LocalBitcoins İncelemesi: Bilmeniz Gereken Her Şey

İsterseniz hemen Bitcoin satın alın ve doğrulama için haftalar veya aylar beklemeyin, tam LocalBitcoins incelememize bakın. LocalBitcoins, bürokrasi olmadan hızlı bir şekilde kripto almanın harika bir yoludur. Ancak diğer kripto para borsalarına benzemez. Uygun önlemleri almazsanız, şunları yapabilirsiniz: tüm paralarını kaybet veya birçok dolandırıcıdan birinin kurbanı olmak değiş tokuşta gizlenen.

İyi haber şu ki, doğru rehberlikle, kripto dünyasında büyük kazançlar sağlayacak hızlı, güvenli ve eğlenceli bir deneyime sahip olabilirsiniz. Bu LocalBitcoins incelemesi, size dünyanın en büyük eşler arası Bitcoin borsasında çalışmaya başlama ve güvenli bir şekilde işlem yapma hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecektir..

LocalBitcoins.com dünya çapında mevcuttur!

LocalBitcoins.com dünya çapında mevcuttur!

LocalBitcoins (LBC) bir Fince eşler arası Bitcoin değişimi Helsinki merkezli. Şu anda 248 ülkede yaklaşık 16.000 şehirde tüccar bulunmaktadır. Neredeyse tüm ödeme yöntemlerini güneşin altında kullanabilme yeteneği (Walmart hediye kartınız var mı? Bitcoin alabilirsiniz!), Jetonları sorunsuz bir şekilde almanın harika bir yoludur. Dünya dikkat çekiyor – sitenin trafiği yalnızca geçen yıl ikiye katlandı!

Yine de tuzakları da yok değil. Bazı yaygın LocalBitcoins hataları yaparsanız, bedelini ödersiniz. Endişelenmeyin, her gün binlerce işlem sorunsuz gerçekleşir.

Artıları:

 • Oldukça Özel
 • Anında İşlemler
 • Dünya Çapında Mevcut
 • Geniş Ödeme Yöntemleri
 • Bazı Durumlarda Sınır Yok

Eksileri:

 • Daha yüksek fiyatlar
 • Yalnızca Bitcoin
 • küçük düzenleme
 • başparmak aşağı Nispeten Yüksek Risk

Özellikleri

Güvenlik

Dolandırıcılık sayısına ve nispeten yüksek riske rağmen, site, kullanıcıların güvenli ticaret yapmalarına yardımcı olan bir dizi güvenlik özelliğine sahiptir..

Gizlilik

Doğrulama gerekli değildir; ancak bazı kullanıcılar daha büyük işlemler için doğrulama isteyebilir. LocalBitcoins.com, kripto satın almanın en özel yollarından biridir.

Kullanım kolaylığı

Basit bir arayüz, akla gelebilecek tüm ödeme yöntemleri, hızlı alım satımlar – neyi sevmemeli? Tek dezavantajı, kullanıcı inceleme metriklerine alışmak ve bir ticaret ortağı bulmaktır..


Destek

Destek genellikle yanıt verir ve sitenin şikayetleri bildirmek için bir şikayet alanı vardır. Yine de yalnızca e-postadır.

Genel

LocalBitcoins, giriş engelleri olmadan Bitcoin satın almanın / satmanın hızlı, kullanışlı ve özel bir yoludur; ancak diğer borsalara kıyasla son derece risklidir.

LocalBitcoins hakkında

LocalBitcoins, Bitcoin'in ruhunu benimser.

LocalBitcoins, Bitcoin’in ruhunu kucaklıyor.

LocalBitcoins, kullanıcılara yerel para birimlerini Bitcoin ile takas etme şansı sunan, Helsinki merkezli dünya çapında bir Fin Bitcoin başlangıcıdır. Genellikle Bitcoins’in “Craiglist’i” olarak adlandırılır.

