Binance Coin (BNB) 2019’daki En Güvenli Kripto Yatırımı mı?

Kripto para piyasası, 2018’in alandaki tüm sanal para birimlerine zarar veren ayı trendinden kurtuldu. Binance borsası tarafından yayınlanan kripto para olan Binance Coin (BNB) de bu ayı piyasasından etkilendi. Bununla birlikte, Aralık 2018’den bu yana, sanal para birimi olağanüstü bir performans gösterdi. 

Binance Coin Güvenli Bir Yatırım mı?

Binance Coin’in belirli özelliklerini analiz etmeden önce, sanal para birimlerinin boğa ve ayı döngülerini takip etme eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var. Tüm kripto pazarı büyürse Binance Coin’in büyüyeceği çok muhtemeldir. Aynısı, piyasa 2018’de olduğu gibi ayı trendindeyse de geçerlidir.. 

Binance Coin, tüm kripto pazarının büyüdüğü ve genişlediği 12 Ocak 2018’de neredeyse 25 $ ‘a ulaştı. Aralık 2018’de BNB, madeni para başına 4,5 dolara düştü. Ancak o andan itibaren büyümeye başladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan BNB başına 39 $ ‘a ulaştı.. 

Binance Coin, kullanıcıların borsalarında daha düşük ücretler ödemeleri için bir hizmet belirteci olarak Binance tarafından piyasaya sürüldü. Buna ek olarak, şirket pazardaki genişlemesini desteklemek için fon toplayabildi. Günümüzde, piyasaya sürüldükten iki yıl sonra, BNB, kullanıcıların mal ve hizmetler için satın almalarına, yatırımlara katılmalarına ve ticaret ücretlerini ödemelerine olanak tanıyan birçok kullanım alanına sahiptir. 

Binance Coin

Piyasaya sürülen 200 milyon BNB coin var. Ancak, 100 milyonunun üç ayda bir yakılan para yakılarak tedavülden kaldırılması bekleniyor. Bu, talep artarsa ​​BNB fiyatının da gelecekte artmaya devam edeceği anlamına gelir.. 

Binance’e göre Beyaz kağıt, Tokenların% 40’ı Kurucu Ekibe gitti, tüm tokenlerin% 50’si ise ICO aracılığıyla serbest bırakıldı. % 10’u melek yatırımcılar arasında yer aldı. 

Üç aylık para yakma oranları, dijital para birimi için çok yükseliş gösteriyor. Arz, firma tarafından yapılan karlara göre sistematik olarak azaltılır. Binance, kârının% 20’sini BNB satın almak ve her çeyrekte onları yakmak için kullanıyor. 

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao tarafından bildirildiği üzere, tüm BNB arzının% 40’ını alan ekip madeni paralarından vazgeçip yakmaya karar verdi.. 

Bunu duyuran resmi blog yazısı aşağıdaki gibidir:

“Nihai toplam BNB arzı yine 100.000.000 BNB olacak. Mevcut toplam BNB arzı 189.000.000 BNB’dir, bu da 89.000.000 BNB’nin hala yakılması gerektiği anlamına gelir. Ekip önce 80.000.000 BNB takım tahsisini yakacak ve kalan 9.000.000 BNB Binance.com borsası tarafından yakılacak. “

Bu, 100 milyon BNB tokeninin nihai olarak yakılmasını daha hızlı hale getirecek ve bu da BNB üzerinde daha kısa sürede etki yaratacaktır. 

Binance Coin, Bitcoin’in piyasadaki güçlenen konumu nedeniyle Haziran sonunda 39 dolardan 17 Temmuz’da 25,4 dolara düştü. En popüler dijital varlık, kripto para piyasasının toplam değerinin neredeyse% 70’ine ulaşan hakimiyet açısından kripto alanındaki varlığını artırdı.. 

25,4 $ ‘a ulaştığından beri, Binance Coin kaybedilen değerin bir kısmını geri aldı ve şu anda BNB başına 30 $’ a yakın işlem görüyor.. 

BTC açısından, BNB, her BNB jetonunun 0,0047153 BTC karşılığında satın alınabildiği Nisan 2019’da en yüksek noktasına ulaştı. Üç buçuk ay sonra, BNB, coin başına 0.00235 BTC civarında işlem görüyor.. 

