Ethereum Fiyat Tahmini – Ethereum 2021’de 1400 Dolar’ı Kırabilir mi? ETH Fiyat Tahmini

(14 Şubat 2021’de güncellendi)Ethereum, önümüzdeki Temmuz ayında piyasaya çıktığından bu yana yarım on yıla ulaşacak ve her şey yolunda giderse, ölçeklenebilirlik sorunlarını çözecek olan ETH 2.0’a geçişini başlatacak. Bu, akıllı sözleşmeleri ve dapp’leri blockchain’e getiren platform için oldukça dikkat çekici olacak. Gelişimindeki ilerleme, büyük topluluğunu bir araya getirecek ve bu, son iki yılda düşük performans gösteren fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Şimdiye kadar, ETH fiyatını teşvik etmek için birkaç faktörün ortaya çıkmasıyla birlikte 2020’de olumlu ivmenin kanıtlarını görüyoruz.

Bu Ethereum fiyat tahmininde, son iki yıldaki en son haberleri ve gelişmeleri, fiyat geçmişini ve evrimi ve Ethereum fiyatının neden sonunda 300 doları geçebileceğini bulmaya çalışırken TradingView grafiklerini analiz edeceğiz. yıl. Ayrıca, bunun ETH için neden yükselen bir yıl olduğuna dair bazı uzman tahminlerine yer vereceğiz..

Bugün Binance’te Ethereum satın alın!

Önemli Ethereum haberleri & 2021 ve üstü planlar

Vitalik, ETH 2.0 Geliştirme Vizyonunu Paylaşıyor 

Vitalik Buterin geçen ay attığı bir tweet’te, ETH 2.0 gelişimi için vizyonunu ve kişisel yol haritasını paylaştı. Tweet, proje geliştirmenin sonraki beş ila on yılını kapsıyor. 

Ethereum kurucu ortağı, araştırma ve geliştirmenin son zorluklara rağmen devam edeceğini vurguladı. Ona göre, ileriye doğru, sistem güncellemesiyle ilgili daha az karmaşıklık korkusu olmalı, çünkü yaklaşan değişiklikler önceki sorunları ele almalıdır.. 

Bir tweet’te şunları kaydetti:

“Tarihin sonu olarak ikinci dereceden parçalama” yaklaşımı, eth1 kadar büyük bir yükseltme yapılmasına gerek kalmamasını sağlar -> eth2 one; bunun yerine, eth2’den itibaren işler çok daha artımlı olacak. “

Etherum’un son iki yıldaki gelişimini yansıtarak şunları ekledi:

“Genel olarak, son ~ 2 yılda, neyin mümkün olduğunu anlamaya çalışan” mavi gökyüzü “araştırmasından somut araştırma ve geliştirmeye, uygulanabilir olduğunu bildiğimiz belirli ilkelleri optimize etmeye ve bunları uygulamaya yönelik sağlam bir geçiş oldu. . “

Geçen ayın başlarında, bir kripto medya yayınına konuşan Vitalik, Ethereum’un bu yılki ana hedefinin ETH 2.0’ın 0. Aşamasını başlatmak olduğunu belirtti. Bundan sonra, ETH 2.0 bağımsız bahis ağı kanıtı olarak başlayacak. 

Vitalik’in ilerleme hakkındaki yorumları, Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake’in Reddit aracılığıyla halkı ’30 Temmuz 2020’deki beşinci yıldönümünde’ ağı yükseltmeyi planladıklarını bildirmesinden sadece bir ay sonra geldi. Vitalik ve geliştiricilerin güvencesi yardımcı oldu. Madeni para olarak ETH fiyatı yılın başından bu yana% 31 arttı. 

