Anonim Olarak Bitcoins Nasıl Satın Alınır

Bitcoin’in kendisi gerçekten anonim değil. Anonimliğini düşündüğünüzde, küçük bir kalp krizi yaşanır: herhangi biri belirli bir adres için ne kadar bitcoin’e sahip olduğunuzu görebilir; artı, bitcoinlerin bu adresten diğerine nasıl hareket ettiğini takip edebilirler..

Öyle olsa bile, belki de çoğu Bitcoin sahibi ve potansiyel alıcı için en büyük endişe bu değildir. Birçoğunu korkutan şey: Bitcoin satın alırken veya satarken kişinin kişisel kimliğini doğrulamak zorunda kalması – Bazı insanlar pasaport fotoğraflarını ve selfielerini göndermekten çekiniyor.

Bu size benziyorsa, muhtemelen doğrulama olmadan anonim olarak nasıl bitcoin satın alacağınızı bilmek istersiniz. Bu makale bunun nasıl yapılacağını tartışıyor. Okumaya devam etmek.

Kimlik Olmadan Anonim Olarak Bitcoin Satın Alma

Muhtemelen bu makaleyi, çoğu borsada bitcoin satın almaya çalıştığınız için okuyorsunuz, ancak onlar siz herhangi bir sipariş vermeden önce doğrulama istediler. Bu hayal kırıklığı yaratabilir; Sonuçta, bitcoin eşler arası bir dijital para birimi olması gerekiyordu. Merak ediyor olabilirsiniz: Kimliğinizi doğrulamanın bununla ne ilgisi var? Açıkçası, bazılarımız sadece biraz Bitcoin satın almak ve hayatımıza devam etmek istiyoruz.

İlginç: Bitcoin İşlemleri Gerçekten Anonim mi?

Ancak, sistem şu anda bu şekilde bağlanmıyor. Bitcoin dahil olmak üzere dijital para birimleri ticareti yapan çoğu borsa, kendilerini dolandırıcılıktan ve kara para aklayıcılardan korumak için kimlik doğrulaması istemelidir. Ayrıca, anonim olarak bitcoin satın almak o kadar da kolay değildir, çünkü çoğu senaryoda fiat para birimini bitcoin ile takas edebilirsiniz. Aracıya başvurmadan doğrudan satıcıdan satın almadığınız sürece, anonimlik garantisi yoktur..

Öyle olsa bile, doğrulama yapılmadan bitcoin satın almanın birkaç yolu vardır..

Aşağıdaki şekillerde bitcoin satın almaya gidebilirsiniz:

 • Eşler arası ticaret siteleri
 • Doğrulama gerektirmeyen belirli borsalar.
 • BTC ATM’lerinden satın alın.

Ödeme yönteminin, bitcoin satın aldığınız platforma bağlı olarak büyük ölçüde farklılık göstereceğini lütfen unutmayın. Kredi / banka kartları, ön ödemeli kuponlar / hediye kartları, nakit para yatırma, banka havalesi vb. Tercih edebilirsiniz – hepsi bitcoinleri nereden satın aldığınıza bağlı olacaktır..

Ek olarak, bu ödeme yöntemlerinden bazıları gerçekten anonim değildir, ancak en azından bitcoin satın alırken kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmez. Eğer yanılmıyorsam, muhtemelen bitcoin satın alıp oradan uzaklaşmak istersiniz. Hangi ödeme yöntemini kullanmak istediğinize siz karar verirsiniz.

Emrinizdeki bazı seçeneklere bakalım.

Eşler Arası Platformlar

P2P pazarları, doğrulama olmadan bitcoin satın almak istediğinizde harika bir seçenektir. Bu tür platformların avantajı, işlem ayrıntılarının siz ve satıcı arasında gizli kalmasıdır..

Kontrol edilecek bazı saygın P2P pazarları:


1. LocalBitcoins

LocalBitcoins.com logosu

Localbitcoins, doğrulama yapmadan bitcoin satın alabileceğiniz P2P pazarlarından biridir. Localbitcoins’de, alıcılar itibari parayı bitcoinlerle değiştirebilirler. Çeşitli satıcıların tekliflerini ve kullanmayı tercih ettikleri ödeme yöntemini görmek için web sitesine göz atmanız yeterlidir..

