OKChain Güncellemeleri ve Doğrulayıcı Seçimi Başlıyor

Dünyanın en büyük kripto para spot ve türev borsası OKEx (www.okex.com), OKEx tarafından geliştirilen ticari halka açık zincir OKChain’in 0.10 versiyonunun 25 Mayıs’ta piyasaya çıkacağını duyurdu. aynı zamanda ortaya çıktı. OKT jetonunu hisseden kullanıcılar, bir oy pusulasıyla 30 adaya kadar oy kullanabilir ve 21 doğrulayıcı oluşturur..

Güncellemeden sonra OKChain, üçüncü taraf kurumların erişimini desteklemek için kripto borsası tarafından geliştirilen ilk halka açık zincir olacak. Aynı zamanda OKChain, küresel olarak onaylayıcı adaylarının işe alımını başlattı ve kullanıcıları ve kurumları katılmaya davet etti..

OKChain’e daha fazla kullanıcı ve kurum katılacağını umuyoruz. OKEx’in Baş Strateji Sorumlusu Alysa Xu, OKChain’in ekolojik yapısının temeli, OKChain ana ağının piyasaya sürülmesinden önceki önemli bir hazırlıktır ”dedi. “Yeni 0.10 sürümüne dayalı olarak, kullanıcılar oylama mekanizması aracılığıyla iradelerini gerçekleştirebilir ve kendi ilgi alanlarına uygun ve OKChain’in gelişimini çeşitlendiren seçimler yapabilirler. Küresel kullanıcılarımızla açık, merkezi olmayan, pratik ve çeşitli bir ekosistem oluşturmayı dört gözle bekliyoruz. “

OKChain, izinsiz ve merkezi olmayan bir halka açık zincir

Diğer halka açık borsa zincirleriyle karşılaştırıldığında, OKChain, kaynak kodunda eşler arası ağ, geri çevrilemezlik ve verimli özerkliğin doğasını tam olarak kullanarak ademi merkeziyetçilik ideallerine bağlı kalma eğilimindedir. Buna göre, geliştirici olarak OKEx de dahil olmak üzere tüm katılımcılar bu halka açık zinciri kontrol edemezler..

Ek olarak, düğümlerin geleneksel halka açık zincirdeki her eylemden önce halka açık zincir “valisine” bir teklif sunmasını zorunlu kılmak yerine, OKChain, düğüm koşucularının DEX ve dApp geliştirmesine veya hangisine karar vermesine olanak tanıyan bir “eşler arası ağ” benimser. kripto para birimleri ve ticaret çiftleri, “validen” herhangi bir izin almak zorunda kalmadan listelenebilir. Özetle, OKChain tamamen topluluk özerk bir halka açık zincirdir.

Oy verme kuralları seçmenleri yüksek derecede özerklikle güçlendirir

OKChain, temsili bir sistem benimser. OKT jetonunu hisseden OKT sahipleri, doğrudan onaylayıcılara oy vermek için “Sıradan seçmen” olmayı seçebilecek veya oy verme yetkilerini “vekil seçmen” adı verilen başka bir hesaba devredebilecek seçmenler olacaklar..

Her seçmen 30 onaylayıcı adaya kadar oy kullanabilir. Örneğin, bir kullanıcı 100 OKT yatırdıysa, her biri 30 onaylayıcı adayı için 100 oy kullanabilir. En yüksek oy sayısına sahip ilk 21 aday, temel onaylayıcıları oluştururken, diğerleri onaylayıcı adayları olarak görev yapacak.

21 doğrulayıcıya sahip olmanın en olgun çözüm olduğu kanıtlanmıştır, ekoloji içindeki ademi merkeziyetçilik derecesi ile ekolojik operasyonun verimliliği arasındaki dengeyi en üst düzeye çıkarabilir. Oylama mekanizması itibariyle, "en iyisini seçmek" ve "birkaç iyi olanı seçmek", ikincisi daha hataya dayanıklıdır. Ek olarak, OKChain ana ağ lansmanının ilk aşamasında büyük OKT sahiplerinin etkisini etkili bir şekilde zayıflatabilir, böylece oylama sonuçları OKChain ekosistemindeki tüm OKT sahiplerinin isteklerini daha iyi yansıtacaktır..

OpenDEX & DEX Operatörü, OKChain tarafından sunulan yeni konseptler

0.10 versiyonunda OKChain, “OpenDEX modeli” ve “DEX Operatörü” kavramlarına öncülük etti. OpenDEX modeli kapsamında OKChain, halka açık zincir operatörünü daha önce çoğu durumda birleştirilmiş olan DEX operatöründen ayırarak düğümlere gerekli tüm çekirdek teknolojisini sunacaktır..

Yeni kavramlar, DEX operatörü ile halka açık zincir operatörü arasındaki ilişkiyi ETH zinciri ve ERC20 arasındaki ilişkiye daha benzer hale getiriyor. OKChain, tüm düğümlerin herhangi bir eşik olmaksızın kendi DEX ve ticaret çiftlerini oluşturmasına izin verir. Dahası, düğümler yalnızca sunucu ve teknoloji için yüksek maliyet ödemek zorunda kalmaz, aynı zamanda gelecekteki sürekli avantajlara da sahip olurlar..

OKChain’den çoklu gelir kaynakları

"OKChain testnet’in 0.10 sürümünün temel amacı, düğüm kullanıcılarının OKChain ekosisteminde paylaşabilecekleri hak ve menfaatleri daha da açıklığa kavuşturmaktır, ”dedi Alysa Xu” OKChain ekosistem inşasına farklı kimlikler aracılığıyla katılan kullanıcılar, aşağıdakiler dahil olmak üzere birçok avantaj elde edebilir: blok oluşturma ödülü, oylama ödülü, eşleştirme ücreti, işlem ücreti vb. “


Kamuya açık bilgilere göre, OKB’nin oluşum bloğunun% 100’ü OKB sahiplerine eşlenecek, bu da OKB sahiplerinin OKT sahiplerinin ilk partisi olacağı ve süper düğüm olma, oylama, DEX operasyonu vb.Dahil olmak üzere bazı alanlarda bir başlangıç ​​yapacağı anlamına geliyor. Ayrıca, bir kısmının blok oluşturma ödülü ve diğerinin oylama ödülü olarak hareket etmesi beklenen yıllık% 1-5 oranında ek OKT verilecektir. Bunun dışında DEX operatörleri ayrıca eşleştirme ücreti, işlem ücreti vb. Gelir olarak alacaklardır..

SON

OKEx hakkında

Dünyanın en büyük ve en çeşitli kripto para piyasası olan OKEx, küresel kripto tüccarlarının, madencilerin ve kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarını yönetmek, yatırım fırsatlarını geliştirmek ve risklerden korunmak için geldiği yerdir. Büyük kripto para birimlerinin vadeli işlemleri, kalıcı takasları ve seçenekleri dahil olmak üzere spot ve türev alım satımı sağlıyoruz ve yatırımcılara kazançları en üst düzeye çıkarmak ve riskleri azaltmak için stratejilerini formüle etmede büyük esneklik sunuyoruz..

Medya bağlantısı:

Vivien Choi

E-posta: [email protected]

@hayalhanemersin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map