düzenlenmiş kontrol listesini gözden geçirin ve en iyi 50 bitcoin fiyat katalizörleri 2019’da tüm kripto meraklıları dikkat etmelidir. 2020 bitcoin yarılanması, birçok sadık Bitcoin liderinin aşağıdaki öngörü tahminlerini neden kavrayabildiğini görmek için zamana değer. Önde gelen etkileyicilerin bu kataloğu, tahminler kamuya açıklanırken sürekli olarak güncellenecektir..

Yorumlarda Master The Crypto’nun kristal topunuzun bu bilinen bitcoin’lerle nasıl eşleştiğini bilmesini sağlayın; Kripto ünlülerinden BTC / USD uzmanlarına, halka açık ticaret analistlerine ve hatta sektör içerisindeki kişilere kadar, 2019 kehanetçi Babe-Ruth benzeri noktadan aya kripto çağrılarının listesine göz atın.

Aşağıdaki 2019 kaynağı, kısa ve uzun vadede Bitcoin için nelerin saklandığını düşündüklerine ilişkin uzman görüşlerinin / sıcak değerlendirmelerin büyük bir özetidir. Bazıları BTC’nin 2020’de kolaylıkla 20.000 $ ‘lık kıyas ölçütünün üzerine çıkacağını tahmin ediyor ve diğer kamuya açık rakamlar, 1 numaralı kripto paranın önümüzdeki 10 yıl içinde 100.000 ila 1 milyon $ arasında bir fiyat noktası görebileceğine inanıyor..

Bununla birlikte, bu uzmanların görüşleri bir dizi nicel veri noktasına dayanmasına rağmen, lütfen bitcoin piyasasının doğasında olan oynaklığı kabul edin ve bu BTC / USD tahminlerinin finansal olarak alınmaması gerektiğini bilin. yatırım tavsiyesi.

Tüm bu kripto para birimi etkileyicilerinin gelecekte bu kadar yüksek BTC / USD değerlerini tahmin ettiğini nerede ve neden bildiğini görmek için bitcoin fiyatının kronolojik zaman çizelgesi geçmişine gerçek bir göz atın..

1. Anthony ‘Pomp’ Pompliano (Bitcoin Permabull)

Morgan Creek Capital’in kurucu ortağı, kripto ile ilgili tavsiyeler söz konusu olduğunda en saygın isimlerden biridir (Twitter’da 250.000’den fazla takipçisinin gösterdiği gibi). Ona göre, Bitcoin ile ilgili tüm finansal bilgiler şu anda para biriminin 2022’nin sonunda yaklaşık 50.000 ABD doları civarında bir fiyat noktasına kadar ölçekleneceği gerçeğine işaret ediyor..

Pomp’in görüşüne göre, şu anda BTC’lerin fiyatını büyük ölçüde etkiliyor gibi görünen faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Dengelenmesi zaman alan Bitcoin değerinde parabolik artışlar.
 • Zamanla tekrar sürünen ayı piyasa koşulları.

Son olarak, Pomp’in Morgan Creek’teki suç ortağı Mark Yusko’nun da Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar 75.000 doları kolayca geçebileceğine inandığını belirtmek gerekir..

2. John McAfee (The Crypto Crusader)

Adam, efsane, efsane. John McAfee hakkında henüz söylenmemiş ne söyleyebilirsiniz? McAfee, 90’ların sonlarında ve 2000’lerin başlarında insanların bilgisayarlarını ve dizüstü bilgisayarlarını koruma yöntemlerinde devrim yaratan bir dijital güvenlik öncüsüdür. O zamandan beri, blockchain / kripto dünyasına girdi ve Bitcoin fiyatı ile ilgili birçok tuhaf tahminlerde bulundu..

Yeni başlayanlar için, BTC’nin 2020’nin sonunda 1 milyon dolara ulaşacağına inanıyor – ilk başta oldukça saçma gelen bir tahmin, ancak McAfee’nin önceki iddialarının göreceli doğruluğunu düşündüğünüzde, en azından işitmeye veriliyor. adam dışarı. Bu bağlamda, 2016 ve 2017’de John’un kesin olarak Bitcoin için büyük şeylerin beklediğini ve amiral gemisi kripto paranın yakında 5.000 $ değerinde olacağını belirttiğini belirtmek gerekir. 2017’nin sonunda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek değeri olan 20.000 USD’ye (yaklaşık) ulaşacağını bilmiyordu..

3. Jefferey LIU Xun (XanPool CEO’su)

Gözetim gerektirmeyen anlık bir P2P fiat ağ geçidi olan XanPool’un CEO’su Jefferey Xun, kısa vadede BTC’nin azalan finansman oranları, contango vb. Gibi bazı faktörler nedeniyle büyük olasılıkla düşeceğine inanıyor. Yakın gelecekte, bir dizi başka altcoin teklifinin de büyük olasılıkla düşeceği görüşü – son 12 ayda oldukça görünür olan bir trend. Genel olarak altcoin piyasasının geleceği açısından, Xun ekliyor:

“Altcoinler, pazara gelen bazı yeni varlıklara / dijital tekliflere karşı piyasa değerini kaybedecek. Pokla, Eth 2.0 vb. Gibi projeleri düşünün … esasen 2017’de ICO’lara ev sahipliği yapan ve daha sonra ürünlerini henüz piyasaya sürmemiş olan şirketler. Bu ürünler nihayet hayata geçtiğinde, bir ton mevcut altta ve hatta belki de Bitcoin’e karşı hakimiyet kazanacaklar. “

4. Max Keiser

Bitcoin ile ilgili her şeyin en eski savunucularından biri olan Max Kiser, piyasa değeri yaklaşık 3 $ ‘lık yetersiz bir fiyat noktasında olduğundan, birinci sınıf dijital para biriminden bahsediyordu. Ek olarak, kripto teknolojisinin avantajlarını defalarca vurgulayan ve tüm dünyadaki merkez bankalarının önyargılı enflasyonist politikalarını açığa çıkaran finans odaklı bir konuşma programı olan ‘Keizer Report’ adlı bir programın da ev sahibi..

Bitcoin’in parasal potansiyeli konusunda Kaiser geçtiğimiz günlerde, dijital para biriminin önceki ATH’sini geçmeye hazır olduğunu ve yakında 28.000 $ ‘a yükseleceğini tweetledi..

5. Meyer’in İzini Sür

Çeşitli geleneksel piyasa sektörlerinde çalışarak kendisine bir servet kazandıran deneyimli yatırımcı ‘Trace Meyer’, uzun zamandır Bitcoin’in en büyük savunucusu oldu. Meyer, ilk BTC yanlısı blogunu 2011’de çıkardı – dijital varlığın token başına yaklaşık 0,25 $ ‘dan işlem gördüğü bir dönem. Ek olarak, geçen yılın sonlarında, başına buyruk girişimci / ifade özgürlüğünün ateşli savunucusu bir tweet yayınladı Kendine özgü hazırlanmış tahmin algoritmalarını kullanarak Bitcoin fiyatının önümüzdeki dönemde 115.000 $ ‘a ulaşacağından oldukça emindi..

6. Tom Lee

Fundstrat Global Kurucusu Tom Lee, küresel finans topluluğundan birçok kişi tarafından uzun ömürlü bir kripto boğası olarak görülüyor. Bunun nedeni, Lee’nin sık sık çeşitli kripto para birimlerinin geleceği hakkında cesur iddialarda bulunmasıdır – bu tahminlerin çoğu yüzlerinde düz durmaktadır. Bununla birlikte, Lee’nin yatırım tavsiyesi geçmişte pek çok kez yerinde değilmiş gibi değil..

Yakın zamanda BTC’lerin gelecekteki değerlemesi konusunda konuşan Fundstrat CEO’su, önde gelen dijital para biriminin artan madencilik maliyetleri nedeniyle, tek bir token fiyatının oldukça kolay bir şekilde 25.000 $ ‘lık bölgeye kadar ölçeklenebileceğini iddia etti..

7. Ayşegül

BTC Vakfı yönetim kurulu üyesi ve BalletCrypto’nun kurucusu / CEO’su – Bobby Lee – Bitcoin’in 2019’un başlarında bazen 3 bin dolar civarında dibe vuracağını doğru bir şekilde tahmin eden birkaç uzmandan biri. Bu bağlamda, Lee şimdi amiral gemisi kriptocoinin olduğuna inanıyor. 2020’de fiyatını oldukça hızlı bir şekilde yukarı yönde itmeye yardımcı olacak bir boğa koşusu yaşayacak. Sadece bu değil, aynı zamanda 2021’in sonunda BTC’nin bir kez daha çökmeden ve yaklaşık 40.000 $ ‘a düşmeden önce 333.000 $’ lık zirveye ulaşacağını iddia ediyor..

8. Andy Hoffman

Hoffman bir kripto danışmanı ve Coingoldcentral’ın CEO’sudur. Ayrıca, 2011-2017 arasında büyük, saygın bir külçe satıcısı olan Miles Franklin’in Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Bitcoin’in geleceği ile ilgili görüşlerini detaylandırarak MasterTheCrypto’ya şunları söyledi:

“Küresel tahvil piyasasının şu anda% 15’i negatif getirili olan 100 trilyon $ ‘ın biraz üzerinde bir değere sahip olduğu tahmin ediliyor – ödenmemiş toplam fiat para birimi 90 trilyon $, toplam borsa kapitalizasyonu 80 trilyon $ ve tüm altının piyasa değeri 9 trilyon dolar kazdı. Bitcoin, altından çok daha üstün bir değer deposudur, bu yüzden bir gün altından daha değerli olmasını bekliyorum. Ayrıca, zamanla eski varlıkların bazı işlevlerini gasp ederek, onu önemli ölçüde daha değerli hale getirebilir. Bu nedenle, benim “muhafazakar” tahminim, beş yıl içinde değerinin en az 5 trilyon ABD Doları veya 250.000 ABD Doları / BTC’den fazla olacağı yönünde. “

9. Russell Okung

NFL yıldızı Russell Okung’un adını ve Trace Meyer ve Bobby Lee gibi deneyimli kripto oyuncularının ismini görmek ilk bakışta oldukça komik görünebilir, ancak Los Angeles Chargers’ın sol mücadelesi, son bir yıl içinde Bitcoin’in en sesli destekçilerinden biri oldu veya yani. Yeni başlayanlar için, oyuncuların ödemelerini kripto olarak almalarına izin vermek için NFL’den resmi bir talepte bulundu (eğer isterlerse). Sadece bu değil, aynı zamanda Buffalo Bills’in Oyun kurucu Matt Barkley gibi diğer yerleşik sporcu büyük perukları kripto yük trenine katılmaya ikna edebildi..

Bu ayın başlarında Okung, genel olarak kripto para birimleri hakkında farkındalığı yaymak için Los Angeles’ta bir Bitcoin (BTC) konferansına ev sahipliği yaptı. Etkinliğe kripto kimin kim olduğu da dahil olmak üzere katıldı:

 • Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song
 • Anthony Pompliano
 • Kripto yatırımcısı ve podcaster Peter McCormack.

10. David Drake

LDJ Capital’in kurucusu Drake, kripto ile ilgili farkındalık artmaya devam ettikçe Bitcoin’in giderek daha pahalı hale gelmesinin şaşırtıcı olmayacağına inanıyor. Bu bağlamda, yıl sonuna kadar BTC’nin yaklaşık 30.000 dolarlık bir fiyat noktasına yükseleceğine inanıyor. Sadece bu değil, iyimserliği Bitcoin’in ötesine, küresel ekonomi sektörünün günlük yaşamında sürekli artan bir rol oynayacağına inandığı bir dizi başka altcoin’e de nüfuz ediyor gibi görünüyor..

11. Jeet Singh

Hintli-Amerikalı iş girişimcisi Jeet Singh, 90’ların başlarında e-ticaret pazarında yazılım ve diğer dijital teknoloji araçlarının kullanımına öncülük eden bir girişim olan Art Technology Group’un kurucu ortağı olmasıyla tanınıyor. Proje son derece başarılıydı ve Singh ve ortağı Joseph Chung’u küresel finans sahnesinin ön ve merkezine itti..

Singh’in tahminine göre, Bitcoin kısa vadede büyük olasılıkla bir volatilite döneminden muzdarip olacak – bu da önde gelen dijital varlığın oldukça uzun bir süre 10 bin civarında dalgalanmasına neden olacak. Bu dönemin ardından, varlığın 50.000 $ eşiğinin ötesine geçeceğine inanıyor. Son olarak, son altı yıldır Singh’in yalnızca bir kripto para birimi portföy yöneticisi olarak çalıştığını belirtiyor..

12. Tim Draper

Draper Associates ve DFJ gibi birçok köklü girişimin kurucusu olan Tim, yaygın olarak viral pazarlamanın vaftiz babası olarak kabul edilmektedir. Bunun başlıca nedeni, Skype, Hotmail vb. Gibi çevrimiçi ortamları kullanmasıdır. Son 2-3 yılda, kripto ile ilgili her şeyin ateşli bir savunucusu oldu ve Bitcoin’in fiyatının 2022’nin sonunda 250.000 dolarlık devasa bir fiyat noktasına ulaşacağına inanıyor..

13. Vinny Lingham

BTC Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi ve Civic’in kurucu ortağı olan Lingham, Bitcoin’in değerinin yükselmeye devam edeceğine ve sonunda birkaç ‘patlama ve düşüş’ döngüsünden geçeceğine inanıyor. Bu konuda şu sözleri aktarıldı:

“Bitcoin şu anda 100.000 $ değerinde% 2.5 veya 1 milyon $ değerinde% 25 şansla fiyatlandırılıyor.”.

Lingham, Bitcoin’in fiyatı konusunda oldukça iyimser olsa da, önde gelen kripto varlığının yükselişine ne zaman başlayıp kaderindeki finansal zirvelere ulaşacağına dair bir zaman çizelgesi yok. Yeni başlayanlar için, BTC hem kıt hem de değerli bir emtia olduğundan, değeri artmaya devam edecek. Bununla birlikte, Lingham, alt-para biriminin değerinin artması için, sadece dijital bir emtia olmaktan, hem bir değer deposu hem de yasal bir işlem ortamı haline gelmesi gerektiğini kabul ediyor..

14. Cameron Winklevoss

Cameron ve kardeşi Tyler Winklevoss, dünyanın en güvenilir kripto para birimi değişim platformlarından biri olan Gemini’yi kurmaktan sorumludur. Bu bağlamda Cameran, en başından beri BTC’de (ve diğer birçok dijital varlıkta) yükselişe geçti. Sadece bu değil, kardeşler bu gelişen varlık sınıfının ilk ana akım savunucuları olarak hizmet ettiler..

Bitcoin’in gelecekteki pazar potansiyeli konusunda Cameron defalarca varlığın uzun vadeli SOV özellikleri nedeniyle, hızla değer kazanma ve hatta önümüzdeki birkaç on yıl içinde token başına 320 bin dolarlık bir fiyat noktasına ulaşma potansiyeline sahip olduğunu defalarca ifade etti..

