Bitstamp Exchange İncelemesi: Tam Kılavuz

Öyleyse, Avrupa’nın önde gelen Bitcoin borsalarından birinde Bitcoin ticareti yapmaya başlamak mı istiyorsunuz? O halde, Bitstamp değişim incelememizin tamamına göz atmak iyi bir fikirdir. Bitstamp’a indiniz, piyasadaki en köklü ve saygın borsalardan biridir. Ama araştırmam bunun olabileceğini kanıtladı herkes için uygun değil. Bitstamp, belirli bir müşteriye hitap eder ve bu türden değilseniz, Yapman gerekenden çok daha fazlasını ödeyebilirsin.

Ticaret yapmadan önce Bitstamp.net’in bu dürüst incelemesini okuyun. Bilmen gereken her şeyi öğrenmek üzeresin.

Bitstamp değişimi

Bitstamp 2011 yılında kurulan ve şu anda Lüksemburg’da bulunan bir Avrupa Bitcoin borsasıdır. Slovenya’da kurulan bu, AB’de tamamen düzenlenmiş ilk sanal para borsasıydı. Kredi kartlarıyla BTC satın almak için basit bir alım / satım mekanizması ve ticaret için derinlemesine araçlar sunar..

Özellikle Avrupa Birliği’nden gelişmiş hacimli tüccarlar arasında popülerdir (bunu daha sonra ele alacağız).

Pazardaki artan payı, güçlü topluluk duyarlılığı ve sıkı güvenlik, piyasadan toparlandığının kanıtıdır. iddia edilen bir hack.

Sektörde bir güç merkezidir, özellikle şu anda desteklenmektedir. blockchain girişim kapitalistleri. Ama herkese göre değil. Hantal araçları ve bürokratik bürokrasisi, orta ve ileri düzey tüccarlar için onu en iyi hale getiriyor.

Ben de yeni başlayan biri olarak, bu dürüst incelemeyi size kendi bakış açıma göre sunmak için siteyi kullandım ve web’de araştırma yaptım.

“Bitcoin’in kalıcı olduğuna inanıyoruz. Amacımız, şirketlerin ve bireylerin bitcoin takası yapmaları için güvenilir, kullanımı kolay hizmet sunmaktır. “

– Nejc Kodrič, CEO

Artıları:

 • Sıkı güvenlik
 • Satın Alması / Satması Kolay
 • Gelişmiş Ticaret Araçları
 • Hacim indirimleri
 • başparmak yukarıMobil Uygulama
 • Güçlü Topluluk Desteği
 • Avrupalı ​​Tüccarlar için Harika

Eksileri:

 • Başlangıç ​​Dostu Değil
 • İnvazif Doğrulama
 • başparmak aşağıDünya Çapında Değil
 • başparmak aşağıSınırlı Para Birimi Seçenekleri
 • Yüksek Kredi Kartı Ücreti

Özellikleri

Bitstamp, büyük oyuncularla ortaktır ve büyük medya kuruluşları tarafından saygı duyulur.


Bitstamp, büyük oyuncularla ortaktır ve büyük medya kuruluşları tarafından saygı duyulur.

Güvenlik

Bitstamp tarafından düzenlenir CSSF, Lüksemburg’un mali düzenleme kurumu. Fonların% 98’i çevrimdışı depolanır ve düzenleyici kurum incelemesi için yıllık bir denetim üretirler.

Gizlilik

Güvenlik uğruna mahremiyet azaltılır. Bitstamp, kişisel ayrıntılar, kimlik belgesi ve ikamet doğrulama standartları dahil olmak üzere yüksek doğrulama engellerine sahiptir..

Kullanım kolaylığı

Doğrulama zordur ve arayüz biraz kafa karıştırıcıdır. Ancak satın almak / satmak kolaydır ve kontrol paneli basittir.

Ticaret

Derinlemesine araçlar, ayrıntılı bir arayüz ve zengin pazarlar, Bitstamp’ın ticaret deneyimini sektördeki en iyi kripto para birimi borsalarından biri haline getiriyor.

Destek

Bitstamp’ın desteğine topluluk tarafından büyük saygı duyulmaktadır. Genellikle çok duyarlıdırlar ve sorunları çözmek için hızlıdırlar.