Bir ticaret başlatıldığında, Localbitcoins satıcıların bitcoinlerini bir emanet hesabında kilitler. Madeni paralar, yalnızca satıcınız ödemenizi aldığını onayladığında Localbitcoins cüzdanınıza gönderilecektir. Anonimlik istiyorsanız, nakit depozito iyi çalışacaktır. Yüz yüze buluşmalar sorun değil, ancak kolayca dolandırılabilirsin.

Localbitcoins’de bitcoin satın almak için şu adımları izleyin:

Aşama 1: İle bir hesap kaydedin localbitcoins.com.

Adım 2: Reklam sayfasındaki farklı tekliflere göz atın. Sonuçları seçtiğiniz bir ödeme yöntemiyle filtrelediğinizden emin olun. Posta yoluyla nakit olarak veya bir bankaya nakit olarak yatırılabilir.

Aşama 3: Beğendiğiniz bir reklama rastlarsanız, ticaret şartlarını görmek için üzerine tıklayın ve ardından ticaret talebini gönderin. Satıcının ticaret şartlarını okuduğunuzdan emin olun. Çoğu durumda, satıcı bir telefon numarası sağlar; Buluşmayı ayarlamak için onlara ulaşabilir veya ödeme yapılacak yeri görüşebilirsiniz.

Satıcı ödemeyi aldığında, bitcoin’leri Localbitcoins Escrow hesabından Localbitcoins cüzdanınıza bırakacaktır. Başlattığınız her ticaret için Localbitcoins size bir kod verecektir; satıcının bitcoinleri serbest bıraktığını doğrulamak için bu tam kodu kullanacaksınız. Satıcıdan kodu sorarsanız ve kodu sizinkiyle eşleşmezse, satıcı bitcoinleri serbest bırakmamıştır.

Satıcıya ödeme yaparsanız ancak anlaşmanın sonunu tutamazsa, Localbitcoins bitcoinleri hesabınıza bırakacaktır. Bu güvenlik önlemi, dolandırılmamanızı sağlar.

Localbitcoins.com’da anonim olarak nasıl bitcoin satın alınacağına dair bir video..

Artıları:

 • Gerçek bir kişiyle ilgileniyorsun.
 • Onların şartlarına uyarsanız güvenli ve hızlı.
 • Çeşitli ödeme yöntemleri sunar.
 • Belirlenmiş sınır yok

Eksileri:

 • Çok fazla dolandırıcılık.
 • Yüz yüze işlemler güvensiz olabilir.
 • Farklı coğrafi konumlardaki kişiler için yerel buluşma mümkün değil.
 • Bazen ücretler yüksek olabilir.

2. PaxFul

Paxful'da Bitcoin satın alın

Paxful 2015’ten beri buralarda. Ülkenizde bitcoin satın almakta sorun yaşıyorsanız, belki Paxful’u deneyebilirsiniz – dünyanın her yerinden insanları ağırlarlar. Eşler arası bir borsa olan tüccarlar, sıkı doğrulama adımlarından geçmeden dijital para birimlerini serbestçe değiştirebilirler. Paxful, hem Bitcoin alıcılarını hem de satıcılarını birbirine bağlayan bir platformdur.

Kimliğinizi yüklemeniz gerekmediğinden anonimlik için nakit depozito ve ön ödemeli kuponlar en iyi alternatiflerdir..

Aşama 1: Bitcoin satın almak için bir hesap açmanız yeterlidir. Paxful. E-postanıza gönderilecek bir bağlantıyı onaylayarak hesabınızı etkinleştirin.

Adım 2: Farklı listelere göz atmak için teklifler sayfasına gidin; Kimliğinizi göndermek istemiyorsanız ödeme yöntemi olarak nakit depozito veya ön ödemeli kuponları seçin. Cazip bir reklam gördüğünüzde, ticaret şartlarını görmek için “Satın Al” simgesini tıklayın ve hatta satıcıyla sohbet edin.