15. Kenneth Rogoff

IMF’nin (Uluslararası Para Fonu) eski başkanı, kriptonun gücüne pek inanmıyor. Esasen, Bitcoin’in vergi kaçakçılığı ve kara para aklama amacıyla kullanılması nedeniyle, bir bütün olarak kripto endüstrisinin tüm dünyadaki düzenleyici kurumlardan artan miktarda ısıyla yüzleşmek zorunda kalacağına inanıyor – bu da sonunda ölüme yol açacak. varlık sınıfının tamamen. Konuyla ilgili olarak Rogoff şöyle demişti:

“Bence, eğer bundan 10 yıl sonra yola çıkarsak, Bitcoin’in şu anki değerinin çok küçük bir kısmı değerinde olacağını düşünüyorum… 100 $ ‘ın bundan on yıl sonra 100.000 $’ dan çok daha fazla olduğunu görüyorum.”

16. Bill Gates

Dünyanın en zengin bireyleri listesinde düzenli olarak yer alan milyarder, Bitcoin’in 2011’de ön plana çıkmasından bu yana kripto paradan nefret ediyor. Örneğin, birkaç yıl önce Gates, varlık sınıfının bir saf ‘daha büyük aptal teorisi’ türü yatırım. Ve Bitcoin için şimdiye kadar resmi bir fiyat tahmini vermemiş olsa da, varlığın önümüzdeki birkaç yıl içinde değersiz olacağından oldukça emin..

17. Joe Davis

Davis, Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde sıfıra düşme ihtimalinin yüksek olduğuna inanan saygın bir ekonomist. Ek olarak, BTC fiyatlarının sadece spekülasyona dayandığından, çılgın fiyat dalgalanmalarına tabi olduğuna da dikkat çekiyor..

Son olarak, şu anda Vanguard’ın yatırım stratejisi grubunun başkanı olarak görev yapan Davis, insanların paralarını yalnızca sahiplerine kesin getiri sağladığı bilinen geleneksel yatırım araçlarına yatırmaları gerektiğine inanıyor. Davis ayrıca Bitcoin’in oynaklığı nedeniyle zayıf bir değer deposu olduğunu ve insanlara yalnızca denenmiş ve test edilmiş varlıklara yatırım yapmalarını tavsiye ettiğini söylüyor..

18. John Pfeffer

Pfeffer Capital ortağı, Bitcoin’e olan desteğini defalarca gösterdi çünkü dijital para biriminin altının tamamen yerini alacak güce sahip ilk geçerli varlıklardan biri olduğuna inanıyor..

Ek olarak, geçmişte, BTC’nin ana akım bir değer deposu haline gelmesi durumunda, tek bir token değerinin 700.000 $ işaretini aştığını görmenin şaşırtıcı olmayacağını da belirtti. İddialarını desteklemek için geçtiğimiz günlerde bazı istatistikler yayınladı: Pfeffer, BTC’nin bir şekilde dünyanın tüm özel altın külçelerini (1.6 trilyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor) değiştirebilmesi durumunda dolaşımdaki Bitcoin’in (belirli bir zamanda ) her biri 90.000 $ değerinde olacaktı – bu, önde gelen dijital para biriminin değerinin artmaya devam edeceği bir fiyat noktası.

19. Alexey Ermakov

Ermakov, geleneksel ve kripto varlıklar için bir mobil cüzdan ve yeni nesil finansal hizmet olan Aximetria’nın CEO’su. Onun tahminine göre, geleceğe doğru ilerlerken, özellikle de dünyanın her yerinden insanlar, mali durumlarını dijital bir şekilde yürütürken, zenginliği korumanın ana yollarından biri haline gelecektir. Ek olarak, zaman içinde kripto para birimlerinin (özellikle Bitcoin) ivme kazanmaya ve gelişmeye devam edeceğine, çünkü BTC’nin herhangi bir kısıtlama olmaksızın uluslararası sınırlar arasında kolayca transfer edilebilecek birkaç finansal araçtan biri olduğuna inanıyor..

Ermakov’un tahminine göre, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde 70.000 dolarlık bir fiyat noktasına ulaştığını görmek şaşırtıcı olmaz..

20. Leonid Matveev

Trending Analytics for Waves Başkanı Matveev’e göre, kripto para piyasasını herhangi bir zamanda etkileyen birçok faktör var – en önemlilerinden biri kripto para birimlerinin gerçek dünyadaki kullanımı. Bununla birlikte, son yıllarda bu pazarın sular altında kalması nedeniyle, mevcut tüm kripto para birimlerinin% 95’inden fazlasının önümüzdeki 10 yıl içinde sonsuza dek yok olacağına inanıyor. Matveev, MasterTheCrypto’ya şunları söyledi:

“Bugüne kadar Bitcoin ile çok az para birimi rekabet edebilir. Yeni değer transferi teknolojisine olan inanç, tüm dünyada Bitcoin’in nispeten yaygın kullanımı ile doğrulanmaktadır. Bitcoin’in popülaritesindeki büyümenin itici gücü birkaç faktör olarak hizmet ediyor. “

Bu faktörler şunları içerir:

 • Kullanıcıların Bitcoin’i itibari parayla takas etmelerine olanak tanıyan bir altyapı çerçevesinin geliştirilmesi.
 • Risklerin çeşitlendirilmesinde finansal piyasa katılımcılarının artan ihtiyaçları. Örneğin, Bitcoin gibi yeni varlık türleri geleneksel menkul kıymetlerle ilişkilendirilmez, bu da yatırımları daha güvenli hale getirir..
 • Küresel vergi bilgisi alışverişi, birikimlerini gizli tutmak isteyen insanları kaçmanın başka yollarını aramaya zorluyor..

21. Craig Russo

Craig, popüler kripto / oyun medyası SludgeFeed’in arkasındaki Boston merkezli bir girişim olan PEER’in kurucusudur. Bu tahminde, Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki birkaç yıl boyunca diğer alternatif varlık sınıflarından daha iyi performans göstermeye devam edecek. Yakın vadede (1-2 yıl), BTC’nin 20-30.000 $ aralığında işlem görmesine şaşırmayacağını ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini çıkardığını söyledi. Sadece bu değil, aynı zamanda kurumsal dolarların ve daha fazla likit vadeli işlem ürününün akışıyla, amiral gemisi kripto para biriminin oynaklığında bir düşüş görmeye başlayacağına ve böylece Bitcoin’in fiyatının bu seviyelerde daha geniş kapsamlı davranışlara tanık olmasına izin vereceğine inanıyor..

Bununla birlikte Russo, küresel bir ekonomik gerilemenin Bitcoin için yükselişe geçeceğine inanan insanlardan biri olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Bu bağlamda Russo, MasterTheCrypto’ya şunları söyledi:

“Günün sonunda, Bitcoin yalnızca bir makro risk ortamında var oldu ve hisse senedi piyasalarında bir çöküş görürsek yatırımcıların BTC’yi tutmaya devam edeceğine inanmıyorum.”

22. Michael Poutre

Michael Poutre, şu anda blockchain şirketlerini geliştirmeye odaklanan bir yatırım fonu olan Terraform Capital’de Yönetici Ortak olarak hizmet veren saygın bir endüstri lideridir. Bitcoin’in geleceği hakkındaki düşüncelerini açıklığa kavuşturan BEG’e, önde gelen dijital varlığın 10.000 ABD doları civarında stabilize olmasının, burada kalmaya yetecek kadar kanıt olduğunu söyledi – muhtemelen sadece birkaç yıl önce tartışılmış olabilecek bir nokta. . Ayrıca Poutre, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin dijital para birimlerinin avantajlarını benimsemeye başladığını ve bunun sonucunda Bitcoin birçokları tarafından yavaş yavaş ‘dijital altın’ olarak görülüyor (ve aynı zamanda halsizlik du jour). Çoğu durumda, Bitcoin’in altından daha etkili bir hedge olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca MasterTheCrypto’ya şunları söyledi:

“21 milyon Bitcoin’in 17 milyonu (ya da daha fazlası) çıkarılmış olsa da, fiyat hareketini etkileyebilecek ve etkileyebilecek faktörler var. Bitcoin’in şu anki fiyatı, bilinen tüm madeni paraların piyasa değerini yansıtıyor, ancak bir noktada, Bitcoin’i ‘mevcut dalgalanmaya’ göre fiyatlandırmaya başlayacağız – ve bu, fiyatta cömert bir artışa neden olabilir. Terraform, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 6 ay içinde mevcut fiyatlardan iki katına çıkacağına inanıyor ve BTC başına 50.000 ABD doları olan 24 aylık bir fiyat hedefimiz var. “

23. Nicholas Pelecanos

Pelecanos, NEM Ventures’ın birincil danışmanlarından biridir ve en başından beri küresel kripto ekosisteminin bir parçası olmuştur. Ona göre Bitcoin, aşağıdakiler gibi bazı faktörler nedeniyle orta ve uzun vadeli gelecekte birkaç somut fiyat artışına şahit olacak:

 • Net küresel borç hacmi rekor seviyelere ulaştı.
 • Tahvil getirisi gibi teknik göstergeler yaklaşmakta olan bir finansal krize işaret ediyor.

Pelecanos’un görüşüne göre, yukarıda belirtilen faktörler tek başına geleceğin neler getirebileceğine dair korkutucu bir tablo çiziyor. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının ve hükümetlerin çoğunluğunun gelen krizi zaten görebildiğine ve 2008’den farklı olarak, bankacılık sistemini kurtaracak durumda olmadıklarının farkında olduklarına inanıyor. Ayrıca MasterTheCrypto’ya şunları söyledi:

“Bir bankacılık krizi durumunda, kefalet yasaları, bankaların, kullanıcılarının hesaplarından birikimlerin bir kısmını dondurmalarına ve ardından kullanıcılarına banka hisselerini kredilendirmelerine izin veriyor (bu, bir finansal kriz sırasında değerinin çoğunu kaybedecektir) . İnsanlar, bankalardaki birikimlerinin güvenli olmadığının farkına vardıklarında, Bitcoin’e büyük miktarda sermaye girişini görebiliyorum. Bitcoin, küresel hanehalkı tasarruflarının sadece% 5’ini çekebiliyorsa, bugünün fiyatından 7 kat veya 58.000 $ BTC’den bir artış görmeyi bekleriz. Negatif faiz oranlarının da benzer bir etkiye sahip olacağını tahmin edebiliyorum. “

24. Serena Williams

Küresel kadın tenis ikonu, birkaç ay önce hayatının kazancının bir kısmını Bitcoin’e yatırdığını belirten bir tweet yayınladı. Sadece bu değil, bu yılın başlarında bir Instagram gönderisiyle spor ikonu, takipçilerine 2014’te gizlice ‘Serena Ventures’ adında bir yatırım şirketi kurduğunu ve bunun aracılığıyla Coinbase’e yatırım yaptığını açıkladı. Ve Serena, Bitcoin’in değerinin gelecekte ne kadar artacağına dair kesin bir rakam vermemiş olsa da, amiral gemisi kripto paraya verdiği destek, para biriminin gelecekte büyük şeyler için kaderinde olduğunu gösteriyor.

25. Ashton Kutcher

Oyuncu ve tek seferlik model ‘Ashton Kutcher’, neredeyse on yıl önce kendi risk sermayesi şirketi olan A-Grade Investments’ı kurdu. Profesyonel uğraşlarının bir parçası olarak Kutcher, 2013 yılında BitPay’e açıklanmayan bir miktar para yatırdı. Sadece bu değil, ertesi yıl, bir blockchain siber güvenlik şirketi olan BitGo için 12 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldı..

Kutcher’in görüşüne göre kripto, insanların servetleri konusunda kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan bir yol ve özellikle Bitcoin, küresel ekonomik sistemin çalışma şeklini tamamen yenileme potansiyeline sahip bir varlıktır..

26. Murad Mahmudov

Kripto dünyasının en büyük isimlerinden bazılarının yer aldığı bir podcast olan ‘On the Record’un sunucusu Murad, Bitcoin’in önümüzdeki 12-16 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağına inanıyor. Ek olarak, Tone Vays ile yaptığı son görüşmelerden birinde, Bitcoin’in yakında 20.000 $ işaretini geçmeye hazır olduğuna dikkat çekti ve Vays, şunları söyledi:

“Bunun önümüzdeki yıl olması ihtimali% 40.”

27. Jim Blasko

Blasko, Bitcoin Talk Radio’nun kurucusudur ve neredeyse on yıldır Bitcoin’in parasal beklentileri üzerinde yükselişe geçmiş durumda. Bu hesaplamalara göre, dijital varlığın gelecekteki finansal değeri 2020’nin sonu veya 2021’in başlarında 100.000 ila 200.000 ABD Doları arasında herhangi bir yere uzanabilir. Duruşunu biraz daha ayrıntılı olarak açıklayan Blasko, Bitcoin’in madencilik ödülünün yarıya inmesi nedeniyle ( 6,25 Bitcoin’e çıkarılmış blok başına 12,5 Bitcoin), gittikçe daha fazla FOMO’nun piyasaya kademeli olarak nüfuz ettiğini görmek şok edici olmazdı – böylece dijital para biriminin fiyatını yeni zirvelere çıkarır..

28. Robin Singh

Koinly.io kurucusu, Bitcoin’in erişiminin fiyatı ile birlikte büyüdüğüne inanıyor, bu nedenle uzun vadede yavaşlayacağını varsaymak için hiçbir neden yok. Bununla birlikte, MasterTheCrypto’ya, varlığın kısa vadeli fiyatının büyük ölçüde Libra gibi projelerin halka açılıp açılmadığına bağlı olduğunu ve şu anda yaklaşmakta olan bu sabit madeni para teklifini çevreleyen tüm yutturmaca ile karşılandığını söyledi..

Ek olarak Singh ayrıca, büyük şirketlerin ilgisinin Bitcoin’in 2019’daki fiyat artışında büyük bir rol oynamaya devam edeceğine işaret ediyor, ancak Bakkt’ın sadece günler önce ezici bir şekilde piyasaya sürülmesi, bu alanı çevreleyen tüm hype’a inanılmaması gerektiğini gösterdi – özellikle de BTC, lansmanından bu yana 2 bin dolardan fazla düştü.

“Mevcut piyasa koşullarına dayalı olarak 2020 için fiyat tahminim 8 bin dolar civarında olacak. Ancak yine de BTC dalgalı ve Libra serbest bırakılırsa fiyat 15-20.000 $ ‘a ulaşabilir. “

29. Joe DiPasquale

DiPasquale’ye göre, BTC’nin fiyatı önümüzdeki 5 yıl içinde 10.000 ila 100.000 dolar arasında değişebilir. Bunun nedeni, önde gelen alt-para birimiyle ilişkili çeşitli temellerin, zaman geçtikçe büyük olasılıkla değişeceğine inanmasıdır..