Genel

Bitstamp son derece saygın ve aktif bir borsadır, ancak en iyisi gelişmiş hacimli tüccarlara bırakılır. Hacim ücreti sistemi, ağır doğrulama gereksinimleri ve AB’deki tabanı, yeni başlayanlar için değil, Avrupa Birliği’nden yüksek hacimli tüccarlar için uygun hale getirir. İlk Bitcoin’inizi satın almak iyi bir değişim değil.

“Bitstamp – Bitcoin ekonomisinin bel kemiği” – Forbes

Bitstamp’ın yoğun düzenlemesi, şeffaflığı ve en iyi uygulamaları, onu hacim tüccarları arasında favori yapıyor.

Bitstamp’ın yoğun düzenlemesi, şeffaflığı ve en iyi uygulamaları, onu hacim tüccarları arasında favori yapıyor.

İlk Bitcoin’inizi nasıl satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, Bitcoin satın alma hakkındaki bu harika makaleye göz atın..

Bitstamp Exchange İncelemesi

Bitstamp, 2011 yılında Slovenya’da Damijan Merlak ve Nejc Kodrič tarafından Mt. Japonya’da Gox borsası. Kodrič’e göre 1.000 €, 2 dizüstü bilgisayar ve 1 sunucuyla başladı.

Yerli Slovenya’daki mali ve yasal zorluklar nedeniyle operasyonları Londra’ya taşıdılar. 2016 yılında, Lüksemburg hükümeti ona bir finansal lisans verdiğinde, tamamen düzenlenmiş ilk AB Bitcoin borsası oldu. Şu anda merkezi Lüksemburg’dadır ancak Slovenya, İngiltere ve ABD’de ofisleri bulunmaktadır..

Şirket, ABD doları üzerinden işlem yapıyor, ancak Tek Avrupa Ödeme Alanı (SEPA) transferlerine izin veriyor.

2015 yılında şirketin zarar gördüğü iddia ediliyor bir hack bu ~ 19.000 BTC’nin çalınmasına neden oldu (2015 oranlarında 5 milyon dolar). Bununla birlikte, şirket imajını tamamen iyileştirdi ve o zamandan beri güvenlik çabalarını ikiye katladı..

Sitenin kullanılabilirliği en basit değil (BTC satın alma dışında) ve düzenleme nedeniyle doğrulama oldukça zordur. Yine de, borsa şu anda sahip % 10’un üzerinde pazar payı.

Yatırımcılar sitenin güvenliğini, istikrarını ve yüksek likiditesini severler (1-19-18 itibariyle 20.000 BTC 24 saatlik hacim). Kötüleyenler, mahremiyet ve altcoin eksikliğinden ve yüksek kredi kartı ücretlerinden nefret ediyor. Yine de Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple * satın almak ve yüksek hacimlerde ticaret yapmak için Bitstamp açık bir pazar lideridir.

* Dalgalanma (XRP) – Ripple ve ilgili kripto para birimi (XRP), küresel bir yerleşim ağıdır. Bu, Ripple’ın tüm uluslararası transferlerin altında yatan ortak bir para birimi olduğu anlamına gelir. Transferler anında gerçekleşir ve ücretler düşüktür. Bu heyecan verici ödeme yöntemi hakkında daha fazla bilgi için okuyun bu adım adım kılavuz.

Bugünün para birimi tatmin edici değil

Bitstamp Nasıl Çalışır??

Bitstamp bir kripto para borsasıdır. Bir değişim, itibari para biriminin Bitcoin (veya diğer para birimleri) için veya tam tersi için ticaretini kolaylaştıran bir platformdur. Bir alıcıyı bir satıcıyla eşleştirir ve sorunları için bir ücret alır..

BTC’yi doğrudan Bitstamp’tan kredi kartıyla da satın alabilirsiniz. Bu, LocalBitcoins (Craigslist gibi) gibi eşler arası bir ağın veya Coinbase gibi bir Bitcoin brokerinin (bir havalimanındaki döviz bozdurma gibi) tersidir..

Bitstamp Özellikleri

 • KontrolKurulmuş: Slovenya, 2011.
 • KontrolCEO: Nejc Kodrič.
 • KontrolPara birimleri: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash, USD, EUR.
 • KontrolÖdeme seçenekleri: Kredi Kartı, SEPA, International Wire, Crypto.
 • KontrolDoğrulama: Ağır.
 • KontrolHız: Kripto: Anında | SEPA: 1-3 Gün | Banka Havalesi 2-5 Gün.
 • KontrolUygulama: Android ve Apple.
 • KontrolTicaret Araçları: Crosshair, Fibonacci, Annotation, vb..
 • KontrolHQ: Lüksemburg.
 • KontrolÜcretler: Tüm İşlemlerde% 25’ten Başlayan Hacim Katmanlı Ücretler | Kredi Kartı Ücreti =% 5

Bitstamp Güvenli mi?