Geleneksel bir komisyoncu veya borsadan farklı olarak, eşler arası (P2P) bir ağdır. Kullanıcılar reklam yapar, kendi fiyatlarını ve gereksinimlerini belirler ve alışverişi kendileri yapar.

2012 yılında Jeremias Kangas tarafından kurulan, iş dünyasındaki en eski borsalardan biridir. Bu küresel değişim, kullanıcılarına çok çeşitli seçenekler sunar, bu nedenle hem tecrübeli hem de sıradan tüccarlar için bu kadar caziptir. Doğrudan diğer insanlarla iletişim kurduğunuz için süreç yalın ve hızlıdır. Sık sık paralarınızı anında alabilirsiniz.

Doğrudan diğer kullanıcılardan kripto satın almanın güvenli (bir şekilde), hızlı ve kullanışlı yollarını sunar. Hatta şahsen tanışmanızı bile öneriyor. Tüm bunlar, aerodinamik bir modele sahip basit bir arayüz aracılığıyla yapılır.

Doğrudan başkalarıyla uğraştığınız için dolandırıcılık yaygın bir tehdittir. Neyse ki, sağlıklı kararlar vermenize yardımcı olacak pek çok araç var.

LocalBitcoins Nasıl Çalışır??

LocalBitcoins en popüler (P2P) ağdır. Bu, komisyonculardan (Coinbase) veya geleneksel borsalardan (Bittrex) farklı bir modeldir..

P2P ağı, kullanıcıların doğrudan birbirleriyle anlaştıkları bir Bitcoin değişimi türüdür. Bu gerçekten merkezi olmayan bir süreçtir. Komisyoncular veya borsalarda, kripto fiyatı bir piyasa oranına göre belirlenir ve doğrudan platform üzerinden sabit bir fiyattan satın alınır veya satılır. LocalBitcoins ile satıcı kendi oranını ve gereksinimlerini belirler ve alıcılar bu reklamları yanıtlar. Oradan, yüz yüze görüşebilir veya birbirinizle alışverişi tamamlamak için çevrimiçi ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz..

Bitcoin’in Craigslist olarak adlandırılmasının nedeni, sınıflandırılmış reklamlar web sitesine çok benzemesidir. Kullanıcılar, kullanıcı adları altında (genellikle anonim olarak) reklamlar oluşturur ve alıcılar yanıt verir. LocalBitcoins, ticaret veya ödeme işleme şartlarına dahil değildir. İşlemler sırasında yalnızca emanet olarak hareket eder (bu terimi unutmayın. Güvenliğiniz buna bağlıdır).

Satıcılar ödeme yöntemlerini, doğrulama özelliklerini, fiyatını ve limitlerini belirleyebilir. Her kullanıcı adının yanında, onaylanmış işlemlerin sayısı ve geri bildirim puanı bulunur. Bu ekran görüntüsüne bakın…

Ödeme, fiyat ve limitler açıkça görülebilir. Onaylanan işlemler ve geri bildirimler okların altında görülebilir. CardsMoney altta ne yapıyorsa işe yarıyor olmalıdır. 10.000 işlem!

Ödeme, fiyat ve limitler açıkça görülebilir. Onaylanan işlemler ve geri bildirimler okların altında görülebilir. CardsMoney altta ne yapıyorsa işe yarıyor olmalıdır. 10.000 işlem!

Genel olarak, alış ve satış bir esinti. Kullanıcılar şartları kabul ettikten sonra, emanet hizmeti satıcının BTC’sini tutar. Ödeme yaptıktan sonra satıcı, paraları cüzdanınıza dağıtır. Bir anlaşmazlık durumunda, destek bir karar verir.

Yaygın ödeme seçenekleri şunlardır:

 • checkCash
 • checkBank tel
 • checkWestern Union
 • checkVenmo
 • checkHediye Kartları
 • checkPaypal

Ancak, neredeyse hiç kullanmamanız gereken birkaç seçenek var. Bunu daha sonra da ele alacağız. Bu Reddit dizisi bazı iyi tavsiyeler sunar.