30. Matias Dorta

ICO Informer’ın kurucusu Dorta, önümüzdeki yılın sonunda Bitcoin’in fiyatının 30.000 $ + bölgesinde kalacağına inanıyor. Bunun nedeni, kripto varlığı önümüzdeki on yılın sonundan önce rezerv para birimi olarak benimseyen birkaç ülkenin öngörmesidir. Ek olarak, bir röportajda, geleceğe doğru ilerlerken, Bitcoin ile ilişkili “dijital altın” anlatısının yalnızca daha fazla çekiş kazanmaya devam edeceğini belirtti..

31. Bobby Ullery

Kripto şirketi Waysay’in CTO’su Ullery, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıkların büyük bir destekçisidir. Hesaplamalarına göre, yukarıda belirtilen para birimleri 2020 yılına kadar 4.5 trilyon dolarlık bir piyasa değerini paylaşacak. Sadece bu değil, Ullery de 2020’ye kadar (dolaşımda yaklaşık 18.375.000 BTC olacağı bir zaman) tek bir Bitcoin’in fiyatının artacağına inanıyor. 61.900 $ ‘a kadar.

32. Fred Schebesta

Fred Schebesta muhtemelen en çok kripto finans dünyasında iyi bir varlığa sahip bir medya kuruluşu olan Finder’ın kurucu ortağı ve CEO’su olarak biliniyor. Bitcoin’in fiyatının 2020’nin sonunda patlama potansiyeline sahip olduğuna inanıyor, ancak şu an için para birimi büyük olasılıkla 10.000 dolarlık bölgede dolaşmaya devam edecek..

33. Fran Strajnar

Fran muhtemelen en iyi kripto / blok zinciri şirketi Techemy Ltd’nin kurucusu ve CEO’su olarak biliniyor. Konu BTC olduğunda oldukça iyimser bir bakış açısına sahip ve 2020’nin başında amiral gemisi kripto para biriminin 200.000 $ ‘ı geçebileceğine inanıyor. işaret. Tahminleri, son birkaç yıldır oldukça hızlı bir şekilde artan BTC’lerin benimsenme oranının fiyatıyla doğru orantılı olduğu gerçeğine dayanmaktadır..

34. Sam Doktor

Fundstrat’ın Quant Strategist Sam Doctor, yaygın kripto madenciliğinin, önde gelen dijital para biriminin başabaş maliyet büyüme oranını artırırken BTC / USD çiftinin fiyatında bir düşüşe yol açabileceğine inanan bir Bitcoin boğasıdır. Ek olarak, son zamanlarda Doctor tarafından atılan bir tweet’e göre, Bitcoin’in yılı yaklaşık 36.000 $ fiyatla kapatacağını düşünüyor..

35. Jack Dorsey

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Bitcoin’in büyük bir destekçisidir – öncelikle amiral gemisi kripto para biriminin büyük bir kısmına sahip olduğu için. Ek olarak, BTC’ler Lightning Network’ü oluşturmaktan / işletmekten sorumlu olan Lightning Labs’de de hissesi var. Dorsey’in kendi sözleriyle, BTC’nin uzun vadeli beklentileri konusunda “aşırı derecede yükselişe” sahip ve kripto varlığının bir gün dünyanın tek küresel para birimi olacağını söyleyecek kadar ileri gidiyor. Bununla birlikte, yaklaşımında gerçekçi değil ve böyle bir küresel değişimin gerçekleşmesinin en az 10 yıl alacağına inanıyor çünkü Bitcoin’i günlük işlem para birimi olarak kullanmak için gerekli teknolojik yeteneklere hâlâ sahip değiliz..

36. Roger Ver

Dünyanın en tanınmış kripto evanjelistlerinden biri olan Ver, 2011’in başından beri insanları Bitcoin almaya zorluyor – dijital para biriminin 10 dolara satıldığı bir dönem. Ver’in kripto konusunda ne kadar tutkulu olduğunu detaylandırmak için, bir süredir BTC ile ilgili cesur fiyat bahisleri yapıyor. Örneğin, 2011’de, bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde altın, gümüş, ABD borsası ve ABD Dolarından daha iyi performans göstereceği gerçeğine 10.000 $ ‘lık bir bahis oynadı. Ver’in tahmini sadece 60 günlük bir farkla yanlıştı.

Ayrıca Ver’in Bitcoin Cash’in (BCH) gerçek Bitcoin olduğuna inandığından bahsetmeye değer çünkü hala ilk dijital madalyonun orijinal vizyonuna bağlı. Bu bağlamda, BCH’nin sonunda fiyatı açısından BTC’yi geçeceğine ve önümüzdeki birkaç yıl içinde 250.000 dolarlık bölgeye çıkacağına inanıyor..

37. Ronnie Moas: 28.000 Dolar

Saygın analist Ronnie Moas, geçen yıl Bitcoin’in finansal geleceğinin 2019’da toparlanacağını ve dijital para biriminin yılı 28.000 $ ‘ın üzerinde bir fiyat noktasında kapatacağını belirtti. Geçen yılın sonlarında, birkaç kurumun ve dünyanın finans elitlerinin birçoğunun piyasayı büyük ölçüde manipüle ederek sıradan yatırımcıları korkutmaya çalıştıklarına da dikkat çekti..

38. Brandon Quittem

Bağımsız kripto yazarı / analisti Brandon Quittem, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’in yaklaşık 75.000 dolar değerinde olacağına inanıyor – bu, önde gelen dijital token fiyatının kabaca yaklaşık 10 katı..

39. Wences Casares: 1 Milyon Dolar

Bitcoin bull Wences Casares, Bitcoin’in önümüzdeki 10 yıl içinde 1 milyon dolarlık işarete doğru gittiğine inanan adamlardan biri. Bununla birlikte, cesur iddiasını BTC’nin yükseldiği ve tüm zamanların en yüksek değeri olan 20.000 dolara yakın olduğu bir zamanda yaptı. Casares’in kim olduğunun farkında olmayabilecek okuyucularımız için o, bitcoin cüzdan başlangıcı Xapo’yu kuran Arjantinli bir girişimci..

Son röportajlarından birine göre, Arjantin Pezosu’nun karşılaştığı volatilite sorunlarını aşmanın bir yolu olarak 2011’de ilk Bitcoin’i satın aldı. Ayrıca, birçok yatırımcının yakında Bitcoin’i daha önce satın almadıkları için kendilerini tekmeleyeceğini de belirtti – yani, para birimi 10.000 ila 20.000 dolar arasında işlem yaparken..

40. Chamath Palihapitiya

Girişim kapitalisti / eski Facebook çalışanı Chamath Palihapitiya, Casares ile aynı fikirde görünüyor ve Bitcoin’in 1 milyon dolar değerinde olacağını düşünüyor (önümüzdeki 20 küsur yıl içinde (ve önümüzdeki 36-48 ay içinde yaklaşık 100 bin dolara kadar ölçeklenecek.) Palihapitiya Akıllı iş hamleleri yapma konusunda yemyeşil bir geçmişe sahip – şu anda arka arkaya 5 yıl finale kalan bir NBA franchise’ı olan Golden State Warriors’ın bir parçası olma kararının da vurguladığı gibi. Social Capital firması şu anda 1,2 milyar dolar değerinde müşteri fonunun kontrolünde ve şu anda BTC Palihapitiya’nın ne kadar sahibi olduğu net olmasa da, bugün 400.000 ila 1 milyon bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor. Palihapitiya, bitcoin’in “otokratik rejimlere ve bankacılık kurumlarına karşı fantastik bir koruma ve değer deposu” olduğunu söylüyor.

41. Kay Van-Petersen

Saygın finansal analist Kay Van-Petersen, geçtiğimiz on yıl içinde ‘Saxo Bank’ gibi birçok büyük isim kurumla bağlantılıydı. Bununla birlikte, şimdi kripto analitiğinde uzmanlaşmıştır ve Bitcoin’in 2028 yılına kadar yaklaşık 100.000 $ değerinde olacağını söylemeye devam etmiştir. Buna ek olarak, kripto’nun tüm günlük döviz alım satım hacminin% 10’unu oluşturacağına da inanıyor. gelecek – sonunda birçok yerleşik fiat para birimleri ile rekabet etmek. Son olarak, Unblock.net tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, Van-Petersen’in verilerinin matematiksel olarak geçerli göründüğünü de belirtmek gerekir..

42. Mike Novogratz

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu ‘Mike Novogratz, Aralık 2018’de, 2019’da Bitcoin’in değerinin kademeli olarak artacağını ve yılı yüksek bir notla kapatacağını tahmin etmişti. Sadece bu değil, aynı zamanda 2020’nin başlangıcına kadar, birkaç yerleşik finans kurumunun bu alana gireceğini ve böylece çeşitli kripto para birimlerinin fiyatının yükseleceğini tahmin etti..

43. Spencer Bogart

Blockchain Capital ortağı Spencer Bogart, akıllı fiyat tahminleri ve matematiksel olarak sağlam analizleri nedeniyle birçok kripto çevresinde saygın bir figürdür. Bu, dünyadaki birçok blockchain / kripto ile ilgili konferansta düzenli olarak konuşmaya çağrılması gerçeğiyle en iyi şekilde vurgulanmaktadır..

BTC fiyat görünümü açısından, Bogart Bloomberg ile konuştu Bu yılın başlarında ve 2019’un sonunda Bitcoin’in fiyatının istikrar kazanacağını ve ardından bir kez daha yukarı doğru finansal yükselişine başlayacağını belirtti. Ek olarak, Bitcoin ağının etkinliği / faydası sayesinde, dijital para biriminin küresel finans arenasında giderek daha fazla çekiş kazanacağına inanıyor..

44. Llew Sınıfı

Bitcoin Foundation’ın yönetici direktörü Llew Clasen, daha önce 2018’in sonunda Bitcoin’in fiyatının minimum 40.000 $ ‘a ulaşacağını söylemişti – bu tahmin oldukça büyük bir farkla geride kalmıştı. O zamandan beri Classen oldukça sessiz kaldı ve başka tahminlerde bulunmaktan kaçındı..

45. Sonny Singh

Bitpay CCO Sonny Singh geçtiğimiz günlerde Şükran Günü 2019’a kadar Bitcoin’in fiyatının 20.000 $ ‘a yükseldiğini söyledi. alıntı aşağıdaki gibi birkaç faktör:

 • Bu alanda birden fazla kripto ETF’nin piyasaya sürülmesi.
 • Geçen yıl içinde kripto ile ilgili çeşitli girişimler için artan para akışı.

46. ​​Tai Lopez

Lopez, çağdaşlarının çoğuyla karşılaştırıldığında kripto paraya oldukça geç girmiş olsa da, saygın yatırımcı geçtiğimiz günlerde milyonerlerin küresel diasporasının varlıklarının yalnızca yüzde 1’ini Bitcoin’e tahsis etmesi durumunda amiral gemisi kripto varlığının fiyatının artacağını belirtti. sadece 6-12 ay içinde 60.000 $ ‘a yükseltin. Benzer şekilde, bazı videolarında Bitcoin’in 2024 yılına kadar 1 milyon dolar değerinde olabileceğini belirtmek için kayda geçti..

47. Zhao Dong

Zhao Dong, muhtemelen Çin’deki en büyük tezgah üstü (OTC) bitcoin tüccarlarından biri olarak biliniyor. Geçmişte, Bitcoin için 50.000 $ ‘lık bir fiyat hedefinin hiç de zor olmadığını ve önde gelen varlığın fiyatının önümüzdeki üç yıl içinde% 100 -% 200 arasında herhangi bir yerde artacağını iddia etti..

48. Arthur Hayes

Arthur Hayes, temelde BitMEX’in CEO’su olarak mevcut rolü nedeniyle tanınmış bir endüstri figürüdür. Hayes’in kripto piyasasına karşı son derece yükseliş eğilimi gösterdiğine inanmak cazip gelse de, son röportajında ​​Bitcoin’in 2019 boyunca rekor düşüşler yaşayacağını iddia etti..

49. Ayşegül

Justin Sun, küresel kripto ekosisteminde önemli bir oyuncu haline geldi – TRON CEO’su, yakın zamanda efsanevi yatırım uzmanı Warren Buffett ile akşam yemeği yemek için büyük miktarda para harcadı. Sun, Bitcoin tahminleri açısından bu yılın başlarında yaptığı bir röportajda, dijital para biriminin 2019’un tamamı için 3.000 ila 5.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde işlem yapacağını belirtti.

50. NAS

Nasir bin Olu Dara Jones – daha çok NAS sahne adıyla bilinir – hip-hop dernekleri nedeniyle adı radarın altında uçma eğiliminde olan girişim kapitalistlerinden biridir. Ancak, 2014 yılında NAS, Bitfury’ye büyük yatırım yaptığı QueensBridge Venture Partners (QBVP) adlı bir firma kurdu. Sadece bu değil, VC arayışlarının bir parçası olarak rapçi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok başka şirkete yatırım yaptı:

 • Coinbase
 • Robinhood
 • Blok Cypher

Ve son zamanlarda BTC ile ilgili herhangi bir büyük fiyat tahmininde bulunmaktan kaçınmasına rağmen, amiral gemisi kripto para biriminin önümüzdeki 5-10 yıl içinde kendi başına bağımsız bir sektöre dönüşeceğine inanıyor..

51. Snoop Dogg

Daha önce Snoop Lion, D.O.G.G gibi farklı adlar kullanan herkesin favori rapçisi Snoop Dogg, Bitcoin’e büyük bir inanır. Geçmişte, altcoin takas / ticaret platformu Robinhood ile Jared Leto ve Ashton Kutcher gibi diğer ünlüler de dahil olmak üzere birçok farklı kripto girişimine büyük yatırım yaptı..

52. David Mondrus

İnternetteki “sahte haberleri” ayıklamak için tasarlanmış bir platform olan Trive CEO’su Mondrus, John McAfee ile aynı fikirde görünüyor ve bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon dolarlık bir değere ulaşabileceğini düşünüyor. BTC’ye yönelik sürekli artan talep nedeniyle, dijital varlığın fiyatının katlanarak artmaya devam edeceğine inanıyor..

53. Crypto Capital’den Eric Wade

Eskiden bitcoin madenciliği yapan ve şimdi Crypto Capital’de bir kripto para piyasası bülteni yayınlayan uzun süredir kripto destekçisi Eric Wade, basit bir formül nedeniyle 2020 BTC fiyat tahminini 50.000 $ olarak açıklıyor. Bu, temellerde bir değişiklik değil, benimseme ve teknolojik gelişmelerde büyük bir artış. Bitcoin yarılanmasının kıvılcım bujisi olacağına ve eğer BTC 20.000 doları geçerse, 2017’deki aynı boğa paniği FOMO’sunun, düşündüğünüzden çok daha hızlı 50.000 dolara kadar fırlayacağına inanıyor..

2019 ve 2020 için Bitcoin Fiyat Tahmin Güncellemeleri

2019’da 2020 yılı ve sonrasındaki artan bitcoin fiyat tahminleri listesi, en iyi analistlerden ve anlayışlı topluluk katılımcılarından daha fazla soru yanıtlandıkça gelişmeye devam edecek. Bu cesur fütüristik bitcoin değer tahminlerini eğlendirmek eğlenceli olsa da, lütfen BTC’ye yapılan tüm yatırımların bir kumar olduğunu ve herhangi bir kısa vadeli veya uzun vadeli oyunun sebepsiz olmadığı düşünüldüğünde hafife alınmaması gerektiğini unutmayın..