Araştırmamda, potansiyel kullanıcıların Bitstamp’ta güvenlik konusunda endişeli olduğunu buldum. Bu, esas olarak 2015’te maruz kaldığı saldırıdan kaynaklanıyor. Bitstamp’ın şu anda var olan en güvenli ve en ağır şekilde düzenlenen borsalardan biri olduğunu güvenle söyleyebilirim. Aslında, o kadar sıkı bir şekilde düzenlenmiştir ki, birçok tüccar orada ticaret yapmayı sevmez.

Bitstamp her zaman güvenlik konusunda en ileri seviyede olmuştur. Tam sigortalı soğuk hava deposu kuran ilk şirketlerden biriydi.

Şirket, Avrupa Birliği içinde tam olarak düzenlenmiştir, düzenli olarak denetlenmektedir ve kendi kendini düzenleme prosedürleri konusunda ciddidir..

Bitstamp güvenli mi? Evet. Nedeni şu:

 • KontrolYönetmelik: Bitstamp, Lüksemburg’un mali düzenleme kurumu CSSF tarafından düzenlenmektedir. Bu kurum, onu AB’de bir finansal değişim olarak lisanslıyor.
 • KontrolDenetim: Bitstamp, her yıl aşağıdakilerden biri tarafından denetlenir: büyük dört.
 • Kontrolİç Uygulamalar: Şirket, kendisini iç güvenlik uygulamalarına adamıştır ve büyük ölçüde kendi kendini düzenlemeye tabi olduğunu iddia etmektedir..
 • KontrolSoğuk depo: BTC rezervlerinin% 98’i çevrimdışı olarak saklanır ve tamamen sigortalıdır.
 • Kontrol2FA: Bitstamp, hesabınızı korumak için standart iki faktörlü kimlik doğrulamaya sahiptir.
 • KontrolYüklenen Belge Güvenliği: Hassas kimlik belgeleri aşağıdakiler tarafından korunmaktadır: Oldukça iyi Gizlilik şifreleme.
 • KontrolKara Para Aklamanın Önlenmesi: Kara para aklamayı önleme prosedürlerine uygunluk için yoğun doğrulama gereklidir. Bu, istikrarı sağlamak ve riski azaltmak içindir.

ABD / AB Kullanıcıları için Bitstamp Ücretleri Nelerdir??

Bitstamp, çok çeşitli para yatırma seçeneklerini kabul eder ve hacim kademeli bir ücret planına göre çalışır. Ne kadar çok ticaret yaparsanız, o kadar az ödersiniz. Genel olarak ücretler düşüktür, ancak rakiplerden biraz daha yüksektir. Topluluk duyarlılığı, Bitstamp’ın AB ve yüksek hacimli tüccarlar için iyi, ancak diğerleri için biraz pahalı olduğunu kabul ediyor.

Ücretler aşağıdaki gibidir:

ÖÇKB

 • KontrolDepozito: BEDAVA
 • KontrolPara çekme: 0,90 EUR

AB içindeki son derece ucuz fiat mevduatları, Bitstamp’ı AB tüccarları için avantajlı hale getiriyor.

Kredi kartı

 • kontrol% 5

Bitstamp Uluslararası Tel

 • KontrolDepozito:% 0,005 (Min: 7,5 USD / EUR | Maks: 300 USD / EUR)
 • KontrolPara çekme: .09 (Min: 15 USD / EUR)

Kripto para

 • checkBTC, LTC, ETH ve XRP yatırmak ve çekmek ücretsizdir.

Banka kartı

 • checkBitstamp, basit ve nispeten hızlı banka kartı çekme işlemleri sunar, bu da müşterilerinin sevmesinin bir başka nedeni de – 1000 $ ‘a kadar minimum 10 $ ve 1.000 $ üzerindeki herhangi bir şey için% 2.