LocalBitcoins Özellikleri

 • KontrolTür: P2P Değişimi.
 • KontrolKurulmuş: 2012.
 • KontrolYer: Helsinki, Finlandiya.
 • KontrolKullanıcılar: 1.000.000.
 • KontrolPara birimleri: Bitcoin.
 • KontrolÖdeme: Sınırsız. Banka havalesinden hediye kartlarına kadar her şey.
 • KontrolMobil uygulama: Android.
 • KontrolDoğrulama: LocalBitcoins.com tarafından gerekli değildir, ancak bazı kullanıcılar doğrulama gerektirebilir.
 • KontrolAPI: Evet.
 • KontrolDestek: İyi.
 • KontrolTopluluk İtibarı: Oldukça iyi.

LocalBitcoins Güvenli mi?

Araştırmam sırasında LocalBitcoins’in bir aldatmaca olup olmadığını soran birçok konu ile karşılaştım. Orada ticaretin komisyoncu veya borsa kullanmaktan daha riskli olduğu doğrudur.

Ancak, kullanıcıların güvenli bir şekilde ticaret yapmalarına yardımcı olacak pek çok güvenlik önlemi vardır. Kurallara uyarsanız, emanet kullanırsanız ve işlemleriniz konusunda akıllıysanız, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bir Reddit kullanıcısının uygun bir şekilde ifade ettiği gibi:

“LBC’de her iki tarafın da mutlu olduğu diğer ödeme yöntemleriyle her gün binlerce başarılı alım satım var. Bazıları diğerlerinden daha risklidir. “

O haklı. Kendi güvenliğinin çoğunu yapmak kullanıcıya kalmıştır. Neyse ki LocalBitcoins size yardımcı oluyor. LocalBitcoins’in çoğunlukla güvenli olmasının nedeni burada.

 • KontrolKullanıcı Metrikleri: Başarıyla tamamlanan işlemler, geri bildirimler ve halka açık kayıtlar, bir tüccarın kim olduğu hakkında iyi bir fikir edinmenizi sağlar. Dolandırıcıları tespit etmek nispeten kolaydır.
 • KontrolAlıkoyma: Bir işlem talep edildiğinde, kripto satıcının hesabından alınır ve emanete yatırılır. Ancak bir satıcı parayı aldığını onayladıktan sonra paralar serbest bırakılır. Yalnızca bir alıcı bir işlemi iptal edebilir, bu nedenle bir satıcının para gönderdikten sonra doğrudan iptal etme riskiyle karşı karşıya kalmazsınız.
 • Kontrol2FA: Girişler için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılır.
 • KontrolDerinlemesine Destek: Destek ekibi anlaşmazlıkları çözer ve genellikle ulaşılabilirdir. Ayrıca sitede yardımcı kılavuzlar ve SSS’ler de bulunmaktadır..

Karar: Birkaç güvenlik yönergesini uygularsanız LBC genellikle güvenlidir.

Güvenlik yönergelerinden bahsetmişken …

LocalBitcoins’te Nasıl Dolandırılmayacaksınız?

Ünlü “silahlar insanları öldürmez; silahlı insanlar insanları öldürür ”? Bu, LocalBitcoins’e çok benzer. Site sizi asla dolandırmaz — sizi dolandırabilecek olan, siteyi kullanan kişilerdir. Biraz sağduyu, biraz ekstra araştırma ve birkaç temel güvenlik önlemi ile sitedeki çoğu dolandırıcılığın önüne geçebilirsiniz. LocalBitcoins’te nasıl dolandırılmayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Dolandırıcılıklardan kaçınmak için her zaman LocalBitcoins.com'u ziyaret edin.

Dolandırıcılıklardan kaçınmak için her zaman LocalBitcoins.com’u ziyaret edin.