Master The Crypto, görüşlerini bizimle özel olarak paylaşan bu bireylerin her birine çok müteşekkirdir..

Bitcoin’in fiyatı, bilinen kişilerden ve sektör içerisinden tahminler almaya devam ettikçe, listeyi güncelleyeceğiz ve insanların kimin ve ne zaman haklı olduğunu görmek için sizinle paylaşmak üzere yüzlerce küratörlü $ BTC’den USD’ye döviz kuru değeri tahminine sahip olacağız. bunun eğlencesi). 2019 için en iyi BTC değer tahminlerinin bu Bitcoin fiyat tahmin incelemesinden memnun kaldığınızı umuyoruz..

Şimdi, vites değiştirelim ve az önce gözden geçirdiğiniz tüm bitcoin tahminlerini düşünelim. Unutulmaması gereken bir söz var – bir şeyin nereye gittiğini bilmek istiyorsanız, nereden geldiğini bilin. Gelecekteki bitcoin fiyatı hakkındaki vizyoner tahminleri tam olarak anlamak için, Bitcoin fiyat geçmişine bakalım ve geçtiğimiz on yılda nereden geldiğini ve 2020 ve sonrasında nereye gittiğini karşılaştıralım..

Yeni 2019 Bitcoin Fiyat Zaman Çizelgesi Güncellemeleri

bitcoin fiyat geçmişi

Aşağıda, bitcoin’in ABD doları cinsinden değerinin fiyat hareket tarihinin ilk öncü günlerinin bir listesi bulunmaktadır. İşte Ocak-Kasım 2019 arasındaki en son güncellemeler:

 1. 26 Ekim 2019 – Kasım 2019: Bitcoin’in USD fiyatı yaklaşık 10.000 $ ‘a geri döndü ve 9.000 $’ lık düşük bir seviyede kaldı
 2. 22 Eylül – 25 Ekim 2019: BTC fiyatı, bu aşamada 10.000 $ ‘ın üzerine çıktıktan sonra 7.5000 $’ ın altına düştü
 3. 6 Ağustos 2019: 9.500 $ ‘ın altına düştükten sonra bir hafta boyunca 12.000 $’ ın üzerine tırmanmayı başardı
 4. 10 Temmuz 2019: BTC / USD, 2019’da şimdiye kadar son kez 13.000 $ ‘ın üzerine çıktı
 5. 26 Haziran 2019: 2019 için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Bitcoin 13.100 $ + 1 Temmuz’da 9.800 $ ‘a düşmeden önce
 6. 22 Haziran 2019: Bitcoin fiyatı, 9 Haziran’da sadece 7.700 $ olduktan sonra neredeyse 11.000 $ ‘ı geçti.
 7. 14 Mayıs 2019: BTC / USD döviz kuru değeri 28 Temmuz 2018’den bu yana ilk kez 8.000 doları aştı
 8. 23 Nisan 2019: Aylarca süren düşüş koşullarından sonra, Bitcoin nihayet Mayıs ayındaki ilk kayıplarını geride bırakmayı başardı ve beş ayın en yüksek seviyesi olan 5.600 $ ‘a yükseldi..
 9. 31 Mart 2019: Mart ayı boyunca Bitcoin, yavaş yavaş finansal ivme kazanmayı başardı – kripto varlığı, ayı yaklaşık 4.100 dolarlık pozitif bir marjla kapattı..
 10. 28 Şubat 2019: Bitcoin’in fiyatı Şubat ayının ilk haftasında 3.500 $ seviyesinin altında kaldı. Ancak, kısa süre sonra para biriminin değeri yükselmeye başladı ve 3.867 $ ‘lık bir fiyat noktasına ulaştı..
 11. 31 Ocak 2019: O sırada, CBOE – VanEck ve SolidX ile birlikte – Bitcoin ETF oluşturulmasını gerektiren teklifini yalnızca birkaç hafta sonra yeniden sunmak üzere geri çekti.
 12. 1 Ocak 2019: Yıl, Bitcoin için zorlu başladı ve önde gelen dijital para birimi birkaç hafta boyunca 4k $ sınırının altında kaldı. Kripto piyasasının genel kapitalizasyonu bile 66 milyar dolara düştü..
 13. 3 Aralık 2018: Aylardır ilk kez Bitcoin madenciliği kârsız bir faaliyet haline geldi. Sadece bu değil, kısa süreli varlığında yalnızca ikinci kez, BTC’nin madencilik zorluk oranı% 15 gibi büyük bir düşüş gösterdi – böylece para biriminin toplam değerinde keskin bir değer kaybına yol açtı.
 14. 15 Kasım 2018: Bitcoin Cash, Bitcoin ABC ve Bitcoin SV’nin oluşturulmasını kolaylaştıran bir hard fork’a maruz kalıyor – ikinci proje, Bitcoin’in sahte mucidi olduğunu iddia eden Avustralyalı bir bilgisayar bilimcisi olan ünlü Dr. Craig S Wright tarafından yönetiliyor, ‘Satoshi Nakamoto ‘. Ek olarak, çatallaşma nedeniyle Bitcoin’in fiyatı 4.275 dolara düştü..
 15. 31 Ekim 2018: Gün, Bitcoin’in Teknik İncelemesinin 10. doğum gününü işaret ederek piyasanın% 5’lik serin bir yükselişe neden oldu.
 16. 15 Ekim 2018: Kurumsal saklama kuruluşu Fidelity, kendi dijital para ticareti platformunun lansmanını duyurdu ve bunun sonucunda Bitcoin’in fiyatı keskin bir şekilde yükseldi.
 17. 18 Eylül 2018: Kripto Para Borsası, Zaif Falls bilgisayar korsanları tarafından 60 Milyon Dolar’ın üzerinde bir melodiyle dolandırılıyor. Bitcoin’in fiyatı 6 bin dolarlık işaret etrafında dolaşmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Geçmişi: Kayda Değer Olayların Listesi

bitcoin fiyat geçmişi

Bitcoin’in nereye gittiğini bilmek için, BTC / USD fiyatının bugünden önce nerede olduğunu merak etmek önemli olabilir..

2018’de Bitcoin Fiyatı

(i) Goldman Sachs, Kripto Ticaret Masasını Açma Planlarını Bıraktı (Eylül 2018)

Goldman Sachs, piyasayı heyecanla doldurduktan sonra, firmanın yakın zamanda herhangi bir zamanda Bitcoin tabanlı bir ticaret masası kurma planlarını bıraktığını iddia eden bir basın açıklaması yaptı. Bu duyuru, piyasanın genel olarak mücadele ettiği ve Bitcoin’in fiyatının serbest düşüşte olduğu bir zamanda geldi..

(ii) ABD SEC Tarafından Geciken Bitcoin ETF (Ağustos 2018)

7 Ağustos’ta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, düzenleyici kurumun kendisine sunulan birkaç Bitcoin ETF teklifiyle ilgili kararını erteleyeceğini açıkça ortaya koyduğu bir bildiri yayınladı..

(iii) Bakkt Lansmanı Intercontinental Exchange (ICE) Tarafından Resmi Yapıldı (Ağustos 2018)

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi olan ICE’nin bir temsilcisi, 3 Ağustos’ta finansal juggernaut’un Microsoft dahil olmak üzere birçok köklü çokuluslu şirket tarafından desteklenecek olan Bakkt olarak bilinen bir kripto para birimi başlangıcını başlatacağını belirten bir açıklama yaptı. Starbucks vb..

(iv) SEC, Winklevoss Twins’in ETF Teklifini İkinci Kez Reddetti (Temmuz 2018)

ABD SEC, birkaç ay içinde ikinci kez, kripto ticaret platformu “Gemini” nin sahipleri olan Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından sunulan bir ETF teklifini reddetti..

(v) Kripto Keşfinde Blackrock İpuçları (Temmuz 2018)

Temmuz 2018’in ikinci yarısında, dünyanın en büyük servet yöneticilerinden biri olan Blackrock’un CEO’su, bir kripto ve / veya Bitcoin ile ilgili fon olasılığını inceleme hevesini açıkladı..

(vi) Kripto Reklamlarında Sınırsız Yasak Facebook Tarafından Geri Alındı ​​(Haziran 2018)

23’ünde Facebook, 2018’in ilk çeyreğinde açıklanan kripto ile ilgili tüm içerik üzerindeki yasağını kaldıracağını duyurdu. O sırada Bitcoin’in fiyatı 6.600 dolarlık bölgede dalgalandı..

(vi) Bithumb Falls Hacking Skandalı Mağduru – Haziran 2018

Ayın ilk birkaç haftası Bitcoin için oldukça zordu ve para birimi 5.800 dolarlık bir bölgede dolaşıyordu – Güney Kore kripto borsası “Bithumb”, kötü niyetli kişiler tarafından 31 milyon dolardan fazla bir melodiyle hacklendi.

(vii) ABD CFTC Tarafından Mahkemeye Sunulan Dört Kripto Borsası (Haziran 2018)

Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, 11 Haziran’da Bitstamp, Kraken, ItBit ve Coinbase’e karşı birkaç mahkeme celbi sundu. Mahkeme belgesinde, CFTC’den bir temsilci, yukarıda belirtilen ticaret platformlarının farklı piyasa manipülasyon taktiklerine düşkün olduğuna dikkat çekti..

(viii) DOJ, Yaygın BTC Fiyat Manipülasyonu İddialarını İnceliyor (Mayıs 2018)

ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, belirli finansal kuruluşların kişisel kazançları için Bitcoin fiyatını kasıtlı olarak manipüle edip etmediğini değerlendirmek için kapsamlı bir ceza soruşturması başlattı. Ayın 24’ünde tek bir Bitcoin’in fiyatı 7,609 dolardı.

(viii) Yerel Vergi Daireleri Tarafından Baskın Yapılan UpBit Genel Merkezi (Mayıs 2018)

11 Mayıs 2018’de, S. Koreli vergi yetkilileri, kripto borsasının kitaplarını manipüle ettiği haberini aldıktan sonra UpBit’in ofisine baskın düzenledi. Bu haberin bir sonucu olarak, Bitcoin’in fiyatı sadece birkaç gün içinde% 5.5 düştü (yaklaşık 8.711 $ ‘dan 8.372 $’ a)

(ix) Goldman Sachs, Kripto Ticaret Çözümlerini Keşfetme Planlarını Açıkladı (Mayıs 2018)

New York Times tarafından 3 Mayıs 2018’de yayınlanan bir rapor, finans devi Goldman Sachs’ın kendi Bitcoin ticaret platformunu başlatma olasılığını araştıracağını belirtti. Duyuru, Bitcoin’in fiyatını 8.800 $ eşiğinin üzerine çıkardı..

(x) Twitter, Platformunda Kripto Para Birimi Reklamlarını Yasakladı – (Mart 2018)

Facebook ve Google’ın kendi platformlarında kripto ile ilgili tüm reklamları yasaklamaya karar vermesinin ardından, Twitter çok geçmeden aynı şeyi yaptı ve aynısını yaptı..

(xi) Google Kripto Para Birimi Reklamlarını Yasaklar (Mart 2018)

Mart ayının ilk haftasında Google, kripto varlıklar ve İlk Para Teklifleri ile ilgili tüm reklamlara büyük bir yasak getirdi. Google ayrıca, daha geniş “kötü reklamlar” politikası dahilinde çok çeşitli şifrelere özgü terimler sağladı.

(xii) SEC, Kripto Borsaları için Yeni Operasyonel Yönergeleri Yayınladı (Mart 2018)

FB olarak Google, kendi platformlarında kripto ile ilgili tüm faaliyetleri yasaklamaya devam ederken, ABD SEC, tüm kripto değişim platformlarının düzenli, günlük işlemlerine devam etmek için düzenleyici kuruma kaydolmalarını isteyen yeni yönergeler yayınladı. 7 Mart’ta tek bir Bitcoin’in fiyatı 8.344 dolardı..

(xiii) Facebook, Kripto Reklamlarını Şok Edici Yasakladı (Ocak 2018)

Ocak 2018’in son iş gününde, sosyal medya juggernaut, platformundan kripto para birimi ve İlk Para Teklifleriyle ilgili tüm reklamları yasaklama niyetini açıkladı..

(xiv) Coincheck Hacklendi (Ocak 2018)

Japonya’nın en büyük kripto borsalarından biri olan Coincheck, 123 milyon dolar değerinde XRP ve 500 milyon NEM token ile uzaklaşabilen bir grup hackerın kurbanı oldu. Bitcoin’in fiyatı 8.800 dolar civarında..

(xv) PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, Büyük BTC Parçasını Satın Aldı (Ocak 2018)

Birçok medya kuruluşu 3 Ocak’ta Risk Kapitalisti Peter Thiel’in milyonlarca dolar değerinde Bitcoin satın aldığını bildirdi. O sırada Bitcoin’in fiyatı 13.870 dolardı..

2017’de Bitcoin Fiyatı

(xvi) Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Kadar Ölçeklendiriliyor (Aralık 2017): 19.893 Dolar

18 Aralık, Bitcoin’in finansal zirvesine ulaştığı günü işaret etti – o zamandan beri aşılmayan bir eşik.

(xvii) CBOE, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerinin Başladığını Duyurdu (Aralık 2017)

Aralık 2017’nin ikinci haftasında CBOE, Bitcoin tabanlı vadeli işlem sözleşmeleri başlattı. Bu, birinci sınıf varlığın fiyatının çılgınca yükselmesine neden oldu. Sadece bu değil, bir bütün olarak dijital para piyasasının toplam piyasa değeri bile bu zaman zarfında keskin bir şekilde yükseldi..

(xviii) Ayrılmış Tanık Teklifinin Başlatılması (SegWit2x) İptal Edildi (Kasım 2017)

Bitcoin’in çekirdek geliştirme ekibi 8 Kasım 2017’de SegWit2X protokolünü uygulama planlarını arka plana attığını duyurdu. BTC’nin o günkü fiyatı 7.844 dolardı.

(xix) CME, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerini Piyasaya Sunuyor (Ekim 2017)

Chicago Ticaret Borsası, finans kuruluşunun 2017’nin sonunda bir Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmesi başlatacağına dair kitlelerin dikkatine sunulduğu bir genelge yayınladı. BTC için böylesine açık bir destek – esasen o zamana kadar BTC’nin büyük ölçüde gölgeli bir yatırım aracı olarak görülmesi nedeniyle. Ayrıca, yukarıda belirtilen duyurunun ardından, Bitcoin’in fiyatı yükselmeye başladı ve daha sonra bir ATH dokunuşuna kadar 6,601 $ ‘a yükseldi..

(xx) Bitcoin İlk Kez 5 Bin Dolar Eşiği Yükseldi (Ekim 2017)

13 Ekim’de Bitcoin, genç tarihinde ilk kez 5 bin doları aştı. Bu başarı, özellikle kripto varlığı 966 dolar civarında başladığından beri, birçok kişi tarafından oldukça mucizevi olarak kabul edildi..