Bitstamp Ticaret Ücretleri

Bitstamp, hacim kademeli bir işlem ücreti çizelgesine göre çalışır. 20.000 $ ‘ın altındaki 30 günlük hacimler için ücret biraz yüksektir (% 0,25). 20.000.000 $ ‘ın üzerinde işlem yapıyorsanız (bugünlerde kim değil?), Oldukça düşüktür (% 0,1). İşte tam grafik:

Ücret tutarı, ABD doları cinsinden 30 günlük hacme bağlıdır

Bitstamp ücretlerinin tam açıklaması için, bkz. ücret sayfası.

Rakiplere Göre Bitstamp Ücreti

Bitstamp’ın ücretleri genellikle biraz yüksek olarak kabul edilir. Güvenlik ve istikrar için ödediğiniz bedel budur. İşte rekabete karşı nasıl istiflendiği.

 • KontrolBitstamp: .25% İşlem Ücreti | % 5 Kredi Kartı Ücreti
 • KontrolBittrex: .25% İşlem Ücreti.
 • KontrolCoinbase: Standart Alış / Satış% 1,49 | % 3.99 Kredi Kartı Ücreti.
 • KontrolLocalBitcoins: “Ücret” yok | Satışta% 1 Komisyon | Daha Yüksek Coin Fiyatları
 • KontrolCEX.IO: Maker Ücreti -% 16 | Taker Ücreti -% 25 | Kredi Kartı Mevduatı -% 3,5 + $ 0,25 (0,24 €) | Kredi Kartından Para Çekme – 3,80 $ (3,50 €)

Bitstamp’ın Doğrulanmış Kullanıcılar için İşlem, Para Yatırma ve Para Çekme Limitleri Nelerdir??

Bitstamp, doğrulanmış kullanıcılarına herhangi bir katı sınırlama getirmemesi nedeniyle nadirdir. Hesabınız doğrulandıktan sonra (bunu nasıl yapacağınızı öğrenin!), Aylık sınırlamalara tabi olmayacaksınız. Bununla birlikte, destek düzenli olarak bilgi isteyecek ve özellikle limitler 10.000 doları aşmaya başladığında sizden ayrıntılar isteyecektir..

Gecikmeler yaşamaya başlayabilir veya belirli soruları yanıtlamanız gerekebilir. Örneğin, bir kullanıcı borsanın Bitcoin’lerini nereden aldığını, başka bir borsaya bağlı olup olmadığını ve madeni paralarından herhangi birini kumar için kullanıp kullanmadığını sorduğunu iddia etti..

Doğrulanmamış kullanıcıların platformu kullanmasına izin verilmez.

Tİşte sosyal medyadaki raporlar ve doğrulama, para çekme ve para yatırma forumları bazen beklenenden çok daha uzun sürebilir.

Birkaç kişi doğrulanmak için uzun bekleme süresi bildirdi

Birkaç kişi doğrulanmak için uzun bekleme süresi bildirdi

Şirket, web sitesinde bir afiş aracılığıyla olası gecikmeler konusunda uyarıyor.

En üstteki yeşil başlık, aşırı yükten kaynaklanan doğrulama sorunları konusunda uyarır.

En üstteki yeşil şerit, aşırı yüklenmeden kaynaklanan doğrulama sorunları konusunda uyarıyor.

Bitstamp ile AB / ABD’den Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitstamp, Amerikalı veya AB müşterilerinin soğuk ve sert bir BTC’ye sahip olmaları için en uygun yollardan birini temsil ediyor. AB ve ABD müşterileri için iki ana seçenek vardır: Banka Hesabı veya Kredi Kartı. Kredi kartı tüm AB, İngiltere ve ABD müşterileri tarafından kullanılabilir. AB müşterileri için SEPA transferleri hızlı ve ucuzdur. Amerikalı müşteriler için uluslararası banka havalesi var. Para yatırma süreleri bazen güvenilmez olabilir.

Satın almak oldukça kolaydır, ancak önce doğrulanmanız gerekir. Bu uğraşmak isteyeceğiniz bir şey değilse, farklı bir takas düşünün.

Adım 1) Kayıt Olun ve Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi Alın

Git Bitstamp.net ve sağ üstteki Kaydol’u tıklayın.

Burada kayıt düğmesini bulabilirsiniz Birkaç ayrıntı girin ve bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız.

Birkaç ayrıntı girin ve bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız.

Şimdi rastgele oluşturulmuş bir kullanıcı adı ve şifre içeren bir e-posta alacaksınız.