Son aylarda Bitcoin’in, dip bulamadan düşüş gösteren altcoin piyasasına kıyasla büyüdüğünü belirtmekte fayda var.. 

Binance Ekibi

Platformu oluşturmak için ödüllendirildikleri fonları kullanmama kararı, ekibin tamamen mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıyı dahil edecek karlı bir değişim oluşturmaya odaklandığını gösteriyor. Buna ek olarak, firma yeni ve daha iyisini sunmak için çalışıyor. 

Changpeng Zhao, operatörlere bulut tabanlı değişim sistemleri sağlayan bir firma olan Bijie Tech’in kurucusudur. Firma, Asya kıtasında 30’dan fazla farklı borsaya güç sağladı ve birkaç milyon dolar gelir elde etti.. 

Bay Zhao sadece iki yıldır Binance CEO’su olarak çalışmakla kalmadı, aynı zamanda OKCoin’in kurucu ortağı olduktan sonra CTO’su olarak da çalışıyordu.. 

Diğer ekip üyeleri arasında Baş Büyüme Sorumlusu Ted Lin, kurucu ortak ve CMO Yi He ve Blok Zinciri Geliştiricisi Alejandro Isaza yer alıyor.. 

Binance Ürünleri

Binance büyüyor ve kripto para piyasasına yeni hizmetler sunuyor. Şu anda sadece basit bir kripto para borsası değil, aynı zamanda merkezi olmayan bir borsa (DEX) geliştirdiler. OTC ticaret masası daha büyük yatırımcılar, bir hayır kurumu ve Binance Launchpad için. 

Merkezi olmayan değişim, kullanıcılara dijital varlıkları üzerinde kontrol sahibi olma imkanı sunmak için oluşturuldu. Merkezi değişimler genellikle bilgisayar korsanları ve saldırganlar için bir hedeftir. Nitekim, Binance birkaç ay önce 7.000 BTC tarafından hacklendi. Merkezi olmayan bir borsada, kullanıcılar özel anahtarlarını tutarak dijital varlıklarının kontrolünü elinde tutuyor. Merkezi borsalar dijital para birimlerini kullanıcılar adına tutar. 

OTC ticaret masası aracılığıyla, daha büyük yatırımcılar, alım satımlarını dijital para birimlerinin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olmadan gerçekleştirebilirler. Bu şekilde, ticaretleri için daha iyi bir uygulama fiyatı bulabilirler.. 

The Binace Launchpad Borsa tarafından başlatılan ve yeni başlayanların Binance platformunu kullanarak fon toplamasına izin veren bir girişimdir. Fonlar BNB jetonları ile satın alınabilir ve kullanıcıların bu IEO’lara (İlk Değişim Teklifleri) katılmak üzere seçilmek için bir piyango planı izlemesi gerekir. Bu, BNB’yi şirketler, yatırımcılar ve tüm kripto topluluğu için çok faydalı bir madeni para yapar.. 

Dijital para birimi borsası ayrıca Blockchain Yardım Vakfı bu, bireylerin dijital para birimlerini farklı girişimlere bağışlamasına olanak tanır. Bu projelerin çoğu Afrika’da bulunuyor ve çocuklara ve yararlanıcılara eğitim, iyi hizmetler, sağlık bakımı ve daha fazlasını alma imkanı sunmaya çalışıyor.. 

Binance Charity’nin resmi sitesine göre, 1224 bağışçı dünyanın en fakir ülkelerinden bazılarında 74794 kişiye yardım etmek için 493,49 BTC bağışladı.. 

Bu bölümde bahsettiğimiz gibi Binance Coin kullanım durumları pazarda da büyüyor. Binance Chain üzerinde BEP2 protokolü kullanılarak birkaç kripto para birimi piyasaya sürülüyor. Geçmişte, birçok proje tokenlerini Ethereum (ETH) üzerine yayınlıyordu. Artık ICO’lar, projeler ve şirketler kendi kripto para birimlerini serbest bırakmak için Binance Chain’e dayalı BEP2 protokolünü kullanabilir..

