Yatırım Yapılabilecek 5 Masternode Kripto Para Birimi

Kripto para birimleri giderek daha popüler hale geldikçe, çok sayıda insan bunlarla ilgilenmeye başlar. Bazı insanlar pratik nedenlerle kripto para birimine yönelse de, diğerleri yalnızca teknolojik yönlerle ilgilenirken, insanların büyük çoğunluğu sadece para kazanmanın hızlı bir yolunu arıyor..

Kripto para birimleriyle para kazanmanın en popüler yöntemlerinden biri, akıllıca madeni para satın almak ve değeri yükselene kadar elinde tutmaktır. Kripto ile para kazanmanın bir başka bilinen yöntemi de madeni para madenciliği.

Proof-of-Stake algoritmasına dayanan madeni paralar, ilgili herhangi bir tarafın belirli miktarda jeton işleyerek işlemleri doğrulamasına izin verir. Kullanıcılar, genellikle uyumlu bir cüzdana jeton yerleştirmeyi içeren ve genellikle “stake etme” olarak adlandırılan bir sistem aracılığıyla ödüllendirilir..

Ancak, kripto para birimleriyle para kazanmanın bir yöntemi daha var ve bu da masternodlar. Bu yöntem, bir masternod esasen bir stake etme biçimi olsa da, stake etme prosedüründen daha fazla taahhüt içerir..

Daha önce de belirtildiği gibi, stake etme bir cüzdanınızın olmasını gerektirir, ancak masternodlar söz konusu olduğunda, kullanıcıların ayrıca bir sunucu rolünü üstlenebilecek bir bilgisayara sahip olmaları gerekir. Söz konusu bilgisayarın internete 7/24 bağlanması gerekiyor.

Bilgisayar hazır olduğunda ve sunucu kurulduktan sonra, masternod uygulamasını kurmalı ve jetonun protokolleri tarafından belirlenen minimum eşiğin üzerinde bazı paralar işlenmelidir..

Bu koşullar karşılandığında, ana düğümler her zaman blok zincirindeki işlemlerin doğrulanmasına yardımcı olur. Günlük olarak çalıştıkları için, pratik olarak her zaman bu katkı için ödeme yaparlar ve bu da istikrarlı bir gelir akışı ile sonuçlanır..

Masternodların ana dezavantajı, stake edilmek için genellikle büyük miktarlarda paraya ihtiyaç duymalarıdır. Bununla birlikte, birinin biraz nakit ve bilgi işlem gücü varsa ve uzun vadeli bir yatırım arıyorsanız, masternode paraları dikkate değer bir alternatiftir..

Başlamanıza yardımcı olmak için, işte yatırım yapmaya değer 5 masternode kripto para birimi listemiz:

Kısa çizgi (DASH)

Kısa çizgi “devrim niteliğinde bir dijital para sistemidir” ve bugüne kadarki en popüler kripto para birimlerinden biridir. CoinMarketCap. Dash aynı zamanda masternode sistemini uygulayan ilk kripto para birimiydi..

Bu yazının yazıldığı sırada bir Dash koininin 178,31 $ değerinde olduğu göz önüne alındığında, ağın başlamak için 1.000 Dash hissesi gerektirmesi nedeniyle Dash masternode şüphesiz ciddi bir yatırımdır.

Bilmeye değer diğer teknik hususlar, masternodların blok ödülünün% 45’ini paylaşması ve her 380 günde bir blok ödülünün% 7’nin üzerinde azalmasıdır. Finansal yatırımın yanı sıra, kullanıcılar Dash masternode kurmanın ve sürdürmenin biraz sabır ve makul miktarda bilgi birikimi gerektirdiğinin farkında olmalıdır. Kullanıcılar, sanal bir özel sunucu kurmanın ve birçok yapılandırma dosyasını düzenlemenin ne gerektiğini öğrenmeye hazırlıklı olmalıdır..

Daha fazla bilgi için, DASH ile ilgili önceki makalemize göz atın.

Zcoin (XZC)

Zcoin esas olarak kullanıcıları için gizlilik ve tam anonimlik sağlamaya odaklanan bir kripto para birimidir. Zcoin şu anda CoinMarketCap’te toplam 73.132.911 $ değerinde 92. sırada yer alıyor. Dash gibi, bir Zcoin masternode 1.000 XZC ile satın alınabilir. Zcoin’in masternode protokolüne Znodes denir ve Linux çalıştıran bir bilgisayarın yanı sıra kullanıcılarından makul miktarda Putty ve komut satırı bilgisi gerektirir..

Znode masternodunun nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi kriptolarda bulunabilir. resmi internet sitesi.

zcoin yol haritası 2018 01 1024x1024

Kaynak: https://zcoin.io/

PIVX (PIVX)

PIVX, gizlilik paraları olarak adlandırılan seçkin kulübün bir parçası olan popüler bir sanal para birimidir. Şu anda CoinMarketCap’te 93. sırada yer alan para birimi, diğer kripto paralardan daha hızlı işlemlerin yanı sıra daha iyi güvenlik ve gizlilik vaat ediyor. PIVX’in jetonu PIVX olarak adlandırılır ve şu anda sadece 30 milyonu dolaşımda olmasına rağmen 55 milyonluk bir arzla gelir, çünkü bu madeni paraların 20 milyonunun zaten cüzdanlarda veya masternodlarda stake edilmiş olduğu söyleniyor..

PIVX üzerinde bir masternod çalıştırmak için 10.000 PIVX gereklidir. Dikkate değer bir diğer husus, diğer para birimlerine göre daha küçük bir getiri sağlamasıdır (yıllık yaklaşık% 5,74). Bir PIVX masternod çalıştırmak, her ikisi de benzersiz IP adreslerine sahip bir Linux bilgisayarı veya bir Raspberry Pi’ye sahip kullanıcıları içerir..

Bir PIVX masternodunun nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi için, kullanıcılar bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. İşte.

Phore (PHR)

Şu anda CoinMarketCap’te 73.025.936 $ piyasa değeriyle 394. sırada yer alıyor., Phore kesinlikle çok popüler bir kripto para birimi değil. Bununla birlikte, kripto para, iyi getiri oranı (% 40) sayesinde masternodlarla ilgilenen yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı..

Bir Phore masternode çalıştırmak için, kullanıcıların 10.000 jeton yatırması gerekir. Şu anda, Phore’un 500 yüzden fazla aktif masternodu var.

Dijital para birimlerinde daha fazla bilgi bulunabilir. resmi internet sitesi.

PhoreLogoBlack2

Kaynak: https://phore.io/

SmartCash (SMART)

SmartCash çok ilginç bir yönetişim sistemine ve merkezi olmayan bir ekonomiye sahip topluluk tabanlı bir kripto para birimidir. SmartCash şu anda 108. sırada CoinMarketCap, 59.662.696 $ toplam piyasa değeri ile.

SmartCash’in en iyi teknolojilerinden biri, blok ödülünün% 100’ünün madencilere gittiği Bitcoin ve Litecoin gibi diğer coin’lerin aksine blok ödülünün% 80’inin topluluk fonuna tahsis edilmesini sağlayan bir sistem olan SmartHive’dir. Masternod

SmartCash ekosistemi uygun şekilde SmartNode olarak adlandırılır ve birini çalıştırmak için kullanıcıların 10.000 jetona ihtiyacı olacaktır. SmartCash masternodları ile ilgili daha fazla ayrıntı bulunabilir İşte.

Sonuç

Yalnızca ROI’ye (Yatırımın Geri Dönüşü) dayalı olarak çalıştırılan masternodlar ilginizi çekiyorsa, çeşitli istatistiklere ve performans ölçere göz atabilirsiniz. masternodes.pro web sitesi. Ancak, yalnızca YG’ye dayalı olarak bir masternod çalıştırmak için bir jeton seçmek ideal değildir ve yalnızca inandığınız, geleceğe yönelik potansiyel müşterilere sahip projeleri seçmeniz önerilir. İyi seçeceğinizi umuyoruz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map