Şimdi rastgele oluşturulmuş bir kullanıcı adı ve şifre içeren bir e-posta alacaksınız.

Şimdi Bitstamp’a geri dönün ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın. Hemen şifrenizi değiştirmeniz istenecektir. ÇOK güçlü bir şifre ayarladığınızdan emin olun.

Tamam harika, bu kolaydı. Şimdi eğlence başlasın.

Tamam harika, bu kolaydı. Şimdi eğlence başlasın.

Adım 2) Hesabınızı Doğrulayın

Biri sadece Bitstamp'a girmekle kalmaz

Bitstamp Doğrulama Gereksinimleri

Bitstamp, yoğun bir şekilde düzenlenir ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) prosedürleriyle uyumludur. Bu yüksek finans sektörü standartlarına ayak uydurmak için şirket, gerçekten o hesabın arkasına saklandığınızı bilmek istiyor.

Doğrulanmak için, işlemi başlatmak için Kişisel Hesap Doğrulaması'na tıklamanız gerekir.

Doğrulanmak için, işlemi başlatmak için Kişisel Hesap Doğrulaması’na tıklamanız gerekir..

Kişisel bilgilerinizi girin.

Kişisel bilgilerinizi girin.

Kimlik belgenizi doğrulayın. Gereksinimlere özellikle dikkat edin. BU KURALLARA UYMAZSANIZ, belgeniz DOĞRULAMAYI GEÇECEKTİR. Bu Reddit dizisi sorunları açıkça dile getiriyor. Kullanıcı Domerocked7 (insanlar bu isimleri nereden buluyor?) Diyor ki:

“Doğrulanmak için 8 gün beklediler, sonunda gönderdiğim kimliğimin renkli taranmış fotoğrafını beğenmediklerini söyleyerek yanıt verdiler. Şimdi 7-8 gün daha beklemem gerektiğini varsayıyorum ?! “.

Doğrulanmak için aşağıdaki kuralları izleyin

Doğrulanmak için aşağıdaki kuralları izleyin.

Kimliğinizin her iki tarafını da sağlamanız gerekir.

Kimliğinizin her iki tarafını da sağlamanız gerekiyor.

Son olarak, ikamet bilgilerinizi doğrulayın. Yine, gereksinimlere özellikle dikkat edin.

Son olarak, ikamet bilgilerinizi doğrulayın. Yine, gereksinimlere özellikle dikkat edin.

Bitcoin için bu heyecan verici zamanlarda, Bitstamp (rakipler gibi) büyük bir aşırı yüklenme yaşıyor. Bitstamp’taki işlem hacmi 2017’de akıllara durgunluk veren% 1,384 arttı! Bitstamp, yönetim kurulu genelinde gecikmelerle karşı karşıya. Burada onların resmi beyanı. Birkaç hafta veya daha uzun gecikmeler görmek sizi şaşırtmasın.

Şimdi beklemen yeterli.

Adım 3) Para Yatırma

Üst menüden Para Yatır'a tıklayın.

Üst menüden Para Yatır’a tıklayın.

Adım 4) Para Yatırma Yönteminizi Seçin

Keşke bu Bitcoin'in fiyatı varken yatırım yapmış olsaydım, dedi.

Keşke Bitcoin fiyatı bu iken yatırım yapmış olsaydım, dedi.

Adım 5) Bitcoin Satın Alın

Bitcoin satın almak aslında tüm sürecin en kolay kısmıdır. Ticaret bölümüne gidin ve anında satın almayı seçin. Bu, piyasadaki en düşük fiyattan otomatik olarak Bitcoin satın alacaktır. Bir limit emri belirlemelisiniz. Bu, Bitcoin satın almak istediğiniz fiyat için bir sınır belirleyecektir..

Anında sipariş sayfası olabildiğince basittir.

Anında sipariş sayfası olabildiğince basittir.

Bitstamp İncelemeleri: Bitstamp Güvenli mi? Bu bir aldatmaca mı? En İyi ve En Ucuz Değişim mi?

2015’teki bir saldırıya rağmen, Bitstamp toplulukta sağlam bir itibar kazandı. Piyasadaki en saygın borsalardan biridir. Topluluk duyarlılığı ve güveni güçlüdür; ancak müşteriler gecikmelerle huzursuzlaşıyor. Bu, birçok rakipten farklı olarak Bitstamp’ın neredeyse evrensel olarak sevilmesi gerçeğini değiştirmez..