CoinSwithch.co ve CRUXPay’in baş işletme sorumlusu Sharan Nair’e göre, “Yatırımcılar muhtemelen Ethereum blok zincirini önemli ölçüde ölçeklendirdiği söylenen ETH 2.0 vaadini satın aldı,” protokol yükseltmesi. “

Ethereum Fiyatı DeFi’nin Büyümesinden Hızlanıyor

Verileri DefiPulse Merkezi olmayan finans (DeFi) alanının 2019’da patladığını belirtir. Protokollerdeki kilitli toplam değer (TVL) 320 milyon dolardan 670 milyon doların üzerine çıktı. 


Ethereum Fiyat Tahmini

Ve 15 Şubat’ta, TVL 1.219 milyar dolarlık rekor yüksekliğe yükseldi. Nair’e göre, “Rakamlar bize, yatırımcıların DeFi’yi gerçekten yıkıcı gördüğünü ve geleneksel finansın yerini alabileceğine inandığını ve bu da eter birikiminin artmasına yol açtığını söylüyor.”

Bir borç verme platformu olan MakerDAO, şu anda% 49,81 hakimiyet ile en büyük DeFi projesidir. Listedeki popüler projelerin çoğu Ethereum’un blok zincirine dayanıyor ve bu, ETH fiyatının DeFi ile birlikte büyümesine neden şahit olduğumuzu açıklıyor.. 

Ayrıca DeFi’de kilitlenen Ether sayısı 1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2019 arasında 1,912 milyondan 2,921 milyona yükseldi. Rakam, 29 Ocak 2020’de 3.192 milyona yükseldi ve bu hafta 2.71 milyona düştü..

Ethereum (ETH) 2018-2020 Tarihsel Fiyat Analizi 

Ethereum grafikleri 2018 – 2020 coinmarketcap.com

2018’in başlangıcı, Ethereum’un 14 Ocak’ta 1.400 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gördü. Ancak bu, yıl boyunca yüksek fiyat dalgalanmalarıyla birlikte sabit bir düşüşün olduğu kadar iyi. 5 Nisan 2018’de, fiyat 5 Mayıs aynı dönemde ikiye katlanarak 790 $ ‘a düşmeden önce 370 $’ a düştü. Ancak, bu, ETH fiyatının, madalyonun yıl sonunda 137 dolara çıktığı istikrarlı bir düşüş gibi yüksekleri gördüğü son sefer olacaktı. (Hesapla %)

2019, kriptoda yaygın olan fiyat dalgalanmaları olmasına rağmen Ethereum için daha tutarlı bir yıldı; oldukça minimaldi. Fiyat, yıl boyunca 130 ila 300 ABD doları arasında kalmayı başardı ve 27 Haziran 2019’da 332 ABD doları zirveye ulaşıldı..

2020, 130 $ seviyesinde başladı ve fiyatta istikrarlı bir artış oldu ve 15 Şubat’ta yılın en yüksek noktası olan 280 $ ‘a ulaştı. Fiyat, 11 Mart’ta bölgeden düşmeden önce neredeyse bir ay boyunca 200 $’ ın üzerinde kaldı. İstikrarlı bir düşüş fiyat 194 dolardan 135 dolara düşerek 12 Mart’ta kaydedildi (% hesaplayın). O zamandan beri, fiyat 130 ila 170 dolar aralığında kaldı.

Ethereum, XRP’den piyasa kapitalizasyonunda ikinci pozisyonu kaybetti ve geri aldı.. 

Ethereum 2019 popülerliğine karşı Ethereum 2020 popülerliği 

2019 Google Trendler’den Ethereum ilgisi

Google trendlerine baktığımızda, Ethereum’un Mayıs ve Temmuz arasında 2019’da en yüksek ilgiyi yaşadığını görüyoruz. 5 – 11 Mayıs, 9 – 15 Haziran arasında bir ilgi artışı oldu ve en çok faiz 30 Haziran – 6 Temmuz arasında kaydedildi. Faiz, 21-27 Temmuz’da keskin bir faiz düşüşünden önceki yılın fiyat zirvesine denk geliyor..