(xxi) Çin Tüm Kripto Borsalarını Kapattı (Eylül 2017)

Durumu oldukça ayrıntılı bir şekilde değerlendirdikten sonra, Çinli vergi yetkilileri, ülke sınırları içinde faaliyet gösteren tüm kripto ticaret yollarını yasaklayacakları sonucuna vardı. Duyuru, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların anında paniğe kapılmasına ve BTC varlıklarını satmasına neden olarak, birinci dijital para biriminin değerinin neredeyse bir gecede keskin bir şekilde düşmesine neden oldu..

(xxii) JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’i Dolandırıcılık Olarak Çağırıyor (Eylül 2017)

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, bir röportajda Bitcoin’in sonunda birçok yatırımcı için muazzam finansal strese neden olacak bir ‘dolandırıcılık planı’ olarak düşündüğünü belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin 3.800 dolarlık bölgede güçlü kalmaya devam ettiğinden, piyasa genel olarak Dimon’un sözlerini görmezden geliyor gibi görünüyordu..

(xxiii) Çin Hükümeti ICO’larda Yasaklama Sorunları (Eylül 2017)

Eylül ayının ilk haftasında (kesin olarak 3’te) Çin hükümeti ICO ile ilgili tüm faaliyetlere bir şemsiye yasağı uyguladı..

(xxiv) Bitcoin Sert Çatal Geçiyor, Bitcoin Cash $ BCH Oluşturuldu (Ağustos 2017): 3.384 $

2017’nin başından bu yana, küresel kripto topluluğundan pek çok kişi, özellikle Bitcoin ile ilgili ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle oldukça şiddetli bir şekilde BTC hard fork talep ediyordu. Bölünmenin bir sonucu olarak, dünya Bitcoin Cash’in (BCH) doğuşuna tanık oldu.

(xxv) Japonya, Bitcoin’i Meşru Bir İşlem Aracı Olarak Tanıdı (Nisan 2017)

Nisan ayının ilk günü, Japon hükümetinin Bitcoin’i yasal bir ödeme yöntemi olarak tanıdığını gördü. Duyuru haberi, Bitcoin’in fiyatının 1.215.69 $ ‘a yükselmesini sağladı.

(xxvi) SEC, Winklevosses Bir Bitcoin ETF Talebini Reddetti (Mart 2017)

ABD SEC, Winklevoss kardeşler tarafından kendisine sunulan bir Bitcoin ETF teklifini reddetti. Bu reddinin nedeni kripto piyasasındaki istikrar eksikliğiydi..

(xxvii) Bitcoin Yaklaşık Otuz Altı Ay Sonra 1 Bin Dolar Eşiği Geçti (Ocak 2017)

2016 boyunca iyi bir ralli yaşadıktan sonra, Bitcoin’in fiyatı uzun bir aradan sonra nihayet 1.000 doları geçti..

2016’da Bitcoin Fiyatı

(xxviii) Bitfinex Hacklendi, Yaklaşık 72 Milyon Dolar Kripto Kaybetti (Ağustos 2016)

Ağustos ayında, önde gelen kripto para borsası “Bitfinex” bir siber dolandırıcılığın kurbanı olduğunu duyurdu ve bu da bilgisayar korsanlarının 120.000’den biraz daha fazla BTC ile yollarına devam etmesine neden oldu. Bu büyük güvenlik kaybı nedeniyle, Bitcoin’in fiyatı neredeyse bir gecede% 20 gibi muazzam bir düşüş gösterdi. Tüm bunlara ek olarak, birçok haber, bazı Bitfinex yetkililerinin bu saldırının gerçekleşeceğine dair önceden bilgi sahibi olduğunu iddia ediyordu..

(xxix) Bitcoin İkinci Yarılanma Etkinliğine Giriyor (Haziran 2016)

9 Haziran’da Bitcoin’in blok ödül oranı bir kez daha yarıya indirildi ve böylece madencilik getirisi blok başına 25 Bitcoin’den 12,5’e düşürüldü..

(xxx) Steam, Bitcoin için Desteğini Duyurdu (Nisan 2016)

Oyun platformu ‘Steam’, Nisan ayının ilk yarısında bir bildiri yayınladı ve BTC’yi çok çeşitli video oyun başlıkları ve diğer dijital içerik için bir satın alma aracı olarak kabul etme kararını duyurdu. Bu hareket oldukça kısa sürdü çünkü sadece birkaç ay sonra Steam’in arkasındaki ana şirket olan Valve, BTC ödemelerine izin verme kararını iptal etti..

2015’te Bitcoin Fiyatı

(xxxi) Dr. Craig Wright Kendisinin Satoshi Nakamoto Olduğunu İddia Etti (Aralık 2015)

Wired, 8 Aralık’ta Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Dr. Craig Wright’ın Bitcoin yaratmaktan sorumlu kişi olduğunu iddia eden derinlemesine bir makale yayınladı. Parçanın yazarı Gwern Branwen, (ve Wright’ın) yüce iddialarını desteklemek için bir dizi e-postaya atıfta bulundu, blog yayınlarını sildi. Ayrıca bu tarihlerde Bitcoin’in sembolü resmi olarak Unicode’a kabul edildi..

(xxxii) Winklevoss’un Sahibi Olduğu Gemini Exchange Yayında (Ekim 2015)

Cameron ve Tyler Winklevoss, kendi kripto para birimi ticaret platformları Gemini’nin lansmanını duyurduklarında öne çıktı. Borsa, başlangıcından itibaren, tüm operasyonlarını Amerika Birleşik Devletleri’nde temel alan ilk şirketlerden biriydi ve yerel makamlar tarafından tamamen düzenleniyordu. Gemini, ABD genelinde 26 eyalette, yatırılan tüm varlıkları FDIC tarafından sigortalanmış olarak faaliyet gösteriyor..

(xxxiii) CTFC, Bitcoin’in Emtia Olduğunu Açıkladı (Eylül 2015)

18 Eylül 2015’te Bitcoin’in finansal durumu hakkında çok fazla kafa karışıklığı olmasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) temsilcisi, düzenleyici kurumun bundan böyle “bitcoin ve diğer sanal para birimlerini şu şekilde sınıflandıracağını açıkladı: meşru finansal mal olmak. “

(xxxiv) New York Borsalar için Zorunlu BitLicense Tanıttı (Haziran 2015)

3 Haziran’da NY Financial Services Departmanı, ‘BitLicense’ olarak bilinen kendi düzenleyici planını tanıttı. Bu aracı kullanarak, kripto servis sağlayıcılarının BTC, ETH vb. Gibi dijital varlıkları tamamen sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde alıp satmalarına izin verilecek. Bitcoin fiyatı 232,05 dolardı.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen lisansı almak için, borsaların 5.000 $ ‘lık bir başvuru ücreti ödemesi ve FBI’a belirli biyometrik verileri sağlaması gerekiyordu..

(xxxv) Coinbase Varoluyor (Ocak 2015)

Coinbase – şu anda dünyanın en büyük kripto borsalarından biri – 26 Ocak 2015’te ortaya çıktı. Firma birkaç risk sermayesi şirketi tarafından desteklendi ve kuruluşunun ardından 25 eyalette faaliyetlerine başlayabildi..

(xxxvi) Bitstamp Müşterilerinin 18.000’den Fazla BTC Tasarrufunu Kaybetti (Ocak 2015)

Bilgisayar korsanları, bir dizi sosyal mühendislik stratejisi kullanarak, Bitstamp’ın kasasından 5,2 milyon dolar değerinde BItcoin çalmayı başardılar. Sadece bu değil, güvenlik açığı, bir zamanlar önde gelen kripto ticaret caddesini toplam sekiz gün süreyle kapatmaya zorladı..

2014’te Bitcoin Fiyatı

(xxxvii) Microsoft, Bitcoin’i Kabul Etme Kararını Açıkladı (Aralık 2014)

Bilgisayar devi Microsoft, Aralık 2014’te, çeşitli dijital uygulamaları, oyunları ve diğer içerikleri (Windows ve XBOX aracılığıyla) karşılığında ABD’deki müşterilerinden Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

(xxxviii) 30.000’den Fazla Bitcoin Kapalı ABD Hükümeti Açık Artırmaları (Haziran 2014)

2013 yılında, ABD düzenleyici otoriteler, ipek yolu ile ilgili alçakça faaliyetlerde bulunan bireylerden toplam 30.000 BTC token ele geçirmeyi başardılar. Bu yakışıklı kripto miktarı daha sonra 27 Haziran’da en yüksek teklifi verene açık artırma ile satıldı – kazara milyarder / risk sermayedarı Tim Draper çıktı..

(xxxviii) Çin Halk Bankası Birçok Kripto Banka Hesabını Kapattı (Nisan 2014): 501,7 Dolar

Çin hükümeti tarafından ülkenin tüm yerel kripto borsalarına verilen bir sürenin ardından, yetkililer yerel bankacılık kurumlarıyla birlikte çalışan herhangi bir ticaret platformuna müdahale etmeye başladı..

(xxxix) IRS, BTC’nin Tek Tip Vergilendirme Yasalarına Tabi Olacağını Açıkladı (Mart 2014): 453,05 ABD Doları

ABD’nin merkezi vergi dairesi – İç Gelir Servisi – 26 Mart’ta Bitcoin’in ülke genelinde gayrimenkulün vergilendirilmesi ile hemen hemen aynı şekilde vergilendirileceğini duyurdu..

(XL) Kripto Borsası Mt. Gox Saldırıya Uğradı, Kapatmaya Zorlandı (Şubat 2014): 662 $

7 Şubat’ta, Mt Gox, firmanın müşterilerine ait olan 744.000 BTC’lik büyük bir miktar kaybetmesine neden olan büyük bir DDoS saldırısına maruz kaldı. Bu olayın ardından, borsa 24 Şubat’ta kapanmak zorunda kaldı – şirket yöneticilerinin çoğu bundan sonra yasal işlemlerle karşı karşıya kaldı..

2013’te Bitcoin Fiyatı

(XLI) Çin, Yerel Finans Kuruluşlarının Bitcoin Kullanmasını Engelliyor (Aralık 2013)

Çin’deki Bitcoin’in artan popülaritesi nedeniyle, PBOC – Çin Halk Bankası – Bitcoin’i ülke sınırları içinde bir değişim aracı olarak yasaklamak için tek taraflı bir adım attı..

(XLII) BTC, Mt Gox’ta Göreli En Yüksek 1.242 Dolara Yükseldi (Kasım 2013)

Çinli yatırımcıların BTC’ye ilgisinin 2013 yılı boyunca artmasıyla birlikte, Bitcoin’in fiyatı 29 Kasım’da yeni bir zirveye yükseldi..

(XLIII) Çin, Kripto Ticaretini Yasallaştırdı (Kasım 2013)

PBOC, 18 Kasım’da ülke vatandaşlarının “bitcoin piyasasına katılmalarına” resmi olarak izin veren bir bildiri yayınladı. Aynı sıralarda, İpek Yolu’nun arkasındaki kişi Ross Ulbricht de mahkum edildi ve hapse mahkum edildi – böylece dünya çapında yaygın bir kargaşaya neden oldu. Baskıların bir parçası olarak, ABD yetkilileri 170.000’den fazla BTC ele geçirmeyi başardı..

(XLIV) İç Güvenlik Bakanlığı, Mt. Gox (Mayıs 2013)

İç Güvenlik Bakanlığı için çalışan yetkililer, o zamanki Mt.’nin CEO’su ile bağlantılı bir Wells Fargo Bank hesabından 3 milyon doların üzerinde el koydu. GOX “Mark Karpeles”. Soruşturmanın bir parçası olarak, hükümet yetkilileri Karpeles’i bankaların hizmet şartlarına aykırı olarak yasa dışı olarak para aktarmaktan suçlu buldu..

(XLV) Kıbrıs’ın Devrimi BTC’nin Fiyatının Yükselmesine Neden Oldu (Mart 2013): 131,07 Dolar

AB, 2013’te Kıbrıs için 10 milyon dolarlık bir kurtarma paketi yayınladıktan sonra (ülkenin ekonomik mücadelelerini takiben), Bitcoin’in fiyatı kısa tarihinde ilk kez yükselmeye başladı – tek bir token değeri 80 dolardan fazla yükseldi. sadece birkaç gün içinde 260 $ ‘lık işaret.

2012’de Bitcoin Fiyatı

(XLVI) Bitcoin Açılış Blok Halving Etkinliğine Giriyor – Kasım 2012

Bitcoin’in ilk yarılanma olayını geçirmesinin bir sonucu olarak, önde gelen kriptocoin ile ilişkili madencilik ödülleri blok başına 50 Bitcoin’den blok başına 25 Bitcoin’e düştü. Tüm bunlara ek olarak, içerik yönetimi çözümü – WordPress – de çeşitli iç / dış parasal işlemler için BTC’yi kabul etmeye başlama kararını açıkladı. Firma tarafından 2012’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre, bir sözcü şöyle yazdı: “Amacımız insanları engellemek değil, onları mümkün kılmaktır”.

(XLVII) Linode Hack, Firmanın 46.000 Bitcoin’den Fazla Kaybettiğini Gördü (Mart 2012)

Mart 2012’nin ilk gününde, bir bilgisayar korsanı Linode’un güvenlik sigortasını ihlal etti ve şirketin kasasında bulunan 228.000 $ ‘dan fazla değerde dijital varlıkla yoluna devam etti. Bu olaydan etkilenen önemli kişilerden bazıları şunlardı:

 • Bitcoin Baş Geliştiricisi – Gavin Andresen
 • Bitcoinica
 • Marek ‘Slush’ Palatinus.

2011’de Bitcoin Fiyatı

(XLVIII) Mt. Gox İlk Kez Hacklendi (Haziran 2011)

Şu anda meşhur olan 2013 hackleme skandalına kurban gitmeden önce, Mt. Gox’un güvenlik protokolleri de birkaç yıl önce ihlal edildi. Bazı haberlere göre olay, bir zamanlar önde gelen ticaret platformunun toplam 4.019 Bitcoin kaybettiğini gördü..

(XLIX) Gawker, İpek Yolu Hakkında Derinlemesine Bir Rapor Yayınladı (Haziran 2011)

Gawker muhabiri ‘Adrian Chen’, Haziran 2011’de kaç kripto meraklısının uyuşturucu satışlarını kolaylaştırmak için İpek Yolu adlı derin bir web ticaret portalından yararlandığını açıkça özetlediği bir makale yayınladı. Buna ek olarak, birkaç ay önce, üç kripto borsası (Britcoin, Bitcoin Protokolü, BitMarket dahil) hayata geçti – böylece kullanıcılarının birkaç farklı fiat varlığı karşılığında başarılı bir şekilde BTC ticareti yapmalarına izin verdi. Sadece bu değil, aynı zamanda, BTC’nin değeri ilk kez ABD Dolarının değerini geçti..

