PoS Kripto Para Birimleri Savaşı – DASH ve PivX

PoS Kripto Para Birimleri Savaşı

DASH ve PivX

Dash ve PIVX, öncelikle gizlilik ve anonimliğe odaklanan kripto para birimleridir. Bu yazıda, hangisinin daha iyi bir satın alma fırsatı sunduğunu görmek için iki popüler gizlilik parasını karşılaştırıyoruz..

Kısa çizgi

Kısa çizgi PoS mutabakat protokolünün kripto para birimi uygulamasında öncülerden biridir. Bitcoin yazılımının temel özellikleri üzerine inşa edilmiş benzersiz bir kripto para birimidir. Bu nedenle Dash, şunlardan çok farklı değildir: Bitcoin: Bir kişiden diğerine para aktarmanın hızlı, uygun fiyatlı ve merkezi olmayan bir yolunu sunar.

ekranlar için dash logo 2018 rgb

Kaynak: https://www.dash.org

Dash, P2P merkezi olmayan bir dijital para birimi olduğunu iddia ediyor ve gerçek nakit gibi akıyor. Dash’in gerçek bir PoS olmadığını, ancak ana düğümünün bir PoS sistemi.

PIVX

PIVX için bir kısaltmadır Özel Anında Doğrulanmış İşlem. Gizlilik merkezli bir kripto para birimi ve bir DASH çatalı. Bu olay 2016’nın başlarında gerçekleşti.

Renk BeyazLogo Bağlantı Noktası

Kaynak: https://pivx.org/

Dash’in aksine PIVX, kullanıcılarının PIVX paralarını blok zincirine kilitlemelerine ve ödül kazanmalarına olanak tanıyan tam özellikli bir POS para birimidir..

PIVX, DASH’ın en iyi özelliklerini kullanır ve blok zinciri mimarisine bazı benzersiz özellikler ekler..

PIVX, “Sıfır Bilgi Özlü Etkileşimsiz Bilgi Argümanı” (zk-SNARKs) adlı bir gizlilik protokolü kullanır. sıfır bilgi kanıtları. Protokol ayrıca Dash, zCash ve Monero’da da kullanılır.

Sıfır bilgi kanıtları, bir tarafın diğerine belirli bir bilgi dizisine sahip olduğunu hiçbir şey açıklamadan kanıtlayabileceği anlamına gelir. Başka bir deyişle, madencilerin işlemlere dahil olan tarafları bilmeden işlemleri doğrulamasına izin verir. Bu, en az bir tarafın tüm bilgileri bilmesi gereken diğer ispat sistemlerinden farklıdır..

Zerocoin protokolünün özel bir versiyonunu da kullanan ZCoin’e benzer. Bu anlamda PIVX, gizlilik ve paylaşım kanıtı (PoS) dahil olmak üzere DASH ve ZCoin’in bir karışımıdır..

Aslında, PIVX’in Zerocoin teknik incelemesinde listelenen tüm gereksinimleri karşılayan tek kripto para birimi olduğu söyleniyor..

PIVX’in faydaları nelerdir?

  • PIVX, PoS’nin fikir birliği mekanizması nedeniyle diğer iş kanıtı (PoW) kripto para birimlerinden daha enerji verimlidir..
  • Ayrıca PIVX blok zincirini koruyan bir ana düğüm ağı da vardır..
  • Ana düğüm ağı yönetir ve gelecekteki gelişmelerle ilgili hayati kararları oylayabilir.
  • Ayrıca, PIVX blok zincirinin geliştirilmesine güç veren kendi kendini finanse eden bir hazine var..

PIVX ve DASH arasındaki fark nedir?

DASH, kısmen, madencilerin işlemleri doğrulamak için bilgisayar kaynaklarını harcamak zorunda olduğu PoW algoritmasına dayanır. PIVX algoritması, madencilik gücünü bir madenci tarafından tutulan madeni paraların oranına bağlayan PoS sistemine dayanır. Bir bireyin sahip olduğu PIVX coinleri ne kadar fazlaysa, sahip olduğu madencilik gücü o kadar fazladır..

PIVX ayrıca Dash, Monero (XMR) ve ZCash (ZEC), çünkü madencilik sürecini hiç gerektirmiyor. Stake etme ödülü olarak yeni PIVX coinleri kazanılır. Ne kadar çok jeton koyarsanız, ödülünüz o kadar büyük olur.

PIVX’in bir diğer avantajı da ultra düşük ücretlerle hızlı işlemlere odaklanmasıdır..

PIVX Ana düğümü nedir?

PIVX’in ana düğümü, teminat olarak bir sunucudaki cüzdana 10.000 PIVX kilitlenmesini gerektirir. Ana düğüm, PIVX ağına hizmet sağlayarak ödülleri alır.

Ana düğüm kavramının özü, bir ana düğümün tamamen dağıtılmış (merkezi olmayan) ve güvenilmez olması gerektiğidir. Ana düğüm sahibi için geri dönüş, cüzdan sahibinden daha yüksektir (PIVX’i tutan). Bu ödüller değişkendir ve bir “testere ve testere” algoritmasıyla belirlenir.

Dash ayrıca ana düğüm programını kullanır. Ana düğüm protokolü, düğümlerin gelir elde etmesine izin verdiği için Dash destekçilerinin favorisidir ve aynı zamanda Dash yönetişim oylama sisteminde de kullanılır..

Anında işlemler (SwiftTX)

PIVX ayrıca SwiftTX adlı başka bir Dash özelliğini devralır ve bu özelliği çok kısa sürede işlemi onaylayabilir..

Bu, ana düğüm ağı üzerinden yapılır ve işlemler kullanılmadan önce Bitcoin gibi birden fazla onay gerektirmez..

PIVX neden sınırsız para kaynağına sahip??

Bitcoin’in maksimum madeni para arzı 21 milyon BTC’dir. PIVX’in bu sınırlaması yoktur. Bunun nedeni Bitcoin’in daha çok dijital bir varlık gibi olması, PIVX’in ise dijital para birimi gibi davranması.

Herhangi bir para biriminin arzı artmalı ve enflasyondan da etkilenmelidir. Buna finans dünyasında nicel genişleme denir. PIVX arzı% 5 artacak yıllık. Bunun nedeni, insanların PIVX’i elinde tutmak yerine takas etmeye motive olmalarıdır. Takdir etmeyecek ama itibari para birimi gibi sönecek.

Sonuç

PIVX, ademi merkeziyetçilik, gizlilik ve bir ödeme sistemi olarak gerçek dünyada benimsenmeye güçlü bir şekilde odaklanan yeni nesil bir kripto para birimidir. Bu amaçla, hızlı işlemleri, güvenliği ve fonların özel dağıtımını halledebilir. PIVX ayrıca zk-SNARK’ları veya sıfır bilgi kanıtlarını tam olarak uygulayan tek kripto para birimidir..

Dash, PIVX’in öncülüdür ve anonim dijital para birimleri alanında en iyi rakiplerden biridir. Bu, her iki madeni paranın da işlemlerinizin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için esasen tasarlandığı, oluşturulduğu, sürekli olarak optimize edildiği ve geliştirildiği anlamına gelir. Bununla birlikte, PIVX daha iyi bir DASH alternatifidir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map