Pacific Biosciences of California, Inc’e Yatırım Yapmak (NASDAQ: PACB)

Pacific Biosciences of California, Inc (NASDAQ: PACB ), çeşitli bilimsel araştırma amaçlarında kullanılmak üzere DNA sıralama teknolojisi üreten bir biyoteknoloji şirketidir. Pacific Bioscience of California makinelerini kullanarak, dünyanın dört bir yanındaki laboratuarlardaki bilim insanları, DNA’yı gerçek zamanlı olarak hızlı ve doğru bir şekilde gözlemleyebiliyor ve daha önce hiç bulunmayan tam bir genetik bilgi yelpazesine erişim sağlıyor. Nispeten genç bir şirket olarak, donanım ve yazılım geliştirmeleri halihazırda birçok önemli bilimsel ilerlemeye yol açtı ve sonuç olarak, California Pacific Biosciences of California, biyoteknoloji alanındaki en tanınmış isimlerden biri haline geldi..

Pacific Biosciences of California, Inc (PACB)?

Silicon Valley’de bulunan Pacific Biosciences of California, Inc. (PacBio), genetik araştırmaları ilerletmek için kullanılan ürünler ve teknolojiler yaratmaya odaklanan bir biyoteknoloji şirketidir. Şirket, birkaç yıl sonra yeniden adlandırılmadan önce 2004 yılında Nanofluidics, Inc. adıyla Dr. Stephen Turner tarafından kuruldu. Yalnızca birkaç on yıl sonra, şirket 400’den fazla çalışana genişledi ve DNA’yı hazır bir biçime dönüştürme sürecinde kullanılan kimyasallar olan dizileme makineleri, analitik yazılımlar ve “sarf malzemeleri” dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. sıralama makineleri tarafından okunacak.

Şirket üç ana alanda faaliyet gösteriyor: bitki ve hayvan bilimi, insan biyomedikal araştırmaları ve mikrobiyoloji ve bulaşıcı hastalıklar. PacBio makineleri kullanılarak bitki ve hayvan bilimi araştırmaları, 5 nanogram kadar az DNA içeren sivrisinek kadar küçük organizmalar üzerinde yürütülebilir. PacBio’nun teknolojisi, bitki ve hayvan genetiği çalışmaları yoluyla, gıda ve enerji tedarikini iyileştirmenin yenilikçi yollarını keşfetmek için kullanılan araştırmaları besliyor. İnsan biyomedikal bilimi sektöründe, PacBio ürünlerini ve hizmetlerini kullanan araştırmalar, hastalıkların potansiyel gizli kalıtsal nedenlerini belirlemek için genetik varyasyonların araştırılmasına izin verir. Epigenetik değişiklikleri saptayabilmekle, hastalıkların arkasında yatan spesifik genetik varyasyonun anlaşılması daha kolay olacaktır. Daha düşük maliyetler nedeniyle bu teknoloji daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale geldikçe, doktorlar hastaları teşhis etmeyle ilgili “çözme oranını” iyileştirebilecekler. Son olarak, PacBio makineleri, çeşitli virüsler, bakteriler ve diğer mikrobiyotik organizmalar için çareler ve aşılar bulmada çığır açan mikrobiyal ve bulaşıcı hastalık araştırmaları için büyük ölçüde güvenilmektedir..

Pacific Biosciences of California, Inc (PACB) Önemli olmak?