Ethereum Fiyat TahminiBölgelere göre Ethereum ilgisi

O zamandan beri, faiz 26-1 Şubat’a kadar eşit bir seviyede kaldı. 9-15 Şubat arasında, Ethereum’un yıl için en yüksek fiyatı kaydettiğini gördüğümüzde zirve yapacak.

Rakamlara bakıldığında, aynı zaman çerçevesinde geçen yıla kıyasla bu yıl Ethereum’a daha fazla ilgi olduğu açık..

Ethereum 2019 Fiyat Evrimi 

2019 Ethereum Fiyat Evrimi coinmarketcap.com

Ethereum’un fiyatı 2019’da bir önceki yıla göre daha az dalgalıydı. Yıl boyunca 100 – 330 $ aralığında kalmayı başardı. ETH, yıla 140 dolardan başladı ve 7 Şubat’ta 104 dolara düştü, bu da fiyatın vurduğu en düşük not oldu. 27 Haziran’da 336 $ ‘lık zirveye ulaşan minimum düşüşlerle birlikte istikrarlı bir artış oldu. Ancak bu, 2019’da ETH için olduğu kadar yüksek. 15 Ağustos’a kadar 190 $ ‘ın altına düşmeden birkaç hafta önce. Fiyat, hızlı bir şekilde 160 $ ​​bölgesine düşmeden önce, 20 Eylül-24 Eylül arasında 200 $ bölgesini geçici olarak yeniden ziyaret edecekti. ETH’nin yılı 132 dolarla kapatmasıyla küçük artışlar ve düşüşler oldu.

Ethereum Fiyat Tahminleri TradingView Analizi Güncellendi 14 Şubat 2021

ETHUSDT | Günlük S / R | Ayı Yeniden Testi | .382 Fibonacci | Fiyat Eylemi tarafından AzizKhanZamani açık TradingView.com

Piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biri olan Ethereum için dürtüsel bir fiyat hareketi olduğunu görüyoruz. Ancak analist, düşüş eğiliminin yeniden test edildiğini düşünüyor. Dahası, günlük S / R’nin mevcut hedef olduğunu ve bir sıçrama olasılığının da yüksek olduğunu gösteriyor.. 

MA ve POC S / R gibi diğer göstergeler alım satım açısından tarafsızdır ve ayıların bu bölgenin kontrolünü ele geçirmesi mümkün olabilir. Analiste göre risk tanımlı bir kısa devre yaratmak mümkündür. Ancak, bu kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. 

Olası geri çekilme seviyeleri 1.637 $, 1.682 $ ve 1.717 $ ‘dır..

Ethereum Artan üçgen tarafından thomasstrootman212 açık TradingView.com

ETH / USDT ticaret çifti için, sanal para biriminin madeni para başına yaklaşık 1,395 dolar seviyesinde güçlü bir direnç seviyesi bulduğunu görüyoruz. Bununla birlikte, fiyat bu direnç seviyesini aşabilirse, madeni para başına 2,063 $ ETH’ye doğru hareket etmesi mümkün olabilir.. 

Bu, geçen ay yükseliş eğiliminde olan sanal para birimi için kesinlikle mümkün olabilir. TradingView analistinin açıkladığı gibi, Ethereum’un nasıl gelişeceğini anlamak için Bitcoin’in önümüzdeki günlerde nasıl davranacağına büyük ölçüde bağlı. Hedef grafikte gösterilen modelde işlem yapmaksa, yatırımcıların her zaman BTC’ye göz kulak olması gerektiğini belirtti..

ETH yükseliş veya düşüş &# x1f914;&# x1f914;&# x1f440;&# x1f440; tarafından Th57Trader açık TradingView.com

Ethereum (ETH / USDT) için analist, ETH’nin 1.230 ila 1.180 dolar arasında dalgalandığını gösteriyor. Fiyat trend çizgisini kırabilirse, 1 numaralı destek alanını 950 USDT ve 1000 USDT civarında görebiliriz. Ana destek ayrıca 850 USDT ve ETH başına 900 USDT’ye yakın ikinci bölgede.. 