Ödemeyi tamamladığınızda, bitcoinler Escrow hesabınızdan Paxful cüzdanınıza gönderilecektir..

Artıları:

 • Satın alabileceğiniz tutarda limit veya doğrulama yok.
 • Bitcoin satın almak kolay.
 • Duyarlı destek.
 • Satıcının itibarını gösterir.

Eksileri:

 • Alıcılar için, çoğu işlem için döviz kuru yüksektir.
 • Satıcı sizi dolandırmaya çalışabilir.

3. HodlHodl

HodlHodl'da Bitcoin Satın Alın

Hodlhodl, KYC / AML uyumluluğu gerektirmeyen bir P2P kripto para borsasıdır. Bitcoin satın almak için hesabınızı oluşturmanız yeterlidir. Bu platform gerçekten bir fark yaratmayı umuyor. Emanetlerinde kullanıcı kontrol fonları ve ödenecek ücretler son derece düşük – işlem başına yaklaşık% 0,6. Hodlhodl’un bir başka avantajı da bir Testnet’e sahip olmasıdır; Testnet ile gerçek para birimi olmadan nasıl ticaret yapılacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, Exchange entegre etmeyi planlıyor Yıldırım Ağı işlemlerini hızlandırmak için platformlarına.

Anonim olarak bitcoin satın almak için, şahsen nakit para yatırma, bir bankada nakit para yatırma veya posta yoluyla nakit para tercih edebilirsiniz. Nerede olduğunuza bağlı olarak, resmi ödeme yöntemi olarak nakit kabul eden birini bulduğunuz için şanslı olabilirsiniz; aksi takdirde, diğer ödeme yöntemlerini kabul etmeniz gerekecek.

Başını aşmak hodlhodl hesabınızı oluşturmak için. Satın almaya başlamak için bir e-posta ve benzersiz bir şifre sağlamanız yeterlidir. Gelen kutunuza gönderilen bir bağlantıyı onaylayarak hesabınızı etkinleştirdikten sonra, “Bitcoin Satın Alın” sekmesine gidin. Oradan, konumunuz ve ödeme yönteminizle eşleşecek şekilde aramayı filtreleyebilirsiniz. Hoşunuza giden bir teklif bulursanız, sipariş vermek için satıcının profilini tıklayın.

Artıları:

 • Doğrulamaya gerek yok.
 • Düşük ücretler.
 • Güvenli; Kullanıcılar fonları kontrol eder.
 • Segwit desteği.

Eksileri:

 • ABD vatandaşlarına izin verilmiyor.

4. Remitano

Remitano'da Bitcoin satın alın

Remitano, bir başka P2P bitcoin pazarıdır. Çoğu P2P pazar yerinde olduğu gibi, alım satımları hızlı hale getirmek için bir Escrow hizmeti kullanır. İlk olarak, alıcı satın almak istediği bitcoin miktarını belirterek bir işlem açar. Ardından satıcı, bitcoinleri Remitano’nun Escrow hesabına aktarır ve satıcı ödemeyi aldığını doğrulayana kadar kilitleneceklerdir..

Remitano’da doğrulama olmadan bitcoin satın almak için bir hesap açın (bir e-posta adresine ihtiyacınız vardır), ardından tercih ettiğiniz bir seçeneği seçmek için satıcılar listesine göz atın. Buradan, ticaret koşullarını ve nasıl ödeme yapılacağını görmek için teklife tıklayın. Bitcoinler, Remitano’nun Escrow hesabından sizin bitcoin adresinize bırakılacaktır..

Artıları:

 • Nakit para yatırma için KYC / AML gerekliliği yok.
 • Satıcının itibarını gösterir.
 • Tüccarları korumak için bir emanet kullanır.
 • Düşük ücretler.
 • Yanıt veren müşteri hizmetleri.

Eksileri:

 • Açık deniz temellidir.
 • Nakit depozito kabul eden bir satıcı bulmak kolay değil.