2010’da Bitcoin Fiyatı

(L) Mt. Gox Kapılarını Halka Açıyor (Temmuz 2010)

18 Temmuz’da, Mt Gox’un arkasındaki lider geliştirici Jed McCaleb, beyin çocuğunu halka açık kullanım için resmen yayınladı. McCaleb daha önce, kullanıcıların verileri tamamen yerel bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan, eşler arası (P2P) adı verilen bir teknolojinin arkasındaki kişi olarak biliniyordu. Ayrıca, 6-8 ay içinde McCaleb, bebeğini Mark Karpeles’e (6 Mart 2011’de) sattı ve daha sonra Mt. Gox o zamanın en büyük kripto varlıklarından biri.

(LI) Pizza İçin Bitcoin: Laszlo, 10.000 BTC Kullanarak Yemeğinin Parasını Ödüyor

Amerika Birleşik Devletleri’nden bir BTC meraklısı olan Laszlo, rezil bir şekilde Bitcoin kullanarak 2 Papa John’un pizzasını ödedi (tam olarak 10.000 BTC). Pizzalar o zamanlar yaklaşık 25 dolar değerindeydi..

Benzer şekilde, sadece 5 ay önce, “Yeni Özgürlük Standardı” adlı bir firma, Sirius adlı bir kişiden toplamda 5.050 Bitcoin’i sadece 5 dolara başarıyla satın almıştı..

2009’da Bitcoin Fiyatı

(LII) Satoshi Nakamoto Tarafından Kolaylaştırılan İlk Resmi BTC TX (Ocak 2009)

Dünyanın ilk Bitcoin işlemi, 19 Ocak’ta Satoshi Nakamoto ve teknoloji ortağı Hal Finney arasında gerçekleşti. Tx, iki kişi arasında takas edilen toplam 10 BTC gördü..

(LIII) Genesis Blok Kuruldu (3 Ocak 2009: 0 $)

3 Ocak 2009’da, dünya nihayet Bitcoin’in doğuşuna tanık oldu – Satoshi Nakamoto, birinci para biriminin ilk bloğunu (şimdi uygun bir şekilde Genesis bloğu olarak bilinir) çıkarırken.

Orada bitcoiners var. Gelecekteki tahminler ve geçmiş bitcoin fiyatı zaman çizelgesi önünüze yerleştirildi. Şimdi, kayıştaki son iki çentiğin zamanı geldi ve bu, Bitcoin fiyatını (arz / talep) etkileyen ekonomik faktörleri ve BTC / USD fiyatının yeniden yükselişe geçmesi için en iyi 50 Bitcoin katalizörlerini tartışmak. Madencilik yarılanması, kurumsal ilgi ve merkezi olmayan finansal / küresel bankacılıktan, önümüzdeki birkaç ay ve yıllarda nabzınızı tutmanız için birkaç temel bileşen aşağıda verilmiştir..

Bitcoin’in Fiyat Dalgalanmalarına Neden Olan Ekonomik Faktörleri Anlamak

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli beceri seviyelerine sahip tüccarlar ve ekonomistler, endüstri başladığından beri yıllar boyunca Bitcoin’in fiyatını tahmin etmeye çalışıyorlar. Birçok farklı analiz yöntemiyle bile, Bitcoin tartışmalı ve oldukça riskli bir yatırım olmaya devam etti ve kripto para birimlerinin geri kalanı genellikle aynı modeli izliyor..

Bitcoin’in farklı dönemlerde fiyat dalgalanması ile birçok farklı faktör ortaya çıkar ve bu faktörlerin bazıları bu noktada bilinmemektedir. Bitcoin fiyatının nereye düşeceğini belirleyen temel değişkenleri anlayarak, yatırımcılar gelecekte üstünlüğe sahip olurlar..

Bitcoin’in Oynaklığı

Bitcoin ile ilgili olarak ortaya çıkan en yaygın kelimelerden biri oynaklıktır. En azından ekonomik sektördeki dalgalanma, bir menkul kıymet için belirli bir dönemdeki değişikliklerin yoğunluğunu gösterir. Bir finansal varlık daha değişken olduğundan, fiyat daha hızlı ve daha önemli bir hızda değişebilir..

Bitcoin, 15 Kasım 2018’de 6.300 dolara ulaştı ve fiyatı on gün içinde 3.700 dolara düştü, bu da% 40’lık bir düşüş anlamına geliyor. Geleneksel bir varlık için bu tür bir düşüş tarihsel olabilir, ancak Bitcoin için nispeten tipik hale geldi. Bir varlığın volatilitesini onunla ilişkili riske bağlamak tipik olsa da, bağlantı tam olarak yanlış değildir. Ancak, özellikle oynaklığın olumsuz etkisine odaklandığı için tam bir bakış açısı değildir.

Herhangi bir değişken menkul kıymetin büyük miktarda sahipliğini almak, yatırımcıyı kendisiyle birlikte gelen olası fiyat dalgalanmalarına maruz bırakarak finansal portföylerini etkiler. Zamanla, ona tutunmak bazı hoş olmayan eğilimler getirebilir ve risk eğiliminin anlaşılması gerekir. Öte yandan, tüccar fark yaratan olayları takip etme bilgisine sahipse, oldukça değişken bir güvenliğe sahip olmak büyük ödüller getirebilir. Fiyat artışları hızlı bir şekilde gerçekleşir, bu da yatırımcıların doğru tahminlerde bulundukları takdirde pozisyonları kapatarak yüksek karlar elde edebilecekleri anlamına gelir..

Bitcoin’in ömrü boyunca, Bitcoin sürekli olarak oldukça değişken olmuştur, bunun nedeni çoğunlukla değerin, güvenliğin gelecekteki potansiyeli hakkındaki spekülasyonlara dayanmasıdır. Bitcoin’in salınımları, varlığı daha önce etkileyen olayları anlamakla çok daha anlamlı hale geliyor..

Bitcoin’i Etkileyen Olayların Kısa Tarihi

Bitcoin-Return-By-Month-orta-def

Bitcoin fiyat geçmişi zaman çizelgesini gözden geçirmek hikayenin sadece bir kısmı. Bitcoin, 2009’da başlayan finansal krize bir çözüm ve bir çözüm olarak doğdu. Yine de çok az insan, şimdiye kadar sahip olduğu zirvelere ulaşacağına inanıyordu. Başlangıçta, sadece birkaçı onun varlığından haberdardı ve Bitcoin’in değeri sadece 0.0001 dolardı. Son on yılda, Bitcoin 20.000 $ ‘a kadar yükseldi, bu da son on yılda herhangi bir varlıktan en iyi performansa sahip olduğu anlamına geliyor..

Bitcoin, Kıbrıs bankasını çevreleyen dramayla aynı zamana denk gelen 2013 yılına kadar çok fazla ilgi görmeye başlamadı. Kasım ayında Çinli yatırımcılar, fiyatı% 1.000’in üzerinde artıran büyük bir Bitcoin satın almaya karar verdi. Maalesef bu ileri ivme uzun sürmedi.

Birkaç ay içinde, Şubat 2014’te Mt. Gox, büyük bir DDoS saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Bitcoin içeren işlemlerin yaklaşık% 70’i o sırada şirket tarafından gerçekleştirildiğinden, bu saldırı fiyata büyük bir engel oluşturdu. Bitcoin ve altcoinler, yaklaşık% 40’lık bir düşüşle ve uzun bir ayı piyasasının başlangıcıyla karşı karşıya kaldı..

Daha sonra, 2016’nın sonlarına doğru, Bitcoin fiyatında istikrarlı bir yükseliş yaşamaya başladı ve bu da 2017’ye kadar devam etti. Kripto para piyasası milyarlarca dolar ile doluydu, ancak 2017’nin en büyük göstergesi ilk madeni para tekliflerinin akışı oldu. Görünüşe göre halkın nitelikleri veya blockchain girişimlerinin herhangi bir kâr kanıtı umurunda değildi, çünkü herkes çılgınlığın bir parçası olmak istiyordu..

Maalesef aldatmaca tutmadı. Bitcoin ile ölçeklenebilirlik sorunları ortaya çıktı, bu da işlem ücretlerinin ve bekleme sürelerinin fiyatla birlikte arttığı anlamına geliyor. Bitcoin 20.000 $ ‘ın biraz altına ulaşırken, bir çökme piyasayı hızla aşağı çekerek 4.000 $’ a düştü. Bitcoin sert bir şekilde etkilendi, ancak piyasanın geri kalanı daha da yükseldi. Çoğu ICO, birkaç ay içinde suda öldü.

Bitcoin’in fiyat geçmişindeki bu olayları bilmek ve anlamak, nihayetinde Bitcoin’in fiyatını büyük ölçüde etkilediği için anahtardır. Yine de en büyük etki arka plandaki ekonomik güçlerdir..

Bitcoin Pazarı Yüzeyinin Altında

Bitcoin’in fiyatı, anlatısının bir parçası olarak büyük ölçüde dalgalanma ve büyük haber olaylarını içerir, ancak bunlar dolaylı etkilerdir. Çoğu zaman, Bitcoin’in değerinin arkasındaki gerçek mekanizmalar tartışılmaz, ancak anlaşılması önemlidir. Sonuçta, her şey arz ve talebe bağlıdır.

Bu temel ekonomik ilke, herhangi bir mal veya hizmetle ilişkili değerin iki faktörden geldiğini belirtir – ne kadar var (arz) ve ne kadar insan ister / ne kadar ihtiyaç (talep). Talep arzdan büyük olduğunda fiyat yükselir ve arz talepten fazla olduğunda fiyat düşer. İlke mal ve hizmetlere uygulandığında mantıklı geliyor. Ancak Bitcoin ile anlamak biraz daha zor.

Bitcoin ile Arz ve Talep

Arz ve talebi içeren çoğu durumda, mal ve hizmetler için para birimi ile ödeme yapılır. Bununla birlikte, para birimi bir transferde yer alan tek emtia olduğunda, ki bu Bitcoin ile ilgili olan şeyse, işler biraz farklıdır. Arz ve talep hala geçerlidir, ancak konuşma iki farklı para birimiyle ilgilidir, yani Bitcoin ve ABD doları.

BTC’nin USD karşılığı satıcısı piyasanın bir tarafında yer alırken, diğer tarafta USD’yi BTC almak için kullanmaya çalışan bireyler var. O an için “fiyat”, alıcıların ve satıcıların birbirlerinin teklifleri için anlaştıkları dolar tutarıdır. Nihayetinde, bu düzenleme, satın alma emirleri ile birlikte satış emirlerinin hacminin önemli olan denklem olduğu anlamına gelir. Artan arz, daha büyük satış hacmine bağlıdır, ancak fiyat sabit taleple düşse de.

Basitçe anlatırsak, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı, arz ve talebi etkileyen faktörlerle tahmin edilebilir. Bu durumu mükemmel bir şekilde anlamak imkansız olsa da, tüccarların en azından daha iyi anlamak için yapabilecekleri çok şey var. Kusursuz tedarik bilgisine ulaşmak mümkündür, ancak bu, bu tartışmanın ilerleyen kısımlarında ele alınacak bir konudur..

Talep için, katkıda bulunan temel noktalar şunları içerir:

 • BTC’nin fiyatı
 • Tamamlayıcı ve ikame malların fiyatı
 • Tüketici geliri ve satın alma gücü
 • Tüketicilerin öznel beklentileri
 • Arzın esnekliği
 • Tüketici ihtiyaçları ve arzuları

Bir mal veya hizmetin fiyatı arttıkça talep azalır ve miktar ile fiyat arasındaki korelasyon tersine döner. Varlıklar için talep daha olumlu olduğunda, varlıklar Giffen malları olarak adlandırılır. Bitcoin bu ender durumlardan biri gibi görünse de, fiyat yükselmeye başladığında Bitcoin talebi artabileceğinden, önemli bir bilgi eksik..

Mevcut Bitcoin arzı ve toplam arzı iki farklı şeydir ve her ikisi de Bitcoin fiyatına katkıda bulunan faktörlerdir..

Kıtlık – Bitcoin’in Sınırlı Arzı

Herkesin toplam Bitcoin arzı bilgisine erişimi vardır ve herkes tam da bu anda dolaşımda kaç BTC olduğunu görmek için blok zincirine gidebilir. Ayrıca, varlığın protokolüne programlanan toplam Bitcoin arzının 21 milyon BTC olacağı da kamuoyunun bilgisidir. Muhtemelen bu sayı, Bitcoin’in ana değer önermesini temelde yok edeceği için asla değişmeyecek..

Bitcoin, hiçbir ulusal para biriminin sahip olmadığı bir şeye sahip olacak şekilde geliştirildi – aşılamaz kıtlık. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, itibari para birimlerinin arzını istedikleri zaman artırma olanağına sahiptir, ancak aynı güç Bitcoin’i olan hiç kimse için mevcut değildir. Bitcoin protokolü, “basılacak” coinlerin sayısını önceden belirlemiştir. Madencilik yoluyla tedarike madeni para eklemek mümkün olsa da, başlangıçta belirlenen jeton sayısını asla aşmayacaktır..

Bitcoin pazarına girecek coin sayısı tahmin edilebilir ve şeffaftır, bu da arzın esnek olmadığı anlamına gelir. Talebin arz üzerinde hiçbir etkisi olmadığı için Bitcoin’in fiyatı tam da bu nedenle değişken. Tipik olarak, mallar ve hizmetler ekonomide bu şekilde işlemiyor, ancak Bitcoin için piyasada yer alan ve koşullarını benzersiz kılan bir arz versiyonu var..

Mevcut Arz ve Bitcoin’in Fiyatı

Bitcoin’in ekonomik bulmacasının son parçası, mevcut arzdır. Mevcut arz, tipik olarak, bireylerin herhangi bir fiyattan satmaya istekli oldukları BTC hacmine bir referanstır. Mevcut arz, dolaşımdaki arz ile aynı değildir, çünkü ikincisi, halihazırda çıkarılmış olan BTC miktarıdır, ancak satın alınamazlar..

Sonuç olarak, basit matematiğe iner: Mevcut arz = Dolaşan arz – Tutulan veya kaybolan BTC.

Diyelim ki dolaşımdaki arzda 18 milyon BTC var. Unutulan bir parola, sabit diskler ve diğer sorunlarla zaman içinde iki milyon BTC’nin kaybedildiğini varsayarsak, geriye 16 milyon BTC kalacaktır. Bu BTC’nin 15.999 milyonunu elinde tutan sahipler, büyük olasılıkla 10.000 doların altına satmayacaklar. 10.000 $ ‘ın altındaki herhangi bir fiyata en uygun arz 1.000 BTC’yi geçmeyecektir. Alıcılar, fiyat bir faktör olmaksızın 2.000 BTC satın almaya istekli olsaydı ne olabilirdi??

İlk olarak, mevcut 1.000 BTC, 10.000 $ ‘ın altında bir yere satılır. Ancak, istekli satıcıların sayısı düşecek ve alıcıların karşılamaya istekli olacakları fiyat, talebi temsil edecek şekilde istikrarlı bir şekilde artacaktır. Alıcılar, daha fazla satıcı (arz) varlığa katılmaya istekli hale geldiğinde fiyatı 10.000 $ ‘ın üzerine çıkarır..