Bu gerçekleşmezse (dijital para birimi de yükselebilir), analist için bir sonraki hedef para başına 1.298 USDT’dir. Bu, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine daha da yaklaşmasına ve sonunda önümüzdeki aylarda onu geçmesine izin verebilir..

ETREUM (ETHUSDT) GÜNLÜK UZUN&KISA TİCARET SETUPLARI 2021/01/03 tarafından kripto tüccarı2019 açık TradingView.com

ETH / USDT için analist, yakın gelecekte ETH fiyatının 787 dolara doğru ilerlediğini görüyor. Bu, son haftalarda güçlü bir direnç çizgisi oldu. Bu artık destek olabilir ve ETH’nin yükselmeye devam etmesine yardımcı olabilir. 

Ayrıca, dijital varlık 787 dolarlık direnç çizgisinin altına düşerse, 760 dolarlık fiyat seviyesini yeniden test etmesi mümkün olabilir. Yine de işler o kadar net değil. Piyasa çok hızlı yükseliyor ve bir düzeltme gerekebilir. Şu anda analist, önemli bir grafik deseni olmadığını düşünüyor. Diğer bir ilgi alanı, 200MA’ya yakın olan olabilir..

ETH yükselen üçgenle yükselmeye devam ediyor tarafından TuTrieuTicaret açık TradingView.com

Analist, Ethereum’un (ETH) 1 saatlik grafikte madeni para başına 676 USDT civarında direnç bulduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, dijital para birimi, geçen hafta yükseliş trendine devam etmesine izin veren yükselen bir üçgende yer aldı.. 

Ayrıca, ETH başına 640 USDT’de bulunan bir destek seviyesi de var. Bu, ETH’nin mevcut fiyat seviyelerini sürdürmesine izin verecek çizgi olabilir. Yükselen üçgen üç kez yukarı doğru bölünemedi. Eğer onu kırabilirse, ETH doğrudan 700 dolara ve hatta daha fazlasına geçecektir. Analiste göre, daha geniş bir zaman diliminde, 800 $ civarında güçlü bir direnç var..

Uzman Ethereum Fiyat Tahminleri 

Coinswitch, 2020’nin Ethereum ve kripto piyasasının geri kalanı için dikkate değer bir yıl olacağına inanıyor. Yıl boyunca büyük çapta benimsenen dapp’ler görüldüğünden, fiyat yıl sonuna kadar 1600 $ ‘a kadar çıkabilir.. 

Trading Beasts’e göre, ETH’nin 2020’nin sonunda ortalama 650 $ ile 900 $ ‘a ulaşmasını bekliyorlar..

Bir kripto tahmin sitesi olan CoinKir, Ethereum’un 2020’nin sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $ ‘ı tekrar ziyaret edebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, 2020’de 450 $’ a yaklaşabildi.. 

Ark Capital LLC’nin kurucusu Brian Schuster, uzun vadede ETH’nin fiyatı konusunda oldukça yükseliş gösteriyor. Altının yerini kripto alacağı düşünüldüğünde, madeni paranın beş yıl içinde 100.000 dolara kadar yükseldiğini görüyor..

Bir forex tüccarı olan TieuLong FX, Ethereum’un yıl sonunda 1.365 dolara ulaşabileceğine inanıyor..

Ticaret görüşünün saygın bir analisti olan PriReis’e göre, Ethereum yılı 320 dolardan bitirebilir ki bu oldukça gerçekçi.. 

Gerçekçi bir tahminden daha gerçekçi olmayan bir tahmine geçersek, Ethereum’un yılı 2.500 dolarla bitirebileceğine inanan deVere Group CEO’su Nigel Green var. Akıllı sözleşmelerin artan kullanımını, kripto para birimlerine artan talebi ve bulut bilişimin ademi merkeziyetçiliğini fiyatın ana itici güçleri olarak görüyor..

Ethereum Sık Sorulan Sorular (SSS)

Ethereum’u Kim Oluşturdu?