5. Bitquick

Bitquick'te Bitcoin satın alın

BitQuick daha önce BuyBitcoin.US olarak biliniyordu. Burada sadece az miktarda bitcoin satın alabilirsiniz, çünkü satın alma limiti yaklaşık 500 $ değerinde bitcoin ile sınırlıdır. Bu sınırın üzerinde kimliğinizi doğrulamanız gerekebilir. Küçük miktarlarda bitcoin satın almayı umuyorsanız, BitQuick iyi bir başlangıçtır. Satın almaya başlamak için yalnızca telefon numaranızı doğrulamanız gerekir.

Nasıl alınır:

Aşama 1: “Satın Al” düğmesine tıklayın ve satın almak istediğiniz miktarı belirtin. Alternatif olarak, siparişlerin listesine gidebilirsiniz.

Adım 2: Size en yakın bankayı seçin, ardından nakit yatırın.

Aşama 3: İşlemin makbuzunun bir fotoğrafını çekin ve satıcıya e-posta ile gönderin.

Adım4: Satıcı, makbuzun gerçekliğini doğruladıktan sonra bitcoinleri emanetten serbest bırakacaktır..

Artıları:

 • Küçük miktarlar için uygun.
 • O hızlı; Bitcoin almak için en fazla bir saatte.
 • Hızlı ve duyarlı müşteri desteği.

Eksileri:

 • Gizlilik sınırlıdır; yüksek miktarlar için kimlik gerektirir.
 • başparmak aşağıYüksek ücretler; Nakit mevduatlar için% 2.
 • KIMLIĞI olmayanlar için limit.

6. Wallofcoins

WallOfCoins'de Bitcoin satın alın

Wallofcoins, kimlik olmadan bitcoin satın alabileceğiniz başka bir P2P Borsasıdır. Kullanıcılarının kimliğini korumak için, bu platform yalnızca bir bankada nakit para yatırma kullanır. Wallofcoins ile bitcoin satın almak için sadece bir e-postaya ve çalışan bir telefon numarasına ihtiyacınız var – ne kadar bitcoin satın alabileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yok.

Bitcoin satın almak için, “Satın al” düğmesine tıklayın, sistemin en yakın ödeme hedeflerini bulmasını sağlamak için posta kodunuzu girin. Ardından, bitcoin adresinizi, satın almak istediğiniz miktarı belirtin ve ardından siparişi verin. Wallofcoins bir SMS sistemi aracılığıyla size rehberlik edecek, seçilen ödeme yerine nasıl ödeme yapılır.

Bu video nasıl devam edileceğini açıklıyor.

Artıları:

 • Limit yok.
 • 5 $ kadar düşük bir fiyata satın alabilirsiniz.
 • Düşük ücretler.

Eksileri:

 • Çoğu satıcı, yüksek miktarda BTC satmak istemiyor.
 • Satıcının ödemeyi onaylaması teslimat hızını belirler.
 • başparmak aşağıTahsil edilen ücretler herkese açık olarak gösterilmez.

7. Bisq

Bisq'de Bitcoin satın alın

Bisq, açık kaynaklı, eşler arası merkezi olmayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak, herkes itibari para birimini bitcoin ile değiştirebilir. Güvenilecek merkezi sunucular olmadığından, kullanıcılar fonlarını kontrol eder. Bisq uygulamasını kullanarak bitcoin satın almak için kişisel bilgi vermenize gerek yoktur. Ayrıca, tüm işlem ayrıntıları siz ve satıcı arasında gizli kalır.

Aşama 1: Bisq uygulamasını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Adım 2: Bisq hesabınıza bir ödeme yöntemi bağlayın. Banka havalesi ve nakit depozito dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemlerinden birini seçebilirsiniz..

Aşama 3: Bir ödeme yöntemini bağladıktan sonra, tekliflere göz atmaya başlamak için “BTC Satın Al” sekmesine gidin. Tıkla ‘BTC Satın Al ’ teklif gereksinimlerini tamamlamak için sekmesi: ne kadar BTC alınacağı, USD veya Euro cinsinden ödenecek tutar ve ödenecek ücretler + depozito. Ticaretinizi az miktarda BTC ile finanse etmelisiniz; bu, depozito, ticaret ücretleri ve madencilik ücretlerini kapsar. Cüzdanınıza Bisq uygulamasından veya başka bir cüzdandan para yatırabilirsiniz..