Desteğin kesinlikle sorunları var, ancak Reddit’te oldukça aktifler. Bir destek kaydı açabilirsiniz ve çoğu sorun hızla çözülür.

“Bitstamp, küresel blok zinciri topluluğunun güvenini kazanmış Büyük Dörtlü bir dijital varlık borsasıdır”

– Finder.com

Olumlu incelemeler, iyi müşteri desteği, hızlı para yatırma, basit bir arayüz ve satın alma kolaylığına odaklandı. Olumsuz incelemeler, ilginçtir ki, kötü müşteri desteğine, yavaş mevduatlara ve ticaret zorluklarına odaklandı. Müşteri desteği size ulaşırsa sahip olduğunuz deneyim büyük ölçüde bağlı gibi görünüyor. Bu ileti dizisine bir inceleme web sitesinden göz atın:

Her iki kullanıcı da tam tersi bir deneyime sahip.

Her iki kullanıcı da tam tersi bir deneyime sahip.

İyi İncelemeler Diyor:

 • checkBüyük destek
 • satın almak kolay
 • harika ticaret
 • checkFast SEPA mevduatları
 • checkCredit kartı satın alma
 • yüksek güven

Kötü Yorumlar Diyor ki:

 • checkTerrible Desteği
 • checkDeposits görünmüyor
 • checkDoğrulama baş ağrıları

Karar: Bitstamp, yüksek topluluk güvenine sahip saygın ve güvenli bir değişimdir. Genel olarak, deneyim iyidir ve size destek olur. Eğer bekliyorsanız, bir bilet açın ve yardım için Reddit’e gidin. Bir forum kullanıcısı bu yorumda Bitstamp’ı uygun bir şekilde özetliyor:

“Bitstamp mükemmel. Buradaki pek çok kötü yorum, artık tüm dünya kripto ticareti yapmaya çalıştığı için nasıl hesap alamayacaklarına dair şikayetlerdir. Neredeyse 4 yıldır bitstamp ile birlikteyim ve sıfır sorun yaşadım. Aptal değilseniz ve formları doğru bir şekilde doldurabiliyorsanız, bitstamp mükemmel bir şekilde çalışır. “

ABD Müşterileri için En İyi 3 Bitstamp Alternatifi

Bitstamp harika bir borsadır, ancak şüphesiz AB müşterilerine yöneliktir. Hızlı SEPA transferleri, onu Avrupalılar için tercih edilen bir değişim haline getiriyor. Ayrıca, doğrulama büyük bir baş ağrısıdır. Daha iyi para yatırma seçenekleri veya daha fazla gizlilik arayan bir Amerikalı müşteriyseniz, işte en iyi 3 Bitstamp alternatifi.

1) LocalBitcoins

LocalBitcoins.com logosu

LocalBitcoins, eşler arası (P2P) değişim olarak bilinir. Bazıları buna Bitcoins eBay’i diyor. Bitstamp’tan çok daha az güvenlidir, ancak benzersiz bir gizlilik sunar. Her şey% 100 anonimdir ve bir hesap oluşturmak hiç zaman almaz. Kaydolun, satıcınızı seçin ve anonim olarak sayısız seçenekle ödeme yapın!

2) Coinbase

Coinbase exchange logosu

Coinbase, web’in lider Bitcoin borsasıdır. Burada 20 milyar doların üzerinde kripto ticareti yapıldı. Kredi kartıyla satın almak isteyen ilk alıcılar için açık ara en iyi seçenektir. Kredi kartı ücreti Bitstamp’tan (% 3.99) daha düşüktür ve web sitesinde gezinmek çok daha kolaydır. Bunu kontrol et Coinbase’in derinlemesine incelemesi onlardan satın almadan önce.

3) Bittrex

Bittrex exchange logosu

Bittrex, web’in önde gelen borsalarından biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda para birimi ve çok çeşitli para yatırma seçenekleri sunar. Bittrex ile ilgili en iyi şey, ticaret için mevcut olan altcoin aralığıdır. Yine de Bitstamp’ta olduğu gibi sıkı bir şekilde düzenlenir, bu nedenle doğrulama engellerini de bekleyin.

Bitcoin Exchange Karşılaştırması: Coinbase Vs. Bitstamp – Hangisi Daha İyi?