Herhangi bir noktada satış hacmi, alım hacminden yüksekse, fiyat düşecektir. Tersi doğruysa, fiyat yükselmeye başlayacaktır. Oynaklık zamanla azalabilir, ancak alım ve satım hacimleri arasındaki değişimler sonsuza kadar devam edecektir..

Spekülasyon ve İçsel Değer Arasındaki Farklar

İnsanlar, üretim maliyetine, işlevlere ve kıtlığa dayalı olarak bir varlığa içsel değer atamaktan sorumludur. İtibari para birimi ile değer, ekonomilerindeki ana para birimleri olarak kullanımlarına ve sosyal sözleşmelerine dayanır. Bununla birlikte, Bitcoin’in herhangi bir hükümet veya diğer kurumlarla hiçbir ilişkisi yoktur ve bunun yerine internetin bir para birimidir. Bitcoin’in bir para birimi olarak gerçek içsel değere sahip olması nasıl mümkündür??

Bu endişeye girmeden önce, herhangi bir para biriminin üç temel işlevini inceleyelim –

 • Değişim araçları.
 • Değer deposu.
 • Ölçü birimi.

Kripto para birimlerinin içsel değerini belirlemek biraz farklıdır, çünkü bu senaryoda kötü niyetli kişiler Bitcoin değerini sıfır olarak atar. Değer, sanal para biriminin somut bir varlığa, yerel ekonomiye veya hükümete bağlı olmaması gerçeğinden kaynaklanmaktadır..

Yine de bu, Bitcoin’in aynı üç işleve sahip olmadığı anlamına gelmez..

Bir değişim aracı olarak: Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler ödeme olarak Bitcoin ve kripto para birimini kabul ediyor, ancak bu kabul hala çok az ve çok uzak. Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesi, yıllardır karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarına yönelik çözümlerine bağlıdır ve bu, birden çok yükseltme ve yenilikle düzeltilmektedir..

Değer deposu olarak: Bitcoin’in şu andaki öngörülemez ve değişken doğası, bir değer deposu olma lehine zor bir argüman oluştursa da, bu mutlaka geleceği etkilemeyecek. Aslında, merkezi olmayan yapısı herkesin Bitcoin’e erişmesini mümkün kıldığından, şimdiye kadarki en iyi değer deposu haline gelebilir. Özellikle servet transferi söz konusu olduğunda, dijital para birimi hala çekici.

Ölçü birimi olarak: Bir ölçü birimi olarak kullanılmanın tek yolu kararlılığa sahip olmaktır. Ne yazık ki, Bitcoin şu anda bu kaliteden yoksun.

Sürekli kullanımla para birimi ne kadar güçlü artar? Güçlü bir değer deposu olmak, ona güvenmeye istekli bireylerin artmasıyla birlikte gelir. Neyse ki, teknoloji geliştikçe ve piyasa yeni yatırımcılar ekledikçe, Bitcoin’in içsel değeri zamanla artacak, ancak bunun gerçekten olma ihtimali herhangi birinin tahmininde bulunabilir..

Yıllar boyunca her yeni para biriminin geçmişine göre, yerel ekonomilerin geri kalanı yakalandığında para birimini ilk kullananlar en büyük kazancı elde edenler oldu. Bir tüccar Bitcoin’in kitlesel ölçekte benimsenme şansına inanıyorsa, bazılarını mevcut arzdan çıkarmak için satın almak, ilerlemesine dahil olma yolunda doğru adım olabilir..

Ufuktaki En İyi 50 Bitcoin Fiyat Tahmin Katalizörleri

Bitcoin fiyat tahmin listesi

Bitcoin yarılanması gerçekleşiyor ancak sohbete giren çok sayıda başka kripto katalizörü var.

Bitcoin, tüm kripto para piyasası ile birlikte, son birkaç aydır hoş bir yeniden canlanmanın ardından bir durma aşamasından geçse de, henüz piyasa için iyi haberler var.

Baltık Honeybadger konferansı sırasında, kripto hedge fonu sırasındaki yatırımların başı – Adaptive Capital – Murad Mahmudov Bitcoin’in dört gözle beklemesi gereken katalizör türleri hakkında fikir vermek için zaman aldı.

Öyleyse kripto para biriminin önünde kaç tane “katalizör” var? Etkileyici bir miktar – tam olarak 50’den fazla – ve bunların her biri, büyüme, benimseme, uygulama gibi hayati segmentler söz konusu olduğunda, Bitcoin’in metaforik yelkenlerinde ciddi bir rüzgar sağlama potansiyeline sahiptir. yatırımcılar. Bunların her biri, fiyatının 2019’un sonuna, 2020 ve sonrasına doğru takdir edilmesini artırmaya yardımcı olabilir..

Bu konferans sırasında Mahmudov, gelecekte Bitcoin lehine oldukça etkileyici rüzgarlar eserken, günümüzde ona yardımcı olan bazı büyük faktörler olduğunu savundu. Bunlardan bazıları, insanlar ile hükümet, medya ve şirketler gibi siyasi ve ticari organlar arasındaki ilişkiye duyulan derin ve kötüleşen güven düzeyini içerir..

İnsanlar ve ‘ana akım’ politik ve iş dünyası arasındaki bu kırılgan ilişki, Bitcoin’in ve ağının artan gücü, etkisi ve verimliliği ile yan yana geliyor. Bu büyümeye ek olarak, halktan okuryazarlıklarını ve kişisel BTC kullanımlarını iyileştirme yönünde daha büyük bir istek var..

Mahmudov, “Enflasyon, devlet gözetimi, jeopolitik gerilimler, ticari bankalar ve negatif faiz oranları, fiat para sahiplerinin acı çekmesine neden olursa, muhtemelen bitcoin satın alma ve tutma yönünde artan bir teşvik olacaktır” dedi..

Dolayısıyla, Bitcoin’i dijital dünyadan zihinlere ve (genellikle) milyonlarca ceplere daha ileriye yansıtmak için Bitcoin üzerinde birleşen 50’den fazla farklı kuvvetle, işte bunların tam olarak ne olduğuna dair kapsamlı bir liste. Bitcoin fiyat hızlandırıcılarının bu listesi, yukarıdaki 52 tahminin, bitcoin’in tüm zamanların en yüksek BTC döviz kuru değerlerine dönüşü için neden bu kadar yükselişe geçtiğine dair bir ipucu verecektir..

Bitcoin Fiyat Tahmin Hopium Listesi: BTC / USD Umut + İyimserlik

Birincisi: Bitcoin’in prestiji arttıkça genel güven zayıflıyor

Son anketlere göre ve daha önce de belirtildiği gibi, çok uluslu şirketler, bankacılık kurumları, hükümet organları ve hatta ana akım medya ve gazeteciler arasındaki güven seviyesi, birkaç on yılı aşkın bir süreye kıyasla çok düşük bir seviyeye ulaştı..

İkincisi: Kişilerarası güven de tehlikeli bir şekilde aşınmıştır

Bu, elbette, tam olarak nereye baktığınıza ve bu soruları sorduğunuza bağlıdır. Ancak, dünyanın en ‘özgür’ yerlerinde (Kuzey Avrupa ve İskandinavya) bile, insanların yalnızca yüzde 60’ının hemcinslerine güvenilebileceğine inandığını dikkate almak gerekir. Sağdaki kaynağı kontrol edin İşte.

Üçüncüsü: Uluslararası Güven de düşüşte

Batı dünyasında en çok bildiğimiz uluslararası ilişkiler sistemi olan Vestfalya sistemi, bu yüzyılda ciddi bir şekilde stres testine tabi tutulmaktadır. Uluslar arasındaki mevcut iklim, Ucuz Roman veya Nefret Sekizlisi dışında bir şeye benziyor. (Evet, Quentin Tarantino’yu seviyorum).

Dördüncüsü: Daha az yaşıyoruz ve daha çok borçluyuz

Son anketlere göre, 2019’da insanların keyif aldığı yaşam kalitesi aslında tersine gidiyor. Yaşam kalitesi 2008’dekinden daha kötü. Bu arada, küresel borç seviyesi rekor seviyelere ulaşıyor; 2008 küresel mali krizi sırasında seviyelerinin% 50’den fazla yükselmesi.

Beşincisi: Borç bize söylenenden çok daha kötü

Şu anda sadece küresel borçla ilgili elimizdeki rakamlar (endişe verici bir şekilde) finans, hükümet vb. Kurumların ‘defterlerinde’ olanları açıklıyor. Kamulaştırılmış endüstriler, sosyal güvenlik için devlet harcamaları, emekli aylıkları, sağlık hizmetleri gibi ‘kayıt dışı’ olan bu tür harcamaları dikkate alırsak – çok daha kötüleşir..

Altı: ABD Doları ve multi-trilyon borç

Dünya genelinde, ekonominin mevcut durumu çok sıkıştı ve bu, düşük faiz, düşük enflasyon manzarasının hiç yardımcı olmadığı bir şey. Sonuç olarak, ABD doları borcu, 15 trilyonun üzerinde bir ayara kadar negatif getiri sağlıyor..

Yedi – İktisatçıların bölünmüş korosu

Popüler inanışın aksine: bir alan olarak ekonomi, fizik gibidir – eğer ondan korkmuyorsanız, o zaman anlamamışsınızdır. Pek çok ekonomik düşünce okulu var ve en sonuncusu, gelecekte para politikasına nasıl yaklaşılacağına dair daha fazla soru ortaya çıkaran Modern Para Teorisidir..

Sekiz – Daha da büyük bölünmeler

Sosyal hareketlilik, İngilizce konuşan dünyanın gurur duyduğu bir şey olsa da, şu anda servet eşitsizliğinin hiç bu kadar yüksek olmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Aslında, batı dünyasında 100 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, dünyanın diğer bölgelerinde de on yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu mesele, para politikasına ilişkin yeni ekonomik perspektiflerin ortaya çıkmasıyla oldukça özlü bir şekilde ortaya çıkıyor..

Dokuz – Aşırılık Çağı

Hobsbawm’ın 1930’lardan itibaren çalışan aynı adlı kitabına çok benziyor – bu artan eşitsizlik, sosyal ve politik uyumsuzluk ve hoşnutsuzluk, o zamandan beri dünyanın her yerinde popülist liderlerin ve demagogların ortaya çıkmasına neden oldu. politik yelpaze. Bu, egemen devletler arasında daha önceki uluslararası huzursuzluk noktamıza da katkıda bulunuyor..

On – Aşırılıklarla Daha Aşırılıklar Gelir

Popüler demagoglar ve politik “Güçlü adamlar” ile birlikte, ellerini ekonomiye, para politikalarına ve hatta varlık edinimine daldıran tehlikeli bir olasılık geliyor. Lenin’den başka bir deyişle, bu, uluslararası ekonominin “kartlarını karıştırıp oyunu bozma” potansiyeline sahiptir..

Özellikle vergilendirmeyi bozmaya ve hatta varlıklara el koymaya karar verirlerse. Bu, merkezi olmayan bir kripto para biriminin cazibesini daha da güçlü kılar.

Onbir – Altın için banka iştahı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Sadece merkez bankalarından Altın için artan bir iştah görmüyoruz, aynı zamanda Altın ve Gümüş gibi değerli metallerin fiyatlarının ekonomik istikrarsızlıkla o zamandan beri arttığını da göz önüne alırsak – işler ana akım finans için tüylü görünüyor..

On iki – Doların prestiji azalıyor

Küresel para biriminin aslan payını işgal etmesine rağmen – ABD Dolarının prestiji daha hızlı bir oranda düşüyor – öyle ki, sanal para birimleri ve sabit paralar içeren bir alternatif için daha yüksek sesle ve daha yüksek sesle çağrıları duyuyoruz. İngiltere Merkez Bankası’ndan giden Mark Carney’nin beğenileri.

Onüç – Bankacılık Sırrı çağı sona erdi

Bahamalar ve İsviçre gibi dünyanın bölgeleri temelde paranızın sığınağı olarak görülürken, bu geçmişte kaldı – çünkü bu ülkeler vergi makamlarıyla daha yakın ve sık çalışarak olası vergi kaçakçılığını ortadan kaldırmak için çalışıyorlar. diğer yanlış uygulama türleri.

Ondört – Kitle Gözetleme Giderek Daha Fazla Ortaya Çıkıyor

Orwell, maalesef kağıda kalem koyup “1984” ü yarattığında haklı çıktı. Toplu Gözetleme, sadece dünyanın daha otoriter bölgelerinde değil, Londra gibi şehirler yüz tanımayı sevmeye başladıkça, keskin bir şekilde arttı..

Onbeş – Nakit Yok, sadece kartlı / kartsız

Nakitsiz olmak, onu kullanmayı tercih edenler için bir seçenek olarak kaldığı sürece iyi ve iyidir. Ancak İsveç gibi ülkelerde, kağıt paranın azalan kullanımı, sistem giderek daha dijital hale geldikçe, aslında daha fazla insanın donmasına neden oldu..

On altı – Bir silah olarak yaptırımlar ve para

Trump yönetimiyle – İran ve Rusya gibi uluslararası yaptırımlar devreye girdikçe uluslararası yerleşim ağlarının filizlendiğini ve hatta kapandığını görüyoruz. Bu, aynı otoriter devletlerin yaptırımlardan kurtulmak için alternatif finansal yöntemler aramasına neden olurken, finansal sisteme daha da fazla baskı uygular..

On yedi – Bitcoin’in bir kontrpuan olarak artan etkisi

Mahmudov bunu söylemekte yetersiz kalsa da Bitcoin, insanların parası ve yatırımları için finansal güvenli bir liman olarak istikrarlı bir şekilde ün kazandı. Bunun nedeni, kullanıcıları için henüz tam olarak ‘güvenli’ hale gelmemiş olması ve bu amacın gerçekleşmesi için biraz zaman alması, ancak uygun bir sığınak olması..

Onsekiz – ‘Meşale geçildi’

Bu yeni nesil insanlar, kendilerinden önceki nesillere kıyasla çok daha okur yazar ve yeni şeyler hakkında meraklıdır. Teknolojik olarak daha az bilgili olanlar uzaklaştıkça, bu yeni nesil ‘kabul edilmiş’ normları derinden bozacak..

Ondokuz – İnternet Hızla Büyüyor

İnternetin yeni sakinlerinin sayısı hızla artıyor ve bu, gelişmekte olan dünyadan insanların giderek daha fazla internete bağlanması gerçeğiyle birlikte yardımcı oluyor..

Yirmi – Akıllı Telefonların Doğuşu

Nesnelerin İnterneti de dikkate alınmaya değer bir şeydir – özellikle çok daha fazla insan için, yalnızca akıllı telefonlara sahip olmakla kalmayıp, video izlemek, internette arama yapmak ve hatta bu devrim niteliğindeki cihazlarla finansal kararlar almak için bunları kapsamlı bir şekilde kullanmak..

