2021 için Litecoin Fiyat Tahmini – Uzman Tahminleri ve Teknik Analiz

(13 Şubat 2021’de güncellendi) Geçtiğimiz Ağustos ayında Litecoin’in blok ödülünün 25 LTC’den 12,5 LTC’ye düştüğü yarılanma sürecinden geçtiğini gördük. Merakla beklenen olaydan önce, LTC’nin fiyatı, yarılanma olayı gerçekleştiğinde fiyatın artmasını bekledikleri için yatırımcılar satın aldıkça bir çeşit ralli düzenlemeyi başardı..

Ancak tam tersi oldu. Litecoin, Haziran ayında 140 dolar civarında zirveye ulaştı ve o zamandan beri istikrarlı bir düşüş yaşıyor..

Ancak son zamanlarda LTC, 2020’de fiyatını yükseltmek zorunda olan çeşitli girişimler üzerinde çalışıyor. Bunlar, değiştirilebilirlik sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olacak gizli işlemlerin başlatılmasını içeriyor. LTC’nin kendi kimliğini oluşturarak BTC’nin gölgesinden çıkmasına yardımcı olacak bir harekettir..

Ayrıca, platform kısa süre önce hayırseverliğe adım attı ve UNICEF çocuk gücü ile işbirliği yaparak, çocuklara bir fark yaratma potansiyeline sahip olduklarını gösteren bir program. Fiyatla ilgili olmadığını biliyoruz, ancak LTC’nin imajı için olumlu.

Bu parçada, 2020’nin LTC için neden umut verici olduğunu görmek için birkaç uzman tahminini, haber olaylarını ve grafiklerin analizini inceleyeceğiz..

Bugün Binance’de Litecoin satın alın!

Litecoin Fiyat Tahmini – Uzmanlar Litecoin Fiyatına İnanıyor? 

Litecoin, 4,9 milyar doları aşan piyasa değeri ile piyasadaki en büyük 7. dijital para birimidir. Madeni para, 2011 yılında oluşturuldu ve BTC ile aynı blok zinciri üzerine inşa edildi. Ek olarak, LTC ödeme yapmak için kullanılabilir.

LTC’nin BTC’ye göre en büyük avantajı hızdır. BTC’den dört kat daha hızlı olduğu için “Lite” olarak anılır.

Piyasanın değişken yapısı göz önüne alındığında, kripto fiyat tahmini o kadar kolay değil. Ancak bu, farklı metrikler kullanarak fiyatın ne olacağını tahmin etmeye çalışan insanları engellemez..

TradingBeasts tarafından yapılan teknik analize göre, coin’i iki veya üç yıl sonra yakışıklı getiri sağlayacak iyi bir yatırım olarak görüyorlar..

Kripto tahmin sitesi Coin Price, 2020’nin tüm kripto para birimleri için bir boğa piyasası olacağına inanıyor ve buna dayanarak LTC fiyatının 124 $ seviyesine kadar çıktığını görüyorlar..

Olumlu tahmin, bu yılın sonunda LTC işlemlerini 106 $ civarında gören DigitalCoinPrice tarafından destekleniyor..

Wallet Investor, LTC’nin servetinin tersini gördüğünden, herkes LTC’nin fiyatı konusunda pek iyimser değil. Madeni paranın yılı 22 dolarla bitireceğini tahmin ediyorlar, bu da mevcut fiyatında% 50’den fazla bir kayıp anlamına gelir. Ancak Litecoin’in fiyatını artırması muhtemel birkaç girişim üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında bunun pek olası olmadığına inanıyoruz..

George Tung, LTC’nin yıl sonuna kadar 1500 dolarlık tahmini, madalyonun BTC kadar olmasa da daha fazla yükselebileceğini belirten John McAfee tarafından desteklendi..


Litecoin platformunun CEO’su Charlie Lee’nin Coinbase için LTC’den ayrılmasının ardından tekrar LTC’ye geri dönmesinin ardından, birçok kişi dijital para biriminin fiyatının parlak bir geleceği olduğuna inanıyor.