Coinbase ve Bitstamp, piyasadaki en güvenilir isimlerden ikisidir. Kredi kartıyla Bitcoin satın almak söz konusu olduğunda, bu iki isim kaçınılmaz olarak kafa kafaya verir. Her ikisi de sıkı bir şekilde düzenlenir, güvenli ve hızlıdır; ancak, tamamen farklı iki amaca hizmet ederler.

Şimdi ikisi arasındaki farka bakalım.

Coinbase Yaşamsal Değerleri

 • KontrolPara birimleri: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash.
 • KontrolÖdeme: Kredi Kartı, Havale, Banka Hesabı.
 • KontrolDoğrulama: Evet.
 • KontrolHız: Kredi kartları için anında | Banka veya havale için 1-5 gün.
 • KontrolUygulama: Evet.
 • KontrolGDAX: Coinbase, lider bir borsaya bağlı olduğu için bir komisyoncu olarak benzersizdir. GDAX Coinbase ile bağlantılı olan ve diğer kripto para kullanıcıları ile ticaret yapabileceğiniz bir Bitcoin borsasıdır. Parayı ikisi arasında kolayca taşıyabilirsiniz.
 • KontrolYönlendirme Programı: Tavsiye programları güzel bir bonus. BTC ile 100 $ veya daha fazla satın alan tavsiye ettiğiniz herkes için ÜCRETSİZ Bitcoin olarak 10 $ kazanırsınız..

Coinbase kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

 • KontrolTopluluk Güveni: Yüksek.
 • KontrolBaşlangıç ​​Dostu: Evet.
 • KontrolKredi kartı ücreti: % 3.99.
 • KontrolGüvenlik: Çok yüksek.

Karar: Yeni başlayanlar ve ABD müşterileri için Coinbase. AB müşterileri için Bitstamp. Not: Bu, ticaret için değil, Bitcoin satın almak içindir.

Coinbase, yalnızca BTC satan bir komisyoncudur. Ancak, kripto ticareti yapmak için GDAX’ı kullanabilirsiniz. Bitstamp’ın arayüzü yeterince basit, ancak yeni kullanıcılar için son derece korkutucu olabilir. Doğrulama engelleri, nerede yaşarsanız yaşayın baş ağrısıdır, bu yüzden bundan kaçmanın yolu yoktur. Genel olarak Coinbase, yeni kullanıcılar için Bitcoin edinmenin en hızlı ve en güvenli yolunu sunar. Bununla birlikte, AB’de ikamet edenler için SEPA transferlerinin kolaylığını göz ardı etmek çok zor. Bu yüzden, bence AB’deyseniz, Bitstamp’ı kullanın. ABD’de iseniz Coinbase.

Coinbase’in tam incelemesini buradan okuyun!

Bitstamp SSS

Bilgi almak için internette dolaştım. İnternetin en derin, en karanlık alanlarına baktım. Bitstamp’ı bile ziyaret ettim. Sonuç, sorularınızı yanıtlamak için bu harika SSS.

Bunları okuyana kadar Bitstamp’ta ticaret yapmayın.

S: Bitstamp Güvenli mi?

A: Evet. Bitstamp, en saygın borsalardan biridir. Tamamen lisanslanmıştır ve düzenlenmiştir. Yoğun doğrulama gereksinimleri ve tutarlı hükümet denetimi, onu el altından ticaret için en güvenli yerlerden biri haline getiriyor.

S: Bitstamp Kredi Kartını Kabul Ediyor mu?

C: Evet, Bitstamp’tan bir Kredi Kartı ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Ücret% 5.

S: Bitstamp Aynı Zamanda Bir Cüzdan mı?

A: Evet. BTC’nizi sitede saklayabilirsiniz. Ancak bu tavsiye edilmez. Özel anahtarlarınız başka bir yerde tutulduğunda, kendinizi riske atarsınız. Yalnızca cüzdanınızda işlem yapmak için gerekli olanları saklayın. BTC’nizi kontrol ettiğiniz bir cüzdana taşıyın. Nakit taşımak gibi düşünün – hayatınızın birikimini arka cebinizde tutmazsınız, değil mi? İhtiyacınız olan şey için nakit bulundurun ve gerisini banka hesabınızda saklayın.

S: Bitstamp ABD’de Çalışıyor mu?

