Editas Medicine’e Yatırım Yapmak (NASDAQ: EDIT)

Editas Medicine (NASDAQ: DÜZENLE) CRISPR kullanarak ilaçları araştırmaya odaklanan bir biyoteknoloji şirketidir. Düzenli aralıklarla kümelenmiş kısa palindromik tekrarların kısaltması olan CRISPR, virüsler içinde doğal olarak oluşan bir sürecin gözlemlenmesi sonucunda geliştirilen bir teknolojidir. Bilim adamları, virüsün replikasyon ve silinmeden sorumlu olan bu CRISPR bölümünü izole ederek, DNA kısımlarını silebilen, kaldırabilen ve değiştirebilen “genetik makas” geliştirebildiler. Şirket, bu tedavilerle, halihazırda tedavi seçeneklerine sahip olmayanlar da dahil olmak üzere dünyadaki en ciddi hastalıkların bazılarının tedavi edilebileceğini umuyor..

Editas Medicine (EDIT) Nedir?

Editas Medicine, 2013 yılında Harvard ve MIT ile bağlantılı bir bilim insanı ekibi tarafından kuruldu. Dümendeki yıldız bir bilim ekibi ile şirket, CRISPR araştırmalarının daha da önemli hale gelmesi için erken dönemde fon sağlamayı başardı. Şirket, B Serisi fonlarının ilk turunda, aralarında aşağıdakilerin de bulunduğu önemli bir yatırımcı grubundan ilgi gördü. Bill Gates ve baş bilim ve teknoloji danışmanı Boris Nikolic. Editas bu faizi 120 milyon doları aşmak için kullanabildi ve aynı zamanda sektördeki daha büyük şirketlerle değerli bağlantılar kurmayı başardı. Başlangıçta şirket, kanseri tedavi etmeye yönelik tedaviler geliştirmek için Juno Therapeutics ile bir işbirliği başlattı. İki şirket, işbirliğinin potansiyel değerinin 737 milyon dolar. 

Şirketlerin araştırma ve geliştirme ekibi, hem vücut içindeki genleri düzenleyen in vivo ilaçlara hem de vücut dışındaki genleri düzenleyen ve hastaya geri aktaran ex vivo ilaçlara odaklanıyor. CRISPR ilaç geliştirme için kullanılan platform, hem Cas9 ve Cas12a nükleazları. Bu iki farklı protein DNA’ya bağlanır ve biraz farklı şekillerde gen düzenlemesine izin verir. Bu iki CRISPR varyantı, farklı hedefleme ve düzenleme yeteneklerine izin vererek, belirli hastalıkları hedeflemek için ilaç geliştirmeye yönelik en iyi seçeneği değerlendirirken araştırmacılara çok sayıda seçenek sunar..

Editas Medicine (EDIT) Neden Önemli??

Editas, üç geniş kategoriye odaklanan geliştirilmekte olan bir ilaç hattına sahiptir: oküler hastalıklar, kan hastalıkları ve onkoloji. En önemlisi, oküler hastalıkları tedavi etmek için gen düzenleme ilaçlarıdır. Leber konjenital amorozu veya LCA, en az 18 farklı gende kalıtsal bir genetik mutasyondur. LCA, çocuklarda renk körlüğünün önde gelen nedenidir ve zamanla önemli görme kaybına yol açabilir. LCA’ya neden olan mutasyon, 100.000 çocuktan 3’ünde bulunur ve şu anda piyasada LCA için bir tedavi yoktur. Hemoglobinopatiler olarak bilinen kan hastalıkları için tedavileri de aynı derecede uzaktadır. Editas, klinik deneylerde orak hücre hastalığını ve Th-Talasemiyi tedavi etmek için birden fazla ilaca sahip olan bu alanda faaliyet gösteren başka bir şirket olan CRISPR Therapeutics’in biraz gerisindedir. Boru hattındaki diğer bir ilaç kategorisi, vücuttaki kanserle mücadelede onları daha iyi hale getirmek için T hücrelerini düzenlemeye odaklanan onkolojik tedavi ilaçlarıdır..

Editas’ın CRISPR tabanlı ilaçlara uyguladığı yeni yaklaşım, rekabette öne çıkmasına yardımcı oluyor. Editas oldu in-vivo kullanım için bir ilacı geliştiren ve test eden ilk şirket. Bu teknik sayesinde, Editas araştırmacıları LCA’dan muzdarip bir hastaya düzenlenmiş DNA içeren bir virüs enjekte ettiler. Bu düzenlenmiş DNA, vücuda bozukluğa neden olan genetik bölümü çıkarmak için kendi DNA’sını nasıl değiştireceğini anlatan talimatlar içeriyordu. Hala erken aşamalarda olsa da, bu tür bir tedavi seçeneğinin potansiyeli sadece tıbbın geleceğinde CRISPR potansiyelini daha da güçlendiriyor..