Vitalik Buterin, Anthony Di Iorio, Mihai Alisie ve Charles Hoskinson ile birlikte Ethereum’u yarattı. Daha sonra, Dr. Gavin Wood ve Joseph Lubin geliştiriciler ekibine eklendi.

Ethereum Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?? 

Ethereum whitepaper’ı 2013’te yayınlandı ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için yeni bir açık kaynak protokolü açıkladı. Temmuz 2014’te, 60 milyon jetonun satıldığı bir kitle satışı yapıldı. Platform bir yıl sonra 30 Temmuz 2015’te piyasaya sürüldü.

Ethereum Merkezi Olmayan?

Ethereum, dapps ve akıllı sözleşmeler olarak da bilinen merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasına izin veren, merkezi olmayan bir açık kaynak ve dağıtılmış bilgi işlem platformudur..

Ethereum Teminat Kanıtı mı? 

Nisan 2020 itibariyle, Ethereum, 30 Temmuz 2020’de ağı kanıta (PoS) geçirmenin ilk aşaması başlayacak olsa da, iş kanıtı (PoW) konsensüsünü kullanıyor..

Ethereum İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum’un piyasa değeri açısından en büyük ikinci para birimi olmasının bir nedeni var. Yol üzerindeki ölçeklenebilirlik yükseltmeleri ve DeFi alanının büyümesiyle, gelecekte ETH fiyatının artmasını güvenle bekleyebiliriz; bu nedenle, paranızı bu projeye yatırmanız akıllıca olacaktır..

Ethereum yükselecek mi? 

Evet, ETH’nin değerinin 2020’de ve takip eden yıllarda meydana gelen birçok heyecan verici gelişmeye dayanarak ve kripto para birimleri kitlesel popülerlik kazandıkça artmasını bekleyin.

Ethereum nereden alınır?

Coinbase, Coinmama, Bitpanda ve CEX.io gibi kripto borsalarında banka kartı veya kredi kartı kullanmak da dahil olmak üzere Ethereum satın almanın birçok yolu vardır. Ayrıca bir banka hesabı kullanarak ETH satın alabilir veya Coinbase, Bitpanda, Kraken, Gemini, Bitstamp ve CEX.io üzerinden transfer edebilirsiniz. Bitcoin kullanarak Ethereum satın alma veya Binance, Changelly ve Coinbase Pro gibi borsalarda BTC’yi ETH ile takas etme seçeneği vardır.. 

PayPal kullanarak Ethereum satın almanın kolay bir yolu yoktur, ancak LocalBitcoins gibi platformlarda PayPal kullanarak Bitcoin satın alabilir ve bunları ETH ile takas edebilirsiniz..

Coinleri ve ERC20 tokenlerini takas ederek merkezi olmayan Ethereum borsalarında Ethereum satın alın. En iyi merkezi olmayan ETH borsalarından bazıları ForkDelta, ERC dEX, IDEX ve RadarRelay’dir..

Bununla birlikte, Ethereum satın almaya başlamadan önce, coinlerinizi saklamak için iyi ve güvenli bir yere ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu nedenle, Ledger Nano X, Trezor T ve Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanına sahip olmaktan zarar gelmez..

Bugün Binance’te Ethereum satın alın!

Ethereum öldü mü?

Hayır, Ethereum şu anda ETH 2.0 yolda olduğu için oldukça iyi gidiyor. Proje sadece zamanla daha iyi olacak.

Ethereum, bitcoin’den daha mı iyidir? 

Her ikisi de harika teknolojiler olduğu için bu cevaplanması kolay bir soru değil. İşlemleri desteklemenin yanı sıra, Ethereum akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaların (dapps) oluşturulmasını destekler.

Ethereum başarısız olur mu? 

Mevcut geliştirme ve destek miktarı göz önüne alındığında, Ethereum’un başarısız olma olasılığı sıfıra yakın. Bu projenin öngörülebilir gelecekte devam edememesi için hiçbir neden yok.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map