İncelenen Bir Ay – Şubat 2020

Artık 2020’ye sağlam bir şekilde yerleştiğimize göre, şirketlerin yeni yıl için planlarını gerçekleştirdiklerini görmeye başlıyoruz. Şubat ayı, hem Facebook hem de ABD Başkanlık yarışı ile ilgili gelişmelere ek olarak bize çeşitli yüksek profilli satın almalarla ilgili haberler getirdi..

“The Digital” in bu baskısı, birkaç önemli gelişmeye ışık tutmanın yanı sıra, bir dizi bilgilendirici röportajı vurgulamaya çalışıyor – SEC Komisyon Üyesi, Hester Peirce.

Güvenli liman

SEC, potansiyel olarak menkul kıymet olarak kabul edilebilecek şeyleri ihraç eden şirketlere karşı sağlam bir duruş sergilerken, Komiser Peirce benzersiz bir teklif sunduğunda endüstri katılımcıları heyecanlandı. Bu zaman sınırlı muafiyet, varlıkların SEC düzenlemesine tabi olduğu yeni yorumlara izin verecektir..

SEC Komiseri Peirce, Token Safe Harbor Önerisini Yayınladı – Tokenler için Zamanla Sınırlı Muafiyet

Satışlar ve Satın Almalar

Dijital menkul kıymetler herkes için değildir. Bu, Şubat ayında, bir çift şirketin büyük hamleler geçirmesiyle netleşti. Ancak her satıcı için bir alıcı olmalıdır. Circle çeşitli operasyon dallarını satmaya devam ederken, BitGo tokenasyon platformu Harbor’ı satın alarak büyük bir sıçrama yaptı..

BitGo, Harbor Acquisition ile ‘Full-Stack Çözüme’ Doğru Çalışıyor

Circle, Stablecoin’i İkiye Katlayarak SeedInvest’i Satmaya Çalışıyor

Umut Yükseliyor

Facebook’un “Terazi” si için sıcak bir başlangıç, çeşitli yüksek profilli şirketler tarafından desteklenen çabayı gördü. Düzenleyici baskı, bu şirketlerin kurucu grubu terk etmesine neden olurken, gelgitler yine değişmiş olabilir..

Bu değişim, Shopify’ın Libra projesine katılmasıyla ilgili haberlerden kaynaklanıyor olabilir. Daha fazla şirket davayı takip edecek mi??

Terazi E-Ticaret Devini Görüyor, Shopify, Sıralamalara Katıl

Haberlerde

Bir Adayın Planı

Başkanlık Yarışı, birkaç önemli ön koşucu ile kızışıyor. Tasarıya uyan bunlardan biri de Mike Bloomberg. Bu nedenle, yakında bir ulusun hedeflerini temsil edebileceğinden, platformu tarafından verilen vaatlere dikkat etmeliyiz..

Bloomberg platformu, sahasında dijital varlıkları çevreleyen net çerçevenin eksikliğini ve değişim ihtiyacını doğrudan ele alıyor..

“Mike, yeni başlayanların konseptleri test edebileceği bir” düzenleyici sanal alan “oluşturarak ve kripto para birimleri için net bir düzenleyici çerçeve sağlayarak finansal hizmetlerde sağlıklı rekabeti teşvik edecek.”

Daha derine inmek, platform notları,

“Kripto para birimleri yüz milyarlarca dolar değerinde bir varlık sınıfı haline geldi, ancak düzenleyici denetim parçalanmış ve gelişmemiş durumda. Blockchain, Bitcoin ve ilk madeni para tekliflerinin tüm vaatleri için, bol miktarda aldatmaca, dolandırıcılık ve suç faaliyeti de var. Mike, oyunun daha net kurallarını sağlamak için düzenleyicilerle birlikte çalışacak:

  • Kripto para birimlerini denetleme sorumluluğunun açıklığa kavuşturulması.
  • Jetonların menkul kıymet olup olmadığını belirleyerek ilk madeni para teklifleri için bir çerçeve sağlamak.
  • Tüketicileri kripto para ile ilgili dolandırıcılıktan korumak.
  • Kripto para birimlerine yapılan yatırımların nasıl vergilendirileceğini açıklığa kavuşturmak.
  • Kripto para birimlerine sahip finans kurumları için sermaye ve diğer gereksinimleri tanımlama “

Bloomberg Yayın Finansal Planı – Kripto Düzenlemelerini İçerir

Mülakatlar

Hester Peirce, SEC Komisyon Üyesi

Popüler SEC Komiseri Hester Peirce ile bu röportajı tamamladığımız için şanslıydık. Bu röportajda, Komisyon Üyesi Peirce’in dijital menkul kıymetler sektörünü rahatsız eden konular hakkındaki görüşleri ve şirketlerin bunlardan kaçınmak için neler yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz. Daha fazla oku

“Doğru şeyi yapmaya çalışan insanların kurallarımıza uygun ve aynı zamanda hedeflerine de ulaşmasını kolaylaştırabileceğimiz bir yere gelmeye çalıştığımızı düşünüyorum. ulaşmak istiyorum. Asla özellikle basit olmayacak çünkü menkul kıymetler yasalarımız gerçekten zor olabilir, ancak kesinlikle şimdi olduğundan daha kolay hale getirebiliriz. “

Matthew Unger, iComply Investor Services CEO’su

ICO patlamasından STO’ların potansiyeline kadar, bakış açıları ve iComply’nin neler sunabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Matthew Unger ile bir araya geldik. Daha fazla oku

Matthew Le Merle, Kurucu Ortak & Beşinci Çağın Yönetici Ortağı ve Keiretsu Capital

Yeni kurulan şirketlere yatırım yapma konusunda onlarca yıllık deneyime sahip olan Matthew Le Merle, paylaşacak zengin bilgiye sahiptir. Dijital menkul kıymetlerle ilgili Şubat sohbetimizde tam da bunu yapıyor. Daha fazla oku

Düşünce Liderleri

2020’de Düzenlemeye Tabi Dijital Varlıklar Devraldı

Prometheum’un Eş CEO’su Aaron Kaplan, 2020’deki dijital menkul kıymetlerin durumu hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için zaman ayırdı. Burada, sektörün hükümet düzenlemeleri ve daha fazlasıyla ilgili olarak muhtemelen neleri beklemesi gerektiğini öğreniyoruz.. Burayı oku

Web’de

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi – Güvenlik Simgesi Teklifine İlişkin Danışma Belgesine Geri Bildirim Beyanı

Kendini kanıtlamış bir ‘blockchain adası’ olma hedefi ile Malta, bazı önemli adımlar attı. Şubat ayında MFSA, gelişen sektöre uygulanacak potansiyel çerçeve ve düzenlemelerle ilgili geri bildirim dönemlerinin bir özetini yayınladı..  Daha fazla oku

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map