Ethereum Fiyat Tahmini – Uzmanlar Neden Yükseleceğine İnanıyor?

Ethereum, en büyük ikinci kripto para birimidir ve 2015 yılında bir Rus-Kanadalı geliştirici Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürüldü. Madeni paranın blockchain protokolü, dünyanın her yerinden insanların üçüncü şahıslara ihtiyaç duymadan para gönderip almasına olanak tanır.. 

Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum’un blok zinciri sadece finansal işlemler gerçekleştirmekten fazlasını yapar. Blockchain, insanların üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan bir anlaşmaya girmesini sağlayan akıllı sözleşme teknolojisine ev sahipliği yapıyor.. 

Akıllı sözleşmeler, sözleşmedeki belirli koşullar karşılandığında fonları bir kişiden diğerine taşır. Ek olarak, şeffaflığa izin vermek için ağdaki her işlem halka açık blok zincirinde görülebilir.. 

Ek olarak, teknoloji işlemleri yaklaşık 16 saniyede onaylayabilir ve saniyede 15 işlem gerçekleştirebilir. Ancak platformun bu hızı artırma planları var. 

Ethereum’un fiyatı Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $ ‘a ulaştı, aynı zamanda Bitcoin 20.000 $’ a ulaştı. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri tüm zamanların en yüksek seviyesinden düştü ve madalyonun fiyatının yeniden bu yüksek seviyelere ne zaman ulaşacağı veya ne zaman olacağı belli değil. 

Artık Ethereum’un ne olduğunu ve neler başarabileceğini bildiğinize göre, madalyonun gelecekteki fiyatını ve fiyatı etkileyecek faktörleri tartışalım.. 

Bugün Binance’te ETH satın alın!

Ethereum Gerçek Dünya Olayları 

Yukarıda Ethereum’un saniyede 15 işlem gerçekleştirebileceğini tartışmıştık. Bununla birlikte, küresel talebi karşılamak için iyileştirilmesi gerektiğinden, bu ağ için bir zorluktur.. 

Örneğin, 2017’nin sonlarında, yeni bir merkezi olmayan uygulama CryptoKitties çok fazla uygulamayı işliyordu ve neredeyse eziliyordu. Bu sadece tek bir uygulamaydı, bu nedenle dApp’lerin daha popüler hale geldiği bir vaka hayal edin. 

Bazı insanlar bu zorluğu fark etti ve daha iyi performans gösterebilecek yeni akıllı sözleşme blok zincirleri oluşturmaya başladı. İyi bir örnek, saniyede binlerce işlemi işleyebilen NEO ve saniyede milyonlarca işlemi işleyebileceklerini iddia eden başkaları da var.. 

Bununla birlikte, Ethereum geliştirme ekibi bu sorunu çoktan fark etti ve bir çözüm üzerinde çalışmakla meşgul. Ağı başarılı bir şekilde ölçeklendirebilirlerse, madalyonun fiyatının yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.. 

Fiyat Tahminleri Hakkında Uyarı 

Bir fiyat tahmin makalesini okumadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktaları hızlıca vurgulamanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyoruz..

 Gerçekte, Ethereum’un geleceğini kimse tahmin edemez. Bazı insanlar doğru anlarken, başkaları da yanlış anlıyor. 


Düzenlemeler, gelişmiş teknoloji, gelecekteki gelişmeler ve ortaklıklar gibi faktörler nedeniyle hiçbir tahminin gerçekleşmesi garanti edilmez. 

Bu faktörler bir madalyonun fiyatını belirler, bu nedenle bu tahmini açık fikirli bir şekilde okumanız en iyisidir. 

Ethereum Fiyatına İlişkin Uzman Tahminleri

Göre Steven Nerayoff, Ethereum ortak yaratıcısı, Ethereum ekosistemine eklenen geliştirme sermayesi nedeniyle madalyonun fiyatı 2019’da büyük zirvelere ulaşacak. Geçen yılın Ocak ayında, bu tahmini yaptığında, Ether’in fiyatı 1.000 doların üzerindeydi. Ancak, bu noktadan sonra düştü ve şu anda 210,37 $ ‘dan işlem görüyor. Ancak, ağın ölçeklenebilirliğini ele alan önemli yükseltmelerin yolda olduğu göz önüne alındığında, Nerayoff’un ETH’nin fiyatı konusunda neden bu kadar boğucu olduğunu anlamak kolay. Bu yılki boğa piyasası da ETH’nin fiyatı üzerinde olumlu kalmanın bir başka nedeni..

