OKEx, DMG ve CELO’yu Listeliyor, DeFi’nin Geliştirilmesine Yönelik İddialı Duruşu Güçlendiriyor

Valletta, Malta, 15 Temmuz 2020 – Dünya lideri bir kripto para birimi spot ve türev borsası olan OKEx (www.okex.com), bugün ortaya çıkan iki DeFi projesini daha listeleyeceğini duyurdu: DMM Governance Token (DMG) ve Celo Gold (CELO). Tether (USDT) ve Bitcoin (BTC).

DMG spot ticareti 17 Temmuz UTC 03:00 UTC’de başlayacak ve DMG depozitoları 16 Temmuz TSİ 03:00 itibariyle başlayacak. Para çekme işlemleri 20 Temmuz TSİ 03: 00’da başlayacak. CELO için spot ticaret 17 Temmuz’da 07:00 UTC’de başlayacak. Para yatırma ve çekme, sırasıyla 16 Temmuz TSİ 04.00 ve 20 Haziran TSİ 09.00’da başlayacak..

DeFi alanındaki en umut verici ve popüler projelerden biri olan Compound’un (COMP) listelenmesinin ardından, OKEx’in kullanıcıları için iki tane daha DeFi projesi eklemek için aldığı bu son karar, borsanın DeFi endüstrisinin devam eden gelişimi konusundaki yükseliş duruşunu pekiştiriyor..

“OKEx, uzun süredir DeFi’yi blockchain ve kripto para biriminin en önemli geliştirme yönlerinden biri olarak görüyor. OKEx CEO’su Jay Hao, “Sektörde bir yenilikçi olarak pasif gelirden dijital para kredisine kadar, OKEx bu büyüyen arenadaki ayak izimizi genişletiyor” dedi..

“DeFi ve blok zincirinin gelecekteki yenilikçi yönünü temsil ettiklerine inandığımız için, borç verme ve stabilcoin alanlarında yenilikçi atılımlara sahip DMG ve CELO gibi projeleri görmekten çok memnunuz.”

Sabit paralar, borç verme ve DEX’ler geleneksel DeFi’nin gelişimini teşvik eder

DeFi’nin gelişimi birkaç aşamaya bölünmüş olsaydı, Ağustos 2018 – DeFi kavramının ilk önerildiği zaman – 2019’a tomurcuklanma dönemi olurdu..

Ağustos 2018’de, kripto borç verme platformu Dharma’nın kurucularından olan Brendan Forster, adlı bir makale yayınladı. "Merkezi Olmayan Finans Platformları Topluluğu olan De.Fi Duyurusu," DeFi’nin doğumunu resmen ilan eden.

2019 aynı zamanda DeFi’nin ilk yılı olarak adlandırılıyor. İnsanlar yavaş yavaş blok zincirini anlamaya başladıkça, DeFi’nin güçlü güvenliği, yüksek şeffaflığı ve gizlilik korumasının avantajları da yavaş yavaş halk tarafından biliniyor..

DeFi önericisi Brendan Forster, DeFi’nin dört ana özelliğe sahip olması gerektiğine inanıyor: 1) blok zinciri üzerine inşa edilmesi, 2) finans alanına ait olması, 3) açık kaynaklı bir koda sahip olması ve 4) kararlı geliştiricilere sahip olması. Bununla birlikte, 2020’nin ilk yarısından itibaren, kripto para birimi, akıllı sözleşmeler, protokoller ve DApp’ler dahil olmak üzere bir blok zinciri ağına dayalı tüm finansal ürünler DeFi olarak adlandırılabilir..

Bu noktada, çeşitli DeFi ürünleri ortaya çıkmaya başladı ve Compound’un ani yükselişi şüphesiz bu aşamayı bir zirveye taşıdı..

DeFi uygulamalarının türe göre dağılımı. Kaynak: OKEx araştırması

Altyapı / geliştirme araçlarının oranı (% 22) ve veri analizi (% 17) nispeten yüksek olmasına rağmen, gerçekten iyi bilinen ve DeFi’nin daha da geliştirilmesini teşvik eden şey, stabilcoinler, borç verme ve merkezi olmayan borsalar gibi finansal uygulamalardır. ayrıca DeFi’nin en umut verici parçaları.

DeFi protokollerine kilitlenmiş toplam varlıklar açısından, borç vermenin mutlak bir avantajı vardır. Beş DeFi kredilendirme projesi, tüm piyasanın ilk 10’unda yer almaktadır. Bunlar arasında, Compound şu anda kilitli varlıkların en yüksek piyasa değerine sahip projesidir ve onu yönetişim jetonları da OKEx’te listelenen Maker izlemektedir. Ek olarak, merkezi olmayan borsa Dengeleyici de ilk 10 arasında yer almaktadır..

Kaynak: OKEx araştırması

Post-geleneksel DeFi dönemi: Yenilik, DeFi’nin gelişimine egemen olacak

2020’ye geldiğimizde, DeFi’ye doğru yarış yeni bir bölüme girdi.

Jay Hao, “DeFi hızla gelişirken, güvenlik ve ekonomik modeller açısından gizli tehlikeleri göz ardı etmemeliyiz” dedi..

“Ayrıca, DeFi’nin geliştirme yönü,” blok zinciri “kavramının getirdiği temettü bağımlılığından kurtulmak ve mevcut dünya finans sistemi altında bankasızlık sorununu çözmek için uygulama senaryolarına odaklanmaktır. Buna göre, inovasyon tek çıkış yoludur. “

Diğer DeFi kredilendirme projelerinden farklı olarak, DMG’nin arkasındaki temel olan DMM, zincirden zincire kredi verme hizmeti sunar. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde ipotekli arabaların şu anda ürettiği kredilerdeki para miktarı 8,7 milyon doları aşıyor. Bu ipotek destekli kredi modelini naklederek, DMM’nin kullanıcılara fiziksel ipotek şeklinde kripto para birimi kredisi hizmetleri sağlaması bekleniyor..

DMM oranları. Kaynak: DeFi Para Piyasası

CELO, dünyanın her yerinden banka hesabı olmayan insanlara akıllı telefonlarından finansal hizmetler sunan küresel bir finans sistemi kurmayı hedefliyor..

Açık bir hisse kanıtı halka açık zincirinde kurulan CELO’nun en dikkat çekici özelliği, bir genel anahtarın ve bir cep telefonu numarasının karmasını eşleştirebilen ve kullanıcıların CELO Dolarını ilgili adrese göndermesine olanak tanıyan hafif kimlik protokolüdür. karmaşık genel anahtar adresi olmayan telefon numarası. Böylece, akıllı telefonu olan herkes, dünyanın herhangi bir yerindeki başka bir akıllı telefona kolayca dijital para gönderebilir..

“OKEx, DeFi’deki DMG ve CELO’nun yenilikçiliğini takdir ediyor ve ayrıca gelecekte bu tür yenilikçi ve pratik projelerin giderek daha fazla ortaya çıkacağına inanıyoruz. Sektörde bir öncü olarak, DeFi’nin daha da gelişmesini teşvik etmek için onunla işbirliği yapmaya çok istekliyiz, “.

SON

OKEx hakkında

Dünya lideri bir kripto para birimi spot ve türev borsası olan OKEx, küresel kripto tüccarlarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için geldiği en çeşitli pazarı sunuyor. Büyük kripto para birimlerinin vadeli işlemleri, sürekli takas ve seçenekleri dahil olmak üzere spot ve türev alım satımını sağlayarak yatırımcılara kazançları en üst düzeye çıkarmak ve riskleri azaltmak için stratejilerini formüle etme esnekliği sunuyoruz..

Medya bağlantısı

Vivien Choi

E-posta: [email protected]

@hayalhanemersin

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map