Ek olarak, teknik analiz, Litecoin fiyatının 2019’un sonunda en çok kazananlar arasında olabileceği birçok fırsatı yakaladı. Diğer grafikler, LTC fiyat artışlarının 2020’ye ve ötesine yayılmasının beklendiğini gösteriyor..

Kar Gizli & Kelly

Bir süre önce gözümüze çarpan bir litecoin fiyat tahmini vardı. Fiyat tahmini, BK Capital Management LLC’nin bir yöneticisi olan Kelly’den geldi. Litecoin 500 $ ‘a ulaşabilir. Fiyat tahmini Aralık ayında 2017’de yayınlandı, ancak bu tutara ulaşma yolundayız. Ancak bunu istikrarlı bir büyüme ile adım adım yapmamız gerekiyor. Bu, 2025 için iyi bir litecoin fiyat tahmini, ancak bu yıl için değil.

Bugün Binance’de Litecoin satın alın!

2020’de Litecoin Ortaklıkları

Litecoin’in dünya çapında bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesini artırmak için en büyük beşinci kripto para birimi, iki etkili kuruluşla ortaklık kurdu. Ortaklıklar 27 Şubat’ta 24 saat içinde duyuruldu ve LTC topluluğu içinde heyecana yol açtı. İlk ortaklık 2012 yılında kurulan uluslararası bir kickboks promosyon şirketi olan Glory ile birlikteydi. Bu, litecoin fiyat tahminimizi çok fazla etkilemese de, LTC’nin giderek daha fazla görünürlük kazandığını görmek güzel..

 İşbirliği, Litecoin’in önde gelen stand-up dövüş liginin ilk resmi kripto para birimi olduğunu görecek. Anlaşmaya göre, Glory kickboks hayranları artık şirketin çevrimiçi satış platformu GLORYshop.com’da bir ödeme seçeneği olarak Litecoin’e erişebilecekler.

Diğer ortaklık C ile birlikteydi&U Entertainment bir K-Pop prodüksiyon şirketidir. İşbirliği, LTC’nin 6 Nisan’da George Manson Üniversitesi’nde gerçekleşmesi planlanan “Feel the K-Pop Konseri” nde tanıtıldığını görecek..

Duyuruya göre LTC’de satın alınacak ULTRA VIP biletler olacak. Biletler en iyi oturma ve deneyimi sunacak. Litecoin Vakfı ayrıca, konser ziyaretçilerini LTC’nin gücü konusunda eğitecek bir ekibe sahip olacak..

Her iki ortaklık da çok büyük ve önümüzdeki birkaç ay içinde LTC’nin fiyatını olumlu yönde etkilemeye hazırlanıyor.

Litecoin Teknolojisi

Litecoin, Bitcoin Ağını engelleyen sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını devralmayacak şekilde yapılmıştır. Blok tasarımına dayalı işlemlerde Litecoin’in Bitcoin’den dört kat daha hızlı olduğu söyleniyor..

Bu nitelikler, müşterileri için bir kripto ödeme seçeneği eklemeye hevesli tüccarları kıskandırıyor. Sonunda, bu avantaj Litecoin’in fiyatını daha da yukarı çekecek büyük bir benimsemeye yol açacak..

Açık kaynaklı bir proje olan Litecoin, yeni fikirler sunmak tercih edilen para olarak daha yüksek bir pozisyon işgal etmesine izin veren platforma.

Litecoin, madencilik operasyonunu basitleştiren gelişmiş bir Çalışma Kanıtı (PoW) algoritması kullanır..

Ek olarak, teknolojisi, Litecoin’in rakibi bitcoin’e kıyasla çok düşük işlem ücretleri aldığını da gördü. Litecoin’i işlem ücretlerinden tasarruf etmek isteyen daha fazla kişiye sevdiriyor.