Başka bir fiyat tahmini yapıldı CoinKir, Gelecekteki fiyat tahminlerini yapmak için teknik fiyat analizini kullanan bir site. Bu, geçmiş eğilimlere bakmayı ve gelecekte gerçekleşebilecek eğilimleri tahmin etmeyi içerir.. 

Ethereum Değeri

Bu, gerçek dünya finans piyasaları tarafından kullanılan popüler bir stratejidir. Bununla birlikte, bu piyasalar, kripto para piyasasında eksik olan 50 yılı aşkın verilere bakıyor. Ancak, bu siteye göre, madalyonun fiyatı önümüzdeki yıl gerçekten iyi bir performans sergileyecek.. 

Yukarıdaki tablodan analistler, 2020’nin başında Ether’in fiyatının 720 $ civarında olmasını ve ardından yavaşça artmasını bekliyorlar. Önümüzdeki yılın sonunda madalyonun fiyatı ikiye katlanarak 1.488 dolara çıkacak. Bu oldukça ilginç çünkü site Kasım 2020’ye kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmayı beklemiyor.. 

Ethereum’un fiyatı gerçekten 1.488 $ ‘a ulaşırsa, toplam piyasa değeri yaklaşık 148 milyar $ olacaktır. Bu tahmin doğruysa, Ethereum’un büyük bir fiyatlandırma sürecine girmeye hazır olması için 2 yıla yakın bir süreye ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. Ethereum ekibinin üzerinde çalıştığı gelecekteki gelişmeler göz önüne alındığında bu doğru olabilir.. 

Diğer olumlu uzman görüşleri şunları içerir: Jospeh Raczynski’nin, JoeTechnologits.com dahil olmak üzere farklı şirketlerin bir yenilikçi ve kurucusu. Raczynski, 2019’un Ethereum ağında Ether’in fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacak birçok gelişmeyi göreceği fikrine dayanarak madalyonun fiyatının bu yıl içinde 1200 dolara ulaşacağına inanıyor.. 

Bir başka iyimser tahmin, dünya çapında birçok farklı şirkete finansal danışmanlık hizmetleri sunan bir şirket olan deVere Group tarafından yapıldı.. Nigel Yeşili, şirketin CEO’su geçtiğimiz günlerde Ethereum fiyatının 2019’un sonunda 2.500 dolara sıçrayabileceğinden bahsetti. Green, böylesine iyimser bir tahminin, yeni kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte bulut bilişim ve akıllı sözleşmelerin artan kullanımından kaynaklandığını sözlerine ekledi.. 

Dahası, çevrimiçi fiyat analisti Bobby Ullery inanıyor Ethereum’un tüm kripto pazarının% 25’ini elinde tutacağını ve 2020’ye kadar 4,5 trilyon dolarlık bir toplam piyasa değerine sahip olacağını tahmin ediyor. Bu, Ethereum’un fiyatının 2020’nin sonunda 11.000 dolara ulaşacağı anlamına geliyor.. 

Bununla birlikte, diğer uzmanlar madalyonun fiyatının beklediğimiz yüksek seviyelere ulaşmayacağını düşünüyor. Örneğin, dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden biri olan A.T. Kearney, kısa süre önce bir analiz raporu yayınladı. Analizde şirket, 2019 yılına kadar Bitcoin’in diğer kripto para birimlerine piyasa değeri açısından hakim olacağını, bunun da çoğunun fiyatını olumsuz etkileyeceğini belirtti.. 

Bir başka olumsuz tahmin ise Dijital Sermaye Yönetimi başkanı Tim Enneking tarafından yapıldı ve Ethereum’un fiyat artışının aynı neden olmadığı için olası olmadığını belirtti. Bu nedenle, 2019’un Ethereum için değil diğer dijital para birimleri için umut verici olabileceği sonucuna vardı. Ancak şimdiye kadar gördüklerimize bakılırsa yanılıyor olabilir..

Yukarıdaki Ethereum Fiyat Tahminlerinden Ne Yapmalı  

Yukarıdaki analizden, Ethereum’un fiyat tahmininin oldukça olumlu olduğu açıktır. Platformun karşılaştığı zorluklara ve sürekli değişen bir kripto para birimi ortamına rağmen, çoğu uzman madalyonun fiyatının yakın gelecekte daha yüksek seviyelere ulaşacağına inanıyor. Ethereum blok zincirinde beklediğimiz gelecekteki gelişmeler ve dünya çapında büyük çapta benimsenmesi göz önüne alındığında bu tahminler gerçekleşebilir. Bununla birlikte, Ethereum fiyatının beklendiği gibi yükselip yükselmeyeceği henüz belli değil.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map