Y: Mayıs 2017’ye kadar Bitstamp, Amerikalı müşterilerin kredi kartı kullanmasına izin vermedi. Artık ABD müşterilerinin jeton satın almak için kredi kartı kullanmalarına izin veriliyor.

S: Para Yatırma Ne Kadar Sürer?

Y: Desteğe göre SEPA transferleri 24 saate kadar sürmelidir. Bazen 3 güne kadar. Uluslararası banka havaleleri 5 güne kadar sürebilir.

S: Bitstamp Doğrulaması Ne Kadar Sürer?

C: Destek ekibi, doğrulamanın genellikle 3 iş günü sürdüğünü iddia ediyor;

Bitstamp ile herhangi bir sorun yaşıyorsanız, müşteri desteği ile bir çağrı açın.

Cryptopositive Ne Seviyor / Beğenmiyor?

Bitstamp’ın sunabileceği çok şey var, ancak kusurlarını görmezden gelmek zor. Ama Bitstamp’ı ne olmadığından çok olduğu için yargılamak istiyorum.

Kendisini Bitcoin, Litecoin, Ripple ve Ethereum ticareti yapmanın en güvenli, güvenilir ve likit yollarından biri olarak tanıtır – sunar. Yine de daha kapsamlı borsalardan biri değil. Yine de, diğer birçok borsaya kıyasla, Bitstamp’ın bazı ciddi derecede çekici nitelikleri vardır..

Seviyor

 • Güvenlik / Kararlılık: Bazı değiş tokuşlar, bir çocuğun bodrumundan kolayca tükenebilir ve bizler daha akıllıca davranmayız. Bu Bitstamp değil. Bir AB ticaret lisansı ve bazı ciddi hükümet gözetimi ile desteklenen paranız burada güvende. Daha fazla güvenlik için 2FA mevcuttur. Bunu kontrol et iki faktörlü kimlik doğrulama hakkında açıklayıcı video.
 • Ticaret Arayüzü: Yeni başlayanlar için uygun değildir, ancak deneyimli tüccarlar için arayüz katildir. Kalıpları tanımanıza ve piyasadaki verimsizliklerden yararlanmanıza yardımcı olacak tonlarca harika araç var. Ayrıca 90’ların başındaki video oyunlarının nostaljik anılarını da geri getiriyor.
 • Basitleştirilmiş Satın Alma: Kredi kartı veya SEPA / banka havalesi ile satın almak o kadar kolay ki ben bile yapabilirim. Ve bu bir şey söylüyor.
 • başparmak havayaLimit yok: Bitstamp, dijital para birimi yıldızlarına gerçekten ulaşmanızı sağlar. Ticaret için kesin sınırlar yoktur. Daha fazla ticaret yaptıkça doğrulama engelleri artar, ancak tavan yoktur.

Beğenmeme sayısı

Hey, her şey mükemmel olsaydı hayat sıkıcı olurdu!

 • Yoğun Doğrulama ve Müdahaleyle İlgili Ayrıntılar
 • Sınırlı Para Birimi Seçenekleri
 • Yüksek Kredi Kartı Ücretleri

Bitstamp Değişim İncelememizin Nihai Kararı

Bitstamp, pazarın en büyük, en güvenilir ve en saygın borsalarından biridir. Yüksek güvenlik, derinlemesine ticaret araçları, basitleştirilmiş satın alma süreci ve istikrar, onu en güvenli ticaret platformlarından biri yapar. Ama aldığın için ödüyorsun.

Bitstamp’ı kullanmak istiyorsanız, ciddi bir doğrulama sağlamanız gerekecektir. Üstelik biraz daha yüksek ücretler ödersiniz. Ayrıca yalnızca Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash yanı sıra USD ve EUR.

Hızlı, güvenli ve istikrarlı ticaret piyasaları istiyorsanız, Bitstamp ticarete başlamak için en iyilerden biridir. Doğrulama engellerinin ve derinlemesine arayüzünün kullanıcı dostu olmadığı anlamına geldiği konusunda uyarılmalıdır..

Karar: Bitstamp, özellikle AB’den ciddi tüccarlar için harika. Zorluğa değmesi için ciddi ticaret hacmine ihtiyacınız var. Daha fazla gizlilik istiyorsanız, LocalBitcoins’i deneyin. Daha geniş bir madeni para yelpazesi istiyorsanız, Bittrex veya Poloniex’i deneyin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map