24 Haziran’da Stably duyuruldu Binance Chain’e dayalı ilk stabilcoin. Amaç, Binance DEX ve Binance platformunda da bir alım satım çifti sunmaktı. Binance DEX’teki alım satım çifti BNB / USDSB’dir.. 

Bu, Binance DEX’te piyasaya sürülen ilk BEP2 stablecoin idi; diğer blockchain projelerinin şeffaf, likit ve istikrarlı zincir içi ticaret çiftleri kurmasını mümkün kılmak. 

Binance’in kullanıcılara EUR ve GBP desteği sunması için şirket, Binande Jersey adlı bir kripto para birimi borsası başlatmaya karar verdi. Binance Jersey’de EUR ve GBP cinsinden 11 işlem çifti bulunmaktadır. Kullanıcılar ayrıca Binance GBP Stable Coin’i (BGBP) GBP karşılığında kullanabilirler. Borsa, geleneksel Binance borsasına göre daha düşük bir işlem hacmine sahip olsa da, bu doğru yönde atılmış bir adımdır.. 

Son olarak Binance, ABD’li kullanıcılara piyasadaki farklı alım satım çiftlerine erişim imkanı sunmak için çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel bir şirketle ortaklık kurduktan sonra, Binance duyuruldu ABD pazarı için kripto para birimlerine odaklanması beklenen Binance US’yi piyasaya süreceklerini. 

Amerika Birleşik Devletleri, diğer birçok ülke gibi, belirli dijital varlıklara karşı oldukça kısıtlayıcı bir düzenleyici çerçeveye sahiptir. Bu nedenle düzenleyici kurumlar, bu tokenları tanıtan veya bunlarla ilgili hizmetler sunanların gerisinde kalıyor.. 

Binance ABD’de ticaret için kullanılabilecek dijital para birimlerinden bazıları arasında Cardano (ADA), Bitcoin (BTC), Basic Attention Token (BAT), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Decentraland ( MANA), NEO (NEO), USD Coin (USDC), Stellar (XLM) ve diğerleri. 

Binance bunu şöyle açıkladı:

“Binance ABD, dünyayı daha verimli hale getirme şansına sahip gerçek bir blockchain projesinin seçilmesine yardımcı olmak, listeleme standartlarımızda şeffaflık sağlamak ve Binance ABD’nin geçerli yasal gerekliliklere uyumunu sağlamak için bir Dijital Varlık Risk Değerlendirme Çerçevesi benimsedi.”

İlk on arasında yer alamayacak bazı dijital para birimleri XRP, Bitcoin Satoshi Vision (BSV) ve Monero’dur (XMR). ABD borsasına Binance Coin eklenirse, yeni bir yatırımcı akını alması bekleniyor.. 

Sonuç

Son olarak, Multicoin Capital tarafından yürütülen bir rapor, bu dijital para birimi ve geleceği hakkında çok iyimser olduklarını gösteriyor. Multicoin Capital’deki analist, BNB tokenlerinin uzun vadeli spekülatif olmayan değerinin Binance’in net karının, BNB’nin faydasının, kullanıcılar tarafından tutulan BNB sayısının ve Binance Chain DEX’in hacim ve parametrelerinin bir fonksiyonu olduğunu düşünüyor.. 

BNB token talep eden büyüyen projeler, piyasa katılımcılarından BNB tokenleri için daha büyük bir talep, ICO’dan sonra alınan tüm paralarını yakmaya karar veren bir ekiple ve diğer birçok özellikle dijital para birimi bunlardan biri gibi görünüyor. en iyi gelecek bakış açısıyla. 

Aralık 2018’den bugüne kadar, sanal para birimi% 766 büyüdü ve kullanıcıların bu yatırımla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veya Litecoin (LTC) gibi diğer dijital varlıklara kıyasla daha iyi performanslara sahip olmalarını sağladı. Gerçekten de, dijital para birimi ilk 6 dijital para birimi arasına girdi ve gelecekte büyümeye devam edebilir.. 

Binance Coin’in geçen yıl inşa ettiği mevcut ivmeyi sürdürebilmek borsa için çok önemli olacak.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map