OKEx, Güvenli Fiyat Beslemesi, OKEx Oracle ile DeFi Büyümesine Yönelik Desteği Geliştiriyor

Malta, 12 Ağustos 2020 – Dünya lideri bir kripto para birimi spot ve türev borsası olan OKEx (www.okex.com), DeFi alanının büyümesini daha da teşvik ediyor. OKEx Oracle, güvenilir zincir içi fiyatlara erişim elde etmek için merkezi olmayan finans projeleri tarafından kullanılabilen güvenli imzalı fiyat beslemesi. OKEx Oracle, oldukça likit bir küresel borsa olarak geliştiricilere güvenilir bir kaynaktan güvenilir imzalı fiyat verileri sunar.

Doğru fiyat verileri, merkezi olmayan finansın büyümesi için hayati öneme sahiptir, çünkü bunlar olmadan kötü niyetli kişiler zincir üzerinde hatalı bilgileri yayınlayabilir ve DeFi protokollerindeki sistemik güvenlik açıklarından yararlanabilir. OKEx Oracle’ın lansmanı ile OKEx, ekosistemdeki tüm katılımcılar için daha güvenli bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır..

OKEx Oracle, yalnızca OKEx müşterileri için değil, herkesin kullanabileceği bir API’dir. Fiyat akışı OKEx borsası tarafından imzalanır ve özel anahtar sağlam altyapısında güvende tutulur. OKEx Oracle genel anahtarını kullanarak zincir üzerindeki verilerin kaynağını herkes doğrulayabilir.

“OKEx tarafından imzalanmış güvenilir bir fiyat akışına erişim, DeFi projelerine ve kullanıcılarına kullandıkları verilerin% 100 doğru olduğu konusunda gönül rahatlığı sağlıyor. Bu, yalnızca DeFi’yi daha fazla desteklemek için güvenilir temeller oluşturmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların varlıklarının güvenliğini ve kullandıkları protokollerin uzun ömürlülüğünü sağlamaya da yardımcı olur.," OKEx CEO’su Jay Hao yorumladı.

Ana DeFi protokolü Bileşenini destekler

Çoğu DeFi protokolü, sabit kodlanmış güvenlik önlemlerine sahip olmasına rağmen, yine de tek bir başarısızlık noktası ve genişledikçe DeFi için potansiyel bir tehdidi temsil eden fiyat beslemelerine dayanır. Bu güvenlik açığını ortadan kaldırma girişiminde, kullanıcıların kripto varlıklarından faiz elde etmelerine ve tokenize krediler almalarına olanak tanıyan önde gelen DeFi protokolü Bileşik Finans, katılımcıların herhangi bir projeye güvenmeden çalışmasına olanak tanıyan güvenilir bir fiyat besleme ekosistemine ihtiyaç olduğunu fark etti..

Aracılığıyla Açık Fiyat Besleme (OPF) Sistemi, ilgili herhangi bir taraf, fiyat beslemeleri gibi anahtar-değer çiftlerini bir SDK kullanarak imzalayabilir ve bunları blok zincirine gönderebilir. OKEx Oracle, Bileşik ve diğer DeFi protokollerine, herkes tarafından kodu çözülebilen ve imzalanabilen zincir üzeri fiyat verileri için ek bir güvenilir besleme sağlamak için OPF standartlarını takip eder. Jay Hao’ya göre:

"OKEx olarak, DeFi’ye sıkı sıkıya inanıyoruz ve nihayetinde bir sonraki kripto benimseyenler dalgasına yardımcı olacak bir sonraki değerli (blok zinciri tabanlı) uygulamalar dalgasına yol açacağına inanıyoruz. OKEx Oracle aracılığıyla uzayda önde gelen protokollerden birini destekleyebilmek bir onurdur ve Compound’un bu tek başarısızlık noktasını birçok proje için kaldırma çabalarının DeFi geliştirme için önemli bir kilometre taşı olacağını umuyoruz.."

OKEx, DeFi’nin büyümesine yatırım yapıyor

OKEx, son 12 ayda katlanarak büyüyen bir alan olan DeFi endüstrisindeki gelişmelerin ön saflarında yer aldı ve şu anda protokollerinde yaklaşık 4,6 milyar dolarlık kilitli değere sahip. OKEx Oracle’a ek olarak, yenilikçi değişim, son zamanlarda Compound (COMP), Aave (LEND), DMM: Governance ( DMG) ve Sentetik Ağ Jetonu (SNX).

OKEx ayrıca Ethereum’un ETH 2.0 için ETH 2.0 test ağında madencilik havuzu OKPool ile ilk doğrulayıcılardan biri oldu ve bu yılın başlarında kullanıcıların teminat olarak BTC, ETH veya OKB kullanarak para ödünç almalarına olanak tanıyan C2C Borç Verme özelliğini başlattı. Sektördeki en düşük oranlardan. OKEx ayrıca, OKEx’in gelişen DeFi endüstrisini daha da büyüteceğini ve bunun üzerine büyük ölçekli ticari DApp’lerin kurulmasına izin vereceğini öngördüğü merkezi olmayan bir halka açık zincir olan OKChain’i geliştiriyor..

Blockchain oracle’larının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://bit.ly/2XWnRFD

SON

OKEx hakkında


Dünya lideri bir kripto para birimi spot ve türev borsası olan OKEx, küresel kripto tüccarlarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için geldiği en çeşitli pazarı sunuyor. Büyük kripto para birimlerinin vadeli işlemleri, sürekli takas ve seçenekleri dahil olmak üzere spot ve türev alım satımını sağlayarak yatırımcılara kazançları en üst düzeye çıkarmak ve riskleri azaltmak için stratejilerini oluşturma esnekliği sunuyoruz..

Medya bağlantısı

Vivien Choi

E-posta: [email protected]

@hayalhanemersin

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map