Litecoin’in fiyatının 2019’da artmasının bir nedeni, Litecoin’in işbirliği Beam ile. Dedikleri gibi makale:

Litecoin’e gizlilik ve esneklik katmak için araştırmalara başladık normal LTC’nin bir Mimblewimble varyantına LTC’nin zincir üzerinde dönüşümüne izin vererek ve bunun tersi. Böyle bir dönüşümün ardından, Mimblewimble LTC ile tam bir gizlilik içinde işlem yapmak mümkün olacaktır..

Litecoin zaten Litecoin ile birleştiren kullanışlı bir kripto para birimidir. mimblewimble’s gizlilik protokolü Litecoin’in değerini, benimsenmesini ve kullanışlılığını kolayca geliştirebilir. Litecoin, DeFi genişlemesini yaşayan Ethereum ile birlikte artan kullanım gösteriyor. Sadece birkaç gün önce, yeni kullanıcıların platformu test etmesi için Litecoin MimbleWimble uygulaması yeniden başlatıldı..

Bugün Binance’de Litecoin satın alın!

Litecoin’de Gizli İşlemler ve Fungibilite

Litecoin ayrıca bu yıl Gizli İşlemleri de tanıtacak. En azından Litecoin’in arkasındaki ekibin yapmak istediği şey bu. Bu uygulama ile Litecoin topluluğu, mahremiyetini koruma ve işlem yapmak için değiştirilebilir bir dijital varlığa sahip olma olanağına sahip olacak.. 

Duyuru, Litecoin’in Kurucusu Charlie Lee tarafından bu yılın başlarında Twitter’da yapıldı. Değiştirilebilirliğin Bitcoin ve Litecoin’de eksik olan tek sağlam para özelliği olduğunu söyledi.. 

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1089935081337085952?s=20

Fonların kabul edilip edilmeyeceği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan itibari para birimlerini farklı kişilerle takas etmek mümkündür. Ancak bu, farklı dijital varlıklarda şu anda mümkün olmayan bir şey çünkü tüm işlemler blok zincirine kaydediliyor. Para aklayıcılar veya uyuşturucu satıcıları tarafından kullanılan dijital varlıklar varsa, bunlar birçok borsa ve diğer kullanıcılar tarafından kabul edilmeyecektir.. 

Duyuru birkaç gün sonra Charlie Lee tarafından resmileştirildiğinde, Litecoin sadece birkaç saat içinde 32 dolardan 45 dolara fırladı. O zamandan beri, sanal para birimi tekrar düşüşe geçmeden önce 140 dolara yükseldi..

Litecoin fiyatı birçok kez tuhaf davrandı. Gerçekten de, tüm analistlerin fiyat tahminlerini bozdu ve yükseldi. Böylelikle, değiştirilebilirlik devreye girdikten sonra bunu LTC için de bekleyebiliriz..

Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee’nin artık HTC Exodus danışmanı olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu, sanal para birimi ve oldukça görünür projelere katılımı için çok olumlu olabilir. Buna ek olarak, Litecoin şu anda blok zincirindeki en iyi rol yapma blok zinciri oyunlarından birine ev sahipliği yapıyor..

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini TradingView Analizi Güncellendi 13 Şubat 2021

#LTCUSDT ticaret planı! tarafından VS_trading açık TradingView.com

Litecoin, coin başına 186 dolarda güçlü bir direnç seviyesi olduğunu gösteriyor. Son günlerde analist, dijital para biriminin bu seviyeyi geçmeye çalıştığını gösteriyor. Şimdi, LTC yükseldi ve madeni para başına 220 USDT’ye doğru ilerliyor.. 

Ethereum ve diğer dijital para birimleri yükselirken, LTC geride kalıyor. Bu, sanal para biriminin önümüzdeki günlerde ve haftalarda yükselmeye hazır olduğunu göstermesi için bir fırsat olabilir..