4. Adım: Bitcoin blok zincirinin BTC işleminizi onaylamasını bekleyin (en az altı onay gereklidir) ve ardından satın aldığınız bitcoinler için ödeme yapmaya devam edin. Ödemeyi yaptıktan sonra satıcının onayını bekleyin. Satıcı ödemenin alındığını onayladığında, güvenlik depozitonuzla birlikte bitcoinlerinizi almalısınız. Anlaşmazlık durumunda, uygulama yerleşik tahkim sistemine sahiptir.

Artıları:

 • Merkezi olmayan; kayıt gerekmez.
 • Açık kaynak, güvenli ve hızlı.
 • İşlemler tamamen anonimdir.
 • başparmak-yukarıHakem sistemi vardır.

Eksileri:

 • Kullanıcılar ilk başta istemciyi çalıştırırken sorun yaşayabilir.
 • Teminat verecek bir BTC yoksa pratik değildir.

Kredi Kartları / Banka kartları ile anonim olarak Bitcoin satın alın

Kredi / banka kartıyla anonim olarak bitcoin satın almak zor bir iştir. Bunun nedeni, plastik parayı içeren artan dolandırıcılık vakalarıdır; bu nedenle, Borsalar bu karışıklığa kapılmamak için KYC / AML ayrıntılarını sormalıdır. Doğrulama gerektirmeyen borsalarda, büyük olasılıkla kredi kartınız veya banka kartınızla ne kadar bitcoin satın alabileceğiniz konusunda bir sınırı vardır..

Kimliğinizi doğrulamanın sakıncası yoksa, İşte kredi kartıyla bitcoin satın alabileceğiniz beş Borsa.

Kredi kartlarını kullanarak kimliksiz bitcoin satın almak için bu iki Borsayı deneyin. Ayrıca, kredi kartları ve banka kartlarının kabul edilen tek ödeme seçeneği olmadığını unutmayın. Nakit depozitolar ve hatta ön ödemeli kuponlar da bir alternatiftir.

247 Değişim

247Exchange, kredi kartı veya banka kartı kullanarak kimliksiz bitcoin satın alabileceğiniz platformlardan biridir. Ancak, yeni kullanıcılar için bir satın alma başlangıç ​​limitleri vardır. Yeni hesapların günlük / aylık limiti 100 $ ‘dır. Limitinizi artırmak için, en az 15 $ değerinde bitcoin satın almanız gerekir; bu, günlük limitinizi 150 $ ‘a yükseltmelidir; aylık limitiniz 300 $ ‘a kadar çıkacaktır.

En az 100 $ değerinde bitcoin satın alırsanız, günlük limitiniz 250 $ ‘a çıkarken, aylık limitiniz 500 $’ a kadar çıkacaktır. Tipik olarak, kredi kartınızı 247Exchange ile ne kadar uzun süre kullanabilirsiniz, satın alma limitiniz o kadar yüksek olur. 247Exchange, satın alma limitinizi 3.000 $ (günlük limit) ve 30.000 $ ‘ın (aylık limit) üzerine çıkarmak isterseniz doğrulama sürecinden geçmenizi sağlayacaktır.

Kredi ile ödeme yapmak tek seçenek değildir. Ayrıca nakit depozito ve ön ödemeli kuponlarla ödeme seçeneğiniz de vardır..

Bitcoin satın almak için 247Exchange hesabına kaydolun. Başlamak için sadece bir e-posta adresine ihtiyacınız var ve anonim olarak bitcoin satın almak mükemmel. Oradan konumunuzu, tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin ve ardından siparişinizi verin.

Artıları:

 • Herhangi bir kredi kartı / banka kartı ile bitcoin satın alın.
 • Nakit para yatırma ve ön ödemeli kuponları / kartları destekler.
 • Hızlı ve kolay.
 • Güvenilir destek.

Eksileri:

 • Doğrulanmamış kullanıcılar için işlem limiti.

