Cryptocurrency’in Gizli Taşları # 5 – Perlin (PERL)

Cryptocurrency’in Gizli Taşları # 5 – Perlin (PERL)

Perlin, son zamanlarda kriptoda en çok tartışılan projelerden biri haline geldi. Madalyonun merakla beklenen lansmanı şu şekilde ayarlandığından, tartışmalar daha da kızışıyor. ICO’sunu tamamlayın ve başlatın.

og indeks resmi

Kaynak: https://www.perlin.net/

O halde Perlin nedir? Yakın zamanda yüklenenlere göre Beyaz kağıt Perlin Network, web sitesinde, yüksek ölçeklenebilirlik ve verim sağlayan bir mekanizma olan Avalanche konsensüs protokolüne dayanan DAG tabanlı dağıtılmış bir defterdir. Ek olarak, Perlin projesi, herhangi bir konu kontrollü otonom sistemden bağımsız olarak, güvenilir bir bilgi işlem ortamı oluşturmaya odaklanmaktadır..

Proje detayları

Perlin ağı, yarı kararlı bir mekanizmaya dayanan Bizans hataya dayanıklı bir protokol kullanan yeni DAG protokolünün üzerine inşa edilmiş dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur. Perlin ayrıca, satıcılar ve müşteriler arasında kaynakların hesaplanması için bir pazar yeri olarak hizmet verecek Perlin ağı adı verilen dağıtılmış bir bilgi işlem katmanı içerir..

Ağ, kullanıcılarının yeterince kullanılmayan bilgi işlem kaynaklarından yararlanır. Ağ, cep telefonlarının, bilgisayarların ve oyun konsollarının boşta kalan bilgi işlem gücüne erişecek ve bir kriptografik karma işlevi aracılığıyla her katılımcının kullanabileceği kaynakların miktarını belirleyecektir..

Amaç, süper hesaplamayı uygulanabilir kılmaktır; aynı zamanda kullanıcıların kazanç elde etmek için kendi teknolojilerinden yararlanmalarını sağlar.

Perlin ne çözmeye çalışıyor??

1. Ölçeklenebilirlik

Şu anda, blockchain işlemleri yavaş ve pahalıdır. Çoğu blok zinciri ağı, artan piyasa taleplerini karşılayamaz. Ortalama olarak, Bitcoin ve Ethereum gibi popüler blockchain platformları saniyede yaklaşık on işlem gerçekleştirebilir. Buna karşılık, Visa gibi geleneksel ödeme platformları şu anda ortalama olarak saniyede 8.000’e kadar işlem gerçekleştiriyor. Gördüğünüz gibi, blok zincirleri, ana ödeme ağlarından daha düşük işlem hızlarına sahiptir..

tps grafiği

Kaynak: https://www.perlin.net/

Perlin, bu soruna çözüm arayan yeni blockchain projelerinden biridir. Blockchain platformlarının birkaç yıl içinde ana akım haline gelebilmesi için ölçeklenebilir altyapı sağlamak için çalışıyor. Bu bir kez elde edildiğinde, insanlar yalnızca finansal işlemler için blockchain kullanmakla kalmaz, aynı zamanda bunların üzerine ölçeklenebilir ve güvenli dApp’ler de oluşturabilirler..

2. Bulut bilişim

Söylemeye gerek yok, bilgi işlem gücüne artan bir ihtiyaç var. Bilgi işlem gücü, tüm modern faaliyetlerimizin temelidir. Günlük yaşamımızda hayati önem taşıyan önemli bir yardımcı programdır. Eğitim sektörü, sağlık sektörü, sosyal etkileşim, eğlence, yeni medya ve borsa, bilgisayarlar tarafından dönüştürüldü..

Google ve Microsoft gibi bir avuç dijital holdingin hakim olduğu bulut bilişim pazarı ile bu şirketlerin hizmetlerini satın almak pahalı hale geldi. Perlin, merkezi olmayan bir bulut pazarı oluşturarak bu soruna bir çözüm sunmaya çalışıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, dünya çapında cihazların kullanılmayan bilgi işlem gücünü kullanır – bir blok zinciri ağı ile birbirine bağlanır..

Perlin’in bulut bilişim pazarı, diğerlerinin yanı sıra küçük işletmeleri, girişimleri, bağımsız geliştiricileri ve araştırmacıları hedeflemektedir..

Ekran görüntüsü 5 1

Kaynak: https://www.perlin.net/

Üç Katılımcı

Madenciler: Madencilerin rolü, hesaplama gücü sağlamaktır. Kullanılmayan bilgi işlem kaynaklarını ağa kaydederler. Madenciler, bilgisayar güçlerini ne kadar süreyle kiraladıklarına göre ödüllendirilir.