Analiste göre, sistemlerimizle ticaret yapmak her zaman önemlidir ve durur. Paylaştığı grafikte 186, 146 ve 125 çok önemli destek ve direnç seviyeleri.

LTC – 4 saat. Fiyat, 145-150 dolarlık kritik aralığa ulaşıyor tarafından P_S_trade açık TradingView.com

Analiste göre Litecoin (LTC) pazarındaki düzeltmenin sonunu görüyoruz. Dalga sırasında düşen LTCUSDT fiyatlarının düşük satış hacimleri olduğunu gösteriyor. Ayrıca, 10 Ocak’ta LTCUSDT ticaret çiftinde keskin bir düşüşün ardından alıcıların 125 USDT ile 130 USDT arasında yeni bir likidite bölgesi oluşturmaya başladığını belirtti. Bu, sanal para birimi için iyi bir destek bölgesi olabilir. 

Dahası, LTC pazarındaki bu fiyat hareketiyle, pazar artık alıcılara aittir. Sonraki hedefler LTC coin başına 170 ila 175 $ arasında olabilir. Elbette bu, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde nasıl performans göstereceğine bağlı olacak..

Lite Coin (LTC) – 16 Ocak tarafından readCrypto açık TradingView.com

USDT’ye karşı Litecoin (LTC) kripto para birimi için analist, sanal para birimi 145.90’dan düşerse LTC’nin 123.25 USDT noktasına dokunmasının mümkün olduğunu düşünüyor. Bu, geçmişte destek ve direnç olarak çalışırken gördüğümüz çok önemli bir destek seviyesidir.. 

Analistin grafikte işaret ettiği diğer önemli seviyeler LTC başına 170.07 ve 182 USDT’dir. LTC yatırımcılarının amacı, analistin grafikte gösterdiği yükseliş kanalı üzerinden bu sanal para biriminin trendini takip etmek olacaktır. Tabii ki, Bitcoin (BTC) önümüzdeki günlerde LTC üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir..

LTC-3h. 112-115 $ ‘a yerel düzeltme mümkündür. tarafından P_S_trade açık TradingView.com

Bu analist için LTC, dijital para birimi için çok önemli bir direnç seviyesi olan 145 dolarlık kritik seviyeyi test edemedi. Satıcıların konuyu kendi ellerine almaya ve LTC’nin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını düşünüyor.. 

Analiste göre 131 dolar seviyesi de satıcıların kontrolünde. Fiyatı şu anki 130 $ seviyesinden 112 $ ve 115 $ ‘a çekmelerinin mümkün olabileceğini düşünüyor. Ek olarak, alıcılar 112 $ ve 115 $ aralığını korumazsa, LTC’nin düzeltilmesinin fiyatı bir kez daha 100 $ ‘a çıkarabileceğine inanıyor..

LTC Bitcoin için Sadık takipçisi!! tarafından HamadaMark açık TradingView.com

Analiste göre, LTC / USDT ticaret çiftinin LTC başına 150 $ ‘dan önceki yerel yüksek seviyelere geri dönmesi mümkün olabilir. Bu, dijital para biriminin 2019’dan bu yana yaşanan son ayı trendinden toparlanmasına ve bazı borsalarda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 375 $ ‘a doğru hareket etmesine izin verecektir.. 

Analist ayrıca LTC için Fibonacci seviyelerini ve bu sanal para biriminin Bitcoin’in son aylarda yaşadığı fiyat genişlemesini nasıl takip edebileceğini gösteriyor. Bu, sanal para biriminin daha yüksek hareket etmesine ve Bitcoin’in ilk kez 19.000 doları aştığı 2017 boğa koşusu sırasında ulaştığı fiyat seviyesini kurtarmasına izin verecektir..

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Litecoin’i Kim Oluşturdu?

Eski Google mühendisi Charlie Lee, Litecoin’i yarattı. Ancak, platforma liderlik ederken çıkar çatışmasını önlemek için tüm holdingini 2017’de sattı ve bağışladı..  