Şirket, DNA, RNA ve protein sentezi ve düzenlemesini incelemek için yenilikçi teknoloji geliştirmesiyle tanınmaktadır. 2011 yılında Pacific of California, ilk ürünü olan bir DNA sıralama makinesi olan PacBio RS’yi piyasaya sundu. PacBio RS, Tek Molekül Gerçek Zamanlı (SMRT) sıralama teknolojisini kullanan ilk makineydi. SMRT, PacBio tarafından geliştirilen ve bilim adamlarının biyolojik sistemlerin iç işleyişini gerçek zamanlı gözlem yoluyla anlamalarını sağlayan bir sıralama teknolojisidir. SMRT teknolojisi, tüm genomları sıralama veya DNA / RNA’nın belirli bölümlerini hedefleme yeteneğine sahiptir. Teknoloji aynı zamanda karmaşık bakteri, virüs ve diğer hastalık popülasyonlarının izlenmesine ve ilaç tedavilerine verilen yanıtların gözlemlenmesine olanak tanır. PacBio’nun SMRT sıralama makinelerinin rakiplerine göre iki ana avantajı, genom başına düşük maliyetleri ve yüksek hacimli çıktılarıdır. İlk ürünleri olan PacBio RS’nin piyasaya sürülmesiyle SMRT dizilimi, en küçük DNA birimleri olan 1.110 baz okuma yeteneğine sahipti. Bu teknoloji yıllar boyunca daha fazla inovasyona uğradı ve Sequel II sistemi olarak adlandırılan en son yineleme, şu anda 500 milyon bazın üzerinde okuma yeteneğine sahip. Bu ilerlemeler için, PacBio ve Sequel II makinesi, 2019’daki En İyi 10 İnovasyon Bilim İnsanı.

Bu gelişmeler, günümüz DNA okumasını öncekilerden çok daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirmiştir. PacBio tarafından geliştirilen en yeni sistemler aynı zamanda% 99,9’un üzerinde doğruluk oranına sahip doğru okuma oranlarına sahiptir ve bu, bilimsel toplulukta güven ve geçerliliği sağlamak için önemlidir. Bu faydaları nedeniyle, bu makine, DNA’nın ve diğer genetik materyalin büyük bölümlerinin son derece doğru okumalarını arayan bilim adamlarının ilk tercihi haline geldi..

Pacific Biosciences of California, Inc (PACB) Umutlar

Genetik sıralama gittikçe daha uygun hale geldikçe, teknolojinin yeni kullanım alanları her geçen gün keşfediliyor. PacBio, 2025 yılına kadar yılda 10 milyon insan genetik sekansının yürütüleceğini ve bir gün teknolojinin sağlık hizmetlerinin rutin bir parçası haline geleceğini tahmin ediyor. PacBio, güvenilir ve güvenilir donanım ve yazılımla, pazar payı açısından hakimiyetini sürdürmek için iyi bir konuma sahiptir ve dünya çapındaki şirketler için saygın bir ortak olmaya devam etmektedir..

PacBio tarafından geliştirilen SMRT sıralama teknolojisi, sektördeki en iyilerden biridir ve rakiplerin ilgisini çekmiştir. Biyoteknoloji sektörünün bir başka lideri olan Illumina, 2018’de şirketi 1,2 milyar dolara satın almak için bir hamle yaptı. uzun düzenleyici onay süreci sözleşmeyi feshetmeyi karşılıklı olarak kabul etmenin ana nedeni olarak. Buna rağmen, diğer şirketlerin ilgisi, SMRT dizileme teknolojisinin çekiciliğini ve ortaya çıkan diğer biyoteknoloji yenilikleri için oynayabileceği tamamlayıcı rolü göstermektedir..

Pacific Biosciences of California, Inc (PACB)?

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisi, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzü, olağanüstü müşteri hizmetleri ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.


Pacific Biosciences of California, Inc'e Yatırım Yapmak (NASDAQ: PACB) Pacific Biosciences of California, Inc'e Yatırım Yapmak (NASDAQ: PACB) Pacific Biosciences of California, Inc'e Yatırım Yapmak (NASDAQ: PACB)
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

Sadece yirmi yıldan kısa bir süredir var olan bir şirket olarak, PacBio tarafından geliştirilen SMRT sıralama teknolojisinin mümkün kıldığı yenilikler, bilim camiasında şimdiden kalıcı bir etkiye sahip oldu. Maliyetler düşmeye devam ettikçe, DNA dizileme günlük sağlık hizmetlerinin ana akım bir parçası olma potansiyeline sahiptir. Bu teknolojinin potansiyel pazar erişimi neredeyse sınırsızdır. Uzayda bir lider olarak, Pacific Biosciences of California, endüstride gelecek vaat eden gelecekteki büyümeden yararlanmak için çok iyi bir konuma sahiptir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map