Bir Ay İnceleme – Nisan 2020

Dünya, COVID-19 ile mücadelede ilerleme kaydetmeye devam ederken, dijital menkul kıymetlerin çekiciliği büyümeye devam ediyor. Bu, büyük ölçüde, VC faaliyetlerinde görülen bir azalmadan kaynaklanıyor ve alternatif sermaye yaratma araçlarına olan ilginin artmasıyla sonuçlanıyor..

“The Digital” in bu sayısı, Nisan ayı boyunca tamamlanan birkaç aydınlatıcı röportajla birlikte bunun birkaç örneğini vurgulamaktadır..

İkincil Piyasalar

Dijital menkul kıymetlerle ilişkili daha yaygın olarak beklenen faydalardan biri, potansiyel olarak sağlayacağı likidite nedeniyle ikincil piyasaların ortaya çıkmasıdır..

Nisan ayı ikincil piyasalarda karışık bir şekilde sona erdi. Önde gelen ABD platformu OFN, mali durumlarıyla mücadele ederken, Kanada merkezli TokenGX, bir sonraki çabaları için yeşil ışık yaktı..

TokenGX, Kanada Pazarları için İkincil Ticaret Platformu Geliştirmek İçin Greenlight Aldı

İhraççılar Arttırmadıkça Varlıkların Listesini Kaldırmak İçin OpenFinance Ağı “OFN”

Stratejik Yatırımlar + Sermaye Artırımı

Tüketici tabanları giderek daha eğitimli hale geldikçe, sosyal etki yatırımına odaklanan şirketler cazibelerinin arttığını görecekler. EFFV bunu fark etti ve yaklaşan STO’yu duyurdu, “yeşil” çabalarda büyümelerini desteklemek için yapılandırıldı.

Bununla birlikte, Nisan tZERO’nun 5 milyon dolarlık bir yatırımı başarıyla tamamladığını gördü. Şirket, bu fonu Asya’daki hizmetlerin genişletilmesi için kullanmayı planladığını belirtiyor..

tZERO, Asya Operasyonlarını Genişletmek İçin 5 Milyon Dolar Sağladı

Earth First Food Ventures (EFFV) – FoodTech’te Sosyal Etki Yatırımları

Sabit paralar

Dijital varlıkların en sıcak biçimlerinden biri şüphesiz Stablecoins’tir. Bu varlıklar, Facebook’un kendi varyantını geliştirdiği noktaya kadar birçok kişinin dikkatini çekti. Geçtiğimiz ay, yalnızca Terazi’yi çevreleyen değil, hem politikacılardan hem de araştırmacılardan sağlanan içgörülerle ilgili gelişmeler gördü..

California Berkeley Haas Blockchain Girişimi Araştırmacıları Yeni Stablecoin Çalışması Yayınladı

Yine de Söndürülecek, Terazi Hala Eleştiriler ve Büyüme Yoluyla Oluşturuluyor

Haberlerde

Vertalo ile “Jetonlama Korumalı Alanında” oynamak

Dijital menkul kıymetler sektörünün birkaç yaşında olmasıyla, bu noktada, şirketlerin gerçek anlamda benimsemeye başlamasının zamanı geldi. Vertalo bunu fark etti ve kısa süre önce tam da bunu yapmak için çok sayıda çaba gösterdiğini duyurdu. Bunlardan en yenisi, “Tokenizasyon Korumalı Alanı” dedikleri şeyin lansmanıdır..

Vertalo CEO’su Dave Hendricks, Tokenization Sandbox’ın amacı ve neden gerekli olduğu hakkında konuştu.

“Vertalo Sandbox Programı, dijital varlık dönüşümünün önündeki engelleri azaltmak ve piyasa katılımcılarını güçlendirmek için tasarlanmış bir yeniliktir… Dijital dönüşüm programlarında güven yaratmak için, token ihracı gibi emtia işlemlerine yönelik pahalı hizmetlerin ötesine geçmemiz gerekiyor. ” Burayı oku

 

Mr. Wonderful, Çabaları Öz Sermaye Kitle Fonlaması Platformu “StartEngine” ile Uyumlu Hale Getiriyor

Büyümeye devam etmeye ve müşterilerine eşsiz fırsatlar sunmaya kararlı olan StartEngine, geçtiğimiz ay yeni yetenekleri ekibine çekmeyi başardı. Takıma katılmak, Kevin O’Leary’den başkası değil, diğer adıyla Mr. Wonderful.

Kevin O’Leary, neden StartEngine ile kitle fonlamasına girmeye karar verdiğini anlattı.

“Koronavirüs salgını ekonomik belirsizliğe neden olurken, yeni başlayanlar ve küçük işletmeler sermayeye erişimde inanılmaz zorluklar yaşıyor, bu nedenle StartEngine gibi bu sorunu çözen kitle fonlaması şirketlerine olan ilgide önemli bir artış göreceksiniz … Öz sermaye kitle fonlamasının yükselişinin başlangıcı olarak bu döneme bakın ve bunun StartEngine’in kazanacağı bir sektör olduğunu düşünüyorum. ” Burayı oku

Mülakatlar

Jim Dowd, Kurucu & North Capital Private Securities Genel Müdürü

Bu özel röportajda, dijital menkul kıymetler de dahil olmak üzere çeşitli varlıkları destekleyen yeni bir ATS’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesini tartıştık. Bu gelişme, yatırımcıların bu tür hizmetleri aradıkları çok önemli bir zamanda ileriye doğru önemli bir adımı işaret ediyor. Daha fazla oku

GROUNDFLOOR’un Kurucu Ortağı Nick Bhargava

Gayrımenkul odaklı kitle fonlaması platformu GROUNDFLOOR’un kurucu ortağı olan Nick Bhargava, İŞ Yasası hakkında benzersiz bilgilere sahiptir. Bu tartışmada, GROUNDFLOOR’un neler sunabileceğinin yanı sıra ilerleyerek sektörün ihtiyaçlarını vurguluyoruz. Daha fazla oku

Benjamin Tsai, Başkan & Wave Financial’ın Yönetici Ortağı

Gelecek “Kentucky Viski Fonu” ile Securitize ve Vertalo gibi şirketlere yaptıkları yatırımlar arasında Wave Financial, dijital menkul kıymetlerde açıkça “hepsi bir arada”. Bunun nedenini açıklarken, Ben Tsai ile yaptığımız tartışmayı inceleyin. Daha fazla oku

Web’de

Anında Erişim: Dijital Menkul Kıymetlerin Kolay, Güvenli ve Uyumlu Eşler Arası İşlemleri – Securitize

Securitize, dijital güvenlik odaklı borsaların hala zeminden çıkmaya çalıştığı bir ortamda, bu varlıkları satın almak / satmak için yeni bir yöntem geliştirdi ve piyasaya sürdü. Bu yetenek, üçüncü taraf kolaylaştırıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldıran “Atomik Takaslar” gibi teknolojilerin kullanımıyla sağlanır..  Daha fazla oku

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map