Satın al

Buysomebitcoins, kimliğinizi göndermeden kredi kartıyla bitcoin satın alabileceğiniz başka bir Borsadır. Ancak, daha yüksek limitler isteyenlerden doğrulama talep ediyorlar. Bitcoin satın almak için numaranızı doğrulamanız yeterlidir; doğrulama için size bir kod gönderecekler. Ayrıca, kartı doğrulamak için kartınızdan 1 $ çekecekler, bu tutar iade edilemez.

Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasına rağmen, bazı kullanıcılar Exchange’in gizli ücretlere sahip olmasından şikayet ediyor. Ayrıca, müşteri hizmetlerinin yanıt verip vermediği açık değil.

Artıları:

 • Kimliksiz kredi kartıyla bitcoin satın alın.
 • İşlem anında gerçekleşir.

Eksileri:

 • Düzenlenmemiş.
 • Kullanıcılar fonları kontrol etmez.
 • Kullanıcılar gizli ücretlerden şikayet ediyor.
 • Web sitesi güvenli görünmüyor.

Bitcoin ATM’lerinde Satın Alma

Anonim olarak bitcoin satın almanın bir başka hızlı yolu da Bitcoin ATM’leri kullanmaktır. Ancak, bu yaklaşımın bir dezavantajı vardır: anonim olarak ne kadar satın alabileceğinize dair sınırlar vardır; Ayrıca bu seçenek herkes tarafından kullanılamaz.

Çoğu bitcoin operatöründe, düşük limitler için kimliğinizi doğrulamanız gerekmez. Sınırlar ve doğrulamalar, makinenin türüne ve operatöre göre değişir.

Size yakın bir ATM bulmak için Coinatmradar.com haritasını kullanın. Şu anda dünya çapında 3.000’den fazla ATM makinesi bulunmaktadır. Şanslar; Şehrinizin yakınında bir tane olabilir. Bu durumda, herhangi bir kimliğe ihtiyaç duymadan anonim olarak bitcoin satın almak için aşağıdaki prosedürü izlemeniz yeterlidir..

Nasıl devam edilir:

 1. Kullanarak yakınınızdaki bitcoin ATM’sini bulun. https://coinatmradar.com/ harita.
 2. Bir ATM’ye doğru yürüyün; UI arayüzünde dilinizi seçin ve “Bitcoin Satın Al” seçeneğine gidin. Ardından, satın almak istediğiniz BTC miktarını tanımlayın.
 3. Ardından, telefon numaranızı veya bir E-posta adresi girin (Bu adım, makinenin türüne göre değişiklik gösterir). Doğrulama kodu bu numaraya veya e-postaya gönderilecektir.
 4. Yine, makinenin türüne bağlı olarak, mevcut bir bitcoin adresini sağlayabilir veya yeni bir tane oluşturmanız gerekebilir. Mevcut bir bitcoin adresini kullanmayı seçerseniz, QR kodunu tarama seçeneğiniz vardır..
 5. Ardından, sisteme fiat nakit ekleyin ve bitcoinleri almak için işlemi kontrol edin..

Not: Bazı makineler bitcoin adreslerini yazdırmaz. Bu, belirli makinelerle satın almadan önce bir bitcoin cüzdan adresine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Hakkında bir fikrin yoksa Bitcoin cüzdanı nasıl ayarlanır, bu kılavuz işe yarayacak.

Anonim Olarak Bitcoins Nasıl Satın Alınacağına İlişkin Sonuç

Bugün kişisel bilgilerinizi göndermeden bitcoin satın almak bir zorluktur. Bunun nedeni, dijital para birimlerini satın almayı mümkün kılan Borsaların çoğunun KYC / AML ayrıntılarını istemesidir. Yine de, kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf web sitelerine verme konusunda rahat değilseniz, yararlanabileceğiniz küçük bir pencere var – ya yukarıda listelediğimiz web sitelerinden bitcoin satın alın ya da madencilik havuzlarını kullanarak bitcoin madenciliği yapmayı düşünün..

Madencilik farklı bir top oyunudur; Artan ağ zorluğu ve ASIC madencilerini çalıştırmak için harcanan enerji maliyetleri ile madencilik muhtemelen herkes için değil. 2018’de nasıl bitcoin çıkarılacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map