Müşteriler: Müşteriler, madencilerden hesaplama kaynakları satın almak isteyen sıradan insanlar veya şirketlerdir..

Doğrulayıcılar: Bunlar düğümlerdir. Bir fikir birliğine varırlar ve madenciler ile müşteriler arasındaki işlemleri doğrularlar. Doğrulayıcılara, neyi ne kadar doğrulayıp yayınladıklarına bağlı olarak işlem ücretlerinin küçük bir yüzdesi ödenir..

Takım

Dorjee Sun (Proje Yöneticisi)

Sun, karbon kredisi işlemleriyle ilgilenen ve kendini tropikal yağmur ormanlarının geniş alanlarını korumaya adamış bir sosyal girişim olan karbon korumanın yaratılmasından sonra uluslararası dikkatleri üzerine çeken seri bir girişimcidir. Girişimcilik başarısının uzun bir geçmişi var, kurduğu şirketlerden dördünü sattı. Kendisi aynı zamanda bir danışman. Santiment, Cumhuriyet Protokolü, ve Loki.

Kenta Iwasaki (Baş Teknoloji Sorumlusu)

Iwasaki, dağıtılmış sistemler ve makine öğrenimi konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Perlin’e katılmadan önce Kenta, yapay zeka araştırmacısı olarak çalıştı. Naver Corp ve bir robotik mühendisiydi DJI. Aynı zamanda kurucusu ve CEO’sudur. Dranithix, gerçek zamanlı analitik ve makine öğrenimi yoluyla optimize edilmiş bir çevrimiçi pazarlama sistemi geliştiren.

Mirza Udine (İş Geliştirme)

Mirza, Harvard Üniversitesi’nde eğitim almış bir risk sermayedarı ve bir teknoloji uzmanıdır. LinkedIn ve Citi Yatırım Bankacıları için editör olarak görev yaptı. Blockchain alanında EdenChain ve OneLedger için bir danışmandır..

Palin ekibi ayrıca Jack Li, Joanne Huynh, Darren Toh, Heyang Zhou, Anup Malani, Trung Nguyen, Doug ve Ajay Prakash gibi diğer yetenekli geliştiricileri de içeriyor..

Proje özeti

Avantajlar:

1. Perlin, DAG tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur ve Avalanche konsensüsü adı verilen bir fikir birliği yöntemini benimser. Bu Avalanche fikir birliği mekanizması, yüksek ölçeklenebilirlik ve hızlı işlemler sunmak için tasarlanmıştır. İlk test sonuçları, 2000 düğümde 1600+ TPS gösteriyor. ortak yazı İnternet sitesi.

2. Perlin ağı, her bir katılımcının kullanabileceği kaynakları ölçmek için yeterince kullanılmamış bilgi işlem gücüne erişir.

3. Perlin ağının düşük maliyeti, girişimlerin, araştırmacıların ve diğer küçük işletmelerin bilgi işlem gücünü kullanmasına olanak tanır.

4. Derecelendirme kuruluşu Kripto Brifingi Perlin’e, Ethereum tarafından alınana benzer bir 9,6 puan (10 üzerinden) verdi..

Dezavantajları:

1. Yayınlanmış belirli bir zaman çizelgesi ve jeton ayrıntıları yoktur.

2. Ekip üyeleri ve yatırımcılar ile ilgili diğer bilgiler açıklanmamıştır. Burada, bazı yatırımcıların olumlu erken aldatmacayı gördükten sonra gözden kaçırdığı pek çok gizem var..

Son düşünceler

Perlin, FBG dahil olmak üzere çeşitli kurumlar, Bitmain, dünyanın en büyük madencisi ve F2Havuz, Çin’in en büyük madencilik havuzu.

Gelecekte Perlin’in hedefi, kripto para ekonomisine daha fazla yeni kullanıcı getirmek ve cihazlarını Perlin ağına bağlamalarına ve PERL kazanmalarına izin vermektir. Perlin ayrıca, atıl, kullanılmayan bilgi işlem kapasitesi kaynaklarının kilidini açarken, kişi başına geliri daha düşük olan ülkelere gelir yeniden dağıtımı ve kapsayıcılık getiriyor..

Yine de Perlin hakkında yeterli bilgi yoktur ve spesifik teknik detayların doğrulanması zordur. Ancak, bildiklerimize göre, bu projenin çok fazla potansiyeli var ve son zamanlarda çok fazla ilgi görmesine şaşmamalı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map