Litecoin Ne Zaman Piyasaya Sürüldü??

Litecoin, erken bir Bitcoin yan ürünü olarak hizmet veren MIT / X11 lisansı altında Ekim 2011’de piyasaya sürüldü. Ancak blok oluşturma süresini 2,5 dakikaya düşürdü ve ağdaki coin sayısını 84.000.000’e çıkardı. Ayrıca, scrypt olarak bilinen farklı bir hash algoritması kullanır, Bitcoin ise SHA-256 kullanır..

Litecoin Merkezi Olmayan?

Tıpkı Bitcoin gibi, Litecoin de tek bir yetki noktası olmaksızın tamamen merkezden uzaklaştırılmıştır..

Litecoin Teminat Kanıtı mı? 

Litecoin, bir iş kanıtı algoritması olan Scrypt’i kullanır. 

Litecoin İyi Bir Yatırım mı?

LTC’nin hala iyi bir yatırım olduğuna inanıyoruz ve kısa vadede jetonun değerini kaybettiğini görmüyoruz. Kripto para birimleri kitleler arasında popülerlik kazandıkça fiyatının zamanla yükselmesini bekleyebiliriz.. 

Litecoin yükselecek mi? 

Analizimiz, LTC fiyatının teknik temellere ve Litecoin platformunun etrafındaki birçok olumlu gelişmeye bağlı olarak yakında artacağını gösteriyor..

Litecoin nereden alınır?

Coinbase, BitPanda, Coinmama ve CEX.io’da bir kredi kartı veya banka kartı kullanarak Litecoin satın alın. Coinbase, BitPanda ve CEX.io’da bir banka hesabı veya banka havalesi kullanarak LTC satın alabilirsiniz.. 

Coinbase’de Amerikalılar ACH transferini 5-7 gün bekle, Avrupalılar ise SEPA’yı 1-3 gün bekleyerek kullanabilir.

Nakit veya PayPal kullanarak LTC satın almanın kolay bir yolu yoktur ve kişinin önce Bitcoin gibi bir para birimi satın alması ve ardından bunu Litecoin ile takas etmesi gerekir. Bu Binance, Changelly, Poloniex ve daha pek çok yerde yapılabilir.

Ayrıca, BitPanda Skrill ödemelerini kabul ettiği için Skrill’i kullanarak LTC satın alabilirsiniz..

Ücretlerin seçtiğiniz seçeneğe göre değiştiğini unutmamak önemlidir, bu nedenle Litecoin satın almaya başlamadan önce bunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca en önemlisi, coin’lerinizi borsalarda saklamanız tavsiye edilmediğinden satın aldıktan sonra saklayabileceğiniz bir cüzdanınız olsun. Mevcut en iyi cüzdanlardan bazıları Ledger Nano S ve Trezor’u içerir.

Litecoin öldü mü?

Hayır, Litecoin çok canlı ve etkileyici. Bu makalede gördüğümüz gibi, proje yeni ortaklıklar imzalamakla ve daha fazla iyileştirme üzerinde çalışmakla meşgul.. 

Litecoin Bitcoin’den Daha İyi mi? 

Litecoin, birçok benzerliği ve Bitcoin’in bir çatalı olması nedeniyle Bitcoin’in Altın olduğu gümüş olarak bilinir. Litecoin’in geliştirdiği şey, işlem süresinin onu on dakikadan yaklaşık iki buçuk dakikaya düşürmesiydi..

Litecoin başarısız olur mu? 

Litecoin, uzun zamandır en eski kripto para birimlerinden biri olarak piyasada ve zamanla piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden biri olma statüsünü korumayı başardı. Kurucusu ve Litecoin Vakfı’nın ağı sürdürmek ve iyileştirmek için her zaman sıkı çalıştığı göz önüne alındığında, Litecoin’in başarısız olma olasılığı oldukça olası değildir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map