Yirmi bir – Dünya her zamankinden daha fazla çevrimiçi

Kimin için çalışırsanız çalışın, internette olmak ilginç bir seçenek olmaktan düpedüz bir zorunluluğa dönüştü. Sonuç olarak, bu son derece dijitalleşmiş insanların hayatlarının diğer bölümleri kadar erişilebilir ve akıcı olmak için paraya çok daha fazla ihtiyaç var..

Yirmi İki – Bitcoin ve kriptonun finansallaşmasının yükselişi

Kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin, yalnızca kullanıcıları için finansal bir araç olarak değil, aynı zamanda bir yatırım aracı ve (bazıları için) anlamlı bir portföyün temel unsuru olarak sürekli bir cazibe kazandı. Bakkt ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine verilen yeşil ışıkla – Bitcoin ve kriptolar geleneksel yatırım dünyasına giriyor.

Yirmi Üç – Bitcoin ölçek ve etki için istikrarlı bir şekilde gelişiyor

Bitcoin, kullanıcıları ve artan bir kullanıcı tabanı için değişime olan inatçılığıyla bilinmesine rağmen. Kripto para birimleri, işlem maliyetleri, parçalama ve ölçeklenebilirlik gibi kronik sorunları ele almak için sürekli olarak katman 1 ve katman 2 çözümleri üzerinde çalışıyor. Ve Bitcoin, BTC’nin ekonomik performansına rağmen çekirdek geliştirme ekibi de bu konular üzerinde çalıştığından, buna duyulan ihtiyaca yabancı değil..

Yirmi Dört – BTC Çekirdeği hala tutarlılıkla önünü açıyor

Büyük Bloklar mı? İç patlama? Bitcoin’in attığı rift-sal ne olursa olsun, Bitcoin değeri ne kadar iyi veya hızlı büyürse büyürse, 1. gün temel temelleri sürekli olarak geliştiriliyor ve korunuyor..

Yirmi Beş – Bitcoin’in Layer-2 teknolojileri

Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesini önlemek için gelen ve hizmet eden çoklu darboğazları ele almak. Temel geliştirme ekibi, işlem hızını artıran Lightning’in yanı sıra bellek alanı talebini ve bilgi işleme için işlem hızını azaltmak için Merkle ağaçlarını içeren bazı katman-2 çözümlerini öne çıkarmak için çok çalışıyor..

Yirmi Altı- İyileştirmeler söz konusu olduğunda daha fazlası geliyor

Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin, işlem hızı için Lightning Network’ün ve Merkle ağaçlarının tanıtılmasıyla zaten sisteminde değişiklikler yaptı. Bitcoin, aşağıdakileri içeren bir dizi farklı iyileştirme ve özelliğe sahiptir: (Denizaltı Takasları, Atomik Takaslar, Çift fonlu kanallar, Sfenks, Nötrino, Eltoo, vb.).

Yirmi Yedi – Altyapı Bitcoin için hazırlanıyor

Lightning Network, Bitcoin’in çok daha fazla unsuruna gelen bir şeydir – özellikle geliştiriciler, eklenen diğer ürün ve hizmetlerin yanı sıra onu daha kapsamlı bir şekilde kullanmaya çalıştıkça.

Yirmi Sekiz – Bitcoin’in Güçlü hash oranı

Bitcoin SV ve ABC gibiler, hash oranı ve işlem gücü konusunda acımasızca mücadele ederken, Bitcoin’in hash oranı eşi görülmemiş bir yüksekliğe ulaştı..

Yirmi Dokuz – Hash Oranı (tekrar)

Bitcoin’in hash oranı bozulması, yıllar içinde hızla gelişen bir şeydir. Madenci havuzu için harika bir haber.

Otuz – Bitcoin Saklama çözümleri

Hem yeni gelen hem de profesyonelleşmiş yatırımcılar arasında artan bu popülerlikle – Bitcoin yatırımlarına daha profesyonel eşlik eden hizmetlere duyulan ihtiyaç. Özellikle güvenli depolama çözümleri ve özellikle saklama çözümleri.

Otuz bir – Bitcoin Kullanım durumları büyüyor

Bitcoin, sanal bir para türü olarak uygulanmaktan çok daha fazlası, yıldırım ağı ödeme ve hatta Satoshi Games gibilerle oyun çözümü olarak kullanılmaya başlanarak giderek büyüyen kullanım durumları listesine ekliyor..

Otuz İki – Bilinen bir rakip olarak Bitcoin

Bitcoin, kabarcık büyümesi ve patlamasından önce gelişen bir yatırım pazarı olarak kamuoyunun dikkatini çekti. Aynı insanlar, milyonlarca insanla birlikte, Bitcoin’in sadece bir yatırım yolundan daha fazlası olduğunu ve diğer para ürünlerinden daha üstün unsurlara sahip olduğunu yavaş yavaş fark ediyorlar..

Otuz Üç – Bitcoin genel olarak yükselişte

Bitcoin’in çekirdek geliştirme ekibi ve topluluğu, para birimi ve blok zinciri için yeni ve yenilikçi çözümleri benimseyerek, önemli ölçüde büyüyen ve şimdiye kadar çok az durma işareti gösteren bir altyapıdır..

Otuz Dört – Hatıra

Bitcoin Memleri bir yenilikten daha fazlasıdır – çok güçlü bir pazarlama kampanyasının parçasıdırlar ve kabul edelim – oldukça etkilidirler. Dijital Pazarlama 101 bize, viral bir fenomen haline gelen bir şey yaratabilirseniz, o zaman binlerce kişinin çok ötesinde bir erişim elde etmiş olacağınızı öğretir..

Otuz Beş – Bitcoin Literatürü ortaya çıkıyor

Bu viral pazarlamanın yanı sıra, Bitcoin literatürü ve kripto para birimleri ve blok zinciri hakkındaki bilgiler genel olarak daha yaygın hale geliyor. Ve bu, Andreas Antonopoulos gibi aydınların yanı sıra Don ve Alex Tapscott’un bu yönde kitaplar yayınlamasıyla da destekleniyor..

Otuz Altı – Bitcoin Eğitimi

Edebiyatın, memlerin ve daha geniş yatırımların bu gelişmesiyle birlikte, Bitcoin, gerçekten onu ve altında yatan teknolojiyi merak edenler için meşhur bir eğitim filizi gördü. Hatta sadece büyük endüstri figürlerinden değil, aynı zamanda Oxford Üniversitesi, Harvard ve diğerleri gibi yerleşik akademik kurumlardan da derslerin artan bir popülaritesini görüyoruz..

Otuz Yedi – Sole-Bitcoin girişimciliğinin yükselişi

Bitcoin, madeni paranın madenciliğini çevreleyen bir sektörden daha fazlasıdır, müttefik ve tedarik temelli işletmelerin ve girişimciliğin ortaya çıkmasına da izin verdi. Bu, yakında Bakkt ile piyasada göreceğimiz gibi, bir dizi sert cüzdan ve soğuk depolama sağlayıcıları, saklama çözümleri ve hatta vadeli işlem sözleşmesi tüccarlarını içerir..

Otuz Sekiz – Giderek daha fazla geleneksel finans

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin artan popülaritesiyle birlikte, geleneksel ve kurumsal finansmanın istikrarlı bir şekilde aktığını görüyoruz ve yatırımcılar devreye giriyor. Özellikle Intercontinental Exchange gibi profesyonel işletmeler bu yatırımcılar için profesyonel hizmetler sunmaya başladıkça.

Otuz Dokuz – stok akış oranı

Kısmen madencilerden gelen artan güç ihtiyacından ve aynı zamanda yerleşik kıtlık sisteminden dolayı Bitcoin’in çıkarılması gittikçe zorlaşacak gibi göründüğünde, bu çok daha büyük bir piyasa değeri yaratacaktır. Kısmen yarılanmalar ve sabit arz sayesinde arz azaldıkça, kullanıcılar talebi beslemeye yardımcı olacak ve değerinin artmasına izin verecektir..

Kırk – Bitcoin Penetrasyonu

Westminster ve DC gibi siyasi baloncukların Bitcoin girişinin diğer endüstrilere kıyasla nispeten küçük kaldığı gerçeğine girmeniz için sizi ipuçlarından esirgemiyoruz. Facebook Libra gibi blok zinciri tabanlı çözümlerin bunu yapmayı başardığı gerçeği, Bitcoin’in sahip olduğu, henüz başardığının bir kanıtı olarak duruyor..

Kırk Bir – Bitcoin’in Küresel Finans Piyasasında Hala Düşüşü

Borsanın ne kadar büyük olduğunu veya türev piyasasının ve gayrimenkulün ne kadar büyük olduğunu düşünürken – yaklaşık 8 trilyon dolarlık altın değerli metaller piyasası bir yana – BTC, piyasa değeri açısından hala göreceli olarak küçük. Bahsetmiyorum bile, altın onlarca asırlık, #Bitcoin ise sadece on yıllık ve artıyor. Küresel para tabanındaki Bitcoin’in ‘programlanabilir para’ geleceği, büyümek için bolca alana sahip.

Kırk iki – Sharpe Oranı

Hayır, TV şovu değil, Bitcoin Sharpe Oranı. Daha iyi bir bağlam için: Sharpe oranı, azaltılmış veya sıfır risk oranı yatırımı olan varlıklara kıyasla Bitcoin yatırımcılarının sahip olduğu performans ve getiri oranını ifade eder. Bitcoin için, piyasadaki diğer varlık sınıflarına kıyasla daha yüksek risk ayarlı getiriye sahiptir – ancak yatırımcılar en iyi durumlarda oldukça büyük bir yatırım getirisine sahiptir..

Kırk üç – Korelasyonsuz

Bitcoin, ikonoklastik bir dijital varlıktır, bu bir veridir, ancak başka herhangi bir varlık sınıfıyla ilişkilendirilmediği gerçeği, bazen diğer varlıklarla ve performanslarıyla çelişkili çalışabileceği anlamına gelir..

Kırk Dört – Havale katili

MoneyGram ve Western Union gibi uluslararası ürünler söz konusu olduğunda, Bitcoin gibi bir kripto para biriminden yararlanırken, üçüncü bir tarafın bir ödemeyi teşvik etmesi veya uluslararası olarak transfer etmesi için her türlü ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır. Havale çözümleri aslında inanılmaz değerli bir endüstridir ve kripto para birimlerinin yenilikçi ve uygun maliyetli bir çözüm sağladığı gerçeği milyonlarca kullanıcı için paha biçilmezdir..

Kırk Beş – ICO’lar ve Altcoinler için yaratım olarak imha

2016 / 2017’de ICO’ların ve altcoinlerin (çok) gerçek anlamda “Lale Çılgınlığı” nı görmüş olsak da, manzara, yeni ve deneyimli kripto para birimi kullanıcıları için çok daha kullanıcı dostu hale geliyor. Bu, kripto alanında gezinmeyi kolaylaştırdığı ve kullanıcıların güvenini kazanma olasılığını artırdığı gerçeği göz önüne alındığında tüm kullanıcılar için çok memnuniyet verici bir durumdur..

Kırk Altı – Oynaklık azalıyor

Bitcoin dünyasındaki net pozitiflerden biri, 2017 ve 2018’de yaptığımız piyasa oynaklığını kesinlikle görmüyor olmamızdır. Kripto para piyasasında daha büyük bir istikrar duygusu var ve bu Bitcoin için hoş bir değişiklik. özellikle de kendisine geleneksel bir para birimi ile aynı şekilde muamele edildiğini görürse.

Kırk Yedi – Zincirdeki metrikler

Blockchain’den ve özellikle Bitcoin’den gördüğümüz büyük bir artı, büyük yatırımcıların BTC sahipliklerini sağlam bir şekilde tutmalarıdır. Bu, büyük pozisyonların satılması veya satın alınması nedeniyle piyasa oynaklığına katkıda bulunmama ek artılarını da beraberinde getirdi..

Kırk Sekiz – yükselişte küçük mezhep sahipleri

Tezgah Üstü (OTC) ve kurumsal yatırımcılar sürekli olarak ortaya çıkarken, küçük mezhep sahiplerinin adil payını hala görüyoruz. Referans verdiğimiz aynı zincir içi ölçümlere göre, küçük BTC mezheplerine sahip kullanıcı sayısında bir artış görüyoruz. Bunlar 1, .1 (bu yazarın durumunda veya 2) veya hatta 01BTC dijital veya sert bir cüzdanda tutulur..

Kırk Dokuz – Bitcoin’in fiyat artışı

Geçen ay, Bitcoin’in fiyatının biraz gerilemeden önce tüm zamanların en yüksek seviyelerinden birini görmek için yükseldiğini gördük. İvme orada devam etmemiş olsa da, hala para biriminden biraz iyimser büyüme görüyoruz..

Elli – Bitcoin sürekli yükselişte

Son zamanlarda logaritmik fiyatlandırmanın yanı sıra zaman ölçeğini de gösteren Log Log analizine göre, Bitcoin’in fiyat hareketlerinde bir yavaşlama görmemize rağmen, daha yavaş, güvenilir ancak sürekli artışlar göreceğimizi gösteriyor. BTC’nin fiyatı ve öncekinden çok daha az oynaklıkla.

Elli Bir – Daha az damla

Bu daha güvenilir yükselişle birlikte, analitiklere göre aylık düşük fiyatların miktarı, sıklık ve yoğunlukta bariz bir şekilde düşüyor. Ve daha da iyi haber, bunun gelecekte de devam etme olasılığı.

Elli İki – Kendi kendine güçlendirme

Bitcoin’in temelini oluşturan tasarım, sürekli olarak daha güçlü hale gelmesine izin veren sürekli bir kendi kendine besleme döngüsüne izin veren nitelikler olduğu anlamına gelir, bu da yatırımcıların kripto para biriminde uzun vadede sahip oldukları güven düzeylerini destekleyecektir. Bu aynı zamanda diğer kripto para birimlerine de geçecek.

Orada bitcoin inananları var. Genesis-Satoshi Nakamoto günlerinden en popüler kripto uzmanlarına, bitcoin (BTC) coin başına 100.000 – 1.000.000 milyon ABD doları döviz kuru arasında değişen fiyat tahminlerine kadar. Piyasa büyük bir hareket veya erime için ısınıyor, ancak boğa BTC fiyat tahminlerinden ilk on yıl boyunca bitcoin fiyatındaki istikrarlı yükselişe kadar az önce okuduklarınızın toplamını göz önünde bulundurarak ve 50’den sadece birkaçı. Bitcoin piyasa değeri katalizörleri, piyasayı yeşile çevirebilir ve tekrar aya bağlanabilir..

En iyi bitcoin fiyat tahminlerine ve tarihsel BTC fiyatlandırma zaman çizelgesi olaylarına bir göz atmak, bitcoin’in nereye gittiğini görmeye ve gelecekte muhtemelen nereye gideceğini bilmeye yardımcı olacaktır. Bitcoin fiyat analiziniz veya tahmin tahmininiz varsa, lütfen listeye eklenmek için [email protected] adresinden bir e-posta yoluyla gönderin..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map