Editas Medicine (EDIT) Beklentileri

Editas şu anda üretimin çeşitli aşamalarında CRISPR tarafından geliştirilmiş bir düzineye yakın farklı ilaca sahiptir. Bunların çoğu, Allergan Pharmaceuticals gibi daha büyük şirketlerle ortaklaşa geliştirilmektedir. Bu ortaklıklar sayesinde ilaçlar ortaklaşa geliştirilir ve ardından kar eşit olarak paylaşılır, ticarileştirme sürecinin büyük bir kısmından daha büyük şirket sorumludur. Hem Editas hem de iş ortakları, sağlam bir iç ve dış üretim süreci geliştirdiler ve şirket, ilaçları onay aşamasına ulaşırsa ölçeklendirmeye hazır. Onkoloji tarafında, şirket endüstri devi Bristol Myers Squibb ile ortaklık kurdu. Bu ilişki sayesinde, Editas’a şu ana kadar 100 milyon doların üzerinde fon sağlanmıştır..

Göz hastalıkları, kan hastalıkları ve onkolojiye odaklanmalarının yanı sıra, şirket tarafından şimdiye kadar geliştirilen yöntemler, gelecekteki ilaçların çeşitli diğer genetik bozuklukları tedavi etmesine zemin hazırlıyor. Şirket, tümü genetik düzenleme ile tedavi edilme potansiyeline sahip 6.000’den fazla insan genetik bozukluğu olduğunu tahmin ediyor. Bugün Editas tarafından CRISPR platformunu kullanarak yapılan herhangi bir araştırma, yalnızca diğer alanlara gelecekteki büyümeyi hızlandıracaktır. Şirket birçok yeni yöntem kullanıyor ve bu yöntemleri patentlerle koruyor. Toplamda, şirket 220’den fazla patente sahiptir ve ilave olarak bekleyen 800 patenti vardır. Dünyadaki ilk in-vivo tedavi seçenekleri gibi deneyler, CRISPR teknolojisinin yapabileceklerinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor..

Editas Medicine (EDIT) Nereden Alınır?

Önerdiğimiz bir komisyoncu Firstrade.

Firstrade, sizin gibi yatırımcıların finansal geleceğinizin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış eksiksiz bir yatırım ürünleri ve araçları yelpazesi sunan lider bir çevrimiçi aracı kurumdur. Firstrade, kurulduğu 1985 yılından bu yana yüksek değerli ve kaliteli hizmetler sunmaya kendini adamıştır..

Tescilli ticaret teknolojisini, son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzünü, olağanüstü müşteri hizmetlerini ve mobil uygulamaları bir araya getiren Firstrade, tüm yatırım ihtiyaçlarınız için kapsamlı bir çözüm sunar..  Firstrade FINRA / SIPC üyesidir.

Editas Medicine'e Yatırım Yapmak (NASDAQ: EDIT) Editas Medicine'e Yatırım Yapmak (NASDAQ: EDIT) Editas Medicine'e Yatırım Yapmak (NASDAQ: EDIT)
★★★★★ ★★★★★ Firstrade İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finans İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

★★★★★ ★★★★★ Public.com İncelemesi

Securities.io derecelendirmeleri, editör ekibimiz tarafından belirlenir. Hisse senedi komisyoncuları için puanlama formülü, hesap ücretleri ve minimumlar, ticaret platformları, müşteri desteği, düzenleyici kurumlar ve yatırım seçenekleri dahil olmak üzere düzinelerce faktörü hesaba katar..

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Ücretler

Sıfır Komisyon

Minimum Hesap

Yok

Minimum Hesap

100 $

Minimum Hesap

Yok

Promosyonlar

Bedava Hisse Senetleri *

* Ayrıntılar için web sitesine bakın.

Promosyonlar

Yok

Promosyon

Yok

Özet

Editas, yeni ilaçları araştırmak ve geliştirmek için CRISPR platformunu kullanan birçok yeni biyoteknoloji şirketinden biridir. Kalabalık bir alanda öne çıkmak için şirket, CRISPR hakkındaki mevcut bilgileri alarak ve daha geniş yayılma uygulamaları için yeni ve yenilikçi yollar arayarak araştırma ve geliştirmeye para akıttı. CRISPR kuşkusuz yeni nesil tıbbın ön saflarında yer alacak ve Editas küresel bir lider olarak kalabilmek için kendini iyi konumlandırdı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map