Real Life Bitcoin Uygulamaları

Not: Bu, konuk gönderisine katkıda bulunan bir kişidir

2017, tartışmasız olarak, kripto para birimlerinin, halkın ve işletmelerin artık hesaba kattığı bir güç haline gelmek için niş statüsünü aştığı bir yıl. Bitcoin gibi dijital para birimlerinin muhtemelen hemen hemen her sektörü etkileyeceği bir sır değil. Bu bozulma, çoğunlukla Bitcoin’in getirdiği merkezi olmayan bir para sistemi ile gelen rahatlığa bağlanıyor. Gizlilik, güvenlik, hızlı ve uygun maliyetli işlemler, değişmezlik ve şeffaflıktan bahsedin.

Şu anda, listelenen 2.000’den fazla kripto para birimi var CoinMarketCap, toplam piyasa değeri 200 milyar dolardan fazla. İlk kripto para birimi olan Bitcoin hala en baskın (% 54 hakimiyet) ve 109 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip..

Bu rakamlar, giderek daha fazla insanın kripto fikrine açıldığını kanıtlıyor. Aşağıdaki infografiğe göre BitFortune, Birçok hükümet, işletme ve kar amacı gütmeyen kuruluş, çeşitli pazarların ve endüstrilerin statükosunu tamamen bozma tehdidinde bulunan fikirlerle çeşitli endüstrilerde ortaya çıkıyor..

Öyleyse, Bitcoin ile veya onun hakkındaki bilginizle tam olarak ne yapabilirsiniz? Bizi izlemeye devam edin.

Satın Alma İşlemleri Yapın

Bitcoin kullanmanın ilk ve en bariz yolu mal ve hizmet satın almaktır. İşte zaten kriptolarla takas edilen popüler şeylerden birkaçı:

  • Hızlı yiyecekler: Subway, kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Çek Cumhuriyeti’nde Bitcoin Coffee adında bir şirket var: Hangi para biriminin özel olduğunu tahmin edebilirsiniz. Başka bir şirket – Pizzaforcoins – yaklaşık 50 farklı kripto parayı kabul ediyor. Arnhem, Hollanda’daki Burger King şubesi, burgerlerinizi Bitcoin ile ödemenizi sağlar. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, kripto alan çok sayıda başka fast food şirketi var..
  • Seyahat: Eğer hava yoluyla seyahat etmek zorunda kalırsanız, cheapair.com Bitcoin kullanarak uçak bileti, otel, gemi yolculuğu rezervasyonu yapmanıza ve araba kiralamanıza izin verir. Expedia, aynı seçeneğe sahip popüler bir çevrimiçi seyahat rezervasyon acentesidir.
  • Emlak: Propy.com ve MyCONrealty.com, Bitcoin için mülk satan birkaç emlakçı örneğidir. Endonezya, Bali’deki bir Villa, bir zamanlar anonim bir alıcıya 600.000 $ ‘a gitti, bu da yaklaşık 1.000 Bitcoin’e eşdeğerdi..
  • Eğitim: Eğitim kurumları kripto para birimlerinin heyecanı dışında kalmıyor. Kıbrıs, ABD, İsviçre ve Almanya’daki üniversiteler artık Bitcoin biçiminde ücret kabul ediyor. Bir örnek, Ekim 2017’de bir ödeme işleme şirketi olan Bitcoin Suisse AG aracılığıyla Bitcoin’i kabul etmeye başlayan İsviçre mesleki bilim ve sanat okulu Lucerne Üniversitesi’dir..
  • Araba satın al: Daha bu yıl Post Oak Motor Cars, arabaları (Bugatti, Rolls Royce ve Bentley) ABD’de kriptolarla satın almaya uygun hale getiren ilk lüks araç perakendecisi oldu. Zamanda biraz daha geriye gidersek, Aralık 2013’te bir Tesla model S 91.4 bitcoin’den satıldı. Bir Lamborghini Gallardo LP 550-2 Coupe de daha sonra 2014 yılında şaşırtıcı 216,8 bitcoin karşılığında satın alındı..
  • Perakende: Kripto para birimleri perakende sektörüne uzun zaman önce girdi. Birincisi, çevrimiçi bir alışveriş platformu olan Overstock, bitcoin cinsinden mallar için ödeme yapmanıza olanak tanır.
  • Bir tabut satın al: bu doğru – Minnesota, St Paul civarında iseniz, tabutunuzun yanı sıra Bitcoin’deki diğer ilgili hizmetler için ödeme yapabileceğiniz ve hatta indirim alabileceğiniz Crescent Tide Cenaze ve Ölü Yakma evine uğramaktan çekinmeyin!
  • Estetik Cerrahi: Manhattan’da bodySCULPT, insanların Bitcoin servetiyle yeni görünümler için ödeme yapmalarına olanak tanıyor. Ve New York’un çevresinden gelmeseniz bile, uçuş için BTC ile ödeme yapabilir ve orada esinti yapabilirsiniz..

Bu, Bitcoin’de ödeyebileceğiniz şeyler listesinin yalnızca bir kısmı. Daha birçokları var BTC kabul eden şirketler, ve daha fazla insan dijital para birimleri hakkında bilgi edinmeye ve bunları kabul etmeye devam ettikçe seçenekler genişlemeye devam ediyor.

İşe Alım ve Maaşlar

Dünyadaki birçok şirket, çalışanlarına geçen yıl kripto para birimleri kullanarak ödeme yapmaya başladı. Örneğin, İngiltere, Leeds merkezli bir firma olan Victvs, personelinin Bitcoin ile ödeme almayı seçmesine izin veriyor. Bu, dünyadaki çoğu çalışana hitap etmese de, maaş olarak kriptoları benimseme eğilimi, sektörü büyütme konusunda gerçek bir anlayış ve ilgiyi göstermektedir..

Dahası, blockchain, ‘Intelligent Profiles’ aracılığıyla bir işe alım süreci oluşturma olasılığı için araştırılıyor.Bu profiller, bir adayın profesyonel ve eğitim geçmişinin her ayrıntısının blockchain’de mevcut olmasını ve ilgili makamlar tarafından doğrulanmasını sağlayan, esasen blockchain tarafından doğrulanmış CV’lerdir. . Uzantı olarak, bu, maaşların kripto para birimlerinde ödenmesinin daha yeni başladığını gösteriyor..

Kariyer fırsatları

Artık birçok şirketin ya daimi bir blok zinciri ekibi ya da yazılım geliştirip bakımını yapabilen personel için iş fırsatları var. Ama şaşıracaksınız; Hatta bankacılar bile kripto para birimlerini ve özellikle de blockchain teknolojisi kavramlarını tam olarak anlamıyor. Teknoloji, bireylerin öğrenebileceğinden çok daha hızlı ilerliyor.

Kripto para birimleri ve bunların temelini oluşturan blok zinciri teknolojisi, sektörler arasında benzersiz bir çeşitlilik ortaya çıkardı ve kariyer yapmak veya iş değiştirmek için sayısız fırsat sundu. Ve daha fazla işletme Bitcoin’i kabul etmeye başladıkça, bu alandaki uzmanlara olan talep sadece artacaktır..

Hayır Kurumu Yolsuzlukla Mücadele

Bugün birçok iyi dilekçinin, hayır kurumlarındaki yaygın yolsuzluk nedeniyle cesareti kırılıyor. İyi niyetlinin fonları düşmeye devam ederse, gerçekten yardıma ihtiyacı olan bazı insanlar acı çekebilir..

İyi haber şu ki blockchain kesintileri ve kriptolar, hayır kurumlarındaki sızıntıları önleme değilse de azaltma potansiyeline sahiptir. WFP, stratejik olarak dünyanın dört bir yanındaki açlara fon dağıtmak için halihazırda blockchain teknolojisini kullanan küresel bir kuruluşa bir örnektir..

Sonuç

Açıktır ki, Bitcoin’in gerçek dünya kullanımı sadece sizin hayal gücünüzle sınırlanabilir. Daha fazla insan dijital para birimlerini anlamaya ve popüler hale getirmeye devam ettikçe, daha fazla uygulama hayat buluyor. Gelecekte dijital para birimlerinin standart olacağına ve blok zincirinin her yerde işlem ve iş yapma şeklimizi tamamen değiştireceğine ikna olmak çok zor değil..

Belki de devrimi caydıran tek şey, anlayış eksikliği ve kriptoların hala çok değişken olması ve ilgili tarafların servetlerinin çoğunu bitcoin’e dönüştürmesini zorlaştırmasıdır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map