 • checkAlternatif işlemler için her zaman LBC kullanın. Yüz yüze görüşmediğiniz sürece hiçbir şeyi sitenin dışına taşımayın..
 • Check Saygın bir satıcı seçin. Birçok işlemde (tercihen 100’ün üzerinde) yüksek bir geri bildirim puanı (% 98 +), saygın bir tüccarın kesin bir işaretidir. Yalnızca 1 yaşın üzerindeki hesaplarla işlem yapmayı deneyin. Hesap doğrulanırsa, daha da iyi.
 • checkUse forum kullanıcı adını aramak için.
 • checkSatın almak için asla bir reklam yayınlamayın. Bu dolandırıcıları cezbeder. Aktif olarak satış yapan insanları arayın.
 • checkPayPal’ı asla kullanmamaya çalışın. Madeni paralar serbest bırakıldıktan sonra ödemeyi tersine çevirmek çok kolaydır.
 • satıcıya asla ek bilgi göndermeyin veya ödeme ayrıntılarını YİM’nin mesajı dışında vermeyin.

Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Uyarısı forumu, kullanıcılar hakkında bilgi almak için harika bir yerdir.

Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Uyarısı forumu, kullanıcılar hakkında bilgi almak için harika bir yerdir.

Yeterli bilgi topladığınızda, hesaplanmış bir risk oluşturabilirsiniz. İşlemlerin çoğu olaysız başarıyla tamamlandı.

Kimliğini doğrulasa bile ... Nijeryalı prensin tekliflerini kabul etmeyin.

Nijeryalı prensin tekliflerini kabul etmeyin… kimliğini doğrulasa bile.

LocalBitcoins Ücretleri & Limitler

LocalBitcoins, bir P2P ticaret ağına ilk maruz kalmanızsa, ücret sistemi biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Temel bilgiler son derece basittir:

 • checkBitcoins Satın Almak ÜCRETSİZDİR
 • checkSellers, tamamlanan tüm işlemlerde% 1 komisyon alır.

Bunun yanı sıra, blok zincirine dayalı ağ yatırma ve gönderme ücretleri vardır..

 • KontrolDepozito Ücreti: .00066 BTC
 • KontrolPara çekme ücreti: .00022 BTC

Şimdi burada işler biraz karmaşıklaşıyor. Piyasaya göre fiyatı belirleyen broker veya borsaların aksine, LocalBitcoins satıcıları kendi fiyatlarını belirler. Bu nedenle, LBC’de fiyatları diğer yerlere göre çok daha yüksek görürsünüz.

Genel olarak, bir satıcı ne kadar saygınsa, fiyat o kadar yüksek olur. Esasen daha yüksek güvenlik için para ödüyorsunuz. Bunu marka satın almakla genel satın almak arasındaki fark gibi düşünün: garantili kalite için ekstra bir fiyat ödüyorsunuz. Satıcı saygın olmadığı sürece en ucuz fiyata gitmemeniz şiddetle tavsiye edilir..

Ziyaret etmek Localbitcoins.com/fees tam bir açıklama için.

100'den fazla başarılı işlemi olan bir satıcının, daha azıyla birden çok satıcının nasıl ücret aldığına dikkat edin.

100’den fazla başarılı işlemi olan bir satıcının, daha azıyla birden çok satıcının nasıl ücret aldığına dikkat edin..

Fiyattaki bir diğer önemli faktör de ödeme şeklidir. Daha fazla rahatlık, daha yüksek bir fiyata eşittir. Takas yapmak eğlenceli değil!

Sınırlar: Sizinle ne kadar ticaret yapmak istedikleri satıcıya kalmıştır. Bazı satıcılar yalnızca birkaç yüz dolar satmak istiyor. Diğerleri, tipik olarak doğrulanmış şirketler, on binlerce dolar değerinde satış yapacak.

LocalBitcoins Doğrulaması

LocalBitcoins için doğrulama gereksinimi yoktur; ancak, büyük bir işlem yapıyorsanız, satıcı bunu isteyebilir. Hepsi satıcının takdirine bağlıdır.

Gizlilik ve anonimlik, YİM için en önemli özelliklerdir.

Sevdiklerimiz / Sevmediklerimiz

LocalBitcoins, web’deki en popüler borsalardan biridir. 1 milyon kayıtlı kullanıcı ve dünya genelinde rekor oranlarda artan trafikle, bir şeyi doğru yaptıkları açıktır. Anonimliği ve çok çeşitli ödeme seçenekleriyle tanınır, ancak en çok sevdiğim şey erişilebilirliği. Kaydolun, bir satıcı bulun ve herkesin bahsetmeye devam ettiği Bitcoin’lerden bazılarını alın.

Yine de birkaç dezavantaj var.

Seviyor

 • Erişilebilirliği yüksek
 • Limit yok
 • Tonlarca ödeme seçeneği
 • Çok özel
 • başparmak yukarıKullanımı kolay
 • Forumlar ve yardımcı kılavuzlar
 • Hızlı işlemler

Beğenmeme sayısı

 • Yüksek risk
 • Yoğun arka plan araştırması gerekli
 • daha yüksek fiyatlar
 • başparmak aşağı Hızlar genellikle hızlıdır, ancak her şey satıcıya bağlıdır

LocalBitcoins Nasıl Kullanılır

Doğrulama eksikliği, ilk Bitcoin’inizi satın almaktan yalnızca birkaç tık uzakta olduğunuz anlamına gelir.

Nasıl kurulup ticarete başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1) Kayıt

Git LocalBitcoins.com ve kaydol düğmesini tıklayın.

Localbitcoin'e kayıt, telefon veya e-posta doğrulaması gerektirmez

Ardından gerekli bilgileri girin LocalBitcoins hesabınızı kaydedin. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, başlamaya hazırsınız.

2) Satıcı Arayın

Bir satıcının bulunması basittir. LBC’nin arama işlevi, satıcıları fiyata, para birimine, ödeme yöntemine ve doğrulama gereksinimlerine göre filtrelemenize olanak tanır.

Blockonomi.com'un izniyle

3) Miktarı ve Ayrıntıları Onaylayın

Bir satıcı seçtikten sonra işlem sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada tüm önemli detayları görebilir ve satın almak istediğiniz miktarı girebilirsiniz..

Detaylar sol üstte açıkça görülebilir.

Ayrıntılar sol üstte açıkça görülebilir.

Tüm süreç son derece basittir. Hafifletici koşullar olmadıkça çoğu alım satım son derece hızlı tamamlanır.

Gerçekten hepsi bu kadar. Herkesin neden bu kadar sevdiğini görün?

LocalBitcoins Yorumları

YİM’e karşı topluluk duyarlılığı çok olumlu. Dolandırıcılık hakkında şikayette bulunan kullanıcıların çoğunun diğer kullanıcılar tarafından anında patlatılmasını gerçekten komik buldum. Çoğu kişi önlem almadıkları için dolandırıldı.

Aslında, çoğu yorum çok olumluydu ve aynı şarkıyı söyledi. Kullanıcılar genellikle kullanımın ne kadar kolay olduğunu, anonimliği ve ödeme seçeneklerini beğendi. Şikayetler dolandırıcılıkla ilgiliydi.

Bir Reddit kullanıcısı, kardeşinin dolandırıldığını iddia etti, ancak daha sonra para iadesi aldığını söyleyerek düzenledi. Destek iş parçacığında bile ortaya çıktı!

Teşekkürler Max!

Teşekkürler Max!

İyi İncelemeler Ne Diyor:

 • checkNorun yok
 • kullanımı kolay
 • checkBüyük destek
 • checkFast işlemler
 • checkDoğrulama sorunu yok

Kötü Yorumlar Ne Diyor:

 • checkKredi Kartı Şirketleri Tarafından Geri Alınan Ödemeler
 • checkScammers

İşte bir bağlantı Bir Reddit başlığına, çözülmesiyle sonuçlanan bir “dolandırıcılık” hakkında.

En İyi 3 LocalBitcoins Alternatifi

LocalBitcoin’in iş modelinden vazgeçerseniz veya başka para birimlerinin eksikliği varsa, web’de daha iyi güvenlik sunan çok sayıda borsa vardır. En iyi 3 LocalBitcoins alternatifi:

1) Coinbase

Coinbase, internetteki en büyük broker ve çoğu yeni Bitcoin kullanıcısı için bir başlangıç ​​noktasıdır. Sorunsuz bir satın alma deneyimi, son derece kullanıcı dostu arayüz, sıkı güvenlik ve uygun ödeme seçenekleri sunar. Burada 20 milyar doların üzerinde kripto ticareti yapıldı. Kredi kartıyla Bitcoin satın almak istiyorsanız Coinbase kullanmanız önerilir. LocalBitcoins’de neredeyse hiçbir zaman CC kullanmamalısınız. Yine de yüksek bir kredi kartı ücreti ödersiniz.

Coinbase borsa ana sayfası

2) Bitsquare

Bitsquare logosu

Bitsquare, gerçek anlamda merkezi olmayan bir Japon P2P ağıdır. Merkezi bir sunucuda değil, onu çalıştıran düğümler dizisi tarafından barındırılır. Gizlilik derecesi son derece yüksektir. Tor gizli hizmetleri ve şifreleme. Emanet sistemi çok verimlidir ve hem alıcıyı hem de satıcıyı korur. Yine de, LBC kadar sıvı değildir. Bu, buharı toplarken yavaş yavaş değişiyor.

3) Coinmama

Coinmama logosu

Coinmama, son derece lanse edilen desteğe sahip saygın bir İsrail komisyoncusu. LocalBitcoins’e güçlü bir alternatiftir, ancak birkaç dezavantajı vardır. Kredi kartı ücretleri% 6’dır ve doğrulama olmadan yalnızca 150 $ ‘a kadar BTC satın alabilirsiniz. Daha iyi güvenliğe sahip bir komisyoncuyu tercih ediyor, ancak Coinbase bürokrasisiyle uğraşmak istemiyorsanız, bu iyi bir alternatiftir..

LocalBitcoins Vs. Coinbase: Bitcoin Satın Almak İçin Hangisi Daha İyi??

LocalBitcoins.com logosu

vs.

Coinbase exchange logosu

Bir tarafta Coinbase — cilalı, güvenli ve büyük yatırımcılar tarafından destekleniyor. Öte yandan, LocalBitcoins – ham, anonim ve Finlandiya’dan bir çift kardeş tarafından yönetiliyor. Biri işleri yapmanın kurumsal yolunu temsil ediyor, diğeri ise kripto para biriminin doğasını tamamen kucaklıyor.

Bununla birlikte, Coinbase ve LocalBitcoins’e gelince, her ikisi de Bitcoin satın almak için harika bir yol sunuyor..

Coinbase, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin satın almanın açık ara en popüler yoludur. Bu endüstri lideri genellikle doğrudan yeni başlayan küçük kardeşiyle karşılaştırılır. Yine de farklı pazarlara hizmet ediyorlar. Ve araştırmamın sonuçları sizi şaşırtabilir.

Önce Coinbase’in temellerine bakalım.

Coinbase Yaşamsal Değerleri

 • KontrolPara birimleri: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, BitcoinCash.
 • checkPayment: Kredi Kartı, Banka Havalesi, Banka Hesabı.
 • checkVerification: Evet.
 • checkSpeed: Kredi kartları için anında | Banka veya havale için 1-5 gün.
 • checkApp veya Cüzdan ?: İkisi de. Coinbase’in cüzdanı piyasada oldukça kabul görüyor ve iOS ve Android için bir uygulamaları var. Bitcoin cüzdanları hakkında açıklayıcı bir video için burayı tıklayın.
 • checkGDAX: Coinbase, lider bir borsaya bağlı olduğu için bir komisyoncu olarak benzersizdir. GDAX, diğer kripto para kullanıcıları ile ticaret yapabileceğiniz Coinbase’e bağlı bir Bitcoin borsasıdır. Parayı aralarında kolayca taşıyabilirsiniz.
 • KontrolYönlendirme Programı: Tavsiye programları güzel bir bonus. Kazanırsın ÜCRETSİZ Bitcoin’de 10 $ BTC ile 100 $ veya daha fazla satın alan tavsiye ettiğiniz herkes için.

Coinbase hakkında

Coinbase, dünyanın en büyük Bitcoin komisyoncusu ve dünyanın en yüksek finanse edilen Bitcoin başlangıcıdır. 13 milyondan fazla kullanıcıyla, yeni kullanıcılar için ortak bir “başlangıç ​​noktası” dır. Hızlı kredi kartı ödemeleri, güvenli işlemler ve sorunsuz bir satın alma deneyimi sunar.

Kredi kartı ücretleri biraz yüksek, ancak kolaylık ve güvenlik açısından buna değer. Toplulukta büyük paraya ve sıkı doğrulama gerekliliklerine kızan bazıları var, ancak BTC, LTC ve ETH satın almak için harika bir yer olduğuna şüphe yok..

Olumsuz tarafı, para birimlerinin olmaması ve ağır doğrulama sorunlarıdır. Son zamanlarda, destekleri yeni kayıt yaptıranların akınına gömüldü..

Artıları:

 • Güvenli Kredi Kartı Ödemeleri
 • Hızlı İşlemler
 • Sıkı güvenlik
 • Sigorta
 • başparmak yukarıMobil Uygulama
 • Yeni Başlayanlar Dostu
 • LBC’den Daha Fazla Para Birimi

Eksileri:

 • Sıkı Doğrulama
 • Sınırlı Ödeme Seçenekleri
 • başparmak aşağıUzun Bekleme Süreleri

Coinbase’in tam incelemesini buradan okuyun!

Karar: LocalBitcoins

Daha yerleşik bir adı seçmeye cazip gelsem de LocalBitcoins o kadar basit ki karşı koyamıyordum. Kurulumu almak çok kolaydır ve site doğru önlemlerle yeterince güvenlidir. Neredeyse tüm ödeme seçeneklerini kullanabilmeniz, bunu benim için gerçekten yaptı. Tabii ki, neyin peşinde olduğuna bağlı.

Bir kredi kartıyla güvenli bir şekilde BTC, LTC veya ETH satın almak istiyorsanız Coinbase kullanın.

LocalBitcoins’i temelde diğer her şey için kullanın.

LocalBitcoins SSS

Kullanıcıların LocalBitcoins hakkında araştırdığım diğer platformlardan daha fazla sorusu vardı. Güvenlik riskleri, çoğu kullanıcının bir ticaret yapmadan önce çok fazla araştırma yapmasına neden olur. Bu iyi birşey. En sık sorulan soruları sizin için burada topladım ve yanıtladım.

S: LocalBitcoins Beni Dolandırılmaktan Nasıl Korur??

A: Bir ticarete girdiğiniz anda, Bitcoin miktarı otomatik olarak satıcının cüzdanından düşülür ve emanette tutulur.. Sadece alıcı bir işlemi iptal edebilir. Satıcı sizden ödeme alır almaz paraları dağıtacaktır. Satıcı paranızla kaçmaya çalışırsa, destek BTC’yi hesabınıza bırakabilir. Bir satıcıysanız, ödeme onayını alana kadar BTC’yi ASLA serbest bırakmayın..

S: PayPal veya Kredi Kartıyla Satın Alma Neden Bu Kadar Pahalı??

A: Kredi kartı veya PayPal ile BTC için çok daha yüksek fiyatlar fark edeceksiniz. Bunun nedeni, satıcının dolandırıcılık riskini azaltmak için fiyatı artırmasıdır. Kredi kartı ve PayPal işlemleri kolayca geri döndürülebilir. Bu, parayı göndermeniz, BTC’nizi almanız ve ardından ödemeyi iptal etmenizin mümkün olduğu anlamına gelir. Bu, satıcıyı aylar sürebilecek bir anlaşmazlıkta batırır..

S: Satıcı Bitcoin’leri Bana Vermezse Ne Olur??

A: Bitcoin’i serbest bırakmazlarsa, destekle bir anlaşmazlık açabilirsiniz ve sorunu biz hallederiz. Üzerinde anlaşılan kripto miktarı otomatik olarak emanete yatırılır ve işlem başarıyla tamamlanana kadar tutulur..

S: Yerel Ticaret Nedir?

A: LocalBitcoins.com, kripto kullanıcılarını buluşmaya teşvik ediyor. Yerel bir ticaret, kriptoyu nakit para, hediye kartları vb. Takas etmek için şahsen buluştuğunuz zamandır. Yüz yüze görüşmeler elbette risk taşır, bu yüzden bunu her zaman halka açık bir yerde yapın. İşte yerel ticaret güvenliğini ele alan bir başlık.

S: Bitcoin’leri LBC Cüzdanıma Nasıl Koyarım??

A: BTC satmak istiyorsanız, YİM cüzdanınızda biraz ihtiyacınız olacak. İlk önce bir hesap oluşturun. Ardından, başka bir Bitcoin cüzdanından LocalBitcoins cüzdanınıza BTC gönderin. İşte yardımcı olacak bir ekran görüntüsü.

Birden fazla adresi de yönetebilirsiniz

S: LocalBitcoins Güvenli mi?

A: Kısaca evet. Her gün binlerce işlem olaysız gerçekleştiriliyor. Ancak, LocalBitcoins diğer borsalardan daha risklidir. Bu seni rahatsız ediyorsa, bir alternatif ara.

S: Yanıt Vermek Ne Kadar Sürüyor??

A: Genellikle 2-3 iş günü sürer. Cesaretiniz kırılmasın. Sana ulaşacaklar.

S: LocalBitcoins için PayPal kullanabilir miyim?

A: Evet, PayPal ile Bitcoin satın alabilirsiniz; ancak tavsiye edilmez.

LocalBitcoins İncelememizin Nihai Kararı

Kripto dünyasında nispeten yeni biri olarak, LocalBitcoins’in ne kadar kolay olduğunu beğendim. Sizi ilk Bitcoin’inizi satın almaktan sadece iki adım ayırır. Nakitten PayPal’a (tavsiye edilmese de) Walmart hediye kartlarına kadar her şeyi kullanma esnekliği eşsizdir.

Satın almak kolaydır, arayüz basittir, kurulum gülünç derecede kolaydır ve düşündüğünüz kadar risk yoktur. Evet, burada geleneksel komisyonculardan daha fazla risk satın alma var, ancak emanet ve kullanıcı geri bildirimi / güveni bu risklerden kaçınmanıza yardımcı oluyor. Topluluk etkindir ve dolandırıcılıklar kolayca tespit edilebilir. Üstüne üstlük, destek yardımcı olur ve çoğu sorunu çözer.

LocalBitcoins ile ilgili olumsuzluklar ortada: sadece Bitcoin, fiyatlar daha yüksek ve ticarette risk var. Ancak doğru önlemlerle sorunları önleyebilirsiniz.

Kriptopozitif diyor ki: Risk almaya değer; sadece dikkatli ol.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map