Şimdi Bitcoin Almalı mıyım?

Son günlerde Bitcoin ne kadar yaygara yapıyor! Düşmeyi durdurup yükselip yeni bir tavana ulaşıp ulaşmayacağını veya BTC listelerinde yeni derinlikler görüp görmeyeceğimizi tahmin etmek için tek bir hedefle tonlarca makale, inceleme ve anket çıkıyor. Bu tartışmaya katılmayan ancak bir kripto para birimi uzmanı var. Bu yıl, tüm tapanlarıyla birlikte Bitcoin 10. doğum gününü kutladığında, tüm ördeklerinizi arka arkaya toplamak için en iyi zaman. İlk kriptonun son trendleri ve yakın geleceği hakkında ne düşündüğümü size anlatmak istiyorum. Umarım ana soruyu cevaplamanıza yardımcı olur – satın almak ya da almamak.

Bakalım Bitcoin’in teknolojisinde ve doğasında bir değişiklik olup olmadığını görelim. Hala tamamen bağımsız, merkezi olmayan ve dijital. Bu, bankalar veya ulusal ekonomi tarafından desteklenmediği anlamına gelir. Anonim, güvenli, küresel ve toplam arz hala 21 milyonla sınırlı. Bu, ortalama kullanıcılara ne diyor? Kripto, kıt, kullanışlı ve fiat paradan farklı olmaya devam ediyor. Şöyle diyebilirsiniz – talep gören ve başkalarının yapamadığını yapabilen şeyler asla değerini kaybetmez. Öyleyse Bitcoin neden dibini bulamıyor ve hala boğuluyor?

Yüzyılın başında teknoloji pazarındaki durumu hatırlarsanız, BTC ile yüksek teknoloji arasındaki benzerlikleri görebilirsiniz. İnternet balonları, çarpışmalar ve baş döndürücü tırmanışlar: Bunu son zamanlarda gördük ve şimdi durum daha istikrarlı görünüyor. Büyük kripto para birimleri ile aynı – çok genç ve modaya uygunlar. Hızlı yükseliş ve düşüşlere neden olur, çünkü varlığa çok fazla dikkat edildiğinde, küçük bir fiyat hareketi büyük umutlara veya çığ benzeri paniğe neden olur..

Ana Kripto Para Birimi ile Durum

image2

Bakalım Bitcoin’in şu anda nerede olduğunu ve oraya nasıl geldiğini görelim. 17 Aralık 2017’de, BTC fiyatının 19.000 ABD Dolarına ve üstüne fırladığında gözlemlediğimiz büyük heyecandan başlayacağım. Bu, ana kripto paranın tüm zamanlardaki tavanıydı, ancak bu rekoru bir gün bile tutmadı. 2018 yeni yılının arifesinde, bitcoin neredeyse yedi bin dolar daha ucuza mal oldu. Sonra, bir hafta içinde, üç bin arttı, sonra daha da fazla kaybetti ve bu hız trenleri BTC’yi birkaç ay boyunca yukarı ve aşağı sürükledi, ta ki Haziran-Temmuz’da zemini buldu ve nispeten hareketsiz olarak yaklaşık altı ila yedi bin arasında durana kadar. bitcoin başına dolar.

Bu barış ve istikrar kısa sürdü. 13 Kasım 2018, fiyatın 4.000 doların altına düştüğü Bitcoin’in “Kara Salı” sıydı ve daha da düşebilir.. Bloomberg çok kötümser bir tahmin veriyor: kripto analisti, Bitcoin’in olumsuz piyasa duyarlılığından etkilendiğini ve satışın devam edeceğini iddia ediyor ki bu da en yüksek ADX seviyesinden açıkça görülüyor. ADX, trendler kötü olduğunda yüksek olan özel indekstir. Bloomberg uzmanı Mike McGlone, fiyatı 1.500 USD civarında öngörüyor.

Bu düşüşün bir başka nedeni de Kasım ayında gerçekleşen son Bitcoin Cash fork’u olabilir. BTC yavruları arasındaki ilk bölünme değildi, ancak bu sefer iki programcı grubu projelerini nasıl geliştirecekleri konusunda bir fikir birliğine varmayı başaramadı. Bu anlaşmazlık klasik Bitcoin’i doğrudan etkilemedi, ancak yine de büyük yatırımcılar kendilerini güvensiz hissettiler, çünkü bu durum dijital varlığın ne kadar yeni olduğunu açıkça gösteriyor. Böylece çıkışa koştular. Dahası, birçok kripto kullanıcısı, vergi ödemek, hediye satın almak vb. İçin yıl sonunda varlıklarını satıyor..

İşte Bitcoin’in oynaklığı hakkında düşündüğüm şey:

  • Tüm bitcoinlerin% 40’ının yaklaşık 1.000 kişiye ait olduğu tahmin edildiğinden, yüksek bir spekülasyon riski vardır;
  • Daha küçük bir pazar boyutuna sahiptir, bu yüzden fiyatı düşürmek veya zorlamak daha kolaydır;
  • Bitcoin grafikleri olumsuz basın ve söylentilere karşı çok savunmasızdır;
  • Ulusal hükümetlerden gelen yeni düzenlemeler, özellikle yasaklar ve kısıtlamalar işleri daha iyi hale getirmiyor.

Kötü niyetli manipülasyon korkusu, TV’den gelen kötü haberler ve arz ve talepte küçük değişiklikler, piyasa duyarlılığında önemli dalgalanmalara neden olabilir. Bitcoin yatırımcıları tokenlerini elden çıkarmaya başlar, bu da daha fazla paniğe yol açar ve durum bir kısır döngü haline gelir. Ama fiyat asla sonsuza dek düşmez, değil mi? Bir ayı piyasasında satın almak için birçok neden var.

Bitcoin Düştüğünde Yatırım Yapmak İçin Nedenler

resim1 1

Bir şeyi düşünün – son zamanlarda bu kadar çok bitcoin satılıyorsa, bir alıcı olmalı, değil mi? Düşen ve çok riskli görünen bir şeye yatırım yapmalarını sağlayan nedir? Basitçe dikkat etmediğiniz bir şeyin farkındalığı:

  • Bu, Bitcoin’in ilk çöküşü değil ve daha önce temel çökmelerden kurtuldu. Size hatırlatabilirim ki, Nisan ayında bir doların altına düştüğü 2011’de, Haziran’da neredeyse 30 dolara ulaştı ve ardından Kasım ayına kadar fiyatının% 90’ından fazlasını kaybetti. Ölü ya da diri? Nisan 2013’te 260 doların üzerine çıktı, 50 dolara düştü ve Kasım 2013’te tüccarlar bir bitcoin için 1.000 dolardan fazla verdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için her zaman geri gelir;
  • Bitcoinler sistem tarafından bir protokole göre yayılır, bu nedenle yapay enflasyon riski yoktur;
  • Kriptolar herhangi bir hükümete bağlı değildir. Bu son derece belirsiz zamanda, insanlar her zaman nükleer ateşte yanmayacak veya dünya ekonomik krizi nedeniyle değeri düşmeyecek bir şeyde istikrar arayacaklar;
  • BTC kullanıcılarının anonim çevrimiçi alışveriş için buna ihtiyacı var ki bu fiat parayla imkansızdır. Ek olarak, daha fazla e-ticaret şirketi bitcoin kabul et her yıl;
  • Blockchain teknolojisi hayatımıza giriyor: yeni girişimler bunu muhasebe (Auditchain), sahte ilaçları tespit etmek (FarmaTrust), mültecilere yardımcı olmak (ExsulCoin) vb. İçin kullanıyor. Dahası, büyük finans şirketleri ticarete ve kriptolara yatırım yapmaya başlıyor, ör. JP Morgan ve Goldman Sachs;
  • Meyer çoklu, Bitcoin’in mevcut fiyatının orta tarihsel değerinden daha düşük olduğuna göre bir gösterge var..

Bütün bunlar, kısa vadede bile Bitcoin’in daha ucuz olduğu zaman iyi bir satın alma olduğunu söylüyor. Piyasada oynamanın temel kuralını hatırlayın – herkes satarken satın alın ve herkes satın aldığında satış yapın..

Ayı Pazarından Sonra

Bu makaleyi yazarken, Bitcoin hala bir ayı piyasasındaydı ve en popüler dijital varlıkla neler olabileceği konusunda işler o kadar net değildi. Artık 2020’ye 2018’den daha yakın olduğumuza göre, dijital varlıkla neler olduğunu ve gelecekte neler olabileceğini biraz daha anlayabiliriz.. 

Bu aylarda Bitcoin, yılın başında 3.700 dolardan birkaç ay önce 13.750 dolara çıkabildi. Bu, en popüler dijital varlığa gerçek bir ilgi olduğunu ve birçok alıcının ve meraklıların bir kez daha pazara girdiğini gösteriyor.. 

Son birkaç hafta içinde Bitcoin 9.500 $ ile 11.000 $ arasında işlem gördü. Kripto para birimi, bir boğanın 13.700 $ ‘a yükselmesinden sonra birikim döneminde görünüyor. Dijital para biriminin yeniden dalgalanması ve boğa trendini sürdürmesi için işler hazırlanıyor. 

Sanal para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘ı geçebileceğini düşünen birkaç analist var. Sadece birkaç analist belirli bir fiyat hedefi verse de hepsi sanal para biriminin yeni bir büyüme döngüsüne girdiğini düşünüyor.. 

Kullanıcıları, yatırımcıları ve uzmanları bu sanal para birimi hakkında yükselişe iten nedenlerden biri de önümüzdeki yıl Mayıs ayında yarıya inecek olması. Madenciler şu anda aldıkları ödüllerin yarısını alacaklar. Bu, blok başına 6,25 BTC kazanacakları anlamına gelir.. 

Bu Bitcoin için bir yükseliş çünkü Bitcoin’in yeni ihracı her dört yılda bir azaltılıyor. Aynı zamanda, tüm Bitcoin’lerin% 85’i halihazırda çıkarılmış durumda, bu da, çıkarılacak Bitcoin’lerin sadece% 15’inden daha az olduğu anlamına geliyor.. 

Örneğin tanınmış bir yatırımcı ve eski hedge fon yöneticisi Michael Novogratz, Bloomberg dijital para biriminin 2020 yılına kadar 40.000 $ ‘a ulaşabileceğini gösteriyor. Bu, ona göre Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olduğunu gösteriyor, bu makaleyi yazarken 10.800 $ civarında işlem görse bile.. 

John McAfee ve diğer birçok uzman, sanal para biriminin gelecekteki fiyatı için tahminlerini verdiler. Hepsi Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini geçeceğini ve daha büyük değerlere ulaşacağını düşünüyor.. 

Amerika Birleşik Devletleri ve Euro Bölgesi de kendi ekonomilerini iyileştirmek için parasal teşvik yaşıyor. Bu yetki alanlarının her birinin merkez bankası, piyasaya ABD doları ve euro enjekte edecek tedbirler aldı ve bu da para biriktirmeyi bireyler için pahalı hale getirdi.. 

FED Başkanı Jerome Powell, ekonomide gelecekte sorun yaşamamak için Çarşamba günü gösterge faizini çeyrek puan düşürdüklerini bildirdi. Aynı zamanda, Avrupa Merkez Bankası (ECB), imalat sektöründe PMI’nin gösterdiği çok kötü sonuçlar nedeniyle ekonomideki canlanmaya devam etme kararı aldı. Enflasyon oranları da düşüyor ve bu da yetkilileri ekonomiyi genişletmeye devam etmeye zorladı. 

Dijital para biriminin bir yıldan kısa bir sürede yarıya inmesi ve esnek para politikaları ile Bitcoin, gelecek için çok iyi bir yatırım haline gelebilir. Nitekim Bitcoin, piyasadaki diğer dijital para birimlerine kıyasla çok daha değerli bir varlık haline geliyor. CoinMarketCap tarafından bildirildiği üzere Bitcoin, 2017’de sahip olduğu hakimiyetin aynısına sahip.. 

Pazar genişlemeye devam ederken, en popüler kripto para birimi, alandaki dalgalanmalara karşı ne kadar dirençli olduğunu ve altcoinlerden nasıl daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.. 

Bitcoin tahminleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bunu buradan kontrol edebilirsiniz..

Sonuçlar

Sonuç olarak Bitcoin’in daha çok uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunu söylemek isterim. Kripto satın aldığınızda, hala bilinmeyen, büyük potansiyele sahip yeni bir şeye katıldığınızı aklınızda bulundurmalısınız. Bu teknoloji, tüm e-ticaret, istatistik, finans, vb. Dünyasını ilerletmekle ilgilidir. Bu nedenle, bitcoinler sabırlı oyuncular için iyidir. Evet, birçok tüccar için felaket haline geldi, 19.000 dolara madeni para satın alan zavallı arkadaşları hayal edin. Kriptolarla uğraşmak kumar oynamak gibidir: akıllı ve çok dikkatli olmalısın çünkü her şeyi kaybedebilirsin.

Ancak, birkaç yıl önce satın alan BTC sahipleri var. 2013 yılında, ~ 100 USD’ye beş jeton satın alabilirlerdi. O günlerden beri yaşanan tüm kazalara rağmen, şimdi yaklaşık 19.000 maliyetle mal varlığına sahipler. Her bir token bu paraya değdiğinde onları satmanın daha akıllıca olacağını söyleyebilirsiniz, ancak bir sonraki büyük boğa koşusunun BTC fiyatını nereye getireceğini kim bilebilir? Ve tarihin gösterdiği gibi, bir tane olacak ve çok yakında.

Neden bu kadar eminim Nedenlerim var ve bunlar hakkında yukarıda konuştuk. İlk olarak – bitcoinler, birçok insan için gerekli olduğundan talepte kalacaktır. İkincisi – sayıları sınırlıdır ve arz sadece yıllar içinde azalacaktır, çünkü madencilik daha az bitcoin getirecektir, çünkü sistem bu şekilde çalışmaktadır. Bu yüzden size söylüyorum – BTC yükselene ve grafikler ağız sulandırana kadar beklemeyin. tahminler Bay McGlone asla gerçekleşmeyebilir. Şahsen, Blockchain yatırımcısı Oliver Isaacs, Elastos’tan Donald Bullers veya eTorro’dan Mati Greenspan gibi uzmanların görüşlerine güveniyorum. Hepsi kriptoların ölü olmaktan çok uzak olduğunu söylüyor ve bu yatırım yapmak için